Pojeść i popić

Charles Bronson

UFC
Welterweight
Nie znalazłem takiego tematu na cohones a skoro można i o pierdołach dyskutować godzinami to można i parę użytecznych porad dać jakby ktoś wylądował w obcym mieście. Wpisujcie lokale w waszych miastach do których warto wpaść coś zjeść albo się napić i parę słów o tych lokalach.
Na początek wymienię kilka z Warszawy:
Trattoria Rucola - bardzo dobra włoska pizza na cieniutkim chrupiącym cieście, lokal jest przy samym pl. Zamkowym na ul. Miodowej.

Browarmia Królewska - na Krakowskim Przedmieściu, zaraz na wprost Uniwersytetu Warszawskiego, dobry browarek własnej produkcji coś jak sieciówka Bierhalle tyle że to nie sieciówka, może i ceny nie najtańsze ale browarek zacny, czasem ciężko o stolik i czasem wkurwia za głośna muzyka grana na żywo ale mimo to polecam.

Mr Pancake - przy ul. Solec 50, jak macie ochotę czasem zapchać się opór czymś słodkim to polecam, dostępne amerykańskie pancake'i i cieńsze crepes. Jako, że dawno nie byłem tam to nie wiem, ale chyba jeszcze dostępne są burgery.

U Szwejka - bardzo dobra knajpa przy pl. Konstytucji, dosyć przystępne ceny za dobre żarło z browarkiem do popicia. Lokal często oblegany, że się tworzą kolejki do stolików więc warto pomyśleć dużo wcześniej i zrobić rezerwację na stolik. Codziennie mają też jakieś promocje.

Manekin - dosyć znana w wielu miastach sieciówka naleśnikarni, w Warszawie jest jeden lokal przy Marszałkowskiej róg Królewskiej, ceny przystępne, naleśniki dobre i duży wybór ale niestety tworzą się w chuj długie kolejki i nie ma opcji rezerwacji więc trzeba dobrze trafić - nie ma sensu czekać w kolejce.

Lokanta - jakby ktoś chciał wpaść na dość dobrą indyjską kuchnię w przystępnej cenie i popić piwko to polecam, lokal na ul. Nowogrodzkiej przy teatrze Roma.

Banja Luka - dobra knajpa z kuchnią bałkańską przy ul. Szkolnej, ceny całkiem ok, tłumów w środku też nie powinno być a można zjeść dobre specjały i zapić dobrym bałkańskim alkoholem

Montenegro - kolejna bardzo dobra knajpa z kuchni bałkańskiej przy ul. Natolińskiej przy Pl. Zbawiciela. Tu podobnie, bardzo dobra kuchnia, spore porcje i przyjemny lokal.

Zapiecek - sieciówka pierogarnia, jest kilka lokali w centrum miasta, bardzo dobre pierożki, dostępne też naleśniki.

Zapiexy Luksusowe - jakby ktoś był bardzo głodny i na szybko chciał coś przekąsić i niekoniecznie ma być to jakiś chujowy kebab czy inne fast foody to polecam zapiexy, przy ul. Widok - w centrum miasta, ceny niskie, zapiexy bardzo dobre z własnego pieczywa.

To na razie tyle tak na szybko, jakby ktoś coś miał od siebie z miasta to pisać.

Gaara

Vale Tudo
Open
Ja podam tylko jedną z wro bo nazw nie pamiętam, polska kuchnia na grabiszynskiej, wszystko jak domowe.
Jednak przypomniały mi się jeszcze dwa bary mleczne, smaczek przy pobożnego zaraz obok mojej bramy i jeszcze jeden na Bema

Batman

Legacy FC
Heavyweight
To ja w Gnieźnie polecę pizzerię PALERMO. Jest ona na przeciwko stadionu żużlowego. Dużo, smacznie i ceny spoko. Nie pamiętam ulicy, jak mi się przypomni, to edytuję :)

