Pasy mistrzowskie na szali: kto straci...?

Widzę bardzo mocno niedoceniany wciąż JDS:) chyba nie mam wyboru jak liczyć na niego w ich starciu z Cainem ;) Cain bardziej wszechstronny?Nie powiedziałbym, bo JDS ma wystarczające zapasy również, a w BJJ tez pewne sukcesy jesli temu wierzyc. Cain potrafi dostosowac walke pod siebie, poza tym zapasnik z dobrym strikingiem i nogami i rekoma zawsze jest ciezki do przejscia, ale nie ma ludzi niepokonanych cale zycie w MMA jakby ktos zapomnial :) Procentowo nie okresle, cieszę się tylko na te wszystkie walki i oby zadne nie wypadly, choc jestem raczej pewien, ze ktoras jak nie wiecej na pewno, bo ostatnio to jakis standard się robi :/
 
Edgar jednak broni pasa nie na 139 , tak jak przypuszczałem, a na UFC 136. Więc na 139 pasa powinien bronić Aldo. Choć patrząc na to jak kontuzyjny to rok - nic nie wiadomo do końca jak będzie także z pozostałymi obronami. Przypominam, narazie jest 1:0 dla obrońców (Cruz).
 
JDS ma zapasy porownywalne do Caina? Prosze Cie Born2kill... Nie przeceniaj Juniora bo obalil w trzeciej rundzie zmeczonego juz Carwina...
 
Małe uaktualnienie:



Anderson Silva vs. Yushin Okami (na UFC 134)



Jon Jones vs. Rampage Jackson (na UFC 135)



Dominick Cruz vs. Demetrious Johnson (UFC on Versus 6)



Frankie Edgar vs. Gray Maynard (na UFC 136)



Jose Aldo vs. Kenny Florian (na UFC 136)



Georges St-Pierre vs. Nick Diaz (na UFC 137)



Cain Velazquez vs. Junior DosSantos (na UFC 138)
 
Silva, Cruz i Aldo obronią swoje pasy na pewno . Znak zapytania stawiam przy walce Cain - JDS ( dla mnie 50 % - 50 % ) to samo mam Edgar - Maynard, chociaż tu bardziej stawiam na pretendenta, daję mu jakieś 60 % . GSP raczej wygra, ale z całego serca jestem za Diazem . No i oczywiście jestem święcie przekonany, że Rampage zmiecie Jonesa :-)
 
Kolejna gala - to UFC Rio, a tam weteran obron Mr. Pajęczak, będzie się starał zrewanżować Okamiemu za porażkę w ich pierwszej walce, gdzie nielegalne kopnięcie Silvy, spowodowało jego dyskwalifikację. IMO nie ma bata - Silva obroni pas po raz dziewiąty! Okami nie bedzie istniał.



Ps. Ciekawe kiedy pretendenci zaczną zdobywać punkty. Po UFC 134 będzie 2:0 dla obrońców. Na UFC 136 to nastąpi. Nie Aldo, a Edgar straci pas.
 
Po UFC 136 będzie 4:0. Powód? Statystyka :D Nie zawiodła mnie w walce Natala , nie zawiedzie w walce Edgara
 
Maynard był lepszy póki co w walkach z Edgarem i bardzo prawdopodobne jest ,że wygra po raz drugi.



Cruz,Aldo,Silva,GSP i Jones to murowani faworyci...
 
Sie kur** zdziwicie na UFC 135 . Sory, za ten bulwers ale rzygać mi się chcę patrząc na te wszystkie komentarze, o tym że Rampage nie ma szans z Bonesem . Ludzie, ja rozumiem że Jones was zachwycił, a Rampage się starzeje no ale do licha - TO RAMPAGE !!! Sam Jones wydaje mi się przesadzony . Wspomnicie moje słowa .
 
chciałbym zeby to Rampage wygral ale niestety nie widze na to wiekszych szans :)



co do obron pasa to najwieksze szanse na straty mają Cruz, Aldo i Edar IMO, reszta wydaje mi sie nie do ruszenia. Moze jeszcze Cain ale jak pokona JDS to długo nic mu nie zagrozi
 
Gala UFC 134 za nami... Tak jak przypuszczałem (i zgodnie z opiniami innych) mamy 2:0 dla obrońców (krzyża :-))



Następna gala: UFC 135 - a tam Jon Jones będzie starał się powiększyć przewagę obrońców. Ameryki nie odkryję i przewiduje, że będzie 3:0 , ale wszystko sie okaże 25 września...
 
