Polityka

co do tej ustawy dla mnie to brzmi tez dosc niebezpiecznie
"pomniejsza odpowiedzialosc rzeczywistych sprawcow"
strach bedzie cos napisac o udziale Polakow w zbrodniach, bo zaraz mozna byc podpietym pod ustawe
4026442a-bd39-4f4d-82bc-4b59b01432d1.jpg
 
to na co Wilk czeka? jak taki z niego adwokat to niech Grossa pozywa
ja tam czesto pisalem o wielu zbrodniach jakich Polacy sie dopuscili podczas wojny, a po takiej ustawie wiele osob zostanie po prostu zastraszone
 
I dobrze, jak Ci przypierdolą po kieszeni za powielanie debilizmów typu gross to może zmądrzejesz i wyjdziesz jeszcze na ludzi. Brawo PiS, jebać równo po kieszeni takich antypolaczków
to jak ktos pisze prawde historyczna o mordach na Zydach, Ukraincach czy Bialorusinach to jest anty polakiem?
 
sprawa jest prosta jak budowa cepa, nie rozumiem tego zamieszania.

Podczas wojny byli Polacy którzy ratowali Żydów jak i Polacy którzy ich mordowali, sprzedawali Niemcom itp. Nie ma znaczenia ,ze byli to Polacy, bo gdyby holokaust odbywał się we Francji to byłoby tak samo, bo zawsze się znają różne jednostki w społeczeństwie i narodowość nie ma tu znaczenia.

Tak samo jak istnieli żydzi którzy budowali powojenne struktury UB, żydowscy sędziowie którzy skazywali polskich bohaterów na śmierć, żydzi witający z kwiatami armię czerwoną 17 września czy też żydzi którzy współpracowali z samymi Niemcami.

Chodzi o to , ze państwo polskie czyli rząd, armia itd nigdy nie współpracowało z Niemcami, dlatego nie można używać sformułowań "polskie obozy śmierci".

Nie czytałem tej ustawy ale wczoraj oglądałem wywiad z przedstawicielem PiSu i na pytanie dziennikarza czy pójdzie siedzieć jeśli będzie opowiadał historię Żyda który został wydany przez Polaków a ten odpowiedział, ze "tak, bo nie powinno się takich rzeczy opowiadać" to mi witki opadły

Typowe dla głupich pisiurów, najłatwiejszą sprawę spierdolą.
 
Beka z TVP. Propagande na bazie filmow fabularnych dostosowuja nawet do projektow ustaw w sejmie. Z dnia na dzien usuwaja zaplanowane amerykanskie filmy w ramowce i wsadzaja te o tematyce ratowania Zydow przez Polakow. Moze puszcza tez dokument mojej produkcji.
 
Wiedząc, że za pomoc żydom grozi egzekucja całej rodziny to można mówić o masowej pomocy.
ps. wrzucałem to abyście nie siali farmazonów bo wszelakie badania naukowe mogą być normalnie prowadzone itp.
 
Wiedząc, że za pomoc żydom grozi egzekucja całej rodziny to można mówić o masowej pomocy.
ps. wrzucałem to abyście nie siali farmazonów bo wszelakie badania naukowe mogą być normalnie prowadzone itp.


To , czy uznać za masowe czy nie, jest bardzo relatywne.
Na końcu tego mojego filmu o którym wspomniałem, główny bohater wypowiada taką kwestie(z pamieci): prawdą jest, że KAŻDY Żyd który przeżył w Polsce holokaust, musiał przeżyć go dzięki jakiemuś Polakowi, który kiedyś mu pomógł. Niektóre środowiska żydowskie oburzyły się na ten fragment, ale z drugiej strony niektórzy Polacy oburzyli się ze sceny w której Polka wyrzuca na pastwe nazistów , rodzinę Żydowską, ze swojej stodoły. Z pewnością częściej zdarzały się sytuacje takich wyrzuceń czy wydawań, niż ratunku. Ale jak mówiłeś - to normalne przy tym prawie jakie Niemcy nam postawili(oczywiśćie największe , masowe wydawania Żydów miały miejsce zaraz po wkroczeniu Niemców. Nie oszukujmy się - poziom antysemityzmu w Polsce był wtedy wielki, i oficjalny(nie ma co się dziwić, mieliśmy największą mniejszość żydowską na świecie więc też musiało być dużo antysemityzmu) więc łatwo ich wtedy wydawano, w pierwszej chwili.