Yagiel

UFC
Lightweight
U mnie na wsi jest tylko pizzeria K2 :D Ale Różal kiedyś podobno tam szamał, więc polecam :D

LoGi

Brutaal
Super Heavyweight
Ja podam tylko jedną z wro bo nazw nie pamiętam, polska kuchnia na grabiszynskiej, wszystko jak domowe.
Jednak przypomniały mi się jeszcze dwa bary mleczne, smaczek przy pobożnego zaraz obok mojej bramy i jeszcze jeden na Bema
Chyba chodzi o Kuchnie Wrocławską:)

Wiadomo od dawna, że najlepsza gastrówa we Wrocławiu to tosty "Bar Witek" na Wita Stwosza;)
Pizza najlepsza to Pizza Station!
Jacek i Agatka dobry bar :)

Baasteek

UFC
Middleweight
U mnie jest sporo wygodnych i dobrych pizzeri/ pizzeria-kebab. A jak pojechalem np. do Wroclawia to dopiero zobaczylem jak bardzo bym wolal zjesc u siebie w restauracji.
Tam o wygode nie dbają, wszedzie drewniane twarde,zimne do siedzenia lawki. U mnie kazda restauracja to wygodne pufy, kanapy. Dodam ze moje miasto ma 40k mieszkancow. Ponadto sosy/ketchupy sa za free, mozna je lac ile sie chce-niestety we Wro/Wawa nie ma nic za free.

w Sanoku : Soprano/Ankara polecam

Last edited:

Charles Bronson

UFC
Welterweight
No w Manekinie nie polecam stać w kolejce bo to bez sensu, stać godzinę w kolejce a potem 40min na jedzenie, nawet mimo tego, że naleśniki bardzo dobre. Polecam w Toruniu bo tam mają 4 lokale i bez patologicznych kolejek :)

aqua

KSW
Featherweight
Fajnie jak by tutaj ktoś wstawiał adresy takich typowych barów mlecznych, gdzie można dobrze, zdrowi i tanio zjeść, a coraz mniej takich jadłodajni jest w naszym kraju, a wszędzie te jebane kebaby.

Gaara

Vale Tudo
Open
Kurwa ja znam od chuja takich barów mlecznych gdzie można zjeść tanio i dobrze, ale albo mi wypadły ulice na których się znajdują albo nazwy barów

Tak Laqi, kuchnia wrocławska, zawsze przywozka na zielaka darmowa a jedzenie niebo w gębie, przypomniały jak ostatnio stamtąd jadłem czyli Eeee półtora roku temu :D

aqua

KSW
Featherweight
Ja też znam ale w swojej okolicy, ale jak gdzieś jade służbowo to ze świeczką szukać, bo w necie też nie znajdziesz, bo przykładowo jak wpiszesz bar/bar mleczny to wyskoczą wszystkie restauracje,bary itp.

herrflick

Bellator
Lightweight
Fajnie jak by tutaj ktoś wstawiał adresy takich typowych barów mlecznych, gdzie można dobrze, zdrowi i tanio zjeść, a coraz mniej takich jadłodajni jest w naszym kraju, a wszędzie te jebane kebaby.

Bardzo spoko pomysł.Jak jestem w Polsce i odwiedzam znajomych w różnych miastach to w czasie wycieczek krajoznawczo-alkoholowych trzeba uzupełnić brzucho. Zazwyczaj mnie ciągają po pizzach i kebabach a mnie do slowiańskiej kuchni tęskno.

KEBAB SREBAB, ŻUR I LENIWE KURWA

guteck

BAMMA
Featherweight
Koło wieży ciśnień we Wrocławiu jest taka fajna knajpka prowadzona przez Azjatów. Można tam zjeść tanio, ostro, bardzo smacznie! Problemem jest tylko to, że dania są naprawdę duże i nie można wziąć połówki dania.

