Najman vs. KSW

hubi112

Oplot Challenge
Welterweight
dsc01299.jpg


W dniu wczorajszym szef federacji KSW stwierdził, że Marcin Najman złamał zapisy kontraktu z federacją KSW podpisując umowę z MMA Attack i w związku z tym sprawa może zakończyć się na sali sądowej. (wypowiedź szefa federacji KSW Martina Lewanodwskiego tutaj). Publikujemy przesłane do naszej redakcji oświadczenie Marcina Najmana w sprawie konfliktu z federacją KSW:

Z wielka przykrością przeczytałem wypowiedz Martina Lewandowskiego w sprawie mojej walki w formule K1 z Przemysławem Saleta. Po pierwsze tak zupełnie prywatnie, po wszystkim co dla nich zrobiłem, że przypomnę tylko, iż walka z Pudzianem i cała promocja to mój autorski projekt. Nawet numer do Pudziana musiałem im dać, aby zaczęli z nim rozmawiać. A po drugie ze względów formalnych Właściciele KSW wypowiadając sie negatywnie o mnie w mediach juz złamali zapisy kontraktu i jeżeli ktoś tu kogoś może pozwać do sadu to ja ich. Poza tym zdumiony jestem, że KSW tak strasznie o mnie zabiega, zupełnie jakbym był numerem 1 polskiego mma. To mile, tyle że ja na Torwarze będę walczył w K1 i Federacji KSW nic do tego. Jednak w zupełne osłupienie wprawiło mnie zdanie, iż KSW może zablokować moja walkę w K1 z Saleta. Ta wypowiedz oznacza, iż Właściciele KSW nie maja pojęcia o czym mówią. Ostatnio moją galę też chciano zablokować. Dzwoniono na policję z wiadomością, że na hali jest bomba, mam nadzieje, że nie to mieli na myśli. Mogę się założyć z Martinem i z Maćkiem o co chcą, że moja walka sie odbędzie. Mało tego będzie wielkim widowiskiem. Jeżeli KSW uważa ,że złamałem zapisy kontraktu niech idą do sadu. Wtedy od razu wytoczę im dwa procesy. Na jakiej podstawie dowiedzą sie w pozwie. Moja walka w formule K1 jest odrębnym wydarzeniem medialnym, niezwiązanym w naturalny sposób z mma. Nawet konferencja prasowa miała dwa panele tematyczne. Najpierw mma, potem K1. W demokratycznych państwach, konkurencja wpływa pozytywnie na rozwój rynku, moim skromnym zdaniem. KSW powinno przede wszystkim skupić się na tym, żeby być dużo lepszym od konkurencji. Natomiast metody, które zaczynają stosować, nie maja nic wspólnego ze sportową i konkurencyjną działalnością. Jednakże dumny musi być teraz Dariusz Cholewa prezes MMA ATTACK, bo jeszcze nie zrobił gali, a juz konkurencja stawia go na równi z sobą. Pozdrowienia dla wszystkich kibiców sportów walki. Życzę Wam, aby moja walka z Przemysławem Saletą dostarczyła Wam wielu wrażeń. Trzymajcie kciuki za swojego faworyta.

Marcin Najman.



http://boxingnews.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=27093:owiadczenie-najmana-w-sprawie-konfliktu-z-federacj-ksw&catid=1:latest-news
 
Ciekaw jestem jak to jest. Mi się wydaje, że Najman miał prawo zawalczyć w K-1, a to, że K&L się ciśnieniują i grożą sądem to już ich desperacja. Nie sądzę, żeby kontrakt zakazywał mu startów innych formułach walki. Jedyną opcją jest, że w kontrakcie faktycznie jest zapis o niemożności promocji innych gal MMA. Ale w takim razie podobnie powinno być z Pudzianem i jego konferansjerką na Strefie Walk, a tymczasem tutaj nikt nie ma pretensji.
 
Generalnie nie chce się w tej sprawie wypowiadać, bo ani nie jestem prawnikiem, ani nie znam kontraktów, ale Highlander skąd pewność, że Najman i Pudzian mają takie same zapisy w swoich umowach.
 
za kazdym razem gdy pomysle ze Najman juz osiagnał szczyt swojej głupoty , on znów mnie zaskakuje :) mam nadzieje ze go zablokuja za to jego gadanie :)
 
Jeżeli umowa KSW - Najman brzmi tak, jak powiedział M. Lewandowski, M. Najman swoim występem łamie jej postanowienia. Oczywiscie, nie widząc kontaktu, ciężko mi się wypowiedzieć 0/1.



Panowie z KSW mówili wielokrotnie, że Pudzian jest autonomiczną jednostką. Na 99% jego współpraca jest na luźniejszych zasadach.



