Overwatch cohones team

Blizzard ogłosił, że niebawem pojawi się kolejna okazja do wybadania Overwatcha bez odchudzania portfela. 17 listopada o godzinie 20:00 czasu polskiego na PC, XBO i PS4 wystartuje darmowy weekend, w ramach którego można przetestować całą zawartość gry i wszystkie jej tryby
 
@lugasek
kupiłem ostatnio kompa do grania i próbuję grać w OW na nim, ale za cholerę nie wiem jakie dpi i czułość ustawić? mógłbyś coś doradzić żebym zaczął w końcu w coś trafiać?
 



antonio.gif
 
jaka mysz i jaka podkładka?
 
cegła okrutna.

ostatnio był super zestaw

albo


ale jak już masz to trudno.



Na jakim dpi teraz działasz, ogólnie w systemie?
 
400-600, w ow mam ustawioną czułość na 2.5
 
400-600, w ow mam ustawioną czułość na 2.5
Na początek to poleca się ustawić mysz na samym brzegu podkładki i ustawić celownik na jakiś punkt w grze. Potem jedziesz myszką do drugiej krawędzi, żeby zrobić obrót o 360. Czyli wrócić idealnie w to samo miejsce, w którym miałeś ustawiony celownik. Manewrujesz tak czułością w grze, żeby to osiągnąć.


W Twoim przypadku, gdzie masz podkładkę 40cm. To zacząłbym od 1000dpi i 4 w grze. To się mnoży i podaję jako 4000eDpi.

Czyli np zmieniasz dpi na 800 to w grze musisz ustawić 5, żeby mieć taką samą czułość czyli 4000eDpi.


W takim ustawieniu będziesz potrzebował 34.636cm na obrót o 360.


Kwestia jeszcze jakimi postaciami grasz, są postacie które wymagają większej precyzji, a są postacie, które wymagają szybkich reakcji. Ale to co Ci podałem to jest taki złoty środek. Na początek polecam tak pograć przez tydzień. Potem sam będziesz wiedział, czy potrzebujesz trochę zwiększyć, czy zmniejszyć czułość.


Napisz mi jakimi postaciami grasz to Ci powiem na czym się skupić i jak ustawić opcję pod daną postać.


a i systemowych ustawieniach myszy sprawdź czy masz tak jak na obrazku
pointer na 6 i odznaczony box.

hxvpfgtu6hcz.png
 
Na początek to poleca się ustawić mysz na samym brzegu podkładki i ustawić celownik na jakiś punkt w grze. Potem jedziesz myszką do drugiej krawędzi, żeby zrobić obrót o 360. Czyli wrócić idealnie w to samo miejsce, w którym miałeś ustawiony celownik. Manewrujesz tak czułością w grze, żeby to osiągnąć.


W Twoim przypadku, gdzie masz podkładkę 40cm. To zacząłbym od 1000dpi i 4 w grze. To się mnoży i podaję jako 4000eDpi.

Czyli np zmieniasz dpi na 800 to w grze musisz ustawić 5, żeby mieć taką samą czułość czyli 4000eDpi.


W takim ustawieniu będziesz potrzebował 34.636cm na obrót o 360.


Kwestia jeszcze jakimi postaciami grasz, są postacie które wymagają większej precyzji, a są postacie, które wymagają szybkich reakcji. Ale to co Ci podałem to jest taki złoty środek. Na początek polecam tak pograć przez tydzień. Potem sam będziesz wiedział, czy potrzebujesz trochę zwiększyć, czy zmniejszyć czułość.


Napisz mi jakimi postaciami grasz to Ci powiem na czym się skupić i jak ustawić opcję pod daną postać.


a i systemowych ustawieniach myszy sprawdź czy masz tak jak na obrazku
pointer na 6 i odznaczony box.

hxvpfgtu6hcz.png
świetnie mi to rozpisałeś.

gram głownie tankami (zaria, d.va, hog, winston) i ostatnio coraz częściej dps-ami (żołnierz, reaper, mei).
 
świetnie mi to rozpisałeś.

gram głownie tankami (zaria, d.va, hog, winston) i ostatnio coraz częściej dps-ami (żołnierz, reaper, mei).
jeszcze mi powiedź, czy Ty jesteś nowy, czy grałeś na konsoli? Bo coś mi się kojarzy, że ty na konsoli lutowałeś. Jak grałeś to rankedy? Jaka ranga? Czy for fun szybkie mecze? Ile godzin w grze? Jak grałeś to nie będę się na próżno rozpisywał o podstawach.
 
