Piłka nożna

Pilkarze zwolnili trenera ktory kazal im trenowac to zaczynaja grac :D mam nadzieje ze Legia dowali im z 5
 
hubi



Ozill gra na swoim normalnym poziomie - bumelanta, a to i tak dla mnie gwarancja, że z Barcą zagra lepiej niż Kaka, który niby z Ajaxem grał fajnie, widać, że mu się chce (imponujący powrót sprintem do obrony, zeby zaasekurować pozycję Marcelo), ale prawie zawsze wszystko partaczy już nawet nie wspomnę, że stray Kaki, aż kłują po oczach. Dla mnie temat Kaki w Realu jest skończony niech się stawia meczety gdzie indziej, w Birmie czy Bangladeszu, gdziekolwiek tylko nie w Madrycie :]
 
Czy ktoś oprócz mnie myśli, że nagonka w mediach na transfer Lewego do ManU to jakieś konfabulacje? SAF kupił RvP, który póki co strzela w każdym niemal meczu. United potrzebuje pomocników, by zastąpić emerytów jak Scholes i Giggs a nie kolejnego napastnika.


Jako fan ligi angielskiej i MU, nie chce Lewandowskiego w United, bo jest za słaby. Samo porównywanie go z Groszkiem jest dla mnie obrazą dla Hernandeza.



Jak ktoś wczesniej napisał ,jego rolą jest bycie zastepcja Radwańskiej, Kowalczyk, Małysza, Kubicy.... a Kucharski już chyba nie wie komu w dupe wejśc, żeby o Levym pisali codziennie jakieś newsy. Niedlugo uslyszymy, że Real odda za niego Benzeme/Christanio, City Balotelliego, a PSG Ibre.
 
Zamiast Mesuta widziałbym Modricia, bo on ma formę w przeciwieństwie do Mesuta. Ale obstawiam,że Mou nas zaskoczy, czymś w stylu Essien za Khedirę, Albiol z Pepe w środku,a Ramos na boku.
 
W weekend masa fajnych meczów, będę stawiał na Newcastle w meczu z ManU, na Real @ gran derbi i na Milan w derbach mediolanu
 
W weekend masa fajnych meczów, będę stawiał na Newcastle w meczu z ManU, na Real @ gran derbi i na Milan w derbach mediolanu



nic nie trafisz
 
Moim zdaniem, część z was mocno niedocenia Lewego. Tzn. zgadzam się, że media przesadzają i można poczuć się przytłoczonym ilością newsów o potencjalnym transferze, ale spójrzmy obiektywnie na grę Lewandowskiego. Jakie ma zalety:



° Jest młody i nie ma poważnych kontuzji- ten aspekt ma bardzo duże znaczenie, nie płaci się raczej 20-30 mln za 30to Latków- przynajmniej nie często. Patrząc na wiek Lewego i stały progres który robił w ostatnich latach skauci oceniają, że ma jeszcze duży potencjał, a wiemy, że w Europie w dużej mierze płaci się za potencjał, a nie za właściwą wartość danego gracza. Przykłady: Phil Jones(Man UTd), Oscar(Chelsea),Saviola(kiedyś)



° Warunki fizyczne vs. Koordynacja/sprawność- Lewandowski ma około 184-185 cm wzrostu, na piłkarza to jest całkiem dużo, w dzisiejszej piłce, która jest zdominowana w ofensywie przez mikrusów, którzy świetnie trzymają się na nogach, którym trudno zabrać piłkę, ze świetną szybkością- taki • gigant • jak Lewandowski to skarb. Posiadanie faceta który potrafi przepychać się w polu karnym, skupia uwagę obrońców, który potrafi przyjąć przeciwnika na plecy i zatrzymać go tam- nie tracąc piłki to atut dla drużyny, którego przeciętny fan nie zauważa. Lewandowski ma jeszcze potencjał do umocnienia się fizycznie, ma • frame • tak jak Van Persi, Van Basten jest szczupły, wysoki, ale jest szeroki w barkach, więc jest miejsce na dodanie siły. Mimo świetnych warunków fizycznych jest bardzo sprawny, ma świetną koordynację ruchową. Często nie wie jeszcze co zrobić ze swoimi umiejętnościami, ale skauci najwyraźniej wierzą, że dotrze tam.



° Nawiązując do wcześniejszego akapitu- największą umiejętnością Lewego jest zastawianie się i przyjmowanie piłki tyłem do bramki. Spojrzycie jak Borussia prawie przy każdym rzucie z autu wykorzystuje Lewandowskiego. Były napastnik Lecha musi często wrócić się kilkadziesiąt metrów, żeby zagrano aut na niego. On jest w tym świetny. Jeden z lepiej grających w ten sposób zawodników na świecie. Przypomnijcie sobie ile lat na topie był Emil Heskey, który potrafił grać w jednym z najlepszych europejskich klubów, tylko z tą umiejętnością, bo w innych elementach był bardzo ograniczony.



