Orzeł może lub wyklęci w łydce zaklęci- czyli profanacja symboli narodowych

Pyrrus89

ONE FC
Light Heavyweight
Inspiracją do założenia przeze mnie tego tematu była dyskusja, jaka nawiązała się pod ostatnim wywiadem z Różalem (jest na naszym portalu, więc zainteresowanych szczegółami tamże odsyłam). Ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, że wycieranie sobie mordy wszelkimi symbolami narodowymi, i to zarówno przez lewą jak i prawą część sceny politycznej, (ale nie tylko polityczną mam na myśli) wchodzi na kolejny poziom żenady, a żeby nie pozostać gołosłownym, zapodam poniżej kilka przykładów jawnej profanacji, która moim zdaniem powinna być ścigana z urzędu. Jest to też temat, żeby wyśmiewać głupotę, piętnować niesmaczne praktyki niektórych "patriotycznych" producentów oraz, mam nadzieję, będący przestrogą dla młodych ludzi, żeby swoje dobre chęci nie rozmieniali na drobne.

Obiecane przykłady:

Orzeł w gównie
1005519,1076997,148.jpg


Orzeł zdeformowany niczym po jakimś promieniowaniu nuklearnym
logo-Orzeł-może.jpg


Orzeł "najebawszy", z wyraźnymi trudnościami w utrzymaniu pionu
comment_UdwS0UrsS4njWL5KUDbvEAAQDf9a7XZa.jpg




I mój absolutny faworyt, bejsbol dla prawdziwych patriotów. A czy Ty już zajebałeś komuś Małym Powstańcem lub Polską Walczącą?

yrwbvhjorq8hz1kbbdivxp85edpw39ye.jpg
 
Ludzie od zawsze wola slowem bardziej niz czynem dawac swiadectwo swojego patriotyzmu. Smutne to bardzo, ale niestety prawdziwe. Poki patriotyzm bedzie 'popularny' w mediach doputy cale hordy bezmozgich nasladowcow beda sobie wycierac gebe orzelkiem...
 
Inspiracją do założenia przeze mnie tego tematu była dyskusja, jaka nawiązała się pod ostatnim wywiadem z Różalem (jest na naszym portalu, więc zainteresowanych szczegółami tamże odsyłam). Ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, że wycieranie sobie mordy wszelkimi symbolami narodowymi, i to zarówno przez lewą jak i prawą część sceny politycznej, (ale nie tylko polityczną mam na myśli) wchodzi na kolejny poziom żenady, a żeby nie pozostać gołosłownym, zapodam poniżej kilka przykładów jawnej profanacji, która moim zdaniem powinna być ścigana z urzędu. Jest to też temat, żeby wyśmiewać głupotę, piętnować niesmaczne praktyki niektórych "patriotycznych" producentów oraz, mam nadzieję, będący przestrogą dla młodych ludzi, żeby swoje dobre chęci nie rozmieniali na drobne.

Obiecane przykłady:

Orzeł w gównie
1005519,1076997,148.jpg


Orzeł zdeformowany niczym po jakimś promieniowaniu nuklearnym
logo-Orzeł-może.jpg


Orzeł "najebawszy", z wyraźnymi trudnościami w utrzymaniu pionu
comment_UdwS0UrsS4njWL5KUDbvEAAQDf9a7XZa.jpg




I mój absolutny faworyt, bejsbol dla prawdziwych patriotów. A czy Ty już zajebałeś komuś Małym Powstańcem lub Polską Walczącą?

yrwbvhjorq8hz1kbbdivxp85edpw39ye.jpg
Kilka razy dziennie widzę kogoś w takich koszulkach/bluzach. Nie miałbym nic przeciwko, ale przeważnie noszą to typowe patusy bez zasad, którzy nie znają historii naszego kraju. Najgorsze jak widuje zapierdolonych/naćpanych dresów w patriotycznych ciuchach :facepalm: Naklejki na auta, kije bejsbolowe nie wymagają nawet komentarza. Dla mnie to jest niesmaczne, wartości powinno się mieć w sercu, a nie na koszulkach.
 
Rozumiem wszystko prócz koszulki, myślę, że to już trochę naciągane, że ten orzeł niby naje*any, bo pochylony.
Zajrzałem do ustawy o Godle, Hymnie... (nie wiem czy aktualna) i art. 16 mówi:
Dozwolone jest umieszczanie na przedmiotach przeznaczonych do obrotu handlowego godła lub barw Rzeczypospolitej Polskiej w formie stylizowanej lub artystycznie przetworzonej.
Rozumiem, że te koszulki noszą w dużej mierze Sebixy wyklęci, ale ciuch jak ciuch. Dopóki nie jest to faktycznie profanacja symbolu to nie widzę problemu. Sam nie paraduję z orłem na klacie, nie mój klimat, ale jak ktoś chce, a prawo na to pozwala...