Anonymous

NoLife FC
Owszem,mozna rozpisac sie,co jest u kogo na wiosce, ale bardziej przydatna będzie porada na konkretne pytanie, z cyklu: jade do xxxxxx, jakie sa fajne knajpki? Bo co mnie interesuje, co dają we Wrocku? A jak będzie interesowalo,to ktos bedzie musial drugi raz pisac to samo.
A moze inny byl zamysl autora. Sam nie wiem :D

respect

UFC
Heavyweight
Zakładałem podobny temat nazywał się "Jestem stąd", ale niestety się nie przyjął. Mam nadzieję, że ten się zachowa i będzie służył. Ja służę pomocą jeżeli chodzi o Kotlinę Kłodzką. A we Wrocławiu polecam pierogarnię na parkingu na przeciwko cmentarza grabiszyńskiego, Obiadomek przy Ferio Gaj, dokładnie na ulicy Strońskiej (zajebiste obiady domowe w dobrych cenach), La Scala na rynku (bardzo smacznie, wysoki poziom jednak co za tym idzie bardzo drogo). Milicz Restauracja Parkowa, bardzo dobre całe menu w przyzwoitych cenach. Jakby ktoś był na trasie Poznań - Jarocin to polecam Pod Żurawiem w Murzynówku prawdopodobnie. Bardzo dobre obiady, dobre ceny, duże porcje. I przy trasie Poznań - Leszno w Stęszewie przy Orlenie jest bar nie pamiętam nazwy, tanio, olbrzymie porcje.

Charles Bronson

UFC
Welterweight
Kaczka chodzi o to zeby zamiast pytac to najpierw tu zajrzec i obczaic i ew. zapytac np. gdzie w Warszawie na dobrą dziczyznę? :)

Fajnie też jakbyście przestrzegali przed chujowymi lokalami czyli np szczury, syf albo sraczka :)

Charles Bronson

UFC
Welterweight
Tak, bo byc moze pozostale lokale komus podsuna jakis pomysl. Sam szukalem takiego a ze nie znalazlem to zalozylem nowy :)

Charles Bronson

UFC
Welterweight
W Warszawie jakaś afera wyszła z Wietnamcami, że niby "psininę" serwowali :D
No zatrzymali żółtków w Wólce Kosowskiej pod Warszawą gdzie się zrobiło swego rodzaju wietnamskie getto i znaleźli tam tonę mięsa niewiadomego pochodzenia. Mają ustalić co to za mięso, chociaż na filmie ewidentnie widać kilka psów z uciętymi łbami. Z własnych obserwacji wiem, że większość chińczyków w Warszawie zaopatruje się w różne produkty w Wólce Kosowskiej (świadczą o tym reklamowe kalendarze na ścianach) dlatego zawsze proponuję jeść tylko w sprawdzonych chińczykach.

Josh

Jungle Fight
Heavyweight
Bar pod rybą Gdańsk ul. Piwna - świetny pieczony ziemniak z kurczakiem lub boczkiem i innymi dodatkami, mniam...

@up wypad z tym na sadistica, proszę o usunięcie.

S

Scurvol

Guest
Jak ktos bedzie w Gdyni to goraco polecam lokal LoloThaiJolo.Super zarcie,naprawde! Wszystkie te azjatyckie knajpki,na moje podaja zarcie na jedno kopyto a ta jest inna.Prosze sie nie zrazac wygladem bo knajpka nastawiona jest bardziej na take away i jej wyglad do urodziwych nie nalezy.Jednak w sezonie gdy jest opcja stolikow na zewnatrz jest spoko. Krewetki Hoi-Sin,kurczak w chilli czy zielone curry to poezja.Kuchnia naprawde oryginalna i godna polecenia. Lokal mimo,ze na ulicy Swietojanskiej polozony jest na uboczu wiec ciezko go znalezc co jest troche paradoksem bo jedzenie jedne z lepszych w 3M. Gdyby ten sam lokal byl z 500 metrow blizej np Skwerku to mysle,ze wlasciciel przerzucalby kase lopatami.;)(W sezonie w Gdyni ludzi fchuj,za duzo jak na moje,szlag czlowieka czasem trafia.) Gdynia Swietojanska(Plac Kaszubski) visa vis starego komisariatu nr 1 POLECAM!

