Pogotowie informatyczne

Jakiś dobry i darmowy (hehe) antywir z wyłapywaniem wszelkich malware'ów i apek do kopania bitcoinów. Od dwóch tygodni prędkość kompa spadła mi tak bardzo, że nie chce mi się wierzyć, żeby to było wywołane tylko jakimś klasycznym zamuleniem systemu. Do tej pory działał wystarczająco szybko jak na moje potrzeby, i nagle prędkość ściągania, i otwierania okien/uruchamiania kolejnych programów drastycznie spadła.

Dzięki!
 
Jakiś dobry i darmowy (hehe) antywir z wyłapywaniem wszelkich malware'ów i apek do kopania bitcoinów. Od dwóch tygodni prędkość kompa spadła mi tak bardzo, że nie chce mi się wierzyć, żeby to było wywołane tylko jakimś klasycznym zamuleniem systemu. Do tej pory działał wystarczająco szybko jak na moje potrzeby, i nagle prędkość ściągania, i otwierania okien/uruchamiania kolejnych programów drastycznie spadła.

Dzięki!
Malwarebytes powinien dać radę. W wersji free jest pełne skanowanie, ale tak naprawdę najważniejszych katalogów więc nie zajmuje dużo czasu choć radzi sobie doskonale. Ogólnie większość softu, który robi Malwarebytes można polecić w tym AdwCleaner na jakieś toolbary itp. Odkąd poprzejmowali różnego rodzaju softy mają niejako monopol, ale dobrze sobie z tym radzą.
 
Mam wykupiony net 100 Mb/s w kablówce - jaki powinienem kupić router wifi, żeby dało się to wykorzystać? Najtańsze i najprostsze co da sobie z tym radę :) Stary TP-Link TL-WR740N wyciąga max 35 Mb/s <sad_panda>
 
Mam wykupiony net 100 Mb/s w kablówce - jaki powinienem kupić router wifi, żeby dało się to wykorzystać? Najtańsze i najprostsze co da sobie z tym radę :) Stary TP-Link TL-WR740N wyciąga max 35 Mb/s <sad_panda>
Ten router wg specyfikacji powinien wyciągać do 150 Mb/s więc to może nie w nim problem tylko w infrastrukturze? Dostawcy Internetu często sprzedają abonamenty w prędkościach np. do 100 Mb/s podczas gdy kable które masz do Ciebie dociągnięte umożliwiają osiągnięcie maksymalnej przepustowości wielokrotnie niższej... To dosyć częsta praktyka i w umowie zabezpieczają się pisząc "prędkość maksymalna do x Mb/s" zamiast "prędkość maksymalna równa x Mb/s"...
 
Ten router wg specyfikacji powinien wyciągać do 150 Mb/s więc to może nie w nim problem tylko w infrastrukturze? Dostawcy Internetu często sprzedają abonamenty w prędkościach np. do 100 Mb/s podczas gdy kable które masz do Ciebie dociągnięte umożliwiają osiągnięcie maksymalnej przepustowości wielokrotnie niższej... To dosyć częsta praktyka i w umowie zabezpieczają się pisząc "prędkość maksymalna do x Mb/s" zamiast "prędkość maksymalna równa x Mb/s"...

Na kablu gra gitara :) Gość, który mi podłączał od razu powiedział jak tylko zobaczył router, że on nie wyciągnie ponad 30. Powinienem kupić jakiś z większą ilością antenek, ale tego jest od zajebania i w olbrzymim przedziale cenowym, nie wiem co tu będzie odpowiednie i wystarczające, nie ma sensu przepłacać
 
Mam wykupiony net 100 Mb/s w kablówce - jaki powinienem kupić router wifi, żeby dało się to wykorzystać? Najtańsze i najprostsze co da sobie z tym radę :) Stary TP-Link TL-WR740N wyciąga max 35 Mb/s <sad_panda>
Jakiś 300Mb/s powinien dać radę. Mam TL-WR843N(D - możliwa wymiana anten) i daje radę. Wcześniej miałem WR543G, to naturalna wymiana przy prędkości neta 50-100Mb/s.

