Podludzie



Mogł jeszcze dodac moga nawet czasem odjebac jakiegoś Polaka. Grunt ze ruskich leja.S kad jest to przekonanie ze Rosja by do nas weszła, przede wszystkim po co?

Jak to po co? Jakby tylko miała okazję, to by weszła. Sprawa jest prosta: wpływy polityczne, zmiana rządu na bardziej przychylny, oddalenie nas od Europy, uzależnienie od siebie, poszerzona strefa wpływów
Ale tak się nie stanie. Prędzej na cel pójdą państwa bałtyckie, ewentualnie Mołdawia, która usilnie próbuje dołączyć do Rumunii, co już pokazuje, jak napięta sytuacja jest w regionie.
 
HJxvoLsaYAAgw2m.jpeg
 
Jak to po co? Jakby tylko miała okazję, to by weszła. Sprawa jest prosta: wpływy polityczne, zmiana rządu na bardziej przychylny, oddalenie nas od Europy, uzależnienie od siebie, poszerzona strefa wpływów
Ale tak się nie stanie. Prędzej na cel pójdą państwa bałtyckie, ewentualnie Mołdawia, która usilnie próbuje dołączyć do Rumunii, co już pokazuje, jak napięta sytuacja jest w regionie.
Od zawsze żeby niemcy nie zaczeli lac sie z ruskimi musi istniec strefa buforowa. Rosja i tak ma ogromny wpływa na nasz kraj przez agenture.
 
Od zawsze żeby niemcy nie zaczeli lac sie z ruskimi musi istniec strefa buforowa. Rosja i tak ma ogromny wpływa na nasz kraj przez agenture.
Ale czekaj przecież tym tekstem o buforze sam sobie właśnie odpowiedziałeś na pytanie po co mieliby wejść Po to żeby ten bufor kontrolować.
A co do Niemców żyjemy w 2026 roku jesteśmy razem z nimi w NATO nikt się z nikim nie będzie lał jak w 1939. Ja pisałem o realnych wpływach politycznych tu i teraz a nie o historii :awesome:
 
A to nie są tylko małe nerdy, studenci? :śmiech:
Takie, takie. To takie "co ci Polki nie wyruchają" (w ogóle ten tekst mnie rozjebał :DC:)

Oni tu tylko po to żeby być później królem w swojej wiosce, bo przecież tam wracają wszyscy :śmiech:
Vendetta :benny: :blablabla::cmgkeepgoing:


No mudżyn osmolił teeraz narrację o reszcie tych czarnych studentów, ale tak jak pisałem, to nie jest jakieś apokaliptyczne przejęcie białej rasy z tego co obserwuje na co dzień.
Bo wiesz że ogólnie studentem nie był? Więc znów bez researchu i czytania z zrozumieniem.


Chyba że studiował 20 lat temu i już został :robertmakeup:

Ale trzeba było szpilę znów zajebać mistrzu nie ? :tysoncoffe:
 
Vendetta :benny: :blablabla::cmgkeepgoing:


No mudżyn osmolił teeraz narrację o reszcie tych czarnych studentów, ale tak jak pisałem, to nie jest jakieś apokaliptyczne przejęcie białej rasy z tego co obserwuje na co dzień.
Bo wiesz że ogólnie studentem nie był? Więc znów bez researchu i czytania z zrozumieniem.


Chyba że studiował 20 lat temu i już został :robertmakeup:

Ale trzeba było szpilę znów zajebać mistrzu nie ? :tysoncoffe:
Nie "znowu" tylko dopiero teraz, ale to za Twoje zachowanie, vendetta :redford:
 
Ale czekaj przecież tym tekstem o buforze sam sobie właśnie odpowiedziałeś na pytanie po co mieliby wejść Po to żeby ten bufor kontrolować.
A co do Niemców żyjemy w 2026 roku jesteśmy razem z nimi w NATO nikt się z nikim nie będzie lał jak w 1939. Ja pisałem o realnych wpływach politycznych tu i teraz a nie o historii :awesome:
Ale my jesteśmy głownie pod wpływem niemiec i wejscie rosji godzi w ich interes. Nato nie pozwoliło by na tak przesuniety wpływ rosji. Bo ja rozumiem ze poldon to wtedy druga białoruś. Zostaje jeszcze turcja ktorej tez by sie nie podobała zmiana sił w tej czesci swiata.
 
