Pogotowie prawne Cohones

many_bjj

Oplot Challenge
Welterweight
07.jpg

Spodobalo sie widać pogotowie i je na drobe rozmieniliscie. Dobrze. W takim przypadku nowy dzial nadchodzi.

Kupiłeś popsutą wieżę - wierzę
Wyruchali Cie w hotelu nad morzem - może

Pogotowie znajdzie paragraf na wszystko!
Pomożecie? Pomożemy!
 
Co mi grozi za podpalenie drzwi sąsiadce, która codziennie od dwóch lat gotuje kapuste?







A za zabójstwo?
 
A ja napisze tak: czytajcie małym druczkiem!!!! I wszelakie regulaminy. Ja przez pomyłkę zasiliłem nie ten nr co chciałem, ba, tamten nr był wyłączony przez jakiś czas (potem nie sprawdzałem już). Naskrobałem reklamacjhe na formularzau Playa, podając szczegóły, nr transakcji i tp. Odpisali , powołujac się na swój regulamin, który w jakimś punkciue mówił, że nie odpowiadają za błędy przy wpisywaniu numerów telefonu. Szybko zamknęli mi dzioba.
 
Ja mam problem. Kupilem buty Najka na allegro.pl. Od gościa, co tam sporo pozytywów zebral. I gdy do mnie dotarly, to były w nieorginalnym pudle i same były jakieś takie nieorginalne :/
Cena za nie to 180 PLN. Pisze do manego ,ze mu je odesle, bo smierdzi podróbą, a on mi zebym spadał na drzewo. Już w jednym miejscu sie podeszwa lekko odkleja :/ Paragonu nie mam,bomi nie dal. Jest nadzieja by odzyskac pieniadze?
 
Dobry temat. Zefir, koles jest przedsiebiorca? Jesli tak to masz 10 dni na odstapienie bez podania przyczyny. Daj mi link do jego profilu.
 
zefir

Art. 7.



1. Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni, ustalonym w sposób określony w art. 10 ust. 1. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.


PS 10 dni kalendarzowych masz na to
 
Nie, to nie jakiś przedsiebiorca. Sprzedawal buty Najka. Myslalem ze orginaly, ale chyba podroby mi sie trafily. Nie ma swojego sklepu, nie wystawia Vatu. Moze kradnie te buty. Nawet paragonu nie ma.


aqua, tylko komu mam wyslac: do alegro, na policje, do sprzedawcy
 
zefir do Sprzedawcy, jeśli to nie pomoże zadzwon do allegro i powiedz, że towar jest niezgodny z umową.



http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/57401-poradnik-konsumenta-przeczytaj.html
 
@zefir dodatkowo zgłoś to do administracji allegro i działaj jak najszybciej. Zadzwoń do jakiegoś biura obsługi czy coś takiego i zapytaj co masz robić w takim przypadku. Dodatkowo jeśli się okaże, że gość sprzedaje podróby to poleci z allegro. Tak jak pisali wyżej w ciągu 10 dni od odebrania przesyłki musisz pisemnie poinformować sprzedającego o zwrocie, następnie masz 14 dni na wysłanie przedmiotu. Ostatnio były jakieś prace nad prawem konsumenta i ten termin ma się jeszcze wydłużyć, nie pamiętam od kiedy ma to wejść w życie.


Tu masz wszystko:


http://pomoc.allegro.pl/24545/24539/26385/na-jakich-zasadach-mozna-zwrocic-wadliwy-towar
 
Dobra, doobra :) Jest jedno ale! A co jak sprzedawca powie ze nie pisal ze to orginaly? A co jak mu odesle i mi kasy nie odda? Fajne te wszystkie paragrafy i porady z allegro, ale oszustowi jak odesle to czy mam jakąś gwarancje, kurwelencja, ze mi odda PLNy? Strace 180 i buty - pat. :/
 
Ale obuwię stracę na dodatek :/
Ale tak naprawde, to nadal nie wiem jak odroznic podróby? Gdy wszedlem do sportowego sklepu, to bylo na jednej z przykladowych butow Made in Vietnam i nie wiem czy to orginal czy nie. Moje mają Made in Tajwan i odkleja sie podeszwa w 1 miejscu :/
 
Nike są produkowane w Wietnamie, Tajwanie i Turcji. Chiny nie wiem czy dalej. Nic narazie nie odsylaj, hajsu i tak nie dostaniesz. Usuną typa z allegro i tyle się skończy. Zrób parę fotek butów z różnych perspektyw i tej metki od środka z numerem buta. Wyślij tutaj albo mi na maila
 
@Comber



Chodzi o długość urlopu wypoczynkowego. Mam umowę o prace i przysługuje mi 20 dni urlopu. Jak ktoś ma 10 lat stażu pracy, to przysługuje mu 26 dni ulopu. Mi te 10 lat mija w tym roku w październiku (8 lat za studia + 2 lata pracy po studiach).



