Najman vs. KSW

Z opublikowanych wypowiedzi wnioskuję iż właścicielom KSW chodziło o to iż Najman obchodzi kontrakt walcząc w K1, ale cała gala jest galą MMA ogólnie - a Najman promuje ją swoim nazwiskiem. Już samo publiczne pojawienie się w koszulce z logiem konkurencyjnej federacji mogłoby łamać zapis w kontrakcie. Ale jest to tylko wniosek na podstawie wypowiedzi. Zapewne więcej informacji dotyczących kontraktu mogłoby rozwiać wątpliwości. Tak czy inaczej na pewno przydałaby się solidny wywiad z K&L odnośnie pojawienia się MMA ATTACK. Ponadto w tej wypowiedzi widać pewną dozę ataku - słowa o kradzieży i podkupowaniu.
 
Jeśli Pan Dariusz Cholewa ma łeb na karku, to rzeczywiście przejrzał kontrakt Najmana i jest małe ryzyko, że złamali postanowienia umowy KSW-M.N. Gorzej jednak, jeśli opierają się na słowach Najmana ;]










Pana Dariusza nie powinien kompletnie interesowac kontrakt Najmana z KSW. Jesli Najman nie wywiazuje sie z wczesniej podpisanych umow to jest to jego problem - teraz podpisal kolejna i z niej musi sie wywiazac jesli nie chce poniesc powaznych konsekwencji.
 
Najman ma kontrakt z KSW na 4 walki w MMA. w MMA! plus zapis, że nie może promować innych gal MMA. oczywiscie o tym wie, dlatego robia walke w K-1, a nie MMA. Najman może promować tą gale, i to robi. jest to gala mieszana (MMA/K-1), a nie MMA. w dodatku, żeby nie było wątpliwośći, robią rozdział nawet na konferencji między K-1 i MMA. KSW nic im nie zrobi. zwykla medialna wojenka, ktora ma na celu oslabic wizerunek konkurencji.
 
Ja czekam na wywiad na fightsporcie, liczę że Lewandowski powie coś więcej w tym temacie.
 
Kur...wszystko jasne, Kokos to Najman, niby Kokos 80, a Najman 79 rocznik, ale czego się nie zrobi dla niepoznaki...Za to "farmazoność" podobna i przeświadczenie o swej zajebiśstości ;)



W innym wypadku, żeby tak pisać musiałeś Kokosie widzieć i czytać kontrakt.
 
kokos, czytam Twoje posty i dochodzę do wniosku, że albo nie czytasz argumentów innych użytkowników albo ich nie rozumiesz. Jedyne inne wytłumaczenie jest takie, że trollujesz, albo zwyczajnie po staropolsku pieprzysz bzdety. Piszesz, "że [Najman] nie może promować innych gal MMA". Rozumiem, że znasz dokładną treść kontraktu Najmana z KSW. Przytocz w takim razie odpowiedni jej punkt, w którym jest mowa o tym zakazie. My też chętnie ocenimy jego zastosowanie.
 
Jemu chyba po prostu chodziło o to, że nawet jeżeli jest taki zapis to nie ma on znaczenia, bo nie jest to typowa gala MMA. I trochę ma racji. Ja tam wole sie na ten temat nie wypowiadać, bo nie mam odpowiedniej wiedzy. Ale szczerze mówiąc mi to wygląda po prostu jak zwykłe medialne przepychanki ;)
 
Dajmy na to, że Najman ma klauzule, że nie może występować w MMA i innej organizacji niż KSW i promować tej dyscypliny poza KSW, to i tak to gówno da K&L. Z tego co powiedział Cholewa to pojedynek Saleta vs Najman będzie odrębnym wydarzeniem, Czyli główną walką wieczoru MMA będzie Damian Grabowski vs Joaquim Ferreira, a gali K-1 Saleta vs Najman. Jeżeli tak będzie to KSW może Najmanowi w dupe pieprzu nasypać, a nie dawać pozew do sądu.
 
Sebbeks



A jeśli sąd uzna, że to jednak można traktować jako jedną imprezę? Mnie by to specjalnie nie zdziwiło.
 
