Pogotowie informatyczne

Sorry że się nie odzywam jak ktoś mnie taguje ale często nie dostaje powiadomienia o oznaczeniu. Jak już tu zajrzę to "tickety" są już rozwiązane :coffeepc:
 
Panowie zrobiłem formata, instaluje wszystkie sterowniki itp. Do głośników tez zainstalowałem. Ustawiłem w opcjach Stereo Surround. Ale i tak grają tylko 2 przednie i subofer, zamiast wszystkie 5 plus subofer. W czym tkwi problem ? :)
 
Po kliknięciu w link ze streamem na wiz1.net, automatycznie przekierowuje mnie na główną owej strony, zamiast na podstronę z wideo.
Zauważyłem też taki oto komunikat: "Your Browser Do not Support Iframe. Embed Code".
Przeglądarka to Firefox.

Ktoś wie o co chodzi ?
 
Stary służbowy komputer z Windows XP, słuzy jako monitoring, przy właczaniu programu pojawia sie takie coś, co zrobić? Prosze o pomoc!

bez tytułu.JPG
 
A to nie wiem, skupiłem się na samym komunikacie. Nie znam takiego programu, więc nie będę wymyślał.
 
A to nie wiem, skupiłem się na samym komunikacie. Nie znam takiego programu, więc nie będę wymyślał.
Ogólnie możesz mieć rację, bo Access jest w końcu bazodanowy, a ODBC to sterownik z Accessa. Pewnie ten drugi program wymaga do działania tego sterownika i się zgubił. W sumie i ten program VMS warto przeinstalować i właśnie Accessa skoro tam jest. Nie raz było tak, że coś się gryzło, bądź jedna rzecz zgubiła i kompletnie inny program nie działał?
 
@Grzechu @Dzihados @Fresh i inni
Zagnieździł mi się na kompie program Yontoo, zaczeły mi się otwierać samoczynnie reklamy - strasznie wkurzające.
Progamu usunęłem za pomocą CCleaner, kompa wyczyściłem, sprawdziłem wirusy Avirą.
Reklamy nadal mi się uruchamiają i co chwila wyskakuja jakies bzdurne okienka. Co robić? - pomórzcie, bo nawet z cohones nie mogę normalnie korzystać.
 
adwcleaner, pobrać, zainstalować, kliknąć skanuj, poczekać, kliknąć usuń - reset. Cieszyć się systemem bez reklam :)
Reklam nie ma, ale nadal masakrują mnie wyskakujące about:blank
No i co dalej? Ticz mi master:pray:

E: nadal reklamy się pojawiają;(
 
Ogólnie polecam stronę sharewareonsale.com - z tym, że trzeba ją obserwować na bieżąco, najlepiej zrobić subskrybcję na maila.
Co dzień wrzucają kilka pełnych wersji programów za free, albo z dużą zniżką. Wszystko legalne, w porozumieniu z producentami.
Ściągnąłem sobie swego czasu full Win Ashampoo Optimizer i cuda zdziałał z systemem :)
 
W takim razie pewnie masz jakieś rozszerzenie w przeglądarce doinstalowane. Przejrzyj czy jest coś, czego sam nie zainstalowałeś.
rozszerzeń nowych nie ma (mam tylko 2 chromowe) , ale nadal pojawiają się samoczynnie puste okna, relkamy póki co się uspokoiły
 
ale nadal pojawiają się samoczynnie puste okna
Ale przy otwieraniu nowych zakładek czy kiedy? Albo jakiś syf jeszcze gdzieś został (start-uruchom-msconfig-uruchamianie) albo ten program pozmieniał coś w ustawieniach samego chrome.
 
Co sądzicie o windowsie 10? Zastanawiam się czy instalować czy nie.
A ja polecam jak to system do użytku codziennego bez udziwnień, czyli np. potrzeby instalowania programów z XPeka. Dziesiątka swoją rolę spełnia, nie jest najlepsza, ma swoje wady(szczególnie jeśli chodzi o kompatybilność i wykrywanie starego sprzętu), ale da się żyć. Śmiem twierdzić, że wielu programistów z Linuxa pracowało dla M$ przy tworzeniu 10-tki, bo można zrobić z niego open system jakby tak M$ się zachciało.
 
No właśnie te udziwnienia mnie wkurzają. Jest szybka - to trzeba przyznać, ale nie lubię jak mi się programy na siłę wciska, chce używać swoich.
Wystarczy trochę czasu poświęcić i ustawić się tak jak się chce. W tym też widzę rękę Linuxa. Ja sobie poustawiałem i wyłączyłem to co mi się nie podoba i używam jako głównego systemu. Czasem do starszych rzeczy przydaje się na wirtualce XP i 7-ka na drugim, starszym kompie.