° Wszechstronność. Robert potrafi bardzo przyzwoicie strzelać, również lewą nogą, potrafi podawać(imponująca liczba asyst w zeszłym sezonie- znacznie większa niż innych czołowych snajperów Budnesligi), ma przyzwoity drybling, dobrze gra głową, ma dobrą szybkość, dobrą wytrzymałość- która pozwoliła mu zagrać bardzo dużą ilość minut w zeszłym sezonie, dobrze zagranych minut. Naprawdę spójrzcie na najlepsze ligi w Europie. Czy jest wielu napastników w tym wieku, którzy mają takie warunki fizyczne, są tak wszechstronni i z taką historią skuteczności(asyst, bramek) • na najwyższym poziomie??? Odpowiedz jest prosta, nie ma wielu takich zawodników na rynku, dlatego mówi się o takich pieniądzach. Ja uważam, że Robert jest niedoceniany przy rzeczach, które daje zespołowi. Wiem, wiem napastnika rozlicza się z bramek- to jeden z wielu dogmatów, który odpycha mnie od piłki nożnej. Przecież Shooting Guard w NBA nie musi rzucać najwięcej punktów, aby być dobrym rzucającym obrońcom- może dawać więcej zespołowi w innych elementach gry. Ale cóż, pewnych rzeczy nie zmienimy, my w Europie mamy podejście tradycjonalistyczne do sportu • ..
 
Rozpisałeś się trochę:-) ale powiem szczerze, że przeczytałem całe i zgadzam się z Tobą. Lewy jest dobry, ale jak na takiej klasy napastnika marnuje zbyt dużo "setek".
 
Częściowo zgadzam się . Wysunięty napastnik ma za zadanie strzelać bramki i mieć wysoką skuteczność. A ostatnio ile Lewy potrzebuje okazji by coś strzelić... Nawet jak będzie grał w united to musi strzelać to co ma w meczu, bo z taka skutecznością jak ma teraz to długo by nie pograł w 1 składzie.
 
Obudziło się we mnie uczucie patriotyzmu i zamiast remisu PL z RPA po kursie 3.40 postawiłem 1X za tylko 1.17.... Jak zremisują to się wkurwię. Usunąłem też z wczesniej planowanego kuponu mecz Finlandia-Gruzja po 2.1 i zostawiłem Chorwacje,Belgie,Włochy,Niemcy,naszych 1X, Real z Barcą, Anglię z nami i Hiszpanię z Białorusią za 12 zł. 1189.90 w puli jest :D
 
ja to nawet towarzyskich nie obstawiam, bo wlasnie taki kurs 1.17 moze wszystko spierdolic, tak jak z estonia przejebali
 
Fornalik pewnie wystawi rezerwowy skład. Po co ma ryzykować kontuzją któregoś z podstawowych graczy? W szczególności, że tydzień po meczu gramy u siebie z Anglikami o punkty. Nie zdziwie się jak RPA to wygra.
 
JA miałem obstawiać remis, ale pomyślałem,że to RPA przyjedzie rezerwowym, a nasi wyjdą w najlepszym składzie,żeby się dobrze zaprezentować i dlatego dałem 1X. Obym się nie pomylił.
 
Zapomniałem założyć konto i grać, ale od dzisiaj się w to pobawię :) Bez nagród zabawa fajna, a co dopiero przy nagrodach .
 
No to co Panowie, Milik do kadry? Ładne dzisiaj mu bramki wyszły, a jakie sytuacje zmarnował, niemniej jednak jak na 18-tka to robi wrażenie i Waldek dobrze zrobi zabierając go na Anglię



BTW ... Kuba, syn Romana przy którym hipster Rory to pikuś :]



1349479178_Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2012-10-06 014638.bmp.jpg




http://sport.tvp.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/wideo/kosecki-kadra-na-razie-jest-moim-marzeniem/8720906
 
W kubusia serio by sie przydaloby jakimis szminkami czy tamponami rzucac z trybun (jak to ktos w komentarzach na weszlo proponowal) :-)
 
@Wygląd młodego koseckiego



A wiecie o tym, że ma tatuaż "kosecki" na ręce? Hehe. Dobry z niego piłkarz (jak na polską ekstraklasę) ale w głowie chyba ma niepoukładane.
 
Lech : Piast 4:0



Lokomotywa rozpędziła się dzis pieknie :) Mecz dynamiczny,taki jaki powinien być zawsze. Od bramki do bramki,ładne akcje,bez zamuły. LUC byłes w kotle?:)
 
mi się strasznie podobają takie gole jak strzelił Ceesay.







Ale bramka kolejki to i tak moim zdaniem gol Milika lub Garguły.
 
Juras też ma na na ręce Juras wytatuowane i co z tego? Nie wspominając co najmniej kilku innych zawodników, którzy mają swoje pseudonimy/nazwiska wytatuowane.
 
Juras, a Kosecki to co innego. Pseudonimy owszem, ale nazwisko, że ktoś ma to nie przypominam sobie. I co z tego? To z tego, że jest to w moim odczuciu bezguście, takie, że aż wywołuje uśmiech na mojej twarzy.



Edit: Tzn, kojarzę że widziałem fightera, który miał na plecach, albo na brzuchu swoje nazwisko, i pamiętam, że wywołało to również u mnie uśmiech, ale nazwisk teraz nie przytoczę.
 
Back
Top