Piłka nożna

AL.



° Grosicki w ataku gwarantuje nieskuteczność. On naprawdę nie nadaje się na środkowego napastnika. Przed meczem z Anglią powiedziałem do kumpla, że zobaczysz jak Grosik będzie jeden na jeden z bramkarzem to będzie próbował strzelać w stylu Romario : )(zewnętrzną częścią stopy).. Niestety dla mojego kumpla(po strzale naszego • Romario • - dostał ataku śmiechu) i polskiej reprezentacji Grosik pudłuje niemiłosiernie. On nigdy nie był facetem, który był skuteczny. Ma łatwość wychodzenia do sytuacji, piłka go szuka, ale jest bardzo nieskuteczny, do tego nie jest silny fizycznie ma dobre przyśpieszenie, ale szybko traci prędkość, szybko się męczy, ma praktycznie tylko jedną nogę i lepsi obrońcy, którzy mają odrobione zadanie domowe(skauting) łatwo zabierają mu piłkę, lub ograniczają możliwość strzału. Wystarczy zobaczyć co się stało z Grosickim w lidze tureckiej, obrońcy nauczyli się jego gry i jest mu znacznie trudniej grać jego piłkę.



° Lewandowski jako cofnięty napastnik grał ok., ale to jest typowa 9 tka. Nikt mu nie broni wchodzić do pomocy, cały problem w tym, że nikt nie wchodzi do środku jak Lewego tam nie ma. Nawet Borussia gra najlepiej jak on jest w środku a nie głęboko cofnięty.



° Wawrzyniak to jest smutna rzeczywistość



° Boruc- bramkarz który w ogóle nie gra to pomyłka, jeśli wróci do gry- to jak najbardziej
 
@ King



Dziś każdy boczny obrońca musi być ofensywnie usposobiony, ale to nie to samo co wysunięty boczny obrońca. Zobacz jak gównianie grała Borussia z Schalke w nowym ustawieniu, z wysuniętymi bocznymi obrońcami właśnie. Piszczek też wypadł bardzo słabo w roli wysuniętego obrońcy. Jak dwóch defensywnych pomocników zajmie się asekurowaniem skrzydeł, to otworzysz środek pola. Przy dzisiejszym tempie gry, to nie do zastosowania. Zresztą Włosi w trakcie EURO 2012 szybko się przestawili, bo mieli zaburzone akcenty pomiędzy defensywą a ofensywą. Thuram i Lizarazu nie grali jako wysunięci obrońcy, a w linii ze środkowymi. Jedyną drużyną, która potrafi skutecznie stosować wysuniętych bocznych obrońców jest Juventus, który ma kozacki środek obrony, kozacki środek pola i nie gra skrzydłowymi. Francja grała bez skrzydłowych, dlatego boczni obrońcy byli bardzo widoczni w ataku, ale mieli do tego do dyspozycji defensywnych pomocników na najwyższym poziomie, co zmienia trochę percepcję. Gdzie Borysiuk, a gdzie Deschamps, Vieira, Petit, Karembeu, cyz nawet Boghossian. Z kolei w Juve na bokach grają goście, którzy są jednak mocniejsi w obronie niż w ataku.



Teraz dopiero zrozumiałem, że wystawiasz i wysuniętych obrońców i skrzydłowych, co już jest w ogóle niespotykane. Ja jeszcze nigdy nie widziałem zespołu, grającego taką taktyką, jaką zaproponowałeś. Jeśli grasz bocznymi obrońcami przed linią obrony, to po to, by pełnili rolę skrzydłowych w ataku i bocznych obrońców w obronie. Wtedy rezygnujesz ze skrzydłowych i zagęszczasz środek pola. W swoim ustawieniu masz po dwóch gości na bokach i jeszcze zakładasz, że defensywni pomocnicy będą ich asekurować.
 
Paweł-



° Chodziło mi o wysuniętych obrońców- w stylu Lizarazu, Cafu itp. Czyli w stylu Piszczka z Borrussi. Wedle twojej definicji wysuniętego obrońcy- to chyba tylko Alba i Dani Alves spełniają wymagania • .