Ale my jesteśmy głownie pod wpływem niemiec i wejscie rosji godzi w ich interes. Nato nie pozwoliło by na tak przesuniety wpływ rosji. Bo ja rozumiem ze poldon to wtedy druga białoruś. Zostaje jeszcze turcja ktorej tez by sie nie podobała zmiana sił w tej czesci swiata.
sam sobie znowu zaprzeczasz.
Najpierw pytałeś po co Rosja miałaby wchodzić a teraz sam piszesz że z Polski zrobiłaby się 'ldruga Białoruś No właśnie o tej wasalizacji i strefie wpływów pibsałem Ci od samego początku.
Po drugie z tym wpływem niemieckich polityków na Polskę to mocno odpłynąłeś. Jesteśmy suwerennym krajem z Berlinem regularnie się spieramy na wielu polach od energetyki po migrację i niemieccy politycy nie mają u nas nic do gadania. Nie ma co mylić relacji handlowych z podległością polityczną.
A dorzucenie do tego nagle Turcji to już totalny piernik do wiatraka. Turcja ma swoje gigantyczne sprawy na Bliskim Wschodzie wokół Izraela i na Morzu Czerwonym. Myślisz, że Ankara rzuci wszystko i będzie się mieszać w układ sił w Europie Środkowej? Serio....
 
Nie "znowu" tylko dopiero teraz, ale to za Twoje zachowanie :redford:
No za moje zachowanie :matt:

Miałem ci wcześniej odpowiedzieć, ale zbastowałem, a może trzeba.

Tamta scysja polegała na tym że takie wrażenie odniosłem jak pisałem, czasem tak piszesz i się wypowiadasz. To nawet nic osobistego, tylko bardziej momentalna czara przelana.
Bo masz przez te niektóre wypowiedzi taki ala vibe przemądrzałej starej babki, Cejrowskiego albo rozpieszczonego dzieciaka.

Lubisz tak wejść w słowo/dyskusję, na ciężki klimat, apodyktycznie, tak ach żeby jebnąć, na kontrze w dyskusji ale bez dyskusji, przeforsować swoją rację jaka by nie była :fjedzia:
A często to nie jest potrzebne nawet, albo wystarczy doczytać wypowiedź, zrobić research.

Ale to tylko forum, i taki styl komunikacji, ja tam nie mam zamiaru robić jakiś personalnych nagonek i vendett. Bynajmniej nie za każdym razem ::duszenie::
Na cohones dzień jak codzień że ktoś się po raig baituje wobec siebie :pjelen:
 
sam sobie znowu zaprzeczasz.
Najpierw pytałeś po co Rosja miałaby wchodzić a teraz sam piszesz że z Polski zrobiłaby się 'ldruga Białoruś No właśnie o tej wasalizacji i strefie wpływów pibsałem Ci od samego początku.
Po drugie z tym wpływem niemieckich polityków na Polskę to mocno odpłynąłeś. Jesteśmy suwerennym krajem z Berlinem regularnie się spieramy na wielu polach od energetyki po migrację i niemieccy politycy nie mają u nas nic do gadania. Nie ma co mylić relacji handlowych z podległością polityczną.
A dorzucenie do tego nagle Turcji to już totalny piernik do wiatraka. Turcja ma swoje gigantyczne sprawy na Bliskim Wschodzie wokół Izraela i na Morzu Czerwonym. Myślisz, że Ankara rzuci wszystko i będzie się mieszać w układ sił w Europie Środkowej? Serio....
Nie jesteśmy suwerennym krajem tylko niemieckim niewolniczym landem. Nie mowie że turcja to przyjedzie z janczarzmi nas bronić. Pije do tego świat nie bedzie patrzec jak sobie ruskie wjezdzaja na pelnej do nas. Plus kraje nadbałtyckie. Tu nawet nie chodzi o nas tylko o zmiane ukladu sił geopolitycznych. Nato i Unia traci sens skoro kacapy robia co chca.
 
