Pasy mistrzowskie na szali: kto straci...?

Anonymous

NoLife FC
72_hwrpqwr.jpg




(fot. Combatlifestyle)



Nadchodzące gale UFC oferować będą fanom mma nie lada gratkę, a mianowicie sześciu posiadaczy pasów mistrzowskich bronić je najprawdopodobniej będzie w świetnie zapowiadających się walkach wieczoru, na galach UFC 132- 138. Niektórzy z nich to debiutanci, inni wręcz weterani obron. Jeśli Dana White udałoby się zestawić walkę Edgar-Maynard 3 na gali UFC 139, wówczas wszyscy mistrzowie najlepszej organizacji mma na świecie zostaliby przetestowani. Jeśli wszystkie pojedynki zostaną oficjalnie dodane do wspomnianych gal, a kontuzje nie pokrzyżują planów zawodnikom • będzie to chyba najlepsze pół roku ostatnich lat !



Rozpiska • marzeń • wygląda następująco:



Dominick Cruz vs. Urijah Faber (na UFC 132)



Anderson Silva vs. Yushin Okami (na UFC 134)



Jon Jones vs. Rampage Jackson (na UFC 135)



Jose Aldo vs. Kenny Florian (na UFC 136)



Georges St-Pierre vs. Nick Diaz (na UFC 137)



Cain Velazquez vs. Junior DosSantos (na UFC 138)



Frankie Edgar vs. Gray Maynard (może UFC 139..?)







Pierwszy raz pasów będą bronić:



Dominik Cruz (mistrz w kat. koguciej)



Jon Jones (mistrz w kat. półciężkiej)



Cain Velasquez (mistrz w kat. ciężkiej)



Potem w kolejności:



Jose Aldo (mistrz w kat. piórkowej) • 2 obrona



Frankie Edgar (mistrz w kat. lekkiej) • 3 obrona



oraz 2 weteranów
zajmujących 2 pierwsze miejsca w światowych rankingach p4p:



Georges St-Pierre (mistrz w kat. półśredniej) • 7 obrona



Anderson Silva (mistrz w kat. średniej) • 9 obrona
 
Moi zwycięzcy to Faber, Silva, Jones, Aldo, GSP (chociaż ja chciałbym double KO najlepiej ciężkie:-)), Velzaquez i Maynard. Takie są moje typy.
 
No więc ja stawiałbym na Cruza,Silvę,Jonesa,Aldo,GSP,Cain,Edgar.



Najwięcej może namieszac Maynard,Dos Santos i Faber.
 
Cruz, Silva, Jones, Aldo, GSP, mam nadzieję, ze Edgar, że nie da sie zapasom Maynarda, bo on walczy w najgorszy sposob, w jaki mozna.



a, no i oczywscie Cain, jest bardziej wszechstronny niż JDS. ale czekam w koncu na jakies KO/TKO GSP! i oczywiscie spodziewalbym sie tego samego u Aldo, chociaz lubie Floriana.
 
w kolejności od najpewniejszej obrony pasa:



1.GSP



2.A.Silva



3.Aldo



4.JJ



5.Cruz



6.Cain



7.Edgar
 
U mnie tak (wg. pewności obrony).



1.JJ



2.A.Silva



3.Aldo



4. GSP



5. Edgar



6.Cain



7.Cruz







3 pierwsze miejsca pewne, dalsze - stracą pasy (choć co do GSP nie wiem, ale lubię Diaza - więc dlatego to miejsce )
 
[list type=decimal]
[*]
Aldo
[*]
A.Silva
[*]
GSP
[*]
JDS

Edgar

JJ

Cruz
[/list type=decimal]
 
@kaczka41


Gadasz tak tylko dlatego, bo lubisz Diaza? Ku*** , co za niepodważalny argument...


GSP by decision.
 
Lubię - w sensie - jak walczy i się nie boi i jest na fali i się nie pier...li jak GSP ostatnio. ^^^^ Zrozumiał teraz, czy mam Waćpanowi raz jeszcze napisać po inszemu ..?:-)
 
Jak próbujesz być śmieszny to Ci to ewidentnie nie wychodzi. Efektowność to jedno, a efektywność drugie. Ciekawe czy Diaz byłby tak efektowny, gdyby 15 minut przeleżał pod Fitchem/Koscheckiem albo został poddany przez Shieldsa. Większość rywali Diaza GSP skończyłby w podobnym stylu do tego z drugiego starcia z Serrą.
 
Nie, nie próbuje...po prostu jestem :-)







Rozumiem, że zacząłeś wywód :"Jaki GSP jest zaje...ty"...Nie musisz tego robić - wiem o tym. Co podałem w pierwszym poście (rankingi p4p) oraz pare postów wcześniej - gdzie nie byłem do końca pewny utraty pasa przez GSP ( i nadal nie jestem). Więc zagorzali fani talentu GPS-a radzę uzbroić sie w cierpliwość, bo nowy mistrz is coming...:-)
 
@up

Respekt++

Tak swoją drogą, przedstawie swoją kolejność:
1. GSP, A. Silva, JJ
2. Cruz, Aldo, Edgar
3. Cain

Stawiam na równi , ponieważ trudno mi ocenić dokładnie, kto ma mniejsze a kto większe szansę.
Szansę Floriana widzę w tym, że Aldo będzie znowu po urazie, a jak życie nauczyło - Brazylijczycy nie mają dobrych powrotów po rekonwalescencji. JJ zatrzyma Rampa, lecz ciekawi mnie, kto będzie następny (Davis czy Evans?). Co do Cain'a - mam niesamowity dylemat, ponieważ trudno zestawić mi tak wspaniałych zawodników, jak JDS i Cain. Coś mi mówi, że Velasquez ma najrówniejszego przeciwnika z pozostałych.

