Pasy mistrzowskie na szali: kto straci...?

Spoko . Ale najpierw : Edgar vs Maynard . Potem porozmawiamy o GSP vs Condit i Cain vs JDS :)
 
I masz karę za zmianę nicków :)



---



6:0 dla obrońców



Teraz jest ciekawie, dla Caina trudny przeciwnik (według mnie bitym faworytem jest Meksykanin, ale niech tam xD), Jones też nie będzie miał łatwo, Silva pewnie zawalczy z Sonnenem, Aldo nie błyszczy jak niegdyś, może być naprawdę różnie. I tak zapewne skończy się obronami, ale kto wie...
 
6:1 - JDS broni honoru pretendentów







Obecnie:



JDS vs ???



Jones vs Machida - UFC 140



Silva vs ???



GSP vs Diaz - UFC 143



Edgar vs Henderson - UFC 144



Aldo vs Mendes - UFC 142



Cruz vs ???
 
Na 144 to i owszem. Z drugim watpie :>



Nie wiem czy ten co pija mocz nie wykreci sporej niespodzianki swoja droga, ale pieniedzy na to bym nie stawial ;)
 
Ok, moje zestawienie uaktualnione po ostatnich galach. Ostatnimi czasy mój światopogląda na temat obron tytułu uległ zmianie...


1. JDS - długo nie odda pasa - z pewnością nie da pokonać się ani Lesnarowi, ani ewentualnie Overeemowi.


2. Jon Jones - Machida ma zbyt mały zasięg i nawet jego , jak to mawiał Janisz, "absolutnie nie do podrobienia " styl nie przeskodzi młodemu mistrzowi w obronie tytułu


2. (razem z JJ) GSP - będziemy mieli powtórkę z GSP vs. Penn 2


4. Jose Aldo - prawdopodobnie Mendes nie będzie mógł w pełni wykorzystać swoich zapasów. W dodatku, magia Kraju Kawy spowoduje, że Brazylijczycy wygrają ze swomi rywalami


4. Anderson Silva - jeśli słabsza dyspozycja z pierwszej walki była spowodowana kontuzją, to Silva powinien tym razem pokonać Sonnena w stójce lub ponownie go poddać


6. Frankie Edgar - Henderson jest mega kotem. Wydaje się, że nic nie jest w stanie go powstrzymać i po kolejnej wyrównanej walce pokona Edgara, ze strony którego nie spodziewam się prób poddań, co ułatwia Bensonowi znacząco sprawę.


Cruza nie typuje, bo nawet nie znam pretendenta...
 
wg mnie JDS jest niezagrożony do powtórnej walki z Velasquezem.



Największe szanse na strate pasa ma niestety Edgar i zaraz potem... Silva :-) reszta powinna utrzymać status quo
 
Zgodze sie z Noodlesem. Wg mnie, Edgar moze byc cieplo (ten to biedny nigdy nie dostaje "rispekt" i jest wiecznym "anderdogiem"). Silva mam nadzieje, ze wygra, ale Sonnen postawil wysoko poprzeczke za pierwszym razem.



Z pozostalych, to jak juz pisalem - Moczida moze wykrecic cos, chociaz JJ bedzie z pewnoscia faworytem.
 
A ja myślę że Machida nie zostanie rozbity jak titanic i odbierze pas Jonesowi, myśle że największe szanse na strate pasa ma Silva i może Edgar chociaż wątpię.
 
7:1



Jebię, skończyło się jak zawsze. Jones to fenomen, mimo, że Machida w 1 rundzie pokazal, że jednak można mu zagrozić.
 
Jak dla mnie akurat JDS jest sporym pewniakiem w nadchodzącej walce, obojętnie z kim się zmierzy.
 
[strike]Serio to pytanie?



[strike]Ben to skrót od Benson.[/strike]



Ben(son) Henderson :D[/strike]
 
eśli przecuiwnikiem będzie Ali to ostro skopie go po nogach i będzi to klucz do sukcesu


Lol. Szczeka Aliego + garda Aliego = marzenie JDSa.



Tez bym widzial w Bensonie faworyta (w tej zabawie) do odebrania pasa.
 
Ja myślę że w przyszłym roku Sonnen może realnie odebrac pas Andersonowi ;)



Szanse ma również Henderson ale nie duże.
 
8:1



BW, FW i LHW absolutnie nie do ruszenia na tę chwilę. Gdyby nie kontuzje to półśrednia i średnia tak samo według mnie.
 
Rzeczywiście, trudno stworzyć jakkolwiek wymagającego rywala dla Aldo - świetna obrona przed zapasami, bardzo dobra walka w stójce, a w parterze również Aldo może pokazać klasę... Może Pałaszewski po kilku wygranych :-)?


Więc czekamy teraz na rozstrzygnięcie rywala dla Silvy oraz Jones'a.
 
Palaszewski dostanie Title shoota po zwycięstwie nad Hiokim.



Bo kto inny Porier raczej ciężko go będzie zbudować może ktoś z lekkiej tylko kto no i taki delikwent powinien zaliczyć choć jedno solidne zwycięstwo z z jakimś piórkowym a Aldo nie może czekać roku na kolejną obrone.



Reasumując jeżeli Palaszewski wygra będzie najbliżej title shoota chyba że UFC ściągnie Kawajiriego lub Curana(raczej nie możliwe)



Edit:Alcantara, Elkins , Korean Zombie i Koch czają się w czołówce ale każdemu z nich jednak troche brakuje do Title shoota więc wedłóg mnie walka Plaszewski vs Hioki będzie eliminatorem.
 
8:2



Od założenia tematu w czerwcu minęło 8 miesięcy, w tym czasie mieliśmy 10 walk mistrzowskich. 8 razy mistrzowie bronili pasa, a tylko dwóm pretendentom udało się odebrać tytuł (Junior Dos Santos oraz Ben Henderson).
 
Back
Top