Pewnie nie skończy się w sądzie, a przewrotnie napiszę, że szkoda. Wyrok w takiej sprawie odbiłby się szerokim echem w świecie prawniczym :)
 
Teraz jaja będą, jak KSW będzie chciało zablokować Najmana. Kurde, kupiłem już bilety na tą galę, niech rozpiskę zostawiają w spokoju, nawet Najmana :D
 
Wiecie co narazie wydaje mi sie ze Najman ma racje, pewnie niedlugo ujawnia zapisy kontraktow i zobaczymy co z tego wyjdzie.



Prawie zawsze jestem ze zawodnikiem w starciu z promotorem, ale to moze dlatego ze glownie sie boksem interesuje i z doswiadczenia wiem ze promotorzy to z reguly hieny.
 
Żeby grozić komuś sądem trzeba mieć argumenty prawne, bez tego lepiej milczeć niż się ośmieszyć, więc myślę, że Panowie wiedza co robią.



Jesli mają prawo do jego wizerunku to Najman zabuli. Konferansjerka, a walka, nawet w innej formule to też dwie bardzo różne sprawy raczej.
 
Pozostaje tylko czekać na rozwój wydarzeń...


EDIT: Dziś ma się ukazać ten wywiad z Lewandowskim u konkurencji, wiec może dowiemy się czegoś więcej.
 
diabeł tkwi w szegółach ;) tą samą umowę Najman i K&L interpretowali zupełnie inaczej ale żadna ze stron konfliktu ,nie jest specjalistą w tym zkresie , dotychczas Najman oprócz KSW organizował te swoje podwórkowe gale boksu , które dla K&L nie były w żaden sposób konkurencją i nie był problemu a K&L blokowali jedynie zawodników MMA , walczących na galach MMA w formule MMA ,gdzie żadnych niedopowiedzeń ani luk w kontrakcie nie było. Ta sytuacja jest nowa dla obu stron , jedni i drudzy nie są fachowcami więc te ich wypowiedzi nie mają wielkiej wartości merytorycznej i niewiele wnoszą do sprawy . W przypadku drogi sądowej myślę, że Sąd zapoznając się z umową szybko wyjaśnił by zaistniałą sytuacje , fajerwerków nie spodziewam się , ale gdybym był na miejscu K&L to wniósłbym pozew napewno, wygrywając ten spór na drodze sądowej K&L są na plus, pokazują kto rządzi , ostrzegają na przyszłość innych zawodników a i jakieś odszkodowanie lub kara umowna może wpaść do ich rączek . Przegrywając nic nie tracą , od strony wizerunkowej, medialnej KSW jest zbyt silną marką aby na tym stracić, jak i od strony ściśle prawnej, Najman przecież nie będzie dochodził odpowiedzialności odszkodowawczej z powodu, że wytoczono przeciwko niemu proces , w żadnym polskim sądzie nie udowodni zaistniłej szkody w powyższej sytuacji
 
Rozumiem dobro własnych interesów, ale walka sądowa nie jest tutaj dobrym rozwiązaniem! Skoro tak ostro boją się konkurencji, to co będzie za parę lat ? skoro organizacji w PL jest co rusz więcej :)



Podejrzewam, że KSW ma dość występów Najmana, a że ten ma z nimi kontrakt to chcą go szybko rozwiązać żeby nie płacić ewentualnych kar? Więc znaleźli cwany sposób, a co z tego wyniknie...zobaczymy
 
Rozumiem dobro własnych interesów, ale walka sądowa nie jest tutaj dobrym rozwiązaniem! Skoro tak ostro boją się konkurencji, to co będzie za parę lat ? skoro organizacji w PL jest co rusz więcej :)




Tu nie chodzi o strach przed konkurencja. Kontrakt jest kontraktem - jesli Najman sie z niego nie wywiazuje to sprawa predzej czy pozniej musi skonczyc sie w sadzie




Podejrzewam, że KSW ma dość występów Najmana, a że ten ma z nimi kontrakt to chcą go szybko rozwiązać żeby nie płacić ewentualnych kar? Więc znaleźli cwany sposób, a co z tego wyniknie...zobaczymy


gdyby chcieli sie go pozbyc to daliby mu wolna reke na walki w MMA gdziekolwiek by chcial...