Mojso

KSW
Heavyweight
W Białymstoku jeśli chodzi o bar mleczny to polecam Podlasiak mieszczący się w centrum, na rynku. Mega domowe żarcie, ceny niskie, wszystko świeże i smaczne.
Jedyny minus, że jest nieduży i czasem ciężko miejsce znaleźć do siedzenia bo jest oblegany non stop i wtedy na wynos trzeba brać. A co do burgerów itp. to http://milyburger.pl/. Zajebiste żarełko, mega obsługa, ceny też przystępne, a sos o nazwie Miły, to nie ma szans zjeść. Tak wypala gębę, że masakra.

zoom

UFC
Lightweight
Byłem w poniedziałek w Browarmii- jest promocja kupując piwo, drugie takie same dostaniesz gratis, ale tyczy się to tylko ich piw. Wychodzi 6 zł za 0,5l więc jak na warszawsko pubowe ceny calkiem okej. Pils wporządku, ale ma tylko 4,5 %.
Natomiast to co mnie zaskoczyło to to, że w kiblu od chyba 1,5-2lat są cały czas reklamy su xD

D

Deleted member 2903

Guest
Jeśli chodzi o Kraków to z czystym sercem mogę polecić następujące lokale:
1. Pijalnia wódki i piwa, św Jana 3/5. Kieliszek gorzałki różnego rodzaju 4 zł, do tego tatar za 8 zł i z reguły wychodzę stamtąd na czworaka. Świetny lokal na porządne chlanie ;), tatar też niczego sobie.
2. Restauracja Pod Wawelem http://www.podwawelem.eu/. Bardzo fajny lokal, przepyszne żarcie, polecam szczególnie deskę oficera oraz szpadę. Litrowe piwko w poniedziałki za 8 zł, do tego zawsze kapustka kiszona i ogóreczek kwaszony na zagryzkę. Świetny lokal jeżeli chcecie miło spędzić czas z dziewczyną i jeśli chcecie się nagrzać piwskiem z kumplami.
3.... Będzie ciąg dalszy, ale dzisiaj już nie mam siły pisać ;)

Masu

UFC
Heavyweight
2. Restauracja Pod Wawelem http://www.podwawelem.eu/. Bardzo fajny lokal, przepyszne żarcie, polecam szczególnie deskę oficera oraz szpadę. Litrowe piwko w poniedziałki za 8 zł, do tego zawsze kapustka kiszona i ogóreczek kwaszony na zagryzkę. Świetny lokal jeżeli chcecie miło spędzić czas z dziewczyną i jeśli chcecie się nagrzać piwskiem z kumplami.

Już nie chodzę, choć bardzo lubiłem: najpierw raz dostałem zimny smażony ser a drugi raz z deski mięs tylko wątróbka była soczysta, reszta sucha. Szkoda :(

Bardzo za to polecam wycieczkę na Wawrzyńca:

- Sami Am Am - kebaby i ciasta robione przez syryjczykó. Dla mnie najlepsze w Krk. Ale porcje są mniejsze niż w polskich kebabach. Dla wielbicieli polskich polecam Skawinę;)

-Frytki Belgijskie na Skwerze Judach: stoi tam kilka różnych knajp na kółkach ale pomimo szczerych chęci i tak zawsze biorę dużą porcję frytek z robionym majonezem. Dla frytkożercy to szczyt kulinarnego wyrafinowania.

zoom

UFC
Lightweight
Pijalnia wódki i piwa jest też w wawie, niedaleko palmy na nowym swiecie. . . ogołnie sporo jest w wawie tego typu szybkich barów ala prl, czyli kielon, piwko, galareta, sledzik, tatar. Na miodowej chyba jest "głębokie gardło" i kilka knajpek "meta seta galareta".