Ojczyzna-Polszczyzna czyli cohonesowy grammar nazis blog

Ale bębny są niezatapialne ;)
A zresztą, errare humanum est! A polski język jest tak skomplikowany, że na narodowych dyktandach sporadycznie trafia się ktoś, kto błędu nie zrobi.
 
Ale bębny są niezatapialne ;)
A zresztą, errare humanum est! A polski język jest tak skomplikowany, że na narodowych dyktandach sporadycznie trafia się ktoś, kto błędu nie zrobi.
Kiedys nawet myślałem o zgłoszeniu się - jednak na instynkcie bym nie wydolił, a wkucie słownika raczej mi się nie uśmiechało :)
 
Słownik nie wystarczy. Potrzebna jest jeszcze znajomość reguł, wyjątków i wyjątków od wyjątków. A i język ewoluuje. Olać. Też się zdaję na instynkt i na "jak mi bardziej wzrokowo pasuje"
 
Tu jedna uwaga (właściwie dwie):
1. Temat i tak umrze za tydzień, góra dwa :mamed:
2. Jego ideą nie jest cytowanie każdego błędu ortograficznego, czy literówki, a bardziej zwracanie uwagi na popularne błędy i lapsusy językowe.
 
Tu jedna uwaga (właściwie dwie):
1. Temat i tak umrze za tydzień, góra dwa :mamed:
2. Jego ideą nie jest cytowanie każdego błędu ortograficznego, czy literówki, a bardziej zwracanie uwagi na popularne błędy i lapsusy językowe.
Przepraszam mistrzu. Po prostu mnie to rozśmieszyło bardziej niż powinno. W ramach rehabilitacji wspomnę o błędzie, którego może nie widuję na forum, ale jak czasami wyjdę do świata, to często usłyszę: TYLNIE.
"Zobacz jakie ten motocykl ma TYLNIE koło" - jako przykład.
 
Innowacja :no no: Ja to nazywam debilizmem :)
Podbijam. Tego słowa używają błędnie tylko typowe idiotki, które chcą pokazać jakie to nie są oczytane. To samo z "aczkolwiek".
Rozdupca mnie to, że dla takich leniwych garbusów język polski ewoluuje w złą stronę.
 
Podbijam. Tego słowa używają błędnie tylko typowe idiotki, które chcą pokazać jakie to nie są oczytane. To samo z "aczkolwiek".
Rozdupca mnie to, że dla takich leniwych garbusów język polski ewoluuje w złą stronę.
Język polski nie jest jednolity, warto o tym pamiętać, elementy gwary nie mają nic wspólnego z poziomem inteligencji czy wykształcenia.
 
Użycia bynajmniej w znaczeniu 'przynajmniej, w każdym razie' są obecne w polszczyźnie potocznej z cechami gwarowymi (przykład 5) i w wypowiedziach w założeniu eleganckich i poprawnych (przykłady 6 i 7): 5) Ale bynajmniej se wkoncu konkretnie pograłysmy i badz co badz to polubialam kosza i noge 100%. [blog, z którego cytuję, już nie istnieje]
6) W Neapolu wracam do rzeczywistości, dalej ta monotonia - tutaj bynajmniej nie mam problemów - robię to co mam robić, jak chce cos innego to mi mówi i robię to. [cytat z bloga, 1 września 2005]
7) Chodzi po prostu o naukę, ona się rozwija i musi się rozwijać! Ja bynajmniej jestem wierząca i nie sądzę, żeby sklonowanie dinozaura było czymś strasznym. [cytat z forum dyskusyjnego o paleontologii, 30 kwietnia 2006]
:benny: cztery razy sprawdzałem, czy na pewno jestem na sjp.pwn.pl
 
Back
Top