Wychodzi na to, że od października pzrysługuje mi dodatkowe 6 dni urlopu uzupełniającego. Ja to tak rozumiem, ale księgowa/kadrowa twierdzi inaczej. Według niej tylko dodatkowe 8 godzin urlopu, ale tak mi to tłumaczyła, że do dziś nie wiem jak to wyliczyła :-) Moim zdaniem słabo się na tym zna, dlatego potrzebuję opinii osoby lepeij obeznanej w temacie :-)



Ktoś miał podobną sytuację? Albo ogarnia dobrze kodeks pracy? :-)
 
Jeśli odkleja się podeszwa i nie jest to Twoja wina, to ja bym w sumie to zakwalifikował jako wada fizyczna rzeczy kupionej.



http://www.prawo.egospodarka.pl/49314,Rekojmia-za-wady-fizyczne-rzeczy-sprzedanej,1,84,1.html



Poczytaj troche, prześlij gościowi pare artykułów, postrasz sądem i powinien sam oddać kase :)
 
Nie musi mieć napisane, że są oryginalne skoro sprzedaje buty które nazywają się "Nike". Jeśli tak jest to prawnie samo za siebie mówi, że buty są oryginalne. Skoro nie były to jest to przestępstwo. Wyślij mu to pismo i zobacz jak zareaguje, nie musisz od razu wysyłać butów.

P.S. Zefir Ty nosiłeś już te buty? Jeśli tak to prawdopodobnie jest po sprawie i możesz zapomnieć o jakimkolwiek zwrocie pieniędzy bo te 10 dni działa tylko w przypadku nieużywanego towaru. Ale 100% nie daję.
Chyba, że sprzedawca napisał, że udziela jakiejś gwarancji.
 
Oczywiście, że po przekroczeniu 10 lat pracy czyli w twoim przypadku 8 lat studia + 2 lata praca przysluguję Ci 26 dni.



Dobra księgowa...
 
@DanielGarcia:



Poniżej podobny przykład, należy Ci się urlop uzupełniający.




W połowie kwietnia br. pracownik osiągnie 10-letni staż pracy. Czy przysługuje mu pełen urlop uzupełniający, czy tylko w wymiarze proporcjonalnym do okresu, który pozostanie do końca tego roku?



Wymiar urlopu wypoczynkowego ma charakter dwustopniowy i wynosi 20 dni przy stażu urlopowym krótszym niż 10 lat lub 26 dni jeżeli staż ten wynosi co najmniej 10 lat.


Pracownikowi, który wykorzystał urlop za dany rok kalendarzowy, a następnie uzyskał w ciągu tego roku prawo do urlopu w wyższym wymiarze, przysługuje urlop uzupełniający (art. 158 K.p.).





W świetle takiej konstrukcji przepisu, w roku przełomu stażowego mogą wystąpić dwie różne sytuacje zależne od tego czy pracownik do czasu osiągnięcia 10-letniego stażu wykorzystał już urlop wypoczynkowy, czy też nie. W pierwszym przypadku pracownikowi przysługuje urlop uzupełniający. W drugim instytucja urlopu uzupełniającego staje się bezprzedmiotowa, a pracownikowi koryguje się wymiar urlopu z 20 do 26 dni.
 
Od października muszą Cię w pracy poinformować, że masz dodatkowe 6 dni do wybrania. Wiem z doświadczenia bo u mnie w byłej pracy tak właśnie zrobili.
 
Dobra, a co w przypadku, gdy do października nie wykorzystam całego urlopu? Ile mi wtedy przysługuje dodatkowych dni?
 
Tyle samo, jak nie wykorzystasz to automatycznie powinni Ci skorygować do łącznego wymiaru 26 dni, w chwili osiągnięcia 10 letniego stażu.



@down najlepszy przyjaciel to Kodeks Pracy :-)
 
A jest jakaś insytucja/urząd do którego mogę się zwrócić o opinię (najlepiej na piśmie) w tej sprawie? Chciałbym to mieć carno na białym napisane, bo z tą "pseudoksięgową" to ja się nie dogadam :-)
 
Teraz już nie trzeba przecież wykorzystywać urlopu do końca roku, urlop przechodzi na następny rok. Tak samo nie musisż wykorzystać całego urlopu do października. Po 10 latach pracy masz dodatkowe 6 dni i tyle.
 
Wiem wiem, przechodzi... :-) Ponawiam pytanie o insytuje. Jest jakaś? Mój pracodawca w ogóle był zdziwiony, że za studia jest aż 8 lat do stażu pracy. On zna się tylko na przepisach, które działają na jego korzyść :-)
 
Back
Top