Nie jesteśmy suwerennym krajem tylko niemieckim niewolniczym landem. Nie mowie że turcja to przyjedzie z janczarzmi nas bronić. Pije do tego świat nie bedzie patrzec jak sobie ruskie wjezdzaja na pelnej do nas. Plus kraje nadbałtyckie. Tu nawet nie chodzi o nas tylko o zmiane ukladu sił geopolitycznych. Nato i Unia traci sens skoro kacapy robia co chca.
Niemieckim landem? Rzuć no konkretny przykład, na co merytorycznie ten Berlin ma u nas taki wpływ zamiast pisać ogólnikami. Bo rzucasz hasłami bez pokrycia. A z tą Turcją i zmianą układu sił no Ameryki nie odkryłeś przecież o zmianie układu sił pisałem Ci od samego początku...
A jaki kraj jest suwerenny w Europie?
 
Niemieckim landem? Rzuć no konkretny przykład, na co merytorycznie ten Berlin ma u nas taki wpływ zamiast pisać ogólnikami. Bo rzucasz hasłami bez pokrycia. A z tą Turcją i zmianą układu sił no Ameryki nie odkryłeś przecież o zmianie układu sił pisałem Ci od samego początku...
A jaki kraj jest suwerenny w Europie?
Powiem szczerze, robie w tym momencie kilka rzeczy nas raz i nie chce mi sie prowadzic jakiejś głebokiej dyskusji. Może innym razem wejdziemy w polemike na ten temat. Punkt dla ciebie
 
Nie jesteśmy suwerennym krajem tylko niemieckim niewolniczym landem. Nie mowie że turcja to przyjedzie z janczarzmi nas bronić. Pije do tego świat nie bedzie patrzec jak sobie ruskie wjezdzaja na pelnej do nas. Plus kraje nadbałtyckie. Tu nawet nie chodzi o nas tylko o zmiane ukladu sił geopolitycznych. Nato i Unia traci sens skoro Belgia i Niemcy robia co chca.
Poprawiłem :suchykarol:
 
Niemieckim landem? Rzuć no konkretny przykład, na co merytorycznie ten Berlin ma u nas taki wpływ zamiast pisać ogólnikami. Bo rzucasz hasłami bez pokrycia. A z tą Turcją i zmianą układu sił no Ameryki nie odkryłeś przecież o zmianie układu sił pisałem Ci od samego początku...
A jaki kraj jest suwerenny w Europie?
Daleko nie szukając masz w łunii "mechanizm warunkowości" który sprytnie po czasie nazwano "pieniądze za praworządność".

Wspaniały mechanizm spychający mniejsze kraje do pozycji wasala.

Jakbym nie leżał teraz na plaży to bym Ci znalazł jeszcze sporo takich kwiatków, ale mnie się nie chce.
:fjedzia:
 
Bynajmniej nie za każdym razem
:usunto:


No nie wiem, może i mam taki vibe, nie będę się na ten temat sprzeczał bo to jest Twoje, jak i każdego, subiektywne odczucie.

A że jestem trochę starszy i mądrzejszy to cóż ja poradzę? Chłoń i ucz się, Młody :awesome:

Moje wypowiedzi mogą mieć, w pewnym stopniu, charakter nie do ugryzienia bo ja mam swoje poglądy i opinie na różne tematy i nie boję się ich wygłaszać stanowczo i nie mam zamiaru ich ugrzeczniać ani naginać aby komuś się smutno nie zrobiło w dyskusji, bo tak już mam i akurat z tego jestem dumny jeśli chodzi o moje życie. :tysoncoffe:

Od dawna powtarzam, że 9/10 spin tutaj jest spowodowana złym zrozumieniem ze względu na charakterystykę rozmowy forumowej-pisanej.
Przy zwykłej rozmowie, kiedy widzisz czyjąś mimikę, słyszysz ton głosu to wiesz kiedy ktoś chce Ci faktycznie dojebać, a kiedy nie lub kiedy żartuje.

