Ojczyzna-Polszczyzna czyli cohonesowy grammar nazis blog

Możecie mnie rozstrzelać na miejscu. W prywatnej korespondencji zrobiłem dzisiaj tyle błędów, że nawet nie zasłużyłem na porządną katownię.
 
Na pierwszy ogień - @kaczka41 :

Łukasz, zauważyłem, iż błędnie używasz zaimka "ów" - tzn.prawie zawsze stosujesz podstawową formę, podczas, gdy zaimek ten odmienia się przez liczbę i rodzaj:
ów zawodnik, ale:
owa kobieta
owo przesłanie
owi hejterzy
owe gąski

Oraz mój drugi przysposobiony syn, @michi972 :

Ale Michał, mam wrażenie, zapamięta prawidłowy zwrot do końca życia :)
 
Możecie mnie rozstrzelać na miejscu.
rozstrzelac.jpg
 
bardzo fajny temat bende teraz, bardzjej uwarzau na to Jak piszem rzeby tu jakichś muj wpis nie trafil. bo bendzie wstyt :) ale w karzdym bondź raziebende sie starau aby tak bynajmniej było
 
Podoba mi się ta inicjatywa. Pomimo tego, że sporo czytam sam od czasu do czasu walnę takiego byka, że jak ktoś mi to wytknie to łapię się za głowę jak mogłem tak napisać. Ortografy raczej rzadko, ale z odmianą czasami potrafię być niezwykle kreatywny.
 
A tak to było ,pisze z pamięci:
"Czego jęczysz, co Cie boli!?
Przyszłeś tutaj z własnej woli.
Ja tu kiedyś też jęczałem,
ale wkońcu sie wysrałem! "
No to zrobiłem jak w wierszu było i już raczej nie będę tam po tych drzwiach im pisał :///
Gronostaj - czy jesteś reinkarnacją Marii Kownackiej?! Momentami rytm całej historii jak wypisz-wymaluj "Plastusiowy Pamiętnik" ;)
 
Długo myślałem nad tym czy to udostępnić, ale jednak niektóre fakty muszą wyjść na jaw.

'Ignoruje zapytania o cenę, jeśli w opisie jest prośba o propozycję'.

Opis @SCStunner na międzynarodowej giełdzie transportowej TRANS. Skierowany do poważnych kontrahentów. Oczywiście wypowiedź w pierwszej osobie.

Pozdrawiam Cię @SCStunner
 
Długo myślałem nad tym czy to udostępnić, ale jednak niektóre fakty muszą wyjść na jaw.

'Ignoruje zapytania o cenę, jeśli w opisie jest prośba o propozycję'.

Opis @SCStunner na międzynarodowej giełdzie transportowej TRANS. Skierowany do poważnych kontrahentów. Oczywiście wypowiedź w pierwszej osobie.

Pozdrawiam Cię @SCStunner
Uuuuu, szykuje się honorowe harakiri.
 
Łukasz, zauważyłem, iż błędnie używasz zaimka "ów" - tzn.prawie zawsze stosujesz podstawową formę, podczas, gdy zaimek ten odmienia się przez liczbę i rodzaj:
ów zawodnik, ale:
owa kobieta
owo przesłanie
owi hejterzy
owe gąski
Na pierwszy ogień @MysticBęben -autor wątku, w tym wątku- imiona odmieniają się przez przypadki. W tym wypadku aż prosi się o wołacz.:nono:
 
Przecież tutaj powinien znaleźć się każdy mój wpis w dyskusjach kiedy pisze szybko, dużo i emocjonalnie...i to wszystko wyjasnia.
 
Back
Top