Dodatkowo to plus dla tych, co bawią się w konfiguracje sprzętu dla kogoś. Z 7-ką instalacja sterowników szła jak po grudzie, a w 10-tce dostaję lapka, czy kompa i od razu wraz z aktualizacjami pobierają się niemal wszystkie sterowniki i mogę się bawić z innymi rzeczami :)

Jednak jeśli ktoś używa programów typowo specjalistycznych, diagnostycznych to 10-tkę odradzam! Niemal połowa programów niedopasowana. Wszystko działa dopiero z 7-ką, ale czasem nowsze biosy mają blokadę instalacji starszych wersji systemów i trzeba się bawić.
 
Wystarczy trochę czasu poświęcić i ustawić się tak jak się chce.
IMO za głęboko w systemie siedzi, żeby wyłączyć wszystkie niepotrzebne usługi i procesy i mieć pewność, że nic przy okazji się nie popsuje.
Z 7-ką instalacja sterowników szła jak po grudzie, a w 10-tce dostaję lapka, czy kompa i od razu wraz z aktualizacjami pobierają się niemal wszystkie sterowniki
I niepotrzebny syf, wolę sam instalować sterowniki i to co jest naprawdę potrzebne.
ale czasem nowsze biosy mają blokadę instalacji starszych wersji systemów i trzeba się bawić.
Zazwyczaj wystarczy przełączyć uefi na legacy. Problem zaczyna się, gdy w lapku nie ma napędu a wszystkie USB są 3.0 i trzeba integrować sterowniki USB 3.0 z instalką Win7
 
IMO za głęboko w systemie siedzi, żeby wyłączyć wszystkie niepotrzebne usługi i procesy i mieć pewność, że nic przy okazji się nie popsuje.

I niepotrzebny syf, wolę sam instalować sterowniki i to co jest naprawdę potrzebne.

Zazwyczaj wystarczy przełączyć uefi na legacy. Problem zaczyna się, gdy w lapku nie ma napędu a wszystkie USB są 3.0 i trzeba integrować sterowniki USB 3.0 z instalką Win7
Dobrze prawisz, ale nie jest tak źle jak to opisują. Przeważnie tak robię, że ani ja, ani nikt komu coś robiłem z WIN10 nie narzekał na syf i stabilność. Jedyny przypadek większego stresu to właśnie laptop z 10-tką, ale miał być do warsztatu samochodowego i oprogramowanie nie było kompatybilne więc właśnie w biosie poprzestawiałem i bez problemu zainstalowałem 7-kę.

Ja tam ją polecam(gierki, biznes, programowanie, codzienność), ale wiem, że opnie i do czego system będzie potrzebny są różne.
 
ale nie jest tak źle jak to opisują.
Za pierwszym razem jak go widziałem (jak komuś robiłem) to szukałem kilka minut jak wrzucić ikonę "mój komputer" na pulpit, raz, że wszystko pozmieniali wizualnie, dwa - że 1366x768 się nie nadaje do niczego poza filmem/grą - nie wiedziałem, że te okna są scrollowane :lol:
 
Jestem ddosowany przez gostka, któremu dałem bana na TS3 za wyzywanie itp.
Jakieś pomysły jak mogę sobie z nim poradzić, żeby móc korzystać z internetu? (piszę w czasie gdy gościu zrobił sobie przerwe albo mu już się znudziło)
 
Jestem ddosowany przez gostka, któremu dałem bana na TS3 za wyzywanie itp.
Jakieś pomysły jak mogę sobie z nim poradzić, żeby móc korzystać z internetu? (piszę w czasie gdy gościu zrobił sobie przerwe albo mu już się znudziło)
idz na pały i poczuj się jak michi
 
Jestem ddosowany przez gostka, któremu dałem bana na TS3 za wyzywanie itp.
Jakieś pomysły jak mogę sobie z nim poradzić, żeby móc korzystać z internetu? (piszę w czasie gdy gościu zrobił sobie przerwe albo mu już się znudziło)
Ale robi ci atak na twoją sieć? Przecież to jest karalne! To może być zwykły debil, ale może zajechać ci sprzęt. Jak nie masz możliwości jakkolwiek zbanowania mu IP bądź części(puli) adresów z których może korzystać to ciężko coś poradzić. To nie jest wirus, którego możesz usunąć. Jak ktoś atakuje twoją sieć to pisz do administratora sieci, a jak serwer to do serwisu, który ten serwer obsługuje. Tego się tak łatwo nie usunie jak ktoś jest dobry.

DDOS jeśli to rzeczywiście to, ma wyrządzić szkody. Walenie młotkiem w szybę też jej nie wygładzi, tylko ma na celu jej rozbicie. Jak masz kontakt to postrasz paragrafami, może się odczepi. Jeśli nie to musisz pisać do admina/serwisu. Samo się nie zrobi.
 
Back
Top