Pogotowie informatyczne

Hehe, szczerze mówiąc nie wiem nawet ile dzisiaj kosztują te rzeczy. . .
hmm, czy za 3-4-5 tys. da się kupić coś co wystarczy na lata ? Nie mam zamiaru za 3 lata kupować nowego, ten zostanie ze mną pewnie dopóki się nie rozleci, a że dbam o swoje sprzęty to pewnie będzie dłuuugo.
Tak, tylko jest problem z dostępnością kart graficznych obecnie. A jak już są to drogie fchuj.
 
Tak, tylko jest problem z dostępnością kart graficznych obecnie. A jak już są to drogie fchuj.
No to nie wiem, nie musi to być tak STRICTE pod gracza, lubię sobie czasami w coś poklikać "bezzobowiązań" :lol:
większość dzisiejszych gier do mnie nie przemawia, ale na lapku nawet te troszku starsze już jest ciężko.
Spróbuj coś poskładać i jak będziesz miał to wtedy przedyskutujemy ewentualne zmiany. Hm ?
 
No to nie wiem, nie musi to być tak STRICTE pod gracza, lubię sobie czasami w coś poklikać "bezzobowiązań" :lol:
większość dzisiejszych gier do mnie nie przemawia, ale na lapku nawet te troszku starsze już jest ciężko.
Spróbuj coś poskładać i jak będziesz miał to wtedy przedyskutujemy ewentualne zmiany. Hm ?
Chciałem lutować na Ryzenie, ale one nie mają zintegrowanej grafiki. Hmm. Można zrobić cały szkielet, a kartę dać jakąś przejściową. Jak sytuacja się unormuje to kupisz sobie lepszą. Coś poskładam za chwile.
 
Dokładam dysk.
No bo możesz mieć problem ze startem systemu, może się coś pokićkać w sektorze rozruchowym. Ogólnie zmiana wiąże się ze zmianą(najpewniej!) MBR na GPT. Ty masz pewnie(nie wiem na 100%) ustawione MBR i stary bios. Właśnie MBR ogranicza do 2TB w biosie dyski.
W razie problemów powinno się wszystko dać naprawić po prostu płytką/usb z bootowalnym instalatorem Windowsa i naprawą sektora rozruchowego. Nawet przy zmianie IDE na AHCI taki problem miałem, ale płytka rozwiązała problem i też tak rozwiązuję większość problemów jak coś przestawiam u siebie, czy kogoś.
 
No to nie wiem, nie musi to być tak STRICTE pod gracza, lubię sobie czasami w coś poklikać "bezzobowiązań" :lol:
większość dzisiejszych gier do mnie nie przemawia, ale na lapku nawet te troszku starsze już jest ciężko.
Spróbuj coś poskładać i jak będziesz miał to wtedy przedyskutujemy ewentualne zmiany. Hm ?
https://www.morele.net/inventory/info/3995fd2e/

:antonio:

Całkowita kwota do zapłaty z płatnością przy odbiorze:
3437,24 zł


VXW8NJNXKE kod na darmowy montaż i dostawe.

Pamięci ram są obecnie drogie. Można dać 8gb i jak kiedyś stanieją dołożyć drugie 8gb. Ja dałem na bogato 16gb. Chłodzenie na proca nie jest konieczne jak nie bedziesz podkrecał go. Ale zawsze bedzie ciszej i chłodniej. Zasilacz 600w, z zapasem mocy na jakieś zmiany w przyszłości. Obudowa może być inna, zależy ile masz miejsca i co Ci się podoba. Pisałeś, że masz słuchawki 5.1, nie wiem jakie, ale jak dobry sprzęt, to dołożyłem też karte dzwiękową. Nie jest konieczna. Ta wbudowa na płycie głównej wystarczy. BRAKUJE KARTY GRAFICZNEJ. Coś trzeba pomyśleć. Na razie napisz co o tym sądzisz.
 
https://www.morele.net/inventory/info/3995fd2e/

:antonio:

Całkowita kwota do zapłaty z płatnością przy odbiorze:
3437,24 zł


VXW8NJNXKE kod na darmowy montaż i dostawe.

