Pogotowie informatyczne

Ta sama sytuacja co wcześniej.
Jak dobrze zrobisz kopię to stracisz niewiele(zawsze coś będzie brakować). W sumie już raczej rozmawiamy o ratowaniu tego telefonu, aby działało w nim wi-fi. Ja nic lepszego nie wymyślę, wiem, że to mi czasem pomagało. Może ktoś jeszcze się wypowie i zarzuci dobrym pomysłem.
 
Kurwa. Mac.

Ściągnąłem jakieś gówna, jak jebany amator, bo chciałem sobie aktywować Worda, pierwszy plik na tpb, bang, jakiś jebany wirus. Na początku wyłączył mi avire, potem Google Chrome, a jak otworzyłem ponownie to otwiera mi się jako 'nowy plik', kartka, skrót jest na pasku, a ten otwiera obok jako właśnie biała kartkę. Zniknęły mi wszystkie rzeczy z chrome.

Walczę z tym i pousuwalem coś malware, ale kurwa dalej tak się dzieje z chromem. Rady???
:(

A, strona startowa jaka wyskoczyła mi po zaaplikowaniu wira to yondoo, coś takiego. Tylko przez d, nie t.
 
Last edited:
Kurwa. Mac.

Ściągnąłem jakieś gówna, jak jebany amator, bo chciałem sobie aktywować Worda, pierwszy plik na tpb, bang, jakiś jebany wirus. Na początku wyłączył mi avire, potem Google Chrome, a jak otworzyłem ponownie to otwiera mi się jako 'nowy plik', kartka, skrót jest na pasku, a ten otwiera obok jako właśnie biała kartkę. Zniknęły mi wszystkie rzeczy z chrome.

Walczę z tym i pousuwalem coś malware, ale kurwa dalej tak się dzieje z chromem. Rady???
:(

A, strona startowa jaka wyskoczyła mi po zaaplikowaniu wira to yondoo, coś takiego. Tylko przez d, nie t.
1. Sprawdź rozszerzenia w ustawieniach Chrome. Sprawdź też ogólnie ustawienia Chrome, ustawienia strony startowej i tak dalej.
2. Zapuść skanowanie programem AdwCleaner.
3. Zapuść skanowanie programem Malwarebytes Anti-Malware.
4. Sprawdź w dodaj lub usuń programy w panelu sterowania, czy zostało jakieś dziadostwo którego nie instalowałeś.
5. Kliknij na skrót z którego uruchamiasz Chrome, weź na właściwości i sprawdź, czy w okienku "element docelowy" jest odpowiednia wartość (końcówka "chrome.exe" i nic dalej).
6. Ewentualnie zapuść full scan Avirą.

EDIT: A, możesz też sprawdzić czy nie zmieniło ci DNSów. Sprawdź jakie masz (w Centrum Sieci i udostępniania), zapisz je sobie. Zmień je na 8.8.8.8 i 8.8.4.4, zapisz, zobacz czy pomogło. Jak bez zmian, możesz wrócić do tych co miałeś.
 
1. Sprawdź rozszerzenia w ustawieniach Chrome. Sprawdź też ogólnie ustawienia Chrome, ustawienia strony startowej i tak dalej.
2. Zapuść skanowanie programem AdwCleaner.
3. Zapuść skanowanie programem Malwarebytes Anti-Malware.
4. Sprawdź w dodaj lub usuń programy w panelu sterowania, czy zostało jakieś dziadostwo którego nie instalowałeś.
5. Kliknij na skrót z którego uruchamiasz Chrome, weź na właściwości i sprawdź, czy w okienku "element docelowy" jest odpowiednia wartość (końcówka "chrome.exe" i nic dalej).
6. Ewentualnie zapuść full scan Avirą.

