Piłka nożna

Ja bym nie wrzucał do jednego worka Szejków i Romana jednak. Ci pierwsi wydali mase kasy na piłkarzy którzy huż byli na mega topie, zaś w Chelsea nie do końca tak było. Jasne że Roman kupiłkilka znanych nazwisk ale nie było to 11 gwiazdorów znanych na całym świecie. Drogba, Lampard, Cech i inni dopiero dzięki Chelsea i sukcesom stali się gwiazdami.
 
Popieram malinowskyego.







Real wydał chyba 250 mln na takich graczy jak : Cristiano Ronaldo , Kaka, Benzema, Xabi Alonso , Albiol i Arbeloa. Jak mi ktoś powie , że się nie zwróciło.... Tylko Kaka okazał się wielkim niewypałem, ale gdy patrzę , że za CR dali 94 mln , to mówię,że mamy szczęście. Bo jak by grał tak jak teraz , to za 150 mln ciężko by go było wyrwać , co zresztą powiedział niedawno sam Sir Alex Ferguson. Benzema też już się zwrócił , kapitalny sezon. Xabi Alonso , to nie muszę chyba tłumaczyć , mózg Realu. Albiol grał tylko w pierwszym sezonie dość sporo , w drugim już mniej , w trzecim bardzo mało. Arbeloa jest pierwszym obrońcą , dość stabilnym czyli opłaca się. Mimo wszystko , uważam ,że to było dość dobre. Te transfery były logiczniejsze niż transfery City. W przypadku City , to jest "Ooo nowy dobry napastnik , kupujemy". I taką drogą kupili już 5 napastników z których 3 siedzi na ławie... W Realu po graczu na pozycję. Co nie zmienia faktu , że suma w tym jednym sezonie była astronomiczna.
 
Początek ery był ok. Sprowadzenie Zidane, Figo. Oni pomogli zgarnąć LM w 2002 roku i było bardzo dobrze. Gorzej z późniejszą erą , czyli Beckham , Owen... Za duzo gwiazd na jeden raz.
 
Figo to był świetny transfer pamiętamy, świnskie głowy latały.



Dla mnie osobiście tacy piłkarze jak Ronaldo, Zidane , Raul, Carlos to dream team i każdego z nich szanuję.



Tylko czy bez forsy Pereza Real by wygrał tyle co wygrał? Ronaldo został kupiony, a Messi wychowany i tutaj jest różnica - jeden urodził się geniuszem karłem ,a drugi tytanową pracą osiągnął szczyt.
 
Tar to retoryczne pytanie? Co znaczy Twoje "tu jest różnica"? Czemu ma to służyć, wydaje się Ci, że przez ktoś jest lepszy od drugiego, to jak porównanie zimy do lata :-)



Barcelona nie wydaje kupę kasy na tranfsery? Wiadomo, że to nie Real i fanom bracy jeszcze nie zdążył opaść (poziom adrenaliny) po zachwytach nad Pedro czy Busquetsem, a już się pojawił nowy miot, z którego wykluły się młode orły w postaci Tello czy Cuenki, ale nie umniejszaj wyników przez swoje widzi mi się.
 
Ja tylko czekam na jakieś rewolucje żeby nie powstały takie drużyny jak City czy PSG.



Napisałem że Messi się urodził z talentem, a Ronaldo go wypracował i to jest wywyższanie? Real kupuje, a Barca wychowywuje i to są fakty nie wymysły fanów. Ich można tylko porównywać po trofeach i statystykach, w których jest jeden lider.



Mou nie kupuje bo dostał w prezencie gotową drużynę taka sprawa ;p
 
Odkąd Mou jest trenerem Realu , to Barca wydaje więcej, duże transfery Cesca, Alexisa (po 40 mln). Real kupił Ozila za grosze za to. Jest trener , który ma osobowość , to robi dobre transfery. On, a nie prezes.
 
Ale FIFA będzie bała wprowadzić takie rewolucje, bo dobrze wiedzą, że te petrodolary lecą też na ich konto :]
Inna sprawa, że przez to ceny piłkarzy wywindowały do takiego poziomu, że nie są adekwatne do umiejętności piłkarza, kiedyś za 20 mln kupowało się prawdziwą gwiazdę a teraz?
Tar proszę Cię, poczekaj z pięć lat zobaczymy ilu tych wychowanków będzie Barca miała, a za słowa o "wypracowaniu talentu" należą ci się złote zgłoski na festynie, zresztą po co ja się z Tobą spieram jak to jest rzucanie grochu o kamień ...
 
Jak ktoś płaci za Torresa 65 mln czy Neymara na tyle wycenia to nie dziwne, że potem się cyrki robią. Tylko szejków stać na takie podnoszenie cen. Ale i tak wiecznie takie kwoty nie będą i wkońcu się utopią w długach żeby nawiązać rywalizację.



Teraz wydają tyle samo ,ale popatrz kogo z pierwszego składu Barca kupiła i za ile ...
 