Ja jestem tego świadomy, jak stara babka lub Cejrowski, dlatego się nie obrażam.
Ani nic do Ciebie nie mam, ani nigdy nie miałem, nigdy wcześniej nie czytałem Twojego posta ze złą intencją, to w sumie Ty się do mnie przyjebałeś pierwszy bo właśnie "taki vibe wyczułeś", czy słusznie czy nie to już nie oceniam i pozostawiam w gestii interpretacji :fjedzia:

Co do tamtego to ja nie wiem czy tamten murzyn to student czy nie bo ja nawet nie włączałem tego filmiku :lesnarhappy: chciałem tylko wbić szpilkę, sól ziemi cohones :lol:

Przecież nie będę siedział i oglądał jakichś murzynów kiedy w necie tyle ciekawych treści, zaniedbanych przez lata mojej ignorancji :beczka:
 
Daleko nie szukając masz w łunii "mechanizm warunkowości" który sprytnie po czasie nazwano "pieniądze za praworządność".

Wspaniały mechanizm spychający mniejsze kraje do pozycji wasala.

Jakbym nie leżał teraz na plaży to bym Ci znalazł jeszcze sporo takich kwiatków, ale mnie się nie chce.
:fjedzia:
No i sam widzisz jak bardzo wszystko zaokrąglasz żeby tylko pasowało pod Twoją tezę.
Pytałem o konkretny wpływ Berlina a Ty jako dowód na niemiecki land podajesz unijny mechanizm warunkowości. Bądźmy poważni Bruksela to nie Berlin. Zasady praworządności i budżetu to umowy całej UE na które sami się zgodziliśmy a nie średniowieczne wasalstwo wobec Niemiec. Szanujmy się trochę odpoczywaj słodziaku :roberteyeblinking:
 
No i sam widzisz jak bardzo wszystko zaokrąglasz żeby tylko pasowało pod Twoją tezę.
Pytałem o konkretny wpływ Berlina a Ty jako dowód na niemiecki land podajesz unijny mechanizm warunkowości. Bądźmy poważni Bruksela to nie Berlin. Zasady praworządności i budżetu to umowy całej UE na które sami się zgodziliśmy a nie średniowieczne wasalstwo wobec Niemiec. Szanujmy się trochę odpoczywaj słodziaku :roberteyeblinking:
Ale wiesz, że jakby Holandia miała okazję to też by wkroczyła do Polski? :awesome:
 
A że jestem trochę starszy i mądrzejszy to cóż ja poradzę? Chłoń i ucz się, Młody :awesome:
No tego nie odbieram, pewnie na wielu płaszczyznach tak, ale jest cienka granica sytuacyjna między własnym przeświadczeniem i ego, a faktami. To że ktoś jest starszy nie zawsze znaczy że ma monopol na wiedzę/rację.
Moje wypowiedzi mogą mieć, w pewnym stopniu, charakter nie do ugryzienia bo ja mam swoje poglądy i opinie na różne tematy i nie boję się ich wygłaszać stanowczo i nie mam zamiaru ich ugrzeczniać ani naginać aby komuś się smutno nie zrobiło w dyskusji, bo tak już mam i akurat z tego jestem dumny jeśli chodzi o moje życie. :tysoncoffe:
Fair, to jest dobre, tego nie mam zamiaru krytykować w ogólnym rozrachunku bo także podzielam częściowo takie podejście i je realizuje pisząc o swojej opinii.
Ale czasem takie podejście które potwierdzasz, zakrawa o przerost, a ten się zdarza.