EDIT: A, możesz też sprawdzić czy nie zmieniło ci DNSów. Sprawdź jakie masz (w Centrum Sieci i udostępniania), zapisz je sobie. Zmień je na 8.8.8.8 i 8.8.4.4, zapisz, zobacz czy pomogło. Jak bez zmian, możesz wrócić do tych co miałeś.
Zrobiłem to wszystko jak napisałeś właśnie + cofnąłem system do 15 czerwca. Przeinstalowałem Chrome i Avirę (Chrome miał odpalony "user0", a Avira się nie włączała), ale już wszystko jest git. Dzięki.

BTW, co za kurestwo... Kto to wymyśla. :( Co dziwne, jak wszystko nawet pokasowałem to nadal "zepsute" były Chrome i Avira. Dopiero reinstall pomógł, skan już czyściutki.
 
Wie ktoś, czy da się z dekodera jakoś zgrać nagranie na płytę pc, dysk przenośny, pendrive whatever poza nagrywarką?
Ale jakiego dekodera? Z tych własnych SAT, tych DVB-T to nie powinno być problemu, szczególnie jeśli mają wypinane dyski(a w większość są to zwykłe 2,5"). Dekodery od (CP, NC+) przeważnie mają blokadę lub kodowanie nałożone na nagranie.
 
Witam, mam taki problem.
Mam plik o rozszerzeniu .prm który steruje oprogramowaniem pewnego urzadzenia. W pliku tym zapisana jet sciezka ktora odsyla do pliku .doc o konkretnej nazwie. Musze edytowac ta sciezke (zmienic nazwe docelowego pliku .doc). Problem w tym ze plik .prm otwiera mi sie tylko w notatniku (ew. wordpadzie) i po edytowaniu i zapisaniu, przy wczytuwanie tego pliku do programu wyskakuje błąd. Domyslam sie ze trzeba by to zrobic w jakims programie dedykowanym do .prm ale jestem zielony w tym temacie. Czy ktos moze mi pomóc?
 
Ktoś ogarnia tutaj linuxa?

Próbuje zainstalować Minta, na kompie gdzie siedzi już Win 10 i podczas instalacji nie mogę na wydzielonej przestrzenni utworzyć partycji pod Minta.

Screenshot-install-103.jpg


Ten "+" widoczny na screenie, u mnie nie jest aktywny.

EDIT: Już nieaktualne.
 
zastosowanie www, jakies gry
Win 10 odpada.
W ogóle odpada, moim zdaniem, jako system do domowego użytku.
Tylko siódemka albo lapek bez systemu i do samodzielnego zainstalowania. Dodatkowo bym Ci proponował postawienie od razu jakichś 50GB osobnej partycji i jakiś Ubuntu, czy coś, może młoda się wciągnie w lepszy o/s ;)

Te, co podałeś, mają małe dyski (choć SSD, ale jestem antyfanem, tj. uważam, że można podpakować inne parametry maszyny, kosztem dopłaty krocia za SSD, nie HDD)

Tutaj:

http://allegro.pl/laptop-lenovo-gamer-i5-16gb-500gb-radeon-prezent-i5913078192.html

Masz - 2x więcej RAMu, dedykowana grafa, dysk 500 (nie 256)
 
Zaktualizował mi się android na mojej Xperii Z do 5.1.1 bodajże, i skurwysyn się mi wyłącza. Po prostu przy akcjach jak robienie zdjęcia czy włączenie "obciążającej" aplikacji ten się wypierdala na plecy. Jak mnie denerwują takie rzeczy, eh. 3 raz mi się "aktualizuje" po ponownym włączeniu, za każdym razem jest to taka sama ilość plików (283), kończy aktualizacje, problem jest po niej dalej, znów się wyłącza i znów aktualizuje - tak się bawimy.

Co powinienem zrobić? Czytam o jakichś flashtoolach, ale dla mnie to jest w ogóle ciemny temat. Jebany android sam się zaktualizował i wyjebał, przecież to jest tragedia jakaś.
 