° Kosecki i Błaszczykowski to ofensywni pomocnicy, którzy mieliby operować w ofensywie, a nie tylko trzymać się swoich skrzydeł, choć chciałbym żeby operowali i schodzili na boki, tak jak to robi Goetze i Błaszczykowski w Borussi. Oni też na grafiku ustawieni są na skrzydłach a tak naprawdę operują na całym boisku



*



I tak i nie, Francja miał Djorkaefa i Zidana jako pomocników- oni też operowali i w środku i na skrzydłach
 
Wysunięty boczny obrońca to pozycja na boisku, a nie moja definicja. Na tej pozycji sprawdzają się Stephan Lichtsteiner i Martin Caceres, więc pewnie sprawdziłoby się całe mnóstwo piłkarzy w tym pewnie i Piszczek, dla którego to na razie obcy system. Tobie chodzi o zwykłych bocznych obrońców, ale częściej pomagających w ataku niż Wawrzyniak, który umie grać tylko bez piłki. Ani Francja '98, ani obecna Barcelona nie gra z wysuniętymi bocznymi obrońcami.



Ale mniejsza o nazewnictwo. Rybus nie nadaje się do obrony, bo słabo gra bez piłki. Jest ambitny, szybki i waleczny, ale nie ma odbioru i wątpię, by w mniej niż 18 miesięcy nauczył się ustawiać w obronie. Poza tym, nie uda się go przestawić na obronę w samej kadrze. To by pewnie zajęło sześć lat. Za mało jednostek treningowych, a w Tereku nikt nie będzie go szkolił na obrońcę, bo po co? Na lewej stronie chciałbyś wystawić Rybusa i Koseckiego, czyli w defensywie to mniej niż pół piłkarza. Oni razem wzięci są w obronie słabsi niż sam Wawrzyniak. Piszczek tytanem defensywy też nie jest, czyli dobrze bronić potrafi czterech piłkarzy na boisku (w tym gronie jest Borysiuk, więc szału nie ma), ze dwóch przeciętnie (Piszczek, Błaszczykowski), a reszta słabo lub wcale. Pachnie mi to wynikami wyższymi niż 0:6 z Hiszpanią.
 
Widzę, że bawimy się w taktyków. Jestem zwolennikiem ustawienia 3-4-3/3-6-1, ponieważ ponad wszystko preferuję posiadanie piłki, krótkie podania oraz wysoki pressing. Podane ustawienie daje wiele możliwości na boisku, w zależności od sytuacji w trakcie meczu spokojnie można je przeistoczyć w 4-5-1/4-3-3. Bolączką tej taktyki jest formacja defensywna, w związku z czym wymaga niezwykłej dyscypliny w realizacji zadań. Ponadto, takie ustawienie raczej lepiej wdrażać w klubach, niż drużynach narodowych, ponieważ wymaga ciągłego trenowania i udoskonalania, ale skoro wolno mi pomarzyć nie omieszkam podać swojego składu dla ulubionej taktyki, która moim zdaniem pozwoli wykorzystać nasze najsilniejsze ogniwa.

3-4-3
Bramka: Boruc/Kuszczak/Tytoń/Szczęsny - wszystko mi jedno.
Obrona: Piszczek-Glik-Wasilewski
Pomoc: Błaszczykowski-Polański-Dudka-Krychowiak
Atak: Rybus-Lewandowski-Grosicki

3-6-1
Rybus i Grosicki jako LM i RM zamiast LW i RW.

4-5-1
Dudka obok Glika jako CB, Lewandowski ST, Rybus i Grosicki LM i RM.

4-3-3
Dudka obok Glika jako CB.
 
5210574e01a5fae564a1c83d67f27892.gif
 
@kingdante wybacz, ale daruj sobie taktyke, piszesz, ze rybus nie bedzie dobrym pomocnikiem i wpychasz go na obrone? litosci, tym bardziej, ze przed kontuzja wyrosl na pierwszoplanowa postac tereka, ktory teraz jest na 2 miejscu w jednej z najsilniejszych lig na swiecie
 
Z ta jedna z najsilniejszych lig na swiecie to troche przesadziles. :D Owszem jest tam coraz wiecej dobrych pilarzy, ze wzgledu na petrodolary itp. ale cala liga jeszcze troche poziomem odstaje od scislej czolowki.