Pamięci ram są obecnie drogie. Można dać 8gb i jak kiedyś stanieją dołożyć drugie 8gb. Ja dałem na bogato 16gb. Chłodzenie na proca nie jest konieczne jak nie bedziesz podkrecał go. Ale zawsze bedzie ciszej i chłodniej. Zasilacz 600w, z zapasem mocy na jakieś zmiany w przyszłości. Obudowa może być inna, zależy ile masz miejsca i co Ci się podoba. Pisałeś, że masz słuchawki 5.1, nie wiem jakie, ale jak dobry sprzęt, to dołożyłem też karte dzwiękową. Nie jest konieczna. Ta wbudowa na płycie głównej wystarczy. BRAKUJE KARTY GRAFICZNEJ. Coś trzeba pomyśleć. Na razie napisz co o tym sądzisz.

Ok, zacznę od DZIĘKI WIELKIE !! :beer:
A więc lecimy:
- pamięć RAM, bardzo dobre podejście, da się więcej ? ;P
- jednak zrezygnuje z tej karty dźwiękowej (bez sensu, filmy oglądam tylko na TV 55" w górę, już inaczej nie potrafię)
- o co chodzi z tymi dyskami SSD ? są konieczne, jakaś duża cena za małą pojemność ? mam 3 zewnętrzne dyski na USB (w sumie pewnie z 2,5 TB)
- dysk HDD zmienimy na 2 TB
- obudowa, ogólnie ładna, widzę duże wentylatory i filtry, nice.
- chłodzenie biorę w ciemno, zawsze (to już skrzywienie po lapku)
- powiedz mi dlaczego ten procesor, jest jakiś przyszłościowy ? (ja się nie interesuję i nie śledzę nowinek, więc napewno wiesz więcej ode mnie)
- powiedz mi czy to byłby taki zestaw jaki kupiłbyś sobie ?
- powiedz mi :) czy jeśli zwiększymy budżet do np. 4500 tys. dasz radę jeszcze coś poczarować ? (może jeszcze jako lepszo obudowe ?)
 
- pamięć RAM, bardzo dobre podejście, da się więcej ? ;P
Do 64gb. 8gb jest wystarczające dla przeciętnego użytkownika komputera.
- o co chodzi z tymi dyskami SSD ? są konieczne, jakaś duża cena za małą pojemność ? mam 3 zewnętrzne dyski na USB (w sumie pewnie z 2,5 TB)
Dysk na system. Wszystko będzie działać duuuuuużo szybciej niż na zwykłym dysku.
- dysk HDD zmienimy na 2 TB
Akurat jest promocja na 3tb i można wyrwać praktycznie w cenie 2tb, ale to musiałbyś sobie sam zamontować.
https://www.pepper.pl/promocje/toshiba-p300-3tb-najtaniej-w-polsce-69396?page=2#thread-comments

- powiedz mi dlaczego ten procesor, jest jakiś przyszłościowy ? (ja się nie interesuję i nie śledzę nowinek, więc napewno wiesz więcej ode mnie)
Tak. 6rdzeni 12 wątków. Z czasem będzie coraz lepszy.
- powiedz mi czy to byłby taki zestaw jaki kupiłbyś sobie ?
Tak, ale nie w tej cenie. Drogie pamięci ram, dyski ssd i słabo dostępne karty graficzne obecnie.
- powiedz mi :) czy jeśli zwiększymy budżet do np. 4500 tys. dasz radę jeszcze coś poczarować ?
Tu nie ma karty graficznej. Gdyby dołożyć gtx 1060 6gb za ok 1200 zł to już będzie ponad 4,5 tys. Tylko, że obecnie ta karta kosztuje 1700zł. Co jest absolutnie nieopłacalne.
 
:frankapprove::frankapprove::frankapprove:

Szczerze mowiac to kopara mi opada.

Ja myslalem, ze w miare ogarniety jestem, ale predkosc i precyzja odpowiedzi w tym watku mnie zadziwia. Chopoki, odwalacie kawal dobrej roboty.

@Cactus notuj tam na 2018 :D
 
Do 64gb. 8gb jest wystarczające dla przeciętnego użytkownika komputera.

Dysk na system. Wszystko będzie działać duuuuuużo szybciej niż na zwykłym dysku.

Akurat jest promocja na 3tb i można wyrwać praktycznie w cenie 2tb, ale to musiałbyś sobie sam zamontować.
https://www.pepper.pl/promocje/toshiba-p300-3tb-najtaniej-w-polsce-69396?page=2#thread-comments


Tak. 6rdzeni 12 wątków. Z czasem będzie coraz lepszy.