A czemu za duże ryzyko ? Podbijam pytanie bo też sie zastanawiam.
Ps. Jeśli teraz win7 mi zajmuje 36gb to ile bedzie zajmowal katalog windows po przejsciu na win10?
Za dużej różnicy na plus, czy minus na pewno nie uświadczysz. Oba systemy potrzebują blisko 20GB wolnego dla 64-bit. A co ty tam masz jeszcze w folderze windowsowym to już twoja sprawa. Ogólnie 10-tka ma dobry system kompresji plików i dlatego czasem przymuli dysk twardy HDD, bo lepiej jej się pracuje na SSD.
W dodatku jak wybierzesz zachowanie plików to zostanie ci folder windows.old, gdzie będzie stary system przez 30dni i ten folder zajmie tyle ile obecny folder windows.
Ja tam nie narzekam mocno na 10-tkę mimo, iż jest kilka przypadków, że mnie zdenerwuje bo coś tam ze starszego softu nie działa.
 
Za dużej różnicy na plus, czy minus na pewno nie uświadczysz. Oba systemy potrzebują blisko 20GB wolnego dla 64-bit. A co ty tam masz jeszcze w folderze windowsowym to już twoja sprawa. Ogólnie 10-tka ma dobry system kompresji plików i dlatego czasem przymuli dysk twardy HDD, bo lepiej jej się pracuje na SSD.
W dodatku jak wybierzesz zachowanie plików to zostanie ci folder windows.old, gdzie będzie stary system przez 30dni i ten folder zajmie tyle ile obecny folder windows.
Ja tam nie narzekam mocno na 10-tkę mimo, iż jest kilka przypadków, że mnie zdenerwuje bo coś tam ze starszego softu nie działa.
Poradziłem się kolegi informatyka i raczej zostanę przy win7 póki co. Poza tym pomogło użycie porządkowania dysku - pare gb zwolniło.
 
Od jakiego języka najlepiej zacząć naukę programowania? Jest możliwość nauczenia się dobrze któregoś z języków na własną rękę czy potrzebne do tego są studia kierunkowe? Mam studia nie związane z programowaniem, jednak mieliśmy już podstawy C++, trochę js i html, ale szczerze mówiąc dosyć słabo przekazywana była wiedza, dlatego chciałem na własną rękę się doszkolić.
 
Od jakiego języka najlepiej zacząć naukę programowania? Jest możliwość nauczenia się dobrze któregoś z języków na własną rękę czy potrzebne do tego są studia kierunkowe?

Kumpel ruszył na studia jako samouk. Mówi, że wiele się nie nauczył przez te dwa lata, natomiast teraz robi w firmie zajmującej się programowaniem za całkiem ładny piniondz.
 
Od jakiego języka najlepiej zacząć naukę programowania? Jest możliwość nauczenia się dobrze któregoś z języków na własną rękę czy potrzebne do tego są studia kierunkowe? Mam studia nie związane z programowaniem, jednak mieliśmy już podstawy C++, trochę js i html, ale szczerze mówiąc dosyć słabo przekazywana była wiedza, dlatego chciałem na własną rękę się doszkolić.
Można się samemu nauczyć programować, mnóstwo osób które znam i które są programistami to samouki. Książki, internet i praktyka, nic więcej nie jest potrzebne. HTML (to nie jest język programowania) wraz z CSS jest bardzo łatwy do ogarnięcia, js też nie jest wyjątkowo trudny (warto poznać biblioteki takie jak np. jQuery - usprawniają pracę), c++ to już język programowania z prawdziwego zdarzenia (sam zakończyłem z nim przygodę na prostych programach więc nie mam tu wiele do powiedzenia).
 
Można się samemu nauczyć programować, mnóstwo osób które znam i które są programistami to samouki. Książki, internet i praktyka, nic więcej nie jest potrzebne. HTML (to nie jest język programowania) wraz z CSS jest bardzo łatwy do ogarnięcia, js też nie jest wyjątkowo trudny (warto poznać biblioteki takie jak np. jQuery - usprawniają pracę), c++ to już język programowania z prawdziwego zdarzenia (sam zakończyłem z nim przygodę na prostych programach więc nie mam tu wiele do powiedzenia).
W C++ też tworzyliśmy bardzo proste programy, nic specjalnie trudnego. Dlatego właśnie nie wiem czy zaczynać od C/C++ czy może Java, albo PHP, Python.
A i zapomniałem dodać, że teraz na studiach będę miał przez cały semestr Matlaba.
 
