Piłka nożna

apng_naqqpex.png
 
No ale po co wyciągać Cannavaro jak to było jeszcze za czasów gdy Złota Piłka France Football i Piłkarz Roku FIFA były zupełnie innymi plebiscytami. Gdyby w 2010 roku obu nie połączyli to śmiem twierdzić, że Messi zgarnąłby Złotą Piłkę, a Sneijder zostałby Piłkarzem Roku FIFA.
Czym więc jest ten obecny twór gdzie głosuje się indywidualne bez publikowania usprawiedliwiania. Jeden patrzy na bramki, drugi na trofea, trzeci na jeszcze coś innego i dochodzimy do sytuacji w której np. Joachim Loew za najlepszego zawodnika 2012 roku uznał Mesuta Oezila, a na drugim miejscu umieścił Manuela Neuera? a taki Boski głosował kolejno na Ikera Casillasa, Xaviego i Inieste. Dziennikarz z Argentyny umieścił na pierwszym miejscu Messiego, zaś dziennikarz Portugali - Ronaldo. Gdzie głosują kapitanowie reprezentacji krajów takich jak Sudan Południowy, Mongolia czy Gibraltar, który dołączył do organizacji w tym roku. A wiedza Perera Sampath trenera reprezentacji Sri Lanki lub Herve Renard - Zambii może budzić małe zaniepokojenie. Głosują ludzie niekompetentni, którzy wiedzą o futbolu czerpią chyba z komiksów.

Dla mnie obecna forma plebiscytu jest śmieszna i tyle ...
 
Dla mnie obecna forma plebiscytu jest śmieszna i tyle ...


Bo najlepszy piłkarz roku nie powinien być wybierany tylko uznawany z automatu. Głosy są nieobiektywne.



Po prostu liczyć się powinny statystyki, bramki, asysty, może jeszcze coś innego. One mnożone przez wskaźnik ważności / trudności, nie wiem jak to nazwać (czy LM, czy liga hiszpańska, polska, mołdawska, czy półfinał, czy ćwierćfinał, kto rywalem itp). Jakby to FIFA sensownie obmyśliła to Złota Piłka miałaby prawdziwą wartość. A tak połowa głosuje na ulubieńca a połowa głosuje na ślepo bo nie oglądali np ani meczów Realu, Barcelony czy Bayernu, a dziennikarze France Football głosują na francuzów. Takie głosy są nic nie warte.
 
Raczej nie dostanie, bo sędzia to widział i dał mu żółtą kartkę, więc FA nie może nic już zrobić, gdyby sędzia tego nie widział to za pomoca zapisu kamer by go ukarali :)
 
Nie jestem pewien, ale wwydaje mi się, że w BPL nie raz zmieniano już decyzję sędziowskie po meczu (niesłuszne czerwone kartki etc). Sorry, ale to jest czerwo jak chuj.
 
Wynik nie sugeruje jakoby był to mecz przyjaźni. Zobaczymy czy Panowie z Poznania się ockną i zaczną regularnie wielbić Rumaka, który jednak nie pokłusował w siną dal.
 
Zapomniałem napisac. Roma gra swoje czyli po tym starcie zgodnie z moimi przewidywaniami daje dupe dzięki czemu Juve ma lidera:-)
 
Chyba pierwszy raz w życiu widzę, żeby stratę 3 bramek w 13 meczach, zero porażek i jednopunktową stratę ktoś nazwał "dawaniem dupy". :)
 
Ale BvB dostała śmiesznego karnego, nie powinno go być żeby każde takie zagranie gwizdali, to byłoby po 10 karnych na mecz.
 
Moim zdaniem tak powinno być. To było trzymanie dwoma rękoma praktycznie jak do obalenia :D Rozumie delikatne pociągnięcie, czy przytrzymanie, ale to już były zapasy.







edit: Robercik już szaleje i pierwsza seta zmarnowana :)
 
zawsze myslalem, ze takie 'pierdolenie' z tym jego marnowaniem, raz na jakis czas mu sie rzeczywiscie zdarzalo, ale ostatnio potwierdza jedynie ta nagonke, z Bayernem kurwa takie setki, ze chlopaki z orlikow by to strzelali az milo, szkoda!
 
Borussia przyparta do muru od razu lepiej gra, 3-1 dobry wynik, Powinni dowieść do do końca



Świetny pass Lewego przy trzeciej
 
Back
Top