Co do taktyk to widze niezle fantasy league zaczyna sie robic. :)
Ja bym nie kombinowal i zostal przy 4-2-3-1. BVB gra ta taktyka najczesciej, trio z Dortmundu bedzie juz przyzwyczajone, a i ostatnie mecze w tym ustawieniu wcale az tak zle nie wygladaly. Ja dalej bede obstawal przy wymianie Obraniaka albo zgraniem go w koncu w jakis sposob z reszta. Bo tak naprawde skrzydla mamy calkiem niezle. Prawe - wiadomo, jest naprawde na dobrym poziomie. Gorzej z lewym, ale jak bedzie Blaszczykowski i na lewa pojdzie Grosicki to moze jakos sam pociagnie, na zmiane z Rybusem. Defensywni pomocnicy tez coraz lepiej wygladaja, ale ich slaba gra w konstrukcji w polaczeniu z niezgranym Obraniakiem powoduje, ze srodek prawie nie istnieje i jestesmy skazani na skrzydla. W obronie tez jest calkiem niezle. Glik z Wasylem pokazali, ze ladnie potrafia wspolpracowac. Najgorzej z ta lewa. Piszczek ma wtopy co jakis czas w obronie, ale powiedzmy, ze gra poprawnie. Ale juz Wawrzyniaka to tak wkrecaja czasami, ze az szkoda patrzec.

Ja licze mocno na Wolskiego. Mam nadzieje, ze odzyska szybko forme i trafi do reprezentacji zastepujac Obraniaka. Tak naprawde to jest jedyny pilkarz, ktory jest stworzony do grania na tej pozycji. Wszystkie inne opcje to polsrodki, latanie, przesuwanie na sile zawodnikow o innym profilu.
 
Vaicavalo - dzięki za ten typ ! Faktycznie Valencia ostatnio jest w dołku, a BATE radzi sobie świetnie w lidze mistrzów.



Edit: tzn, jest w dołku, ale cośtam wygrywa - fartem - mam nadzieję, że ten fart im się skończy teraz :)
 
Jimbean:



° Tak uważam że Maciek Rybus nie będzie nigdy skrzydłowym/ofensywnym pomocnikiem klasy europejskiej, w ataku ma za mało atutów jak na tą pozycję. Czy Rybus dominował w słabej polskiej lidze? Czy miał duże ilości goli/asyst, ile bramek/asyst zdobył w reprezentacji? Od tego są ofensywni pomocnicy. Rybus jest dobrym zawodnikiem tego nie neguje, ale nie róbmy z niego gwiazdy ligi rosyjskiej, kilka dobrych meczów zagrał na razie. Swego czasu nawet Gorawski potrafił zagrać tam dobry • jeden • mecz : )



° Liga Rosyjska nie należy do najlepszych na świecie JIM- Angielska, Hiszpańska, Niemiecka, Włoska, Francuska są lepszymi rozgrywkami. Następny koszyk w którym znajdują się Portugalska, Holenderska, Brazylijska to miejsce dla Rosyjskiej. Doceniam tą ligę, na pewno lepiej tam grać niż w Polsce, ale jeśli myślisz że Rybus w tej lidze coś znaczy i jego nazwisko robi wrażenie na rosyjskich kibicach to się mylisz. Często jestem na wschodzie, w tym w Rosji i rozmawiam z nimi głównie o dwóch rzeczach kobietach i sporcie • jedynego Polaka, którego kojarzą z ligi Rosyjskiej to Kowalewski bo grał w znanym klubie a nie na prowincji. Jeśli Maciek zagra jeden dobry sezon to będą go kojarzyć. Tak JIM choćby jeden!!
 
