Piłka nożna

Wkurwia mnie hiszpańska piłka i sędziowanie na korzyść drużyn z Primera Division. Nabita ręka, błądna interpretacja sędziego.
Przy drugim golu Ronaldo wracał z pozycji spalonej. Śmiechu warte.
 
Tak tak już rozstrzygajcie awans, Bayern się podda, napewno!

Comber
Nie ma czegoś takiego jak ręka nabita. Jeżeli "powiększa" powierzchnię ciała to jest faul, a w tym wypadku na pewno tak było. Co do drugiego gola to może faktycznie był spalony, ale jeśli tak to minimalny.
 
BAYERN BEDZIE W FINALE !!! CO DO CHEALSEA MOJA PRZEPOWIEDNIA SIE SPRAWDZIŁA TO I DO BAYERNU SIE SPRAWDZI!
 
bosman - nieumyślne zetknięcie się piłki z ręką zawodnika względnie jego ręki z piłką - bez świadomego i celowego ruchu ręki - nie podlega karze.
 
W sumie masz rację, ale czy w takiej sytuacji nie jest brane pod uwagę, jako czynnik kluczowy, "nienaturalne" ułożenie ręki zwiększające powierzchnię ciała?
 
Nie ma tego w przepisach. Rozumiem gdyby obrońca wyskoczył z ręką uniesioną nad głową, ale podczas wykonywania wślizgu, nie widząc piłki nie można mówić o umyślności... Uważam, że obydwie decyzje sędziego były naciągane.
 
Mylisz się, jest :) "(...)czy ręce lub dłonie zawodnika ułożone są naturalnie"
Ale faktycznie możesz mieć racje, generalnie ciężka sytuacja do interpretacji.
 
Bardzo podobna sytuacja. Nieumyslna reka. Idąć tokiem rozumowania sędziego konsekwentnym byłoby podytkowanie karnego dla Bayernu po ręce Pepe.
 
Jak to nie widział piłki ? Robił wślizg z zamkniętymi oczami ? Karny oczywisty, takie odbicie piłki ręką nie może być ignorowane, brawa dla sędziego.







ps. W 45min Pepe ręka przy rzucie wolnym i nic nie ma ! Sędzia jak zwykle gwiżdże pod Real, byle by ich przepchać, co roku tak jest. Bramki z spalonego, zagrań ręką w polu karnym nie widzi z 3m, typowe gwizdanie dla Realu, inaczej by nie awansowali i pewno dzięki sędziom zdobędom LM w tym roku ...
 
Hang, ja ogólnie jestem za tym, aby gwizdać każdą rękę. Jednakże przepisy są jasne i chciałbym, aby sędzia działał na ich podstawie i w ich granicach. W przypadku obydwu zagrań ręką nie było umyślności, więc nie powinno być karnych. Natomiast sędzia potraktował te sytuacje całkiem inaczej.
 
i to jest mecz, bayern wygral u siebie w przeciwienstwie do czelsi, a jednak od poczatku chce cos ugrac a nie stawiac jebany autobus
 
nie o to mi chodzilo, raczej chcialem porownac bayern do czelsi, ktora ugrala duzo mniej u siebie, a chciala tylko nie stracic bramki w rewanzu. a bayern atakuje, chociaz wygral u siebie
 
Gdyby Barcelona tak grała jak Chelsea to bym jej nie kibicował to jest pewne ;p



To tak jakbym miał podziwiać styl włodarczyka zza podwójnej gardy... Kibic chce żeby jego drużyna atakowała, a nie czekała cały mecz na jedną kontrę tak jak Kłodarczyk na jeden celny cios ;D
 
Tylko, że przy stylu gry Realu akurat ten rzekomy "autobus" nie byłby taki skuteczny jak jest przeciwko Barcelonie. Pare bomb z dystansu by wystarczyło.



Pomijam fakt krytykowania taktyki Anglików, zakrawa to o kpinę.
 
Back
Top