Hmmm dowiemy się 5 listopada jak to będzie zorganizowane. Czy jakoś to oddzielą czy nie.
 
Na chłopski rozum, jeżeli nie jest prowadzona osobna sprzedaż biletów na dwa wydarzenia, czyli na część MMA oraz część K-1, w której walczą Saleta i Najman to faktycznie można to uznać jako dwa oddzielne wydarzenia sportowe?
 
kontrakt jaki jest, bylo juz ogloszone. Martin i Marcin tutaj sobie nie przecza. pozostaje kwestia interpretacji. zlamal, czy nie. moim zdaniem nie. i KSW tez to wie. po prostu wbijaja szpilke w konkurencje. tak samo jak Gorski wbija w nich (w MMA Attack zreszta chyba pracuje jego kobieta tez).
 
Jak dla mnie to Najman ma rację . To, że KSW chcę wytaczać jakieś sprawy do sądu świadczy tylko o tym, że boją się konkurencji ze strony MMA ATTACK . Wypadałoby zauważyć, że w poprzednich wywiadach Najmao wypowiadał się o tym, że dalej ma kontrakt z KSW, a ta walka w formule K-1 nie powinna ich wprawiać w zakłopotanie . Przecież identyczna sytuacja była z wyjazdem Pudziana na Moosin - kiedy go jeszcze zoobowiązywał kontrakt z Lewym i Kawulem . Tym bardziej, że w ów czas była to walka w formule MMA, a teraz jest to K-1, więc jest to jeszcze mniej powiązane . Takie jest moje zdanie, i będę kibicował na Najmana w walce z Saletą, mimo, że za nim nie przepadam i nie uważam go za godnego sportowca - ale przynajmniej nie daje se na plecy wchodzić .
 
Ale czy KSW nie daje wyłączności walk tylko w Polsce, za granicą rób sobie co chcesz? Czy się myle? Kornik miał problemy jak walczył w Irlandii, chyba nie.
 
Wydaje mi się, że Sebbek ma rację, za granica co innego.



Kokos, "kontrakt jaki jest, bylo juz ogloszone", to nas wszystkich usatysfakcjonowałeś...Wybacz nasza nieznajomość tematu Najmana itp, ale jeśli było ogłoszone to pokaż jakieś źródło ze szczegołami, o których mówisz. Nie chodzi nawet o to, że K lub L powiedział gdzieś kiedyś, że podpisali kontrakt na 4 walki, ale istotniejsze tu sa wszelakie klauzule dodatkowe i zobowiązujące zawodnika.
 
Najman to bardzo pozytywny człowiek:-), Mrtin jak zwykle konkretny profesjonalnie podchodzący do tego co się dzieje. Walka Mamed Lombard to by było mega kozackie wydarzenie, mielibyśmy odpowiedź na pytanie gdzie się znajduje sportowo Mamed.
 
Z tym opluwaniem KSW i podpisywaniem kontraktów należących do KSW przez MMA ATTACK to Martin ostro przesadził. W żadnym z wywiadów nie słyszałem choćby jednego krytycznego słowa ze strony MMa ATTACK pod adresem KSW. I podpisywanie kontraktów z zawodnikami KSW?? Ale jakimi zawodnikami?? Tylko Najman , ale on walczy w K1, a Saleta nie ma kontraktu z KSW. I Martin mówi jeszcze że Przemysław poleciał na kase i jest w stanie wszystko dla niej zrobić. Przecież to sprawa Pięknego z kim walczy i za ile i KSW nic do tego.
 
Chodziło o Saletę vel Piękny Przemyslav :



FN: Rozumiem, że Przemysław Saleta nie jest już związany kontraktem z KSW?