MACIEJ RYBUS w tabeli strzelców polskiej ligi w ostatnim sezonie(nie grał całego) zajął 67 miejsce z wynikiem 2 goli, rok wcześniej był 77 również z dwoma golami



Na szczęście ratują go asysty których miał sporo- oddaje honor Maciejowi
 
@up



śmieszny fakt przytoczyłeś, ile miał bramek Kuba w jego wieku jak grał w Wiśle? pytam retorycznie bo sam znasz odpowiedź :]
 
GAMBIT • wystarczyło zobaczyć jeden mecz Wisły i widać było że Błaszczykowski to inna liga niż reszta chłopaków, wybijał się na tle reszty graczy Polskiej Ligi. Rybus nigdy nie wyglądał tak grając na naszym podwórku, nie dominował w żadnym elemencie gry.
 
JimBin:



Wyniki i liczby się liczą. W Europejskiej piłce liczy się Liga Mistrzów i tyle:



Ostatnie 5 lat ilość drużyn w







W 1/16



Rosja:3



Francja: 8



W 1/8



Rosja:1



Francja: 3



Półfinały



Francja: 1



Rosja: 0







I wszystko w tym temacie.
 
Też mi się wydaje że Francuska lepsza od Rosyjskiej. Patrząc na samą LM w tym sezonie i porównując zespoły.



Rosja - 4 porażki 0 remisow 0 zwyciestw - 2 zespoły



Francja - 4 porażki 1 remis 1 zwycięstwo - 3 zespoły



Aha i w tym sezonie LM nie grają Marsylia, Lion I Bordo, także 3 silne zespoły francuskie. Jakie zespoły są silne w Rosyjskiej?
 
Jimbean wyniki które podałem u góry były wywalczone ze strony Francji przez 3 drużyny: Marsylie, Lyon, Bordeaux , a ze strony Rosji przez dwa : Zenit i CSKA więc przestań głupoty pisać, że francuska liga to tylko LYON
 
Nie rozumiem dlaczego się tak uwziąłeś na Rybusa KingDante. Piszesz o atutach, bramkach, asystach. Argument o asystach sam obaliłeś. Co do bramek - Błaszyczkowski w swoim najlepszym sezonie strzelił 6 bramek, tak samo np. Di Maria, Mata się na tym tle wybija z 11 bramkami, choć przez większość kariery strzela w okolicy 6-8 bramek na sezon, Giggs przez całą karierę tylko 2 razy strzelił więcej niż 10 goli w sezonie. Jak widać, ilość strzelonych bramek raczej nie decyduje o tym czy ktoś jest dobrym skrzydłowym czy nie. Skrzydłowy przede wszystkim powinien być szybki, zwrotny, mieć dobry drybling i technikę. A te atuty Rybus posiada, poza tym z miejsca stał się gwiazdą Tereka, o czym pisał już jimbeam. Może rosyjska liga to nie premiership, ale słaba na pewno nie jest i jego pozycja o czymś świadczy.



A jeszcze co do argumentu o wybijaniu się na tle innych... chyba nie muszę pisać co się stało z Legią po odejściu Rybusa i Komorowskiego w poprzednim sezonie.
 
Ja się nie uwziąłem na Rybusa. Ja go doceniam, uważam, że jest jednym z lepszych naszych piłkarzy. Ale nasza lewa obrona wygląda tragicznie, w lidze nie ma zawodników, którzy dają nadzieje na zmianę. Jest tylko Wawrzyniak i nic. To jest tragedia, ja osobiście nie znajduje wielu rozwiązań, dlatego pomyślałem o Rybusie w kontekście tej pozycji.
 
Bardziej mi chodziło o to stwierdzenie, że nigdy nie będzie skrzydłowym europejskiej klasy. Jak dla mnie to już nim jest. Może na razie ze średniej półki, ale chłopak ma 23, więc jeszcze się rozwinie na pewno. W szczególności jak dalej będzie tak dobrze grać w Tereku jak przed kontuzją.