Czemu taka pozycja Edgara? Cóż, jeśli chodzi o tego zawodnika - rewanże z danym przeciwnikiem wychodzą mu lepiej( zestawiając Penn vs Edgar oba pojedynki, oraz Maynard vs Edgar - pierwszą walkę Frank przegrał, drugą już zremisował...), dlatego obstawiam ,że tym razem uda mu się wygrać.
Co do Cruza - nie mam zdania.
 
Edgar obroni :) Co do Cruza miałem wątpliwości czy obroni, ale jakoś się przekonałem co do tego, i myslę że obroni :)
 
^^^ nie obroni.... :-)



jak dla mnie edgar nie obroni, reszta tak.



chociaż gdy ta sztuka nie uda się dla cruza i caina nie będę mocno zdziwiony...
 
Bardziej ciekawe pytanie to:



Ile pasów UFC przejmą zawodnicy StrikeForce po unifikacji (i jakie są na to szanse)



1) HW - zwycięsca Turnieju SF (90% jesli to Cain będzie miał pas)



2) LHW - Hendo (40% Jesli Rampage)



3) MW - Rolando Souza (70% jeśli to Okami będzie miał pas, z Andersonem i tak nie zawalczy bo to BH)



4) WW - Nick Diaz (45% - GSP)



5) LW - Melendez (70% - niezależnie od tego kot będzie miał pas)
 
Z zawodników SF największe szanse na odebranie pasa UFC ma Melendez. Co do pozostałych - wątpię, by Hendo wygrał z JJ, Nick Diaz z GSP , albo ktokolwiek zdetronizował Spidera...
 
Co do kolejności to w 100% zgadzam się z @stasinkiem34 i nie ma sensu żebym przepisywał jego posta :). A co do @kaczki41 to śmieszny jesteś średnio za to wyobraźnie to masz wspaniałą. Ja też lubię Diaza bo daje efektowne walki ale nie ma się co oszukiwać to jest koleś który wyleciał z UFC bo był tam za słaby i tak naprawdę to on ostatnio poobijał drugą ligę zawodników których nie ma sensu porównywać do tych co walczyli z GSP.
 
E tam nie śmieszny, bo co? - kibicuję jednemu z moich ulubionych zawodników? Dziwne...Przecież pisałem wcześniej,że akurat w tym pojedynku nie jestem do końca pewny Zwycięstwa Diaza. Widać kolejny fan GPS-a się odezwał. A co do 2 ligi - IMO zrobił ostatnio postępy, a kto tego nie zauważył - mało widzi (delikatnie mówiąc).
 
No to pierwszy pas obroniony. Ja stawiałem,że Cruz to straci. Faber robił co mógł, cóż - widocznie to troche za mało było.



Kolejny pas na szali dopiero w 134-ce. ale tam solidny obrońca - więc pas na 99 % utrzyma.
 
Mnie interesuje, kto będzie nastepny , by ewentualnie odebrać pas JJ... Cruz obronił pas zasłużenie, dał dobrą walkę. Brawo dla Faber'a - przeciwstawił bardzo trudne warunki mistrzowi. Tak powinien walczyć pretendent ;)


Tak jak wyżej - następny pojedynek mistrzowski na UFC 134, lecz nie powinno być niespodzianek i pas zostanie w brazyljskich rękach
 
Moja ocena sytuacji:



Anderson Silva - 98 % szans na obronę pasa. Okami nie ma jak zagrozić Spiderowi. Silva z tytułem mistrza w MW zostanie już chyba do końca kariery.



GSP - 95 % szans na obronę pasa. Skończy się jak zwykle na gadaniu, że to będzie najtrudniejsze starcie dla St.Pierra, jakie to Diaz ma genialne BJJ i wspaniały boks. Są niby jakieś szanse dla Nicka, ale zapewne znów skończy się decyzją dzięki dobrej taktyce na walkę. Mam nadzieję, że GSP w końcu przejdzie wagę wyżej, bo w WW nie ma już dla niego wyzwań, a cała dywizja by się stała wtedy ciekawsza.



Jon Jones - 90 % szans na obonę pasa. Wiadomo - JJ jest jeszcze niedoświadczony, ale Rampage raczej nie da mu rady. Bardzo możliwe, że wszyscy przeceniamy Jonesa, ale moim zdaniem obecnie tylko Lyoto Machida jest w stanie z nim wygrać.



Jose Aldo - 90 % szans na obronę pasa. Florian nie zaprezentował się bardzo dobrze w walce z Nunesem, już w pierwszej rundzie mógł być znokautowany, ale uratował go gong. Aldo powinien wcześniej sobie wcześniej znależć szansę do skończenia i ją wykorzystać.



Dominick Cruz - 80 % szans na obronę pasa. Nie wiem kto ma być głównym pretendentem (Bowles?), ale Cruz mimo wszystko powinien zachować pas.



Frankie Edgar - 70 % szans na obronę pasa. Maynard pokazał, że można nieźle zamroczyć mistrza, ale nie wykorzystał swojego momentu. Jeśli Gray włączałby częściej swoje zapasy i nie uwierzył jak w ostatniej walce, że ma lepszą stójkę od Edgara, może mu się udać wygrać.



Cain Velasquez - 65 % szans na obronę pasa. Gdyby nie kontuzja, dałbym mu ponad 80 % na pkonanie JDS. Oby Cain wrócił w dobrej formie i pokazał kto rządzi w królewskiej kategorii.
 
Back
Top