Real kupuje, a Barca wychowywuje


@ Tar



nie do końca tak jest.



real również wychowuje i to nie wcale nie gorzej.



nie odbywa się to na taką skalę, jak w barcelonie, zresztą klub z madrytu idzie trochę inną drogą.



prześledź składy wszystkich drużyn ligowych i zobacz ilu jest tam wychowanków realu.



real kupuje owszem, ale często... swoich wychowanków, bo przy tej polityce przebijają się tam tylko prawdziwe perełki.



co do barcelony i ich szkółki to cały ten system jest dziełem boskiego johanna, powtarzam to po raz kolejny.



jeżeli cofniesz się do czasów przed cruyffem i jego rewolucji proporcja była odwrotna.



wtedy real i jego szkółka dostarczała dużą ilość graczy do pierwszego składu.



oczywiście czasy wtedy były inne, czyli 3 obcokrajowców na boisku....



edit:



a dziś o 16.00 naszego czasu west ham gra najważniejszy mecz w sezonie.



wygra go 2-0 i wróci tam gdzie jego miejsce, czyli do premiership !!!!!
 
Moje małe typowanie finału LM:

Bayern vs. Chelsea - "The Blues" wyeliminowali Barcelonę, dla której zawsze byli niewygodnym rywalem oraz awansowali do finału tych rozgrywek, czego spodziewało się niewielu. Historia z 2007/08, kiedy angielską drużynę prowadził tymczasowy trener powtarza się... Bawarczycy grają u siebie, a forma pokazana w europejskich rozgrywkach jest obiecująca. Obie drużyny mają wielką motywację, aby uratować stosunkowo nieudane dla nich sezony (lokata Chelsea w lidze czy brak zdobycia mistrzostwa Niemiec), ale spodziewam się, że drużyna z Monachium zaprezentuje dzisiaj skuteczniejszy styl gry i odniesie zwycięstwo dla swoich kibiców.
Ponadto, spekuluję dramatyczne rozstrzygnięcia rodem z finału 2008 (niewykorzystany karny, na przykład).

Typ: Bayern Monachium ( [strike]przez decyzję[/strike] :-) )
 
ja jako fan londyńskich młotów raczej nie mam wyboru w kwestii drużyny, która ma dziś podnieść puchar w górę.



w ogóle uważam, że kibicowanie chelsea jest jak onanizowanie się- niby jest przyjemne, a jednak się tego wstydzisz i nie mówisz o tym głośno... :-)



typ: bayern 2:1 po dobrym meczu.
 
Barcelona duzo wydaje na transfery ktore sie nei sprawdzaja np. Ibra, Hleb, Chygrynski, Afellay. Wydali sporo pieinedzy na nich, a malo grali. Real przed Mourinho tez sie nie popisywal transferami Robben czy Sneijder zaczeli grac dopiero po odejsciu z Realu. Kaka tez w Milanie byl jednym z lepszych pomocnikow na swiecie w Realu wszyscy wiedza jak mu idzie. W Barcelonie udane transfery to powrot wychowankow Pique, Fabregas kupiony z reprezentacji Hiszpani czyli dobrze znajacy system gry Barcy Vila i Sanchez, Mascherano jedyni ktorzy nie mieli nic wspolnego z Barca.
 
Gaara - nie mieszaj polityki z piłką nożną bo po takich wypowiedziach to ty pokazujesz, że jesteś pojebany.







Tar - po pierwsze to nie wychowuję tylko choduję :) A po drugie to przypominasz mi mojego kumpla który tez jest zaślepiony "najlepszym klubem w historii", który nie kupuje nikogo(a co tam Villa, Alexis,Marscherano czy Fabregas) bo ma jakże wspaniałą szkółkę diamencików i w góle są naj naj naj.



Bayern - Chelsea - wszystko mi jedno, ale jednak wygrana należy się bardziej Chelsea. Chodzi mi o karne w 2008 i przekręty w 2009.



Chociaż myślę, że i tak Bayern wygra :P



A i jeszcze jedno, nie rozumiem oburzenia, że jakieś szejki czy inni miliarderzy kupują i ładują kase w jakiś klub.



Przecież to tylko lepiej dla nas - kibiców.
 
brawa za inteligencje, porownanie nazywasz mieszaniem. a pojebany to sobie mozesz do swoich kolegow mowic dziecko
 
Tylko lepiej dla nas kibiców, że wszystkie gwiazdki świecą w City?



Taaa jasne.



Niech ładują kase kupią Messiego za 325 mln i wszyscy będą szczęśliwy...







Każdy klub na topie kupuje i to dużo więc czemu Barca ma nie kupować przynajmniej 2 zawodników?
 
http://www.weszlo.com/news/10523-Ukrainska_swinia_wytypuje_wyniki_Euro_Kolejny_element_promocji_naszej_kultury_i_obyczajow
 
Ale przecież ma cudowną szkółkę , to po co kupywać ? W dodatku przecież kupują tylko te bydlęta z Madrytu :-)
 
Hubi - kupować ;)



Tar - każdy ma prawo kupować kogo chce i za ile chce. Chodzi o to, że kibice FCB wytykają innym klubom ich transfery, a sami dużo wydają.



Gaara - ty za to pokazujesz swoją inteligencję, nie ma co.
 
Na lewą obronę i środek ataku tylko nie ma wychowanków dlatego kupują ;p



Są dwa talenty w szkółce ale za młode i nie można grać tylko młokosami bo to się nie sprawdzi w LM.
 
Obie drużyny grają bardzo nerwowo...Po pierwszej połowie zarysowała się przewaga Bayernu, ale jedna skuteczna kontra Chelsea i Anglicy mogą z wynikiem 1-0 dowieźć zwycięstwo do końca.
 
Back
Top