Pogotowie prawne Cohones

Art 152 par 1 i art 162 kodeksu pracy. Musisz wykorzystać urlop do 30 września, w tym raz 14(10+4) dni.

Spoko, pogadałem z koleżanką, od dwóch lat nie brała 14 dniowego urlopu i zero spruty. Szef powinien tego pilnować, a jak nie dopilnuje, to lipa dla firmy będzie, jak będzie kontrola, ale pewnie nie będzie. :D
 
Spoko, pogadałem z koleżanką, od dwóch lat nie brała 14 dniowego urlopu i zero spruty. Szef powinien tego pilnować, a jak nie dopilnuje, to lipa dla firmy będzie, jak będzie kontrola, ale pewnie nie będzie. :D
No ale jak to ukryjesz to tak jak bys skłamał, chcesz zyc w grzechu?:boss:
 
Spoko, pogadałem z koleżanką, od dwóch lat nie brała 14 dniowego urlopu i zero spruty. Szef powinien tego pilnować, a jak nie dopilnuje, to lipa dla firmy będzie, jak będzie kontrola, ale pewnie nie będzie. :D

Stary, toż to pikuś przy innych skurwesyństwach i nieprawidłowościach
 
Mam książkę z 1887 roku i tak się zastanawiam czy książki po jakimś czasie mogą otrzymać jakiś status zabytku czy coś w tym stylu? Np jak samochody i żółte tablice? Czy książki to chuj i tyle?
 
@Comber albo inny prawnik, pytanie. Co się dzieje z odciskami palców gdy wyrabia się paszport? Będę na zawsze w jakiejś bazie, czy faktycznie proces jest zamknięty i te dane znikają wraz z wydrukowaniem paszportu?
 
@Comber albo inny prawnik, pytanie. Co się dzieje z odciskami palców gdy wyrabia się paszport? Będę na zawsze w jakiejś bazie, czy faktycznie proces jest zamknięty i te dane znikają wraz z wydrukowaniem paszportu?
Nie znam dokładnie procedury, ale ETS wypowiedział się w tej sprawie, że odciski mogą być przechowywane jedynie "w paszporcie" i mają charakter identyfikacyjny.
 
Nie znam dokładnie procedury, ale ETS wypowiedział się w tej sprawie, że odciski mogą być przechowywane jedynie "w paszporcie" i mają charakter identyfikacyjny.
Dzięki, ciekawe czy są weryfikowane w jakiś sposób w momencie pobrania hmm
 
Witam Panowie. Szukam materiałów na temat:

Podmioty administracji publicznej i inne podmioty wykonujące zadania administracji publicznej.
Uprawnione podmioty prawa prywatnego wykonujące zadania administracji publicznej.

Chodzi mi o podrzucenie jakiś ustaw, względnie literatury, skąd mógłbym to sobie opracować. Wiem ogólnie o co w tym chodzi, ale tylko na chłopski rozum. Czy mam szukać czegoś w kierunku Dz.U. 1997 nr 141 poz. 943? Z góry dzięki za pomoc.
 
Czy publiczne przyznanie się do czegoś, co jest karalne, ale brak na to dowodów oprócz słowa samego winnego, jest podstawą do wszczęcia śledztwa? Chodzi o handel narkotykami. Jak np. by osobnik powiedział, że handlował narkotykami, to co? :D

@Orest @Masu @Comber wy to się znata trochę
 
Czy publiczne przyznanie się do czegoś, co jest karalne, ale brak na to dowodów oprócz słowa samego winnego, jest podstawą do wszczęcia śledztwa? Chodzi o handel narkotykami. Jak np. by osobnik powiedział, że handlował narkotykami, to co? :D

@Orest @Masu @Comber wy to się znata trochę
Dużo tego puszczałeś na rynek?
 
To małe szanse że ktoś się zainteresuje, ale na wszelki wypadek nie podawaj dat, ilości i nazwiska dostawcy czy klientów. Poza tym Bóg cię ochroni.

Albo wybierze dla ciebie ścieżkę męczennika...
 
To małe szanse że ktoś się zainteresuje, ale na wszelki wypadek nie podawaj dat, ilości i nazwiska dostawcy czy klientów. Poza tym Bóg cię ochroni.

Albo wybierze dla ciebie ścieżkę męczennika...

Takich rzeczy mówić mi nie musisz. :D Bóg mą Twierdzą!
 
9 i 10 kpk. Zgodnie z literą prawa jak organ uzyska taką informację i się zainteresuje albo ktoś złoży do sądu wniosek o ściganie to tak @Mort
 
Sąd kazał mi uzupełnić braki w moim powództwie-brakiem jest...wait for it...nie powołanie przez POZWANĄ SPÓŁKĘ organów do jej reprezentacji.

Klękłem.
 
Sąd kazał mi uzupełnić braki w moim powództwie-brakiem jest...wait for it...nie powołanie przez POZWANĄ SPÓŁKĘ organów do jej reprezentacji.

Klękłem.
Spółka kapitałowa? Nie mają obsadzonego zarządu? Można wystąpić o ustanowienie kuratora na podstawie 69kpc. Może mają prokurenta?
 
Spółka kapitałowa? Nie mają obsadzonego zarządu? Można wystąpić o ustanowienie kuratora na podstawie 69kpc. Może mają prokurenta?
Będziemy drążyć na przestrzeni roku dwa razy nie mieli-obstawiam że celowali w inne powództwa.
 
Będziemy drążyć na przestrzeni roku dwa razy nie mieli-obstawiam że celowali w inne powództwa.
To jest specjalna zagrywka. Będziesz się bujał do usranej śmierci. Z kuratorem trochę lipa, bo trzeba hajs wyłożyć.
 
Zależy o co walczysz, nie znam szczegółów :)
Jak nie będzie kasy to będzie satysfakcja, że muszą co chwila przekształcać spółkę. Koniec końców stracą więcej-i karma się wyrówna. Kasa nie ma aż takiego znaczenia. Choć 10 tysi piechotą nie chodzi.
 
Taka sytuacja: jestem głównym najemcą mieszkania i podnajmuję osobom pokój. Osoby te nie zapłaciły terminowo całości czynszu. Przyjmijmy, że nie zapłacą. Rozumiem, że w tej sytuacji normalnie mogę upominać się o należności drogą sądową?
 
Taka sytuacja: jestem głównym najemcą mieszkania i podnajmuję osobom pokój. Osoby te nie zapłaciły terminowo całości czynszu. Przyjmijmy, że nie zapłacą. Rozumiem, że w tej sytuacji normalnie mogę upominać się o należności drogą sądową?

Podnajmujesz ' na gębę '?
 
Back
Top