Tak, ale nie w tej cenie. Drogie pamięci ram, dyski ssd i słabo dostępne karty graficzne obecnie.

Tu nie ma karty graficznej. Gdyby dołożyć gtx 1060 6gb za ok 1200 zł to już będzie ponad 4,5 tys. Tylko, że obecnie ta karta kosztuje 1700zł. Co jest absolutnie nieopłacalne.


OK,
- jeśli teraz kupię 16 GB RAM, to będzie na płycie miejsce jakbym sobie chciał co jakiś czas dokupować kolejne 8-mki ? (aha, i czy wtedy muszą być z tej samej firmy?)
- dobra to biere ten dysk SSD bo powolny komp to dla ludzi, którzy mają jeszcze nerwy do stracenia (ja już nie)
- dobra, dysk HDD mogę wziąć 3 TB i sam sobie zamontować, no problem (czyli co, już go zamawiać z tamtąd? mam partnera Sferis niedaleko + czekające 10 zł. rabatu :)
- no i faktycznie co z tą kartą graficzną ? (mogę zamówić resztę teraz i dokupić kartę graf. i zamontować sam gdzieś w niedalekiej przyszłości [tylko jak "niedaleka" ona może być ?])
 
- jeśli teraz kupię 16 GB RAM, to będzie na płycie miejsce jakbym sobie chciał co jakiś czas dokupować kolejne 8-mki ? (aha, i czy wtedy muszą być z tej samej firmy?)
16 gb wystarczy Ci na parę lat spokojnie. Zwłaszcza, że grasz sporadycznie jak napisałeś. Na płycie masz 4 sloty. 2 już zajęte. 2 jeszcze wolne. Mogą być innej firmy.
- dobra, dysk HDD mogę wziąć 3 TB i sam sobie zamontować, no problem (czyli co, już go zamawiać z tamtąd? mam partnera Sferis niedaleko + czekające 10 zł. rabatu :)
No, możesz. Tylko widzę, że do płyty głównej są tylko 2 kable sata. To kabli już nie będzie jak podłączą Ci napęd i dysk ssd. To jak będziesz sobie sam chciał podłączyć ten dysk 3tb to musisz jeszcze dokupić kabel sata.
- no i faktycznie co z tą kartą graficzną ? (mogę zamówić resztę teraz i dokupić kartę graf. i zamontować sam gdzieś w niedalekiej przyszłości [tylko jak "niedaleka" ona może być ?])
Musisz jakąś karte kupić, bo nie będziesz miał obrazu :). Tylko nie bardzo wiem co tu wsadzić, żeby za dużo nie stracić, przy późniejszej odsprzedaży.
 
Last edited:
16 gb wystarczy Ci na parę lat spokojnie. Zwłaszcza, że grasz sporadycznie jak napisałeś. Na płycie masz 4 sloty. 2 już zajęte. 2 jeszcze wolne. Mogą być innej firmy.

No, możesz. Tylko widzę, że do płyty głównej są tylko 2 kable sata. To kabli już nie będzie jak podłączą Ci napęd i dysk ssd. To jak będziesz sobie sam chciał podłączyć ten dysk 3tb to musisz jeszcze dokupić kabel sata.

Musisz jakąś karte kupić, bo nie będziesz miał obrazu :). Tylko nie bardzo wiem co tu wsadzić, żeby za dużo nie stracić, przy późniejszej odsprzedaży.

Ok, ale jak dokupię kabel SATA to miejsce na niego będzie, nie ? Fizycznie da się to zrobić, tak? Jeśli tak, to ja już sobie poradzę, bylebym się nie znalazł z dyskiem w ręku i zerowym miejscem do montażu :crazy:

jeśli chodzi o kartę graficzną, to chodzi mi o to, że mogę kupić, zmontować i nawet chwilę poczekać bez użytkowania (aż taki laik nie jestem :wink:) do opłacalnej okazji, byle nie trwało to miesiące, lata bo wiesz, że w technologii czas płynie inaczej.

no i troszkę mnie uwiera ten SSD, qrwa drogi jak na 240 GB, nie ?

pozatym, wszystko zajebiozka.
 
