Pojeść i popić

Charles Bronson

UFC
Featherweight
Nie znalazłem takiego tematu na cohones a skoro można i o pierdołach dyskutować godzinami to można i parę użytecznych porad dać jakby ktoś wylądował w obcym mieście. Wpisujcie lokale w waszych miastach do których warto wpaść coś zjeść albo się napić i parę słów o tych lokalach.
Na początek wymienię kilka z Warszawy:
Trattoria Rucola - bardzo dobra włoska pizza na cieniutkim chrupiącym cieście, lokal jest przy samym pl. Zamkowym na ul. Miodowej.

Browarmia Królewska - na Krakowskim Przedmieściu, zaraz na wprost Uniwersytetu Warszawskiego, dobry browarek własnej produkcji coś jak sieciówka Bierhalle tyle że to nie sieciówka, może i ceny nie najtańsze ale browarek zacny, czasem ciężko o stolik i czasem wkurwia za głośna muzyka grana na żywo ale mimo to polecam.

Mr Pancake - przy ul. Solec 50, jak macie ochotę czasem zapchać się opór czymś słodkim to polecam, dostępne amerykańskie pancake'i i cieńsze crepes. Jako, że dawno nie byłem tam to nie wiem, ale chyba jeszcze dostępne są burgery.

U Szwejka - bardzo dobra knajpa przy pl. Konstytucji, dosyć przystępne ceny za dobre żarło z browarkiem do popicia. Lokal często oblegany, że się tworzą kolejki do stolików więc warto pomyśleć dużo wcześniej i zrobić rezerwację na stolik. Codziennie mają też jakieś promocje.

Manekin - dosyć znana w wielu miastach sieciówka naleśnikarni, w Warszawie jest jeden lokal przy Marszałkowskiej róg Królewskiej, ceny przystępne, naleśniki dobre i duży wybór ale niestety tworzą się w chuj długie kolejki i nie ma opcji rezerwacji więc trzeba dobrze trafić - nie ma sensu czekać w kolejce.

Lokanta - jakby ktoś chciał wpaść na dość dobrą indyjską kuchnię w przystępnej cenie i popić piwko to polecam, lokal na ul. Nowogrodzkiej przy teatrze Roma.

Banja Luka - dobra knajpa z kuchnią bałkańską przy ul. Szkolnej, ceny całkiem ok, tłumów w środku też nie powinno być a można zjeść dobre specjały i zapić dobrym bałkańskim alkoholem

Montenegro - kolejna bardzo dobra knajpa z kuchni bałkańskiej przy ul. Natolińskiej przy Pl. Zbawiciela. Tu podobnie, bardzo dobra kuchnia, spore porcje i przyjemny lokal.

Zapiecek - sieciówka pierogarnia, jest kilka lokali w centrum miasta, bardzo dobre pierożki, dostępne też naleśniki.

Zapiexy Luksusowe - jakby ktoś był bardzo głodny i na szybko chciał coś przekąsić i niekoniecznie ma być to jakiś chujowy kebab czy inne fast foody to polecam zapiexy, przy ul. Widok - w centrum miasta, ceny niskie, zapiexy bardzo dobre z własnego pieczywa.

To na razie tyle tak na szybko, jakby ktoś coś miał od siebie z miasta to pisać.
 
Ja podam tylko jedną z wro bo nazw nie pamiętam, polska kuchnia na grabiszynskiej, wszystko jak domowe.
Jednak przypomniały mi się jeszcze dwa bary mleczne, smaczek przy pobożnego zaraz obok mojej bramy i jeszcze jeden na Bema
 
To ja w Gnieźnie polecę pizzerię PALERMO. Jest ona na przeciwko stadionu żużlowego. Dużo, smacznie i ceny spoko. Nie pamiętam ulicy, jak mi się przypomni, to edytuję :)
 
U mnie na wsi jest tylko pizzeria K2 :D Ale Różal kiedyś podobno tam szamał, więc polecam :D
 
Ja podam tylko jedną z wro bo nazw nie pamiętam, polska kuchnia na grabiszynskiej, wszystko jak domowe.
Jednak przypomniały mi się jeszcze dwa bary mleczne, smaczek przy pobożnego zaraz obok mojej bramy i jeszcze jeden na Bema
Chyba chodzi o Kuchnie Wrocławską:)


Wiadomo od dawna, że najlepsza gastrówa we Wrocławiu to tosty "Bar Witek" na Wita Stwosza;)
Pizza najlepsza to Pizza Station!
Jacek i Agatka dobry bar :)
 
U mnie jest sporo wygodnych i dobrych pizzeri/ pizzeria-kebab. A jak pojechalem np. do Wroclawia to dopiero zobaczylem jak bardzo bym wolal zjesc u siebie w restauracji.
Tam o wygode nie dbają, wszedzie drewniane twarde,zimne do siedzenia lawki. U mnie kazda restauracja to wygodne pufy, kanapy. Dodam ze moje miasto ma 40k mieszkancow. Ponadto sosy/ketchupy sa za free, mozna je lac ile sie chce-niestety we Wro/Wawa nie ma nic za free.

