Pod muai thai

manollooo

Oplot Challenge
Middleweight
Uszanowanie

Potrzebuje pomocy od specjalistów, pod koniec września wylatuje na kilka miesięcy do tajowa poopalać się i potrenować mt 6dni w tygodniu, do tego czasu chciałbym się jakoś przygotować na tyle na ile się da.

Trenowałem kilka lat boks więc jakieś pojęcie jest. Chodzi mi bardziej o rady dotyczące rozciągania czy wytrzymałości, technika będzie na miejscu, jaką rutynę byście Panowie polecili?
 
Uszanowanie

Potrzebuje pomocy od specjalistów, pod koniec września wylatuje na kilka miesięcy do tajowa poopalać się i potrenować mt 6dni w tygodniu, do tego czasu chciałbym się jakoś przygotować na tyle na ile się da.

Trenowałem kilka lat boks więc jakieś pojęcie jest. Chodzi mi bardziej o rady dotyczące rozciągania czy wytrzymałości, technika będzie na miejscu, jaką rutynę byście Panowie polecili?
Polecalbym po prostu pojsc do jakiegos klubu na mt i tam potrenowac i zobaczyc z czym to sie je. Trenowalem mt jak i boks no i sa roznice z treningach. Polecałbym zaczac od polski
 
Uszanowanie

Potrzebuje pomocy od specjalistów, pod koniec września wylatuje na kilka miesięcy do tajowa poopalać się i potrenować mt 6dni w tygodniu, do tego czasu chciałbym się jakoś przygotować na tyle na ile się da.

Trenowałem kilka lat boks więc jakieś pojęcie jest. Chodzi mi bardziej o rady dotyczące rozciągania czy wytrzymałości, technika będzie na miejscu, jaką rutynę byście Panowie polecili?
Omijaj dziewczyny z kutasami szerokim łukiem, każdy posiłek zalewaj wódką, nie daj się okraść. To najlepsza rutyna w Tajlandii :muttley:
 
Uszanowanie

Potrzebuje pomocy od specjalistów, pod koniec września wylatuje na kilka miesięcy do tajowa poopalać się i potrenować mt 6dni w tygodniu, do tego czasu chciałbym się jakoś przygotować na tyle na ile się da.

Trenowałem kilka lat boks więc jakieś pojęcie jest. Chodzi mi bardziej o rady dotyczące rozciągania czy wytrzymałości, technika będzie na miejscu, jaką rutynę byście Panowie polecili?
Jak trenowałeś boks to zdecydowanie nie masz pojęcia i na początku ten fakt będzie Ci tylko przeszkadzał - począwszy od poruszania się, ustawienia nóg, ustawienia korpusu względem przeciwnika a kończąc na unikach :kis:
 
Patrze, że na cohones jak zwykle jad xd

Chodziło mi np. o to, że któryś z was trenuje mt i ma np. jakieś sprawdzone rozciąganie pod to, to tylko jeden przykład. Drugi choćby zapoznanie się z jakąś teorią, jakieś artykuly czy coś.
Polecalbym po prostu pojsc do jakiegos klubu na mt i tam potrenowac i zobaczyc z czym to sie je. Trenowalem mt jak i boks no i sa roznice z treningach. Polecałbym zaczac od polski
Pewnie, że bym tak zrobił, ale nie mam takiej możliwości bo mnie nie ma w Pl, a tutaj żadnego dobrego blisko. Bardziej się skupiam teraz na siłowni.
Omijaj dziewczyny z kutasami szerokim łukiem, każdy posiłek zalewaj wódką, nie daj się okraść. To najlepsza rutyna w Tajlandii :muttley:
Jak omijaj, przecież one fajne są fajniusie.

No a z gorzałą to wiadomo, must have w diecie.

Dwie zupełnie inne dyscypliny
Tu mnie zaskoczyłeś mordka

Kierwa, Panowie, on pytał o co innego :śmiech:
Polać mu

chyba lepiej wiemy o co pytał, bardziej siedzimy w jego głowie niż on sam. Tak to tutaj działa :rutekajak:
Chociaż jeden normalny
 
tajowa poopalać się i potrenować mt 6dni w tygodniu
Kiedyś sie jarałem że w klubie jest codziennie trening, bo chciałem chodzić codziennie. Finalnie chodziłem 1-2 na tydzień bo sie za bardzo napaliłem i na pierwszym treningu miałem tajski klincz, po ktorym nie mogłem ruszać szyja przez silne zakwasy. W dodatku tajowo jest ciepłym i wilgotnym miejscem, więc wytrzymałość bedzie kluczowa.
Chodziło mi np. o to, że któryś z was trenuje mt i ma np. jakieś sprawdzone rozciąganie pod to, to tylko jeden przykład.
Rozciąganie(nóg) nie jest potrzebne,a napewno nie na początku i możesz sobie nim nawet zaszkodzić. Poprostu kopiąc middle kicki bedziesz się "rozciągał" aż dasz rade kopać highkicki. Powiem ci jednak, że middle kicki sa najbardziej pożądanymi i skutecznymi kopniakami.

Co do przygotowania. Polecam robić dużo przysiadów z wyskokami i wyskoki "kolanami do klaty". Możliwe że na boksie robiłeś te ćwiczenia.
 
Wskoki na skrzynie
Skok z kolan do siadu
Przysiady z wyskokiem jak wyżej
Wyskoki kolanami do klaty jak wyżej
Wykroki z przeskokiem
Swingi kettlem polecam
Rozciąganie dynamiczne przed treningiem, statyczne po treningu, na YT jest mnóstwo ćwiczeń, wpisz "stretching for Muay Thai"
 
O, znalazłem najważniejsze ćwiczenie.

Lepiej je robić z partnerem, ktory trzyma cię za piętę i można także podskakiwać na nodze podporowej. Ważne żebyś dokręcał na maxa biodro.
 
Back
Top