Last edited:
W C++ też tworzyliśmy bardzo proste programy, nic specjalnie trudnego. Dlatego właśnie nie wiem czy zaczynać od C/C++ czy może Java, albo PHP, Python.
A i zapomniałem dodać, że teraz na studiach będę miał przez cały semestr Matlaba.
Język Matlaba jest wzorowany na języku C. Tak naprawdę C i C++ się niewiele różnią (C++ to ulepszony C). Ja bym się uczył C++, jak ogarniesz ten jeden język to nauka kolejnych jest kwestią czasu gdyż wiele języków jest do siebie podobnych. Dochodzi jeszcze przeznaczenie poszczególnych języków, ale już nie będę mieszał :)
 
Wpisze tutaj, bo chyba nie ma odpowiedniego tematu, a widzę, że tu jest ruch. Kupuję telefon z androidem i nie wiem co wybrać. Oczywiście nowy z gwarancją itp. Myślałem nad Huawei P9 lite lub P8 (w sumie to max na co mogę wydać; max 1300). Interesuje mnie, żeby w miarę płynnie chodził, robił nieźle zdjęcia w słabym świetle i dobrze odtwarzal multimedia (muzyka/filmiki). Z szybkiego oblukania wspomnianych modeli ogarnąłem, że P9 nie ma ma Gorilla Glass i ma plastik z tyłu; natomiast p8 zarzuca się, że nie jest aż tak dobry jak na flagowca. No i wiadomo, P8 lepszy procek i więcej ramu. Zdjęcia ponoć lepsze robi p9. Jakieś rady?
 
Od jakiego języka najlepiej zacząć naukę programowania? Jest możliwość nauczenia się dobrze któregoś z języków na własną rękę czy potrzebne do tego są studia kierunkowe? Mam studia nie związane z programowaniem, jednak mieliśmy już podstawy C++, trochę js i html, ale szczerze mówiąc dosyć słabo przekazywana była wiedza, dlatego chciałem na własną rękę się doszkolić.

Proponuje Jave, ponieważ łatwiej Ci będzie dostać się do korpo, gdzie ów język wiedzie prym.

Ja bez wyższego od miesiąca pracuje jako software developer, więc wykształceniem się nie przejmuj.
 
Można się samemu nauczyć programować, mnóstwo osób które znam i które są programistami to samouki. Książki, internet i praktyka, nic więcej nie jest potrzebne.

więc wykształceniem się nie przejmuj.

Jasne, a potem muszę poprawiać to gówno, co tacy ludzie napiszą. Nie mówiąc o tym, jak wiele problemów sprawia dopisanie czegoś do takiego kodu.
 
Od jakiego języka najlepiej zacząć naukę programowania? Jest możliwość nauczenia się dobrze któregoś z języków na własną rękę czy potrzebne do tego są studia kierunkowe? Mam studia nie związane z programowaniem, jednak mieliśmy już podstawy C++, trochę js i html, ale szczerze mówiąc dosyć słabo przekazywana była wiedza, dlatego chciałem na własną rękę się doszkolić.
Gości znających .NET czy c# jest na rynku garstka. Roboty też nie za wiele, ale za dobrą kasę i zawsze są poszukiwani tacy programiści ;)
Jasne, a potem muszę poprawiać to gówno, co tacy ludzie napiszą. Nie mówiąc o tym, jak wiele problemów sprawia dopisanie czegoś do takiego kodu.
Nie bądź frajer, kup:
produkty firmy Parasoft
www.parasoft.com
:mamed:
 
Back
Top