w Sanoku : Soprano/Ankara polecam
 
Last edited:
No w Manekinie nie polecam stać w kolejce bo to bez sensu, stać godzinę w kolejce a potem 40min na jedzenie, nawet mimo tego, że naleśniki bardzo dobre. Polecam w Toruniu bo tam mają 4 lokale i bez patologicznych kolejek :)
 
Fajnie jak by tutaj ktoś wstawiał adresy takich typowych barów mlecznych, gdzie można dobrze, zdrowi i tanio zjeść, a coraz mniej takich jadłodajni jest w naszym kraju, a wszędzie te jebane kebaby.
 
Kurwa ja znam od chuja takich barów mlecznych gdzie można zjeść tanio i dobrze, ale albo mi wypadły ulice na których się znajdują albo nazwy barów

Tak Laqi, kuchnia wrocławska, zawsze przywozka na zielaka darmowa a jedzenie niebo w gębie, przypomniały jak ostatnio stamtąd jadłem czyli Eeee półtora roku temu :D
 
Ja też znam ale w swojej okolicy, ale jak gdzieś jade służbowo to ze świeczką szukać, bo w necie też nie znajdziesz, bo przykładowo jak wpiszesz bar/bar mleczny to wyskoczą wszystkie restauracje,bary itp.
 
Fajnie jak by tutaj ktoś wstawiał adresy takich typowych barów mlecznych, gdzie można dobrze, zdrowi i tanio zjeść, a coraz mniej takich jadłodajni jest w naszym kraju, a wszędzie te jebane kebaby.

Bardzo spoko pomysł.Jak jestem w Polsce i odwiedzam znajomych w różnych miastach to w czasie wycieczek krajoznawczo-alkoholowych trzeba uzupełnić brzucho. Zazwyczaj mnie ciągają po pizzach i kebabach a mnie do slowiańskiej kuchni tęskno.

KEBAB SREBAB, ŻUR I LENIWE KURWA
 
Koło wieży ciśnień we Wrocławiu jest taka fajna knajpka prowadzona przez Azjatów. Można tam zjeść tanio, ostro, bardzo smacznie! Problemem jest tylko to, że dania są naprawdę duże i nie można wziąć połówki dania.
 
Owszem,mozna rozpisac sie,co jest u kogo na wiosce, ale bardziej przydatna będzie porada na konkretne pytanie, z cyklu: jade do xxxxxx, jakie sa fajne knajpki? Bo co mnie interesuje, co dają we Wrocku? A jak będzie interesowalo,to ktos bedzie musial drugi raz pisac to samo.
A moze inny byl zamysl autora. Sam nie wiem :D
 
Zakładałem podobny temat nazywał się "Jestem stąd", ale niestety się nie przyjął. Mam nadzieję, że ten się zachowa i będzie służył. Ja służę pomocą jeżeli chodzi o Kotlinę Kłodzką. A we Wrocławiu polecam pierogarnię na parkingu na przeciwko cmentarza grabiszyńskiego, Obiadomek przy Ferio Gaj, dokładnie na ulicy Strońskiej (zajebiste obiady domowe w dobrych cenach), La Scala na rynku (bardzo smacznie, wysoki poziom jednak co za tym idzie bardzo drogo). Milicz Restauracja Parkowa, bardzo dobre całe menu w przyzwoitych cenach. Jakby ktoś był na trasie Poznań - Jarocin to polecam Pod Żurawiem w Murzynówku prawdopodobnie. Bardzo dobre obiady, dobre ceny, duże porcje. I przy trasie Poznań - Leszno w Stęszewie przy Orlenie jest bar nie pamiętam nazwy, tanio, olbrzymie porcje.
 
Kaczka chodzi o to zeby zamiast pytac to najpierw tu zajrzec i obczaic i ew. zapytac np. gdzie w Warszawie na dobrą dziczyznę? :)

Fajnie też jakbyście przestrzegali przed chujowymi lokalami czyli np szczury, syf albo sraczka :)
 
Tak, bo byc moze pozostale lokale komus podsuna jakis pomysl. Sam szukalem takiego a ze nie znalazlem to zalozylem nowy :)
 
W Warszawie jakaś afera wyszła z Wietnamcami, że niby "psininę" serwowali :D
No zatrzymali żółtków w Wólce Kosowskiej pod Warszawą gdzie się zrobiło swego rodzaju wietnamskie getto i znaleźli tam tonę mięsa niewiadomego pochodzenia. Mają ustalić co to za mięso, chociaż na filmie ewidentnie widać kilka psów z uciętymi łbami. Z własnych obserwacji wiem, że większość chińczyków w Warszawie zaopatruje się w różne produkty w Wólce Kosowskiej (świadczą o tym reklamowe kalendarze na ścianach) dlatego zawsze proponuję jeść tylko w sprawdzonych chińczykach.