W jakimś stopniu mój zarzut, domniemany czy subiektywny jest jednak prawdziwy.
I to nie chodzi o jakiś smutek, to nie ta ramka, dużo osób wbija swoją narrację, nie sposób brać do siebie każdej takiej sytuacji, bo tak to już jest i szkoda many :benny:
Po prostu czasem o zgrozo ktoś się zirytuje i coś napiszę.::duszenie::
Od dawna powtarzam, że 9/10 spin tutaj jest spowodowana złym zrozumieniem ze względu na charakterystykę rozmowy forumowej-pisanej.
Przy zwykłej rozmowie, kiedy widzisz czyjąś mimikę, słyszysz ton głosu to wiesz kiedy ktoś chce Ci faktycznie dojebać, a kiedy nie lub kiedy żartuje.
Fair, to prawda.
Ja jestem tego świadomy, jak stara babka lub Cejrowski, dlatego się nie obrażam.
Ani nic do Ciebie nie mam, ani nigdy nie miałem, nigdy wcześniej nie czytałem Twojego posta ze złą intencją, to w sumie Ty się do mnie przyjebałeś pierwszy bo właśnie "taki vibe wyczułeś", czy słusznie czy nie to już nie oceniam i pozostawiam w gestii interpretacji :fjedzia:
Ja też się nie obrażam, i nie hoduje czegoś personalnego, wiele razy nawet schodziłem z dyskusji z grzecznościowym walkowerem, już dla świętego spokoju.
Ale czasem jest jakiś trigger który uruchamia się w splocie jakiegoś czasu i humoru w każdym z nas.
chciałem tylko wbić szpilkę, sól ziemi cohones :lol:
:tysoncoffe: :pjelen:
 
Wracając do meritum. Nie uważam ze w interesie ruskich jest militarny wjazd do polandu watpie nawet w kraje nadbałtyckie. Myśle ze predzej by wymusili na tych panstwach jakies ustepepstwa.
2 runda :o o:
Nie no, mordo, jaka druga, normalna gadka.
Wiesz, teraz ta nowa ustawa o tym, że Rosja może wysłać wojsko do kraju, gdzie jest mniejszość ludności rosyjskiej i interweniować militarnie, jednak nie jest zrobione bez przyczyny. Myślę, że bałtyckie kraje będą testowane pierwsze, w sumie już są.
 
Wracając do meritum. Nie uważam ze w interesie ruskich jest militarny wjazd do polandu watpie nawet w kraje nadbałtyckie. Myśle ze predzej by wymusili na tych panstwach jakies ustepepstwa.
2 runda :o o:
Wolski jest przeświadczony że Ruskie obrosły w piórka, że według nich zdobyły rzekome nowe know how nowej 21 wiecznej doktryny wojennej, opartej na dronach, a do tego że Trumpinio rozjebał w mak spójność NATO, i że ruskie mogą jednak testa, albo otworzą nowy front z Białorusi.

W sumie wszystko rozchodzi się teraz o grę w cykora i kto ma większe jaja. ruskie chyba nie przekminiły że drony to jedno, ale siły powietrzne NATO zrobią im bukakke z państwa.
 
Nie no, mordo, jaka druga, normalna gadka.
Wiesz, teraz ta nowa ustawa o tym, że Rosja może wysłać wojsko do kraju, gdzie jest mniejszość ludności rosyjskiej i interweniować militarnie, jednak nie jest zrobione bez przyczyny. Myślę, że bałtyckie kraje będą testowane pierwsze, w sumie już są.
Rozumiem zagrożenie, ale trzeba pamietac ze dalej zajeci sa w krainie u. Chyba zeby im ten desant wyszedł co mialbyc na kijów ale rowniez watpie. Tutaj by sie chyba operacja specjalna i wojna z nazizmen nie tłumaczyli.
 
Wolski jest przeświadczony że Ruskie obrosły w piórka, że według nich zdobyły rzekome nowe know how nowej 21 wiecznej doktryny wojennej, opartej na dronach, a do tego że Trumpinio rozjebał w mak spójność NATO, i że ruskie mogą jednak testa, albo otworzą nowy front z Białorusi.