jeszcze mi powiedź, czy Ty jesteś nowy, czy grałeś na konsoli? Bo coś mi się kojarzy, że ty na konsoli lutowałeś. Jak grałeś to rankedy? Jaka ranga? Czy for fun szybkie mecze? Ile godzin w grze? Jak grałeś to nie będę się na próżno rozpisywał o podstawach.
mam przeszło 1000 godzin na konsoli, głównie rankedy grałem, ale niestety utknąłem w bronzie na tankach i dps-ach, otwarta gra na wyskokim srebrze i heal na niskim srebrze. grałem głównie z randomami i zaczałem zbyt wcześnie te rankedy grać no i nie udało mi się wygrzebać. teraz na pc będę mógł zacząć od nowa i może uda się coś więcej ugrać.
 
mam przeszło 1000 godzin na konsoli, głównie rankedy grałem, ale niestety utknąłem w bronzie na tankach i dps-ach, otwarta gra na wyskokim srebrze i heal na niskim srebrze. grałem głównie z randomami i zaczałem zbyt wcześnie te rankedy grać no i nie udało mi się wygrzebać. teraz na pc będę mógł zacząć od nowa i może uda się coś więcej ugrać.
a kompa masz dobrego? Ile fps wyciągasz podczas walki? jaki masz monitor? i jaki ping?
 
a kompa masz dobrego? Ile fps wyciągasz podczas walki? jaki masz monitor? i jaki ping?
165hz i mniej więcej tyle wyciągam fpsów, ping niestety trochę słaby bo mam router w drugim pokoju, jakieś 50ms
 
165hz i mniej więcej tyle wyciągam fpsów, ping niestety trochę słaby bo mam router w drugim pokoju, jakieś 50ms
a jakie bebechy? monitor ustawiłeś na 165Hz ? Bo niektórzy po roku odkrywają, że mają ustawione 60Hz w systemie :). Do grania najlepiej jakbyś miał po kablu. Ale 50ms jest git, ważne tylko, żeby to było stabilne.

Do ov najważniejszy szybki ram i proc.
 
a jakie bebechy? monitor ustawiłeś na 165Hz ? Bo niektórzy po roku odkrywają, że mają ustawione 60Hz w systemie :). Do grania najlepiej jakbyś miał po kablu. Ale 50ms jest git, ważne tylko, żeby to było stabilne.

Do ov najważniejszy szybki ram i proc.
jest 165Hz ustawione ;)

rtx3060 ti, ryzen 5 3600, ale ramów tylko 16GB
 
a masz włączony profil xmp(bo standardowo ram będzie działał na 2400, trzeba w biosie włączyć to 3200) i dobrze obsadzone kości? 2 i 4 slot od procesora. Sprzęt masz dobry, jedynie mysz trochę cegła :).
muszę włączyć w takim razie ;)

no właśnie myślę nad zmianą tej myszki, co byś polecał?
 
muszę włączyć w takim razie ;)

no właśnie myślę nad zmianą tej myszki, co byś polecał?
podaj jaka płyta głowna to ci powiem jak włączyć. Mysz to zależy od budżetu. Jak Ci się wygodnie lutuję to nie musisz zmieniać.
 
podaj jaka płyta głowna to ci powiem jak włączyć. Mysz to zależy od budżetu. Jak Ci się wygodnie lutuję to nie musisz zmieniać.
gigabyte b450. myszką dobrze się lutuje, ale wydaje się lekko przyciężka.
 
mam przeszło 1000 godzin na konsoli, głównie rankedy grałem, ale niestety utknąłem w bronzie na tankach i dps-ach, otwarta gra na wyskokim srebrze i heal na niskim srebrze. grałem głównie z randomami i zaczałem zbyt wcześnie te rankedy grać no i nie udało mi się wygrzebać. teraz na pc będę mógł zacząć od nowa i może uda się coś więcej ugrać.
Musisz sobie uświadomić, że overwatch to gra drużynowa, ale tak od rangi master w górę :). Wszystko poniżej to jest luźna strzelanka i wygrywa ten, który więcej zabija. Także jak chcesz wygrywać więcej gier to polecam się skupić na sobie i błędach przeciwników. Ja nawet polecam zmutować chat i grać swoje. Na niższych rangach i tak nikt nie powie nic pożytecznego, oprócz wyzywania innych jak coś idzie nie tak.

Jak lubisz grać tankami to skupiłbym się na tym na początek i cały sezon grał tylko tankami. Z tych co podałeś to polecam hoga. Trenuj łapanie na hak i kombo kończące(prawy klik w gościa, hak i jak przyciągnie jednocześnie krok do przodu lewy klik i melee. Gość leży, a Ty się odwracasz plecami, patrzysz w dół i leczysz się odchodząc w bezpieczne miejsce). Chodzisz tylko po mapie i łapiesz każdego kto się wychyli przed szereg, albo flanka i zabijasz supportów i ggez.

Melee polecam dać na boczny przycisk myszy.


obejrzyj sobie któreś Educational Unranked to GM jak to robi a10, pięknie tłumaczy.




możesz podesłać mi replay code z jakiegoś przegranego meczu to Ci powiem, czy jest dla Ciebie nadzieja :).
 
Back
Top