 
Bar pod rybą Gdańsk ul. Piwna - świetny pieczony ziemniak z kurczakiem lub boczkiem i innymi dodatkami, mniam...

@up wypad z tym na sadistica, proszę o usunięcie.
 
Jak ktos bedzie w Gdyni to goraco polecam lokal LoloThaiJolo.Super zarcie,naprawde! Wszystkie te azjatyckie knajpki,na moje podaja zarcie na jedno kopyto a ta jest inna.Prosze sie nie zrazac wygladem bo knajpka nastawiona jest bardziej na take away i jej wyglad do urodziwych nie nalezy.Jednak w sezonie gdy jest opcja stolikow na zewnatrz jest spoko. Krewetki Hoi-Sin,kurczak w chilli czy zielone curry to poezja.Kuchnia naprawde oryginalna i godna polecenia. Lokal mimo,ze na ulicy Swietojanskiej polozony jest na uboczu wiec ciezko go znalezc co jest troche paradoksem bo jedzenie jedne z lepszych w 3M. Gdyby ten sam lokal byl z 500 metrow blizej np Skwerku to mysle,ze wlasciciel przerzucalby kase lopatami.;)(W sezonie w Gdyni ludzi fchuj,za duzo jak na moje,szlag czlowieka czasem trafia.) Gdynia Swietojanska(Plac Kaszubski) visa vis starego komisariatu nr 1 POLECAM!
 
W Białymstoku jeśli chodzi o bar mleczny to polecam Podlasiak mieszczący się w centrum, na rynku. Mega domowe żarcie, ceny niskie, wszystko świeże i smaczne.
Jedyny minus, że jest nieduży i czasem ciężko miejsce znaleźć do siedzenia bo jest oblegany non stop i wtedy na wynos trzeba brać. A co do burgerów itp. to http://milyburger.pl/. Zajebiste żarełko, mega obsługa, ceny też przystępne, a sos o nazwie Miły, to nie ma szans zjeść. Tak wypala gębę, że masakra.
 
Byłem w poniedziałek w Browarmii- jest promocja kupując piwo, drugie takie same dostaniesz gratis, ale tyczy się to tylko ich piw. Wychodzi 6 zł za 0,5l więc jak na warszawsko pubowe ceny calkiem okej. Pils wporządku, ale ma tylko 4,5 %.
Natomiast to co mnie zaskoczyło to to, że w kiblu od chyba 1,5-2lat są cały czas reklamy su xD
 
Jeśli chodzi o Kraków to z czystym sercem mogę polecić następujące lokale:
1. Pijalnia wódki i piwa, św Jana 3/5. Kieliszek gorzałki różnego rodzaju 4 zł, do tego tatar za 8 zł i z reguły wychodzę stamtąd na czworaka. Świetny lokal na porządne chlanie ;), tatar też niczego sobie.
2. Restauracja Pod Wawelem http://www.podwawelem.eu/. Bardzo fajny lokal, przepyszne żarcie, polecam szczególnie deskę oficera oraz szpadę. Litrowe piwko w poniedziałki za 8 zł, do tego zawsze kapustka kiszona i ogóreczek kwaszony na zagryzkę. Świetny lokal jeżeli chcecie miło spędzić czas z dziewczyną i jeśli chcecie się nagrzać piwskiem z kumplami.
3.... Będzie ciąg dalszy, ale dzisiaj już nie mam siły pisać ;)
 
2. Restauracja Pod Wawelem http://www.podwawelem.eu/. Bardzo fajny lokal, przepyszne żarcie, polecam szczególnie deskę oficera oraz szpadę. Litrowe piwko w poniedziałki za 8 zł, do tego zawsze kapustka kiszona i ogóreczek kwaszony na zagryzkę. Świetny lokal jeżeli chcecie miło spędzić czas z dziewczyną i jeśli chcecie się nagrzać piwskiem z kumplami.

Już nie chodzę, choć bardzo lubiłem: najpierw raz dostałem zimny smażony ser a drugi raz z deski mięs tylko wątróbka była soczysta, reszta sucha. Szkoda :(

Bardzo za to polecam wycieczkę na Wawrzyńca:

- Sami Am Am - kebaby i ciasta robione przez syryjczykó. Dla mnie najlepsze w Krk. Ale porcje są mniejsze niż w polskich kebabach. Dla wielbicieli polskich polecam Skawinę;)

-Frytki Belgijskie na Skwerze Judach: stoi tam kilka różnych knajp na kółkach ale pomimo szczerych chęci i tak zawsze biorę dużą porcję frytek z robionym majonezem. Dla frytkożercy to szczyt kulinarnego wyrafinowania.
 
Pijalnia wódki i piwa jest też w wawie, niedaleko palmy na nowym swiecie. . . ogołnie sporo jest w wawie tego typu szybkich barów ala prl, czyli kielon, piwko, galareta, sledzik, tatar. Na miodowej chyba jest "głębokie gardło" i kilka knajpek "meta seta galareta".
 
Back
Top