W sumie wszystko rozchodzi się teraz o grę w cykora i kto ma większe jaja. ruskie chyba nie przekminiły że drony to jedno, ale siły powietrzne NATO zrobią im bukakke z państwa.
Jedynego czego sie boje to granicy atomowej na wisle jak to mialo mnie wiecej byc podczas zimnej wojny. Polska wschodnia przestaje istniec razem z ruskimi oddziałami zakladajac najgorszy sceniariusz.
 
Rozumiem zagrożenie, ale trzeba pamietac ze dalej zajeci sa w krainie u. Chyba zeby im ten desant wyszedł co mialbyc na kijów ale rowniez watpie. Tutaj by sie chyba operacja specjalna i wojna z nazizmen nie tłumaczyli.

Rosja nie potrzebuje wielkiej szarży na 100 tysięcy chłopa.
Weźmy taką estońską Narwę bezpośrednio na granicy – tam ponad 90% mieszkańców to etniczni Rosjanie. Gdyby Kreml chciał przetestować NATO, wystarczy im szybki, hybrydowy skok przez rzekę siłami 10-15 tysięcy żołnierzy, paręset dronów i sparaliżowanie lokalnej infrastruktury. Estonia sama z siebie nie ma szans tego ustać w pierwszych godzinach. 10 tys armia...
Rosja mogłaby zagrać na tzw. fakty dokonane: zajmują jedno miasto, stawiają tam obronę przeciwlotniczą i mówią teraz to nasze, jak nas ruszycie, to będzie wojna atomowa I wtedy NATO staje przed dylematem, czy ryzykować III wojnę światową dla jednego granicznego miasteczka. Dlatego uważam, że te kraje są na celowniku jako pierwsze i to wcale nie w formie klasycznej wielkiej wojny
Tak jak Pan Bartosiak w sumie
 
Rosja nie potrzebuje wielkiej szarży na 100 tysięcy chłopa.
Weźmy taką estońską Narwę bezpośrednio na granicy – tam ponad 90% mieszkańców to etniczni Rosjanie. Gdyby Kreml chciał przetestować NATO, wystarczy im szybki, hybrydowy skok przez rzekę siłami 10-15 tysięcy żołnierzy, paręset dronów i sparaliżowanie lokalnej infrastruktury. Estonia sama z siebie nie ma szans tego ustać w pierwszych godzinach. 10 tys armia...
Rosja mogłaby zagrać na tzw. fakty dokonane: zajmują jedno miasto, stawiają tam obronę przeciwlotniczą i mówią teraz to nasze, jak nas ruszycie, to będzie wojna atomowa I wtedy NATO staje przed dylematem, czy ryzykować III wojnę światową dla jednego granicznego miasteczka. Dlatego uważam, że te kraje są na celowniku jako pierwsze i to wcale nie w formie klasycznej wielkiej wojny
Tak jak Pan Bartosiak w sumie
Realny scenariusz, ale Polska jest za duża plus myśle ze amerykance maja obcykane ruchu ruskich. Nie mowie ze sami beda ginac ale mogli juz przygotwac na taki scenariusz estonczykow. Zreszta my tak na prawde chuja wiemy i moze to sie juz dzieje. Ja mimo wszystko w taki scenariusz nie wierze. Mam dziwne obawy ze predzej szkopy do nas wejda jakby to absurdalnie nie zabrzmiało.
 
Realny scenariusz, ale Polska jest za duża plus myśle ze amerykance maja obcykane ruchu ruskich. Nie mowie ze sami beda ginac ale mogli juz przygotwac na taki scenariusz estonczykow. Zreszta my tak na prawde chuja wiemy i moze to sie juz dzieje. Ja mimo wszystko w taki scenariusz nie wierze. Mam dziwne obawy ze predzej szkopy do nas wejda jakby to absurdalnie nie zabrzmiało.
Zakończmy na tym. :awesome:
 
Back
Top