Ok, ale jak dokupię kabel SATA to miejsce na niego będzie, nie ? Fizycznie da się to zrobić, tak? Jeśli tak, to ja już sobie poradzę, bylebym się nie znalazł z dyskiem w ręku i zerowym miejscem do montażu :crazy:

jeśli chodzi o kartę graficzną, to chodzi mi o to, że mogę kupić, zmontować i nawet chwilę poczekać bez użytkowania (aż taki laik nie jestem :wink:) do opłacalnej okazji, byle nie trwało to miesiące, lata bo wiesz, że w technologii czas płynie inaczej.

no i troszkę mnie uwiera ten SSD, qrwa drogi jak na 240 GB, nie ?

pozatym, wszystko zajebiozka.
no drogawo, ale dobry dysk na kosciach tlc.

tak, masz 4 porty sata na płycie.

Karte, to nie wiem, jutro coś popatrze.
 
no drogawo, ale dobry dysk na kosciach tlc.

tak, masz 4 porty sata na płycie.

Karte, to nie wiem, jutro coś popatrze.

Ok, to spoko, jeszcze jedna rzecz:
jak klikniesz w pepperze "idź do okazji" do wchodzi na sferis i dysk jest za 319 zł., coś tu nie tak, ale przemyślałem sobie i myślę sobie tak: "1 TB na dysku wystarczy bo przecież mam jezcze 2,5 TB na dyskach zewnętrznych", a zawsze lepiej jak na dysku w kompie jest czyściej. Pierdoły będę upychał na zew.
Ok, to bez ciśnienia i tak zarobiłeś na dobrą flachę łychy :wink:
mam teraz remonty i przemeblowania więc samego kompa będę mógł faktycznie użyć za jakiś tydzień, dwa może trzy (dlatego mówię, że mogę go zamówić i chwilę poczekać na graf.) Zapytałem teraz bo się nie spodziewałem tak błyskawicznej reakcji.
Dzięki wielkie Panie
 
Teoche mało napisałeś. Dokładny model byś musiał pidać. Odpalałeś już filmy na komsoli?
2018-01-23 11.28.36.jpg

Filmy na konsoli jedynie z płyty BR. Z usb chciałem wczoraj pierwszy raz.
 
P.S.
ta nazwa "lujrich" to o coś chodzi ? :lol:
luj bogaty.
Ok, to spoko, jeszcze jedna rzecz:
jak klikniesz w pepperze "idź do okazji" do wchodzi na sferis i dysk jest za 319 zł., coś tu nie tak, ale przemyślałem sobie i myślę sobie tak: "1 TB na dysku wystarczy bo przecież mam jezcze 2,5 TB na dyskach zewnętrznych", a zawsze lepiej jak na dysku w kompie jest czyściej. Pierdoły będę upychał na zew.
Ok, to bez ciśnienia i tak zarobiłeś na dobrą flachę łychy :wink:
mam teraz remonty i przemeblowania więc samego kompa będę mógł faktycznie użyć za jakiś tydzień, dwa może trzy (dlatego mówię, że mogę go zamówić i chwilę poczekać na graf.) Zapytałem teraz bo się nie spodziewałem tak błyskawicznej reakcji.
Dzięki wielkie Panie
promocja się skończyła.
 
Do jakiś starszych gierek wystarczy. Nowsze też odpalisz na najniższych ustawieniach. Przejściowa karta.
To już lepiej używkę, która nie brała udziału w procesie kopania tzn. taka która się do tego nie nadaje. Jest sporo GTXów tych starszych, HD7.... itp. Ludzie tym nie kopali. Ten 1030 to słabiak nawet za 300zł :/
 
To już lepiej używkę, która nie brała udziału w procesie kopania tzn. taka która się do tego nie nadaje. Jest sporo GTXów tych starszych, HD7.... itp. Ludzie tym nie kopali. Ten 1030 to słabiak nawet za 300zł :/
wiem, ale patrzyłem na allegro do 300zł to nic ciekawego nie było. No i bez gwarancji.
Ty, a mój brat ostatnio zmieniał kartę i taka mu została luzem:
https://gadzetomania.pl/4685,nvidia-geforce-gtx-650ti-godny-nastepca-560-na-horyzoncie
byłoby to jako przejściowa ? wejdzie w tę płytę główną ?
Bierz śmiało.
 
@lugasek niektóre z tych filmów zamiast się ściągać, to pobierają 13kb i zamiast tyrułu widnieje index. Reszta ściąga się normalnie.
Ściągam przez free download manager
 
Back
Top