Tak jeszcze odnosząc się do pierwszego obrazka z Bredzisławem. Nie każdy orzeł jest symbolem narodowym, ten na tamtym foto, nie ma korony, jest żółtawy, a nie biały i łeb ma skierowany prosto.
 
Tak jeszcze odnosząc się do pierwszego obrazka z Bredzisławem. Nie każdy orzeł jest symbolem narodowym, ten na tamtym foto, nie ma korony, jest żółtawy, a nie biały i łeb ma skierowany prosto.

I oby tak było, bo z tego co pamiętam, to na końcu go chyba pokrojono na kawałki i zjedzono. Cóż za symbolika.
 
Dla mnie przykre jest to, że ludzie którzy są obwieszeni i wytatuowani niemal wszędzie naszymi symbolami narodowymi nie znają podstaw naszej historii. I to takiej, której uczono od wczesnych lat. Ci, którzy pierwsi poszliby cytując "naje*ać uchodźcom czy homoseksualistom" nie wiedzą kiedy był chrzest Polski, kto napisał Mazurka Dąbrowskiego (BA! Połowa nie umie go nawet poprawnie zaśpiewać), albo kiedy było powstanie warszawskie, które tak chętnie obchodzą. To smutne, jak z wartości zrobiła się moda...
 
Jestem ciekawy, jak ci narzekajacy na "niepatriotów" wspierają tenże patriotyzm wspomnianym CZYNEM. W chuj łatwo jest coś takiego zarzucić niektórym osobom z poziomu forum, ale ciekawe jak Ci narzekacze sami zachowują się w realnym życiu. : D
 
14291747_1275578129141672_5935956326864051461_n.jpg



"Chusteczki z logo Polski Walczącej, żeby tradycyjnie można było sobie nią wytrzeć ryja"
 
Jestem ciekawy, jak ci narzekajacy na "niepatriotów" wspierają tenże patriotyzm wspomnianym CZYNEM. W chuj łatwo jest coś takiego zarzucić niektórym osobom z poziomu forum, ale ciekawe jak Ci narzekacze sami zachowują się w realnym życiu. : D

Osobiście staram się pracą u podstaw. Nie jest to może tak efektowne, ale w dłuższej mierze przynosi znacznie lepsze efekty. Bardzo dużo podpowiedzi można znaleźć w ponadczasowej książeczce autorstwa Romana Dmowskiego, oczywiście chodzi mi o "Myśli nowoczesnego Polaka".
 
Mimo, że sam mam w chuj jakichś patriotycznych tatuaży to np nie kumam dup które sobie na plecach robią jakieś kotwice powstańcze itd. - no ni chuja nie idzie się schlapać na to.

Mistrzem dla mnie ostatnio był jakiś śmieć który szedł nie dość że w kominiarce powstańczej to jeszcze sobie podwijał ją, żeby opierdolić browarka. Dla mnie to gówno ludzkie, i mówię to z perspektywy osoby, która kiedyś zapierdalała na różne pojebane manifestacje ale na szczęście dorosłem.
 
(BA! Połowa nie umie go nawet poprawnie zaśpiewać)
Z ziemi polskiej do wolskiej!
Jestem ciekawy, jak ci narzekajacy na "niepatriotów" wspierają tenże patriotyzm wspomnianym CZYNEM. W chuj łatwo jest coś takiego zarzucić niektórym osobom z poziomu forum, ale ciekawe jak Ci narzekacze sami zachowują się w realnym życiu. : D
No, ale My narzekający nie zapierdalamy w koszulkach jak się z czymś nie utożsamiamy bo to gimbusiarskie :D Nie wiem skąd ta postawa rozszczeniowa ;)
 
Przede wszystkim słabe jest to, że dziś ludzie noszą na sobie symbole z którymi się nie utożsamiają albo których nie rozumieją. Z drugiej strony ta moda ma pewien mały, malutki pozytywny element. Jakiś procent (mały, że mały ale jednak) zainteresuje się tematem, zacznie szukać, szperać doczytywać, a to pierwszy krok, żeby zwiększyć świadomość patriotyczną i nie być tylko wieszakiem na ciuchy surge'a czy red is bad. Sam znam takiego gościa, który kupił koszulkę bo taka moda, a potem szperając po koszulkach z motywami patriotycznymi zaczął interesować się co dana koszulka przedstawia, co to za data itp. Potem przyszły książki itp. Oby takich było jak najwięcej.
 