W tej walce, tak naprawdę nie wiele będzie zależeć od Rampa. Jeśli Jones przeprowadzi walkę zgodnie z taktyką od Jacksona, to powinien wygrać z Jacksonem. Uważam, że ta walka nie potrwa dłużej, niż 3 rundy - chyba, że Jones będzie trzymał Quintona na glebie - wtedy możemy dotrwać do decyzji.
 
Oto moja klasyfikacja szans na obronę pasa :



1. GSP



2. Cruz ( z Johnsonem )



3. Aldo



4. Cain



5. Edgar



6. JJ ( nie daję mu żadnych szans ) :-)



Silvy nie umieściłem, gdyż obecnie nie znamy jego przeciwnika .
 
Cóż, mogę spróbować zaktualizować swoje zestawienie:

1. GSP, JJ - jak bardzo nieszablonowy byłby Diaz w parterze i stójce, Kanadyjczyk jest wszechstronniejszym uderzaczem, co powinien wykorzystać w walce z Nick'iem.
W drugim pojedynku, JJ nie powinien mieć problemów z Rampem, wykorzystując swój wachlarz zapaśniczych umiejętności i kontroli na ziemi.

2. Cruz , Aldo- Demetrious jest strasznie szybki w kwestii obaleń, lecz nie wystarczy to na "Dominatora".
Aldo - Florian nie umie walczyć w najważniejszych walkach i wątpie, by coś zmieniło się na koniec kariery.

3. Cain, Edgar - JDS to najlepszy pretendent obok Diaza, który nie powinien dać sprowadzić się do parteru, dzięki swojej obronie takedown'ów. W stójce ma świetne umiejętności bokserskie, dlatego uważam, że dla Cain'a nie będzie to łatwy pojedynek.
Edgar - względy statystyczne przemawiają za nim. Pojawiają się wątpliwości, czy Maynard leży stylistycznie Frank'owi. Jeśli odrobi lekcje z poprzedniej walki, gdzie wygrał kolejne rundy po katastrofalnym początku - wygra z Maynard'em.
 
Zostali: GSP , Aldo, Edgar, Cain, Cruz. Uaktualniona kolejność, wg mnie:
1. GSP

2. Aldo

3. Cruz

4. Cain

5. Edgar
 
A więc za niedługo będzie arcyciekawa gala 136 więc Edgar i Aldo mają duże szanse na wygraną.



Bones teraz dostanie walkę z Evansem ,którą gładko wygra i myślę że może już planowac wage ciężką.



Szanse na obronę według mnie:



Cain 55%



Edgar 60%



Aldo 70%



Cruz 80%



GSP 90%



Jon Jones (vs Evans) 95%
 
Troszeczkę się pozmieniało, ale nie będę się tym razem rozpisywał:



1) Cruz, Aldo, GSP, Silva (ktokolwiek na być jego rywalem), Jones (pewnie Evans) - 95 %



2) Cain - 80 %



3) Edgar - 65 %







Zdziwię się jeśli któryś z mistrzów (no może oprócz Edgara) straci w tym roku swój pas
 
Ja z kolei , mam troche inne zdanie. Choć obrońcy narazie kurczowo trzymają pas przy sobie, to imo w tym roku 1 , a nawet 2 pasy zmienią właściciela. NA fotce poniżej w ramkach są Ci 2 potencjalni kandydaci:



pasy_hqhhsxe.jpg
 
Uwaga spoiler!























































4:0 dla obrońców



Za tydzień kolejni bronią pasów (aż dwóch). Ciekawe kiedy obrońcy polegną...?
 
Moja lista specjalnie się nie zmieniła. Cain i Edgar, zaznaczeni na zdjęciu przez kaczkę, są w moim przekonaniu głównymi kandydatami, którzy mogą stracić pas.
 
Back
Top