PS. Ale z tym alarmem bombowym to Najman dojebal... wyobrazilem sobie wlasnie Kawula i Martina dzwoniacych na policje, aby poinformowac o bombie na torwarze :-)
 
To wszystko po to, żeby na KSW 19 Kawul w ME poddał Najmana, w końcu ciężko mu będzie po drugiej walce z Saletę dac walkę, która się sprzeda, a taka walka sprzedac się by miała prawo ;)
 
Najman robi się coraz bardziej żałosny, też zaczyna mnie wkurwiać. Gdyby on jeszcze regularnie walczył, a tak tylko pieprzy głupoty i udziela wywiadów robiąc wokół siebie szum.
 
a z drugiej strony chce teraz widziec konkretna i stanowcza reakcje KSW. Jezeli okaze sie, ze Najman zawalczy na MMA ATTAK i nie bedzie zadnego pozwu ze strony K&L to troche sie wedlug mnie osmieszyli, a Najman wyjdzie na cwanszego....zasluzenie....
 
Nigdy mnie takie sprawy nie interesowały, wydaje mi się jednak, że Pan Cholewa wraz z prawnikiem przejrzeli kontrakt Marcina Najmana. Dlatego widzimy te wszystkie zabiegi, które mają sprawić, żeby walka mogłą się odbyć. Osobna konferecja, osobna część gali wraz z nową zapowiedzią zawodników, K-1. Myśle, że po przeczytaniu kontraktu prawnik Pana Cholewy stwierdził, że w ten sposób będzie się dało ominąć zapisy w kontrakcie. To nie przypadek, że tak konbinuja z tą walką.
 
Najman nakręca temat i jednocześnie robi promocję dla gali MMA Attack. Wszystko jest tu gdybaniem ponieważ nikt z nas nie zna zapisów zawodnika. Poza tym jakie to ma znaczenie dla dyscypliny pod względem sportowym, raczej żadne. Ciekawy może być tu wątek prawnicy, jednak jak wspomniałem wcześniej możemy tu tylko gdybać.
 
to atak KSW. tym ruchem zniechecaja tych, co chca kupic bilet na gale konkurencji, bo jest ryzyko, ze cyrk nie dojdzie do skutku. Najman zostal skreslony przez KSW od razu jak ich zdradzil. oczywiscie KSW wie, ze nic mu nie moga zrobic. dlaczego? Najman startuje w K-1. promuje tylko swoja walke w K-1!
 
kokos, czy Ty czytasz to co napiszesz, zanim klikniesz przycisk "Wyślij"? To bardzo pomaga, spróbuj...



Zgadzam się z Peitonem. Nic nie wiem, więc możemy sobie pogdybać. Trzeba czekać na konkrety.
 
Kokos, a czy ty mozesz wypowiadac sie na temat KSW? Na wikipedii czytalem, ze masz wystpaic na 17-ce. Czy nie lamiesz w ten sposob postanowien kontraktu? :-)
 
@ Kokos80



Niezbyt dużo można wynieść z Twojej wypowiedzi. Popraw składnie, dorzuć trochę wartości merytorycznych. Jak powiedział kolega norolim, przeczytaj sobie to, co napisałeś.



Jeśli Pan Dariusz Cholewa ma łeb na karku, to rzeczywiście przejrzał kontrakt Najmana i jest małe ryzyko, że złamali postanowienia umowy KSW-M.N. Gorzej jednak, jeśli opierają się na słowach Najmana ;]



Ostatnio siedziałem obok niego podczas oglądania walki Adamek-Kliczko... Po tym zacząłem sympatyzować Przemkowi Salecie.
 
To zagrywka ze strony KSW. Zwykla sciema, majaca na celu oslabienie konkurencji. Jak kibic to uslyszy, to moze sobie pomyslec - ku..., poczekam z kupnem biletu, bo na gale bez Najmana nie ide. Od strony prawnej sytuacja jest jasna - Najman walczy w K-1. Sprawe moga zalozyc, ale i tak jej nie wygraja.
 
Skąd szanowny redaktor wie jakie są zapisy kontraktu by przesądzać o finale ewentualnego procesu?
 
Widzę, że kokos w swoim żywiole...



... wyjaśni nam wszystkie zawiłości prawne dotyczące całej sprawy. :-)
 
Kokos tworzył ten kontrakt :)



Kokos, wiesz co to jest wizerunek wogle?Wszelkie starty w imprezie sportowej, mogą spowodować utratę wartości sportowej zawodnika. Co innego bycie gościem honorowym czy prowadzenie gali, które może jedynie daną osobę rozreklamować bardziej, a co za tym idzie zwiększyć zainteresowanie tej organizacji, w której taki ktoś się może pojawić w walce.



Wypowiadam się ogólnie, bo jaki jest kontrakt to się pewnie okaże w najbliższym czasie.



PS: Jak taki Najman zostanie obity w stójce (K1)... to kogo mu dadzą w MMA?Kuleja?
 
Back
Top