Na kablu idzie maks, to normalka. Moje routery mają funkcję WISP, czyli klienta. Jak twój router jest tylko odbiorcą sygnału od routera dostawcy to będzie ci taka funkcja potrzebna. Jednak jeśli masz kabel od dostawcy tylko do twojego routera wpięty(bezpośrednio) to nie potrzeba.
 
Ten router wg specyfikacji powinien wyciągać do 150 Mb/s więc to może nie w nim problem tylko w infrastrukturze? Dostawcy Internetu często sprzedają abonamenty w prędkościach np. do 100 Mb/s podczas gdy kable które masz do Ciebie dociągnięte umożliwiają osiągnięcie maksymalnej przepustowości wielokrotnie niższej... To dosyć częsta praktyka i w umowie zabezpieczają się pisząc "prędkość maksymalna do x Mb/s" zamiast "prędkość maksymalna równa x Mb/s"...
@Huncwot wczoraj mialem wizyte wlasnie typka z multimedii i mowil, ze praktycznie zadna firma nie gwarantuje ci 100mb, tylko "d0 100mb", a router to wiesz, zalezy obciazenie siecie, polozenie itp, sciagnij sobie na kom wifi analyzer, sprawdz jakie kanaly sa najbardziej uzywane, zasieg sieci.
 
@Huncwot wczoraj mialem wizyte wlasnie typka z multimedii i mowil, ze praktycznie zadna firma nie gwarantuje ci 100mb, tylko "d0 100mb", a router to wiesz, zalezy obciazenie siecie, polozenie itp, sciagnij sobie na kom wifi analyzer, sprawdz jakie kanaly sa najbardziej uzywane, zasieg sieci.

oficjalnie podają "do 100" a nie 100, ale niech to będzie nawet tylko 80, i tak jest to znacznie lepsze od 35 :) w załączniku zrzut z wifi analyzer, czerwona kreska to mój, a niżej zrzut ustawień routera, coś tam zmienić?

wifi.png

router.png
 
Jest tu ktoś biegły w MS Word? Mam problem. Chce wstawić na koncu dokumentu spis załączników, oczywiście nie ręcznie, tylko automatycznie.

Niestety sposób w jaki się robi automatyczny spis tabel ilustracji, czy rysunków
nie sprawdza sie w przypadku załączników (w przypadku zalacznikow musza ona byc napisane taka sama czcionka jak glowny tekst). Nie działa bo przy wstawianiu spisu załączników do niego Word wciąga fragmenty treści dokumentu. Kazda zmiana spisu załacznikow, za wyjatkiem zmiany tylko nr stron, powoduje ze caly spis zalacznikow sie psuje...

Ma ktos pomysl, jak to zrobić, moze za pomoca innej funkcji, by wszystko bylo cacy?
 
Ziom jak masz dużo MP3 na dysku to polecam darmowy program Mp3tag do edycji tagów. Dostępny również w języku polskim.
 
@lugasek
uwierzysz jak Ci powiem, że mój komp dalej w pudełku nawet nie rozpakowany stoi ? :no no:

ale tak się zastanawiałem ostatnio. . . myślisz, że wiedzieli żeby system zainstalować na dysku SSD żeby wszystko chodziło "dużo szybciej" jak sam mówiłeś ???
 
@lugasek
uwierzysz jak Ci powiem, że mój komp dalej w pudełku nawet nie rozpakowany stoi ? :no no:

ale tak się zastanawiałem ostatnio. . . myślisz, że wiedzieli żeby system zainstalować na dysku SSD żeby wszystko chodziło "dużo szybciej" jak sam mówiłeś ???
To jednak dobrałeś system do tego zamówienia? Tak, zainstalowali na ssd.
 
Kupiłem lapka bez wgranego systemu, podrzuci ktoś instalke windowsa (7 najlepiej)?
 
Back
Top