Łatwo mi zrozumieć Żyda, który przeżył holokaust. Bo przecież przez całą wojnę bał się bardziej Polaka, nie Niemca. Bo większe szanse były, że jakiś sąsiad ze strachu lub chciwości go wyda, niż zdemaskuje go przypadkowy Niemiecki ssman.
Rozmawiałem z wieloma Żydami, i ich życie to był ciągły strach - przesiadywanie w skrytce u jakiegoś Polaka, ciągłe wysłuchiwanie od rodziny która ich ukrywa, że sąsiedzi grożą denuncjacją, wywierają presje. Oczywiście mądry Żyd który to opowiada, jest jednocześnie świadomy, że dzięki Polakowi miał okazje przeżyc, i odczuwać te chwile strachu przed Polakami, o których ma dzięki Polakowi dziś okazje opowiadać.
 
"Mimo, że to Polacy stracili największą liczbę obywateli w stosunku do całość narodu podczas II wojny światowej. "
wieksze straty poniosla Bialorus, a podobne Ukraina
"Polacy na masową skale pomagali Żydom tak, że Niemcy tylko na okupowanym terenie Polski wprowadzili karę śmierci za pomoc Żydom. "
bzdura, podobne kary byly na Ukrainie czy w Serbii

"Nam chodzi o to, aby zacząć od początku. Zobaczmy, jak profesjonalnie robi to Izrael. Najpierw zbudowali instrumenty prawne w prawie karnym i cywilnym. Potem na tej podstawie wyposażyli swoje organizacje w zasoby do walki o swoją historię na świecie. Dzięki zwycięskiej narracji historycznej oraz dużej sprawności ich organizacje należą obecnie do najpotężniejszych lobbingowo, marketingowo i prawnie na świecie. Otrzymują miliardy z reparacji, odszkodowań. Wygrywają procesy z gazetami, autorami książek etc. Stworzyli profesjonalną machinę instytucjonalno-polityczną, która buduje wizerunek, który przekłada się na miliardy."
tu Jaki wyjasnia o co naprawde chodzi
 
"Mimo, że to Polacy stracili największą liczbę obywateli w stosunku do całość narodu podczas II wojny światowej. "
wieksze straty poniosla Bialorus, a podobne Ukraina
"Polacy na masową skale pomagali Żydom tak, że Niemcy tylko na okupowanym terenie Polski wprowadzili karę śmierci za pomoc Żydom. "
bzdura, podobne kary byly na Ukrainie czy w Serbii

"Nam chodzi o to, aby zacząć od początku. Zobaczmy, jak profesjonalnie robi to Izrael. Najpierw zbudowali instrumenty prawne w prawie karnym i cywilnym. Potem na tej podstawie wyposażyli swoje organizacje w zasoby do walki o swoją historię na świecie. Dzięki zwycięskiej narracji historycznej oraz dużej sprawności ich organizacje należą obecnie do najpotężniejszych lobbingowo, marketingowo i prawnie na świecie. Otrzymują miliardy z reparacji, odszkodowań. Wygrywają procesy z gazetami, autorami książek etc. Stworzyli profesjonalną machinę instytucjonalno-polityczną, która buduje wizerunek, który przekłada się na miliardy."
tu Jaki wyjasnia o co naprawde chodzi


Dzięki, nie wyhaczyłem bzdury o największej ilości ofiar.
 
juz niedlugo


Jaka ustawa ma to wprowadzić?
Ta o którą jest afera?
Ona wyraźnie precyzuje, że chodzi o zakasz głoszenia , że Polacy jako Naród i Państwo, są wspsółodpowiedzialne za holokaust(chyba, że masz na to naukowe dowody). Ale dalej będziesz mógł mówić, że Polacy zabijali i wydawali, nawet masowo, Żydów w trakcie wojny. Ale już twierdzić, że Polacy jako naród wspóltworzyli system nazistowski, prowadzili obozy zagłady - już nie.
 
Jaka ustawa ma to wprowadzić?
Ta o którą jest afera?
Ona wyraźnie precyzuje, że chodzi o zakasz głoszenia , że Polacy jako Naród i Państwo, są wspsółodpowiedzialne za holokaust(chyba, że masz na to naukowe dowody). Ale dalej będziesz mógł mówić, że Polacy zabijali i wydawali, nawet masowo, Żydów w trakcie wojny. Ale już twierdzić, że Polacy jako naród wspóltworzyli system nazistowski, prowadzili obozy zagłady - już nie.
"pomniejsza odpowiedzialnosc rzeczywistych sprawcow"
nie bylbym taki pewien, kazdy moze juz to dowolnie intrepretowac, a za byle dyskusje mozna zostac oskarzonym
 
Back
Top