Z drugiej strony ta moda ma pewien mały, malutki pozytywny element. Jakiś procent (mały, że mały ale jednak) zainteresuje się tematem, zacznie szukać, szperać doczytywać, a to pierwszy krok, żeby zwiększyć świadomość patriotyczną i nie być tylko wieszakiem na ciuchy surge'a czy red is bad. Sam znam takiego gościa, który kupił koszulkę bo taka moda, a potem szperając po koszulkach z motywami patriotycznymi zaczął interesować się co dana koszulka przedstawia, co to za data itp. Potem przyszły książki itp. Oby takich było jak najwięcej.
3 się zainteresuje a 30 się zniesmaczy i wszelkie oddolne inicjatywy społeczne traktuje jak pospolitą patologię.

@duubertowa Powstanie Warszawskie piękny przykład, 3/4 osiedlowych patusów zapierdala w powstańczych motywach, wie kiedy wybuchło powstanie ale już nie wie kiedy upadło. Dobitnie to widać na Kopcu Powstania Warszawskiego gdy 1. sierpnia walą tłumy a 3. października kiedy jest wygaszenie płomienia na Kopcu jest garstka ludzi.
 
Na pierwszym planie skurwysyn z kominiarką powstańczą i z browarem a po lewej typ w koszulce z czarno-czerwoną opaską "powstańczą"

Tej "opasce" bliżej do flagi UPA. Na całe szczęście przynajmniej kolejność zamieniona, żeby w razie czego można się było jakoś wytłumaczyć.

8e8598e531c35cc93a556d63f875f60e.jpg
 
@duubertowa i inni, mało znacie "Sebixów". Stereotypy i ogólniki służą do podcierania tyłka. Taki klasyk:


Nie chodziło mi o stereotyp i generalizowanie, choć faktycznie nie podkreśliłam tego. Było to moje własne doświadczenie. Oczywiście są wśród tych "Sebixów" ludzie którzy historię znają, którą się interesują i którzy nie robią niczego "bo inni też tak robią". Gdybym powiedziała że tak nie jest, to skrzywdziłabym wiele osób. Ale chyba nie zaprzeczysz że i tacy się pojawiają ? ;)
 
@duubertowa i inni, mało znacie "Sebixów". Stereotypy i ogólniki służą do podcierania tyłka. Taki klasyk:


Przecież cały ten program to jest taka ustawka, że aż głowa boli. Już nie wspominając jak łatwo zmanipulować tego typu przekaz, wystarczy wybrać ogarniętego kibica oraz przygłupią karynę i materiał jak znalazł. Mieszkałem przez kilka lat w akademiku i miałem do czynienia z tak ograniczonymi umysłowo osobami o małych horyzontach, że przeciętny "robol" to przy nich zapewne filozof. Dzisiaj studiować każdy może, a przy obecnym niżu demograficznym, to już nawet renomowane uczelnie przyjmują byle jakich młotków, bo to jedyna szansa dla nich, żeby przetrwać. Przypominam, że państwo płaci "od głowy" za każdego studenta, nikogo nie interesuje, co sobą prezentują.
 
Tej "opasce" bliżej do flagi UPA. Na całe szczęście przynajmniej kolejność zamieniona, żeby w razie czego można się było jakoś wytłumaczyć.

W jaki sposób biało czerwonej opasce z kotwicą po środku jest bliżej do tego co wkleiłeś? Ogarniasz jak wyglądają nasze symbole narodowe?
 
W jaki sposób biało czerwonej opasce z kotwicą po środku jest bliżej do tego co wkleiłeś? Ogarniasz jak wyglądają nasze symbole narodowe?

Popatrz dobrze, i powiedz mi, czy widzisz tam na pewno biało-czerwoną opaskę? Jeśli tak, polecę dobrego okulistę.
 
kurwa na typa po prawo patrzyłem myślałem, że o tą opaskę ci chodzi :DC:

Nie, miałem na myśli tego głąba z czarno-czerwoną opaską (lub nadrukiem), a w to wkomponowany symbol Polski Walczącej. Nie wiem czy to jego niewiedza, czy jakieś działania ukrytej opcji ukraińskiej w naszym kraju, ale w każdym razie pozostaje mocno niesmaczne.
 
Back
Top