Piłka nożna

1003497_646838405327634_311005741_n.png
 
Paulus Arajuuri piłkarzem Lecha


fblxtswe.jpg





Paulus Arajuuri został nowym piłkarzem Lecha Poznań. 25-letni fiński defensor związał się z Kolejorzem 3-letnim kontraktem. Umowa będzie obowiązywała od 1 stycznia 2014 roku.



Paulus Arjajuuri od 2010 roku grał w szwedzkim Kalmar FF. W jego barwach rozegrał 56 meczów, w których strzelił 3 gole. Jego umowa z tym klubem obowiązuje do końca tego roku. Do Kolejorza przejdzie na zasadzie wolnego transferu.


- Bardzo cieszymy się, że Paulus zasili szeregi naszego zespołu. Chcieliśmy sprowadzić go do Lecha już teraz, ale obecnie leczy on uraz biodra i przez najbliższe miesiące nie byłby zdolny do gry. Jestem jednak przekonany, że od nowego roku będzie jednym z liderów naszej formacji defensywnej. Nie ukrywam, że dokonując tego transferu pytaliśmy o zdanie Kaspra Hamalainena, który często dzieli z Paulusem pokój podczas zgrupowań reprezentacji. To mentalnie ten sam profil zawodnika co Kasper, więc myślę, że podobnie jak on, będzie odgrywał ważną rolę w Lechu - mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski.


Paulus Arajuuri urodził się 15 czerwca 1988 roku w Helsinkach. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Honce Espoo, w barwach której w Veikkauslidze zadebiutował w 2006 roku. Następnie grał w rezerwach HJK Helsinki i IFK Mariehamn, z którego w 2010


przeszedł do ligi szwedzkiej, by grać dla Kalmar FF. W reprezentacji Finlandii rozegrał 5 meczów.






Kolejny fin dobrze zrobi w drużynie. Może w końcu hamalainen będzie grał tak jak wszyscy od neigo oczekują no i sam Arajuuri będzie miał łatwiej do aklimatyzacji w Polsce.

Co ciekawe, w czerwcu 2014 roku kończy się kontrakt Arboledzie. Czyżby Paulus był szykowany jako jego następca? Oby tak:)

---------------------------------



A teraz kolejny przykład jak działa Uefa, zwana potocznie mafią.



Cytat z forum WL:
" Uwaga proszę nie paść za śmiechu.


Lech dostał 10000 euro kary za....


... sprzedaż(nie wiadomo czy na trybunach czy pod stadionem) przez kogoś vlepek "Good night left side".
Oczywiście na podstawie donosu ciągnącej dotacje pseudoorganizacji Nigdy więcej.
To idealne podsumowanie durnoty UEFY.
W byłym kraju komunistycznym karać za coś takiego.
"





Klub czeka na uzasadnienie, bo kara została opisana w trzech linijkach bez żadnej dokumentacji ani dowodów.
 
Według As'a Real dogadał się z Levym i Bale w Realu za 120 mln euro. No chyba komuś się cos poprzestawiało.
 
Nie mój cyrk, nie moje małpy. Skoro Real ma kasę to niech sobie wydaje na tego Bale ile chce, a wiadomo, że jak się Florek uprze to wyciągnie prawie każdego. Wydaje mi się, że Bale jednak trafi do Realu, bo zdaje sobie sprawę, że gdyby przydarzyła mu się kontuzja lub słabszy sezon to pociąg z napisem Madrid może bezpowrotnie odjechać. Druga sprawa to za taką kasę Spurs mogą zbudować zespół który powalczy o pierwszą trójkę, z całym szacunkiem dal Bale i jego ogromnego wpływu na wyniki Kogutów to 4 światowej klasy piłkarzy, na newralgicznych pozycjach i mogą naprawdę coś w przyszłym sezonie pokazać. Martwi mnie, że Carlo dał sobie spokój z napastnikiem, jak widzę Benzyne na 9-tce to mnie ch*j strzela, a Morata i Jese to nieopierzone młokosy.
Jak tam Arsenal? Papcio Wenger dostał niby tyle kasy na transfery, a jak na razie ni chu chu xD

BTW

Soldado blisko Spurs

Agger blisko Barcy
 
@gambit



a Soldado już przypadkiem nie w Tottenhamie. Ja nie jestem zapalonym kibicem ale coś takiego czytałem.
 
