Muzyka

Fajnie grają, może sobie "Broken Glass" kupione za całe 22 złote dzisiaj puszczę.
 
tumblr_m99hb5ApIy1qc7mh1.jpg
 
Pierwszy komentarz z yotube "męska wersja Brodki":-), coś w tym jest, gościu możliwości wokalne ma ale tekstowo jak dla mnie nie zaciekawie



Wg4A_d9F7xk[/media]/a/p
p
Taka ciekawostka :/p
blockquote
p
strongKrwawe pomysły DAVE'a NAVARRO gitarzysty Jane's Addiction/strong/p
p
Kiedyś to się cięli tylko gitowcy - ilość "sznytów" świadczyła o pozycji w środowisku. Był to swoisty "cynkwajs". Charakteryzował więzienną subkulturę. Nie wszedł jednak do powszechnego obiegu jak tatuaże, choć powoli się to zmienia. Navarro uwielbia skaryfikację, zawieszanie na hakach wbitych w ciało i malowaniu własną krwią. Masochizm gitarzysty staje się zaraźliwy./p
p
Navarro jest znakomitym gitarzystą, jednym z założycieli Jane's Addiction. Grał w Red Hot Chilli Peppers, wspomagał Nine Inch Nails, Puff Daddy i Alanis Morrisette. Nie chcąc działać wbrew sobie, odrzucił nawet opiewającą na milion dolarów propozycję grania w zespole Guns'n'Roses. Nagrał za to z Marylin Manson utwór "I Don't Like the Drugs (But the Drugs Like Me)". Udziela się aktywnie w kampaniach społecznych: z jednej strony sprzeciwiał się testowaniu kosmetyków na zwierzętach, a z drugiej sprzeciwiał się wprowadzeniu w amerykańskim stanie Kalifornia poprawki legislacyjnej zamykającej drogę parom jednopłciowym do zawierania małżeństw./p
p
a href=]




Znakomity gitarzysta, ale za to "obrzydliwy" performer lub po prostu masochista. Zacznij od jednego tatuażu, a skończysz na deformowaniu ciała. Nie musi to działać u każdego, ale u muzyka, celebryty, który nie żadnych hamulców, jest na pewno potęgowane presją własnego ego. Tym bardziej, że odbywa się ekshibicjonistycznie, pod okiem kamer filmowych i aparatu fotograficznego. Jane's Addiction nie jest poprawnym zespołem, choć muzyka brzmi niezwykle oryginalnie i zachęcająco, to grupa ma na swoim koncie promocję zachowań, jak i treści, delikatnie mówiąc, sprzecznych z moralnym prowadzeniem się. Przy tym przebieranki w damskie ciuszki na scenie, całowanie się z wokalistą Perry Farrellem i rozbieranie się do golasa, nie są ekstremalnym wyczynem. To stało się powszednie i w końcu nudne. Co zrobić, żeby nudę zwalczyć...? Kolejny tatuaż? Rycie ciała, czyli skaryfikacja? A może wieszanie się na haku?


media/media/cache/3f/14/3f140ddc54f7bf58a65fdfe56647cbda.jpg" />


To nic innego jak fascynacja macabre, ubrana tylko w medialne piórka. W imię tzw. wyższego celu, jest pozwalaniem na szkodzeniu własnemu ciału. Doprowadzaniem do społecznego przyzwalania dla takich ekscesów, w imię wolności jednostki. Oswajaniu z masochizmem.



Na pewno pojawią się głosy w imię tolerancji: niech robi sobie chce - jego wybór. Dobrze, ale dlaczego promuje to w mediach, lansując jako trendy okaleczanie siebie? Iggy Pop i Sid Vicious okaleczali siebie szkłem podczas punkowych koncertów, był to wstrętny koncertowy amok, nastawiony na szok. Pierwszy zaprzestał tego, zdając sobie sprawę z tego, ze zaprowadzić może go to tylko nad grób, drugi niestety nie żyje. Co przyświeca Dave'owi Navarro? Chora przyjemność? Czy może jest to zakamuflowana, krwawa reakcja na trudne dzieciństwo, zakończone tak okrutnie?



wnas
 
Oswajanie z masochizmem jako zarzut? W kulturze, w której jedną z głownych postaci jest Jezus, który poświęcił swoje ciało i krew w imię tzw. wyższego celu :-) Przecież od dziecka jesteśmy w Kościele przyzwyczajani do cierpienia, poświęcenia, umartwiania, spożywania krwi i ciała w imię zbawienia.
 
Tego co prawda nie znam (jeszcze, bo słyszałem dużo pozytywnych opinii i kiedyś może sprawdzę), ale zawsze mi się kojarzą z tym, że rzekomo to kapela defowców grobowców z Repugnant.
 
A nie pomyliło Ci się z Ghost? Bo nie znalazłem żadnej wzmianki o Goat w tym kontekście. A sama płyta Goat wymiata!
 
oni tej muzy nie mogą robić na trzeźwo.



słucham tego i mam wrażenie, że się sfazowałem :D



a co do Ghost B.C to też nieźli agenci ;]
 
@heileris No tak, przypadek pokrętnej logiki u mnie, bo od swego czasu chodziły słuchy, że Ghost to pojekt grajków z Repugnant, no ale jeśli to faktycznie oni, to przecież napisałem prawdę :P
 
Back
Top