Natomiast pomysł ustawiania go na lewej obronie już skomentował Escobar o ile dobrze pamiętam i wytknął kilka cech Rybusa, które raczej nie pozwoliłyby mu na grę na tej pozycji. Poza tym taki pomysł mógłby przejść tylko w klubie (to też zostało wspomniane). Wpychanie na obronę zawodnika, który przez 90% czasu gra jako ofensywny pomocnik nie ma racji bytu. Ja bym na razie spróbował Komorowskiego. W Tereku gra na środku, ale jeszcze w Legii czasem występował na lewej, więc jakieś doświadczenie już ma na tej pozycji.
 
Komorowski na lewej obronie w obronie to jest jakiś upgrade nad Wawrzyniakiem, ale w ofensywie to by była jeszcze większa tragedia. Nie mamy bardzo kreatywnych ludzi w środku pomocy, więc najlepiej ataki budować skrzydłami. Piszczek na prawym skrzydle uruchamia całą grę więc uważam, że na drugiej stronie przydałby się podobnie grający zawodnik, tak jak Schmelzer w Borussii- stąd moje poszukiwania- ale jak widać, wszyscy piszecie tylko że Rybus się nie nadaje, to napiszcie kto może być dobrym w ofensywie lewym obrońcą i przy tym nie być o wiele gorszym od Wawrzyniaka w grze defensywnej(Wawrzyniak popełnia sporo błędów)



Co do Rybusa, to jeszcze raz powtarzam, bardzo go lubię, ale nie dogadamy się Mobius jeśli ty uważasz go za ofensywnego pomocnika na europejskim poziomie, tym bardziej, że twierdzisz na podstawie kilku dobrych meczach w średniej lidze rosyjskiej. Według ciebie Sobiech jest napastnikiem europejskiego formatu? Przecież strzelił kilka bramek w Bundeslidze i Europejskich Pucharach, chyba się zgadzasz że niemiecka liga jest mocniejsza • • • • ..



Nie przesadzajmy
 
W Cafe Futbol przeanalizowali cały mecz z Anglią i poza wszystkimi plusam i których było dużo albo nawet bardzo dużo na uwagę zasługiwał jeden poważny minus...wyłapali chyba 3-4 sytuacje kiedy Obraniak ma piłkę oraz przestrzeń do wypuszczenia jej Robertowi i zamiast tego spróbować to albo wstrzymuje piłkę albo rozrzuca na boki...i to jest największy mankament bo żeby wygrywać trzeba strzelać bramki, a żeby je strzelać trzeba na bramkę celnie uderzać lecz jest to niemożliwe gdy najlepszy Polski piłkarz musi sam się cofać po piłkę albo biegać jak głupi w oczekiwaniu na asystę...Ludo jest niewydolny w tym elemencie i potrzeba kogoś na jego miejsce...pomysły?
 
D&G - Dla mnie takim zawodnikiem mógłby być Mierzej. Cały czas mam wrażenie, że ten koleś jest nie wiem, źle prowadzony, albo nie ma farta. Gdyby grał w Trabzonie i w reprezentacji daliby mu szansę się wykazać, to myślę że to jest idelany rozgrywający. Technicznie to jeden z najlepszych polskich piłkarzy, dużo widzi na boisku, potrafi dobrze uderzyć z dystansu.
 
@Uefo <- tyle tylko, że to była najgorsza zmiana meczu z Anglią oraz ostre pudło w meczu z RPA. On jest dobry jak gra w klubie, z resztą mało jest zawodników którzy są w życiowej formie siedząc na ławie czy na trybunach przez kilka spotkań.



Wolski z kolei kontuzja, ciekawe jak szybko dojdzie do optymalnej formy.



Ja bym spróbował Roberta podwiesić pod Sobiechem może...jak przestanie świrować bażanta z piętkami to będzie sensownym rozwiązaniem.
 
Robert podwieszony pod Sobiechem to Robert obrazony wiec raczej zly pomysl. Rybus jest/byl w zajebistej formie, naprawde utalentowany pilkarz. Mierzejewski w ogole mnie nie przekonuje, nie wiem dlaczego. moze kiedys mocno sie pokazal, ale teraz slabo, totalny brak formy jaka kiedys prezentowal.
 
Back
Top