Na CR też było narzekanie że takie kwoty są nienormalne, a tego że jego transfer zwrócił się już prawie 3-krotnie nikt nie wspomni :)
 
@up



972321_708274052546147_259859177_n.jpg




Tyle w temacie, mimo,że tam jest błąd bo Real płaci w Bale 120 mln,ale euro. Bale póki co nie jest w tej samej lidze co CR, a płaci się za niego prawie 30mln więcej?
 
Dobre na serio, trzeba być ślepcem żeby nie dostrzec tego że Bale jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie... A ten obrazek to po prostu poezja, CR nie musiał sam ciągnąć MUTD do tytułów a jak wyglądała gra Tottenhamu w tym i poprzednim sezonie chyba każdy kto ogląda mecze widział....



Jak pisał Gambit co nas obchodzi ile to kasy wyda na niego Real ? Kogo obchodzi oburzenie że za dużo ? Perez wie co robi, i w sumie dla niego sypnąć taką kasą to nie problem. Oczywiście lepiej byłoby oddać jeszcze Di Marię bo Gareth go zjada i dopłacić przykładowo 90 mln...



Z takimi skrzydłami i Ozilem plus Benzemą w formie i mocną ławką szanse na Decimę wzrastają i to bardzo mocno. I doskonale o tym wiedzą i Perez i Ancelotti...


No i dodajmy fakt że trzeba jakoś przyćmić kupno Neymara przez FCB :)
 
Przyćmić? A co to, mamy jakiś kompleks Barcelony,żeby we wszystkim co oni robią, próbować ich przebijać? W tym przypadku przepłacać za piłkarza. Wtedy Real zapłacił 93 mln za najlepszego piłkarza na świecie, teraz zapłaci 120mln za może trzeciego piłkarza świata. Wolałbym żeby to była normalna suma za Bale'a czyli około 80 mln + jakiś światowej klasy napastnik, bo jak Benzema nawet będzie w formie i załapie kontuzję to będzie kicha.
 
Dwa ostatnie zdanie powinny być połączone, to Perez chce przyćmić ten transfer zwłaszcza że sam w pewnym momencie zaoferował za Neymara 100 mln :)
 
Problem w tym, ze nie ma teraz czegoś takiego jak "normalna suma" za piłkarza, rynek jest zepsuty, ceny wywindowane na maksa, a Levy jest twardym ch*jem robiony i wcale nie musi sprzedawać Bale'a. Czy Perez rzeczywiście chce przyćmić transfer Neymara czy tylko zaoferowała trochę zielonych żeby podbić za niego cenę i wkurzyć Katalończyków? Tego nigdy się nie dowiemy. Mimo wszystko jest już za dużo szumu, żeby nie doszło do przeprowadzki Bale co sprawi, że zrobi się bardzo tłoczno w pomocy.



Ja tam jakiś wymagający nie jestem wystarczą mi tylko te dwa transfery xD



19892_484885728269934_890864237_n.jpg
 
Ale piach gra Lech :D a Arboleda gra chyba najgorszy mecz jaki kiedykolwiek z nim widziałem :)
 
Ale jak Bale tak bardzo chce grać w Realu, to mógłby ruszyć dupę i złożyć pisemko z prośbą o transfer czyli chyba "transfer request" i poszedłby już dawno za normalną cenę, a nie pomaga zdzierać kasę ze swojego przyszłego klubu.



590x958xfinal-1837137.jpg.pagespeed.ic.utvYrvyy8Q.webp
 
dobry mecz, ladnie slask gra, cisnie



@down, ja sie dziwie, ze on tam w ogole jeszcze gra. chlopak ma duzy talent
 
Back
Top