ML: Nie. Z Przemkiem to była sprawa prosta, choć też mnie dziwi jego decyzja. Widać, że chłopcy są bardzo złaknieni jakiejkolwiek kasy i są w stanie wszystko dla niej zrobić. Ja jestem autorem tej walki Przemysław Saleta vs. Marcin Najman. Zadzwoniłem do Przemka i go zresztą namawiałem na start w MMA na KSW. Namówiłem go, później zrezygnował, by ostatecznie wrócić bo stwierdził, że zrobi prywatną vendettę przeciw Najmanowi. Ja ich połączyłem w ten sposób, więc czuję się zawiedziony tak koleżeńsko. Poszedł w stronę kasy, nie miał z nami kontraktu. Tu jest rzecz prosta, jego decyzja i jego honor.
 
Bardzo ciekawa sytuacja, będę to pilnie śledził. Jak powiedział Marcin:





Moja walka w formule K1 jest odrębnym wydarzeniem medialnym, niezwiązanym w naturalny sposób z mma. Nawet konferencja prasowa miała dwa panele tematyczne. Najpierw mma, potem K1.


Z tego wynika, że:



1) ma kontrakt na wyłączność



2) ma zakaz promowania innych organizacji



3) opisane zabiegi mają na celu obejście kontraktu.







Oczywiście, bez zapoznania się z umową nie można nic powiedzieć na pewno, ale moim zdaniem w razie ewentualnej sprawy w sądzie może być bardzo różnie, zależnie od tego, kto będzie dysponował lepszą obsługą prawną. Wg mojej wiedzy i rozumowania, to sam występ Najmana jest formą promocji, a walka w innej formule nie zmienia faktu, że jest to gala mma, jedynie okraszona frakshowem, właśnie w celach promocyjnych. Gdybym ja bym sędzią, Najman by przegrał, oczywiście zakładając, że umowa jest tak skonstruowana tak, jak myślę. Gdybym ja reprezentował interesy Najmana lub Mma Attak, to kazał bym im zrobić przynajmniej jeszcze jedną walkę w K-1, dzięki czemu tak można by było to wydarzenie nazwać 'Galą mma i K-1'. Moim zdaniem 1 freakshow o charakterze przykrywki nie wystarczy do takiej kwalifikacji.







Kolejny ciekawy aspekt, to te procesy, którymi grozi Najman. Możliwe, że coś na nich ma i lepiej dla niego, żeby miał, bo inaczej trochę krucho to dla niego widzę.







Jeszcze jedno: dla mnie jest w 100%-ach oczywiste, że Najman (i Saleta) dostał kupę kasy za tę walkę i żadne sportowe czy honorowe cele nie mają nic z tym wspólnego. Inaczej by zrobił tę walkę na gali boksu, choćby również w formule K-1. Niby oczywiste i wszyscy to wiedzą, ale ta sytuacja dodatkowo to potwierdza.
 
To jest oczywista oczywistosc,ze Najman swoja osoba promuje gale Mma Attack i jezeli ma zakaz promowania konkurencji moim zdaniem nie ma szans w sadzie.Kto jest na plakatach itp??? Podzial na 2 gale jest sztuczny i majacy na celu jedynie ominac zapisy kontraktu ale wedlug mnie nieskutecznie.Nawet w wywiadzie wlasciciel Mma Attack mowil o tym ze chce przez walke Saleta vs Najman podkrecic te gale.Jesli chodzi o Pudziana to on swoja osoba promuje inne gale w Polsce,chocby Strefe Walk,ale on ma indywidualne kontrakty o czym mowil sam Lewandowski,mowil ze jest bardzo twardym i nieufnym negocjatorem i podpisuja z nim kontrakt na jedna walke,bo Pudzian doskonale sobie zdaje sprawe ze swojej wartosci marketingowej.Moim zdaniem Saleta jednak bal sie blamazu w MMA i boksie i dlatego zgodzil sie jedynie na walke w k1,a pretensje Lewandowskiego do niego sa niepowazne-przeciez faktycznie nie chcial sie bic z Najmanem i tylko kasa i formula walki go przekonala-widocznie KSW nie bylo skore rzucic trzosem.
 
to czekamy na proces Najmana (promocja MMA ATTACK ) i Pudziana (promocja Strefy WALK ) ,,,, bedzie sie działo WAR !!!:-)
 
Back
Top