Muzyka

@Luke Ja niestety nie pomogę, nie kojarzę co to mogła być za laska.
Ale jak już jesteśmy przy laskach to ta mała czarna diablica jest zajebista (:heart:te jej miny, spojrzenia:heart:) :lol:


 
Tak mi się skojarzyło oglądając chaplinowskie "Piesie życie"



Mój pies nie lubi psów
A ja nie lubię ludzi
Woń zadów, jazgot słów
Obu nas szczerze nudzi

Czasami ktoś się zbliży
Upewnić się czym pachnę
I pies mój go poliże
I ja ogonem machnę.
A ów w słabiznę mi
Swój nos bezczelnie wtyka
I tylko po to, by
Z pogardą się odsikać.
Więc odchodzimy w dal
Nie dbając o ogładę
Brodząc połyskiem fal
Za swoim własnym śladem.

Mój pies nie lubi psów
A ja nie lubię ludzi
Woń zadów, jazgot słów
Obu nas szczerze nudzi

Czasem, jak pomylony
Pędzi za którąś z suczek -
Ja miałem już dwie żony
I starczy nam nauczek.
Więc go do wody - buch!
Wrzucam wśród fal rozprysków,
Wprawiamy łapy w ruch
I radość bije z pysków.
Potem w słonecznym śnie
Sierść nam paruje słono,
Więc otrząsamy się
Od nosów do ogonów.

Mój pies nie lubi psów
A ja nie lubię ludzi
Woń zadów, jazgot słów
Obu nas szczerze nudzi

Siadamy na krawędzi
Wpatrzeni w morski majak,
Ja drapię się - gdzie swędzi,
On liże się po jajach.
Mieszamy tak dzień w dzień
Te piesko-ludzkie światy,
Wdychamy przestrzeń lśnień
Rzucamy sobie patyk.
Mną szczęsny skowyt łka:
Jak pięknie bez człowieka!
Jak pięknie jest bez psa!
Zgodnie mój pies zaszczeka.

I aż nas zmierzch ostudzi
Siedzimy tak we dwóch -
Bo on nie lubi ludzi,
A ja - nie lubię psów...
 
Drugi już kawałek mojego autorstwa który wstawiam na cohones. Taki pod dzisiejsza pogode raczej. Poza tym jak cos http://olomusic.bandcamp.com

ej, calkiem spoko. Na jakim programie robione? i sampelki skad? ten motyw przewodni skad wziales? ta sciezka co leci przez caly utwor zaczyna sie od 4 sekundy. No chyba ze wszystko zgrane z tzw zywych instrumentow, bo perkusja wydaje sie wlasnie taka byc. Naprawde FAJNE!:applause:
 
ej, calkiem spoko. Na jakim programie robione? i sampelki skad? ten motyw przewodni skad wziales? ta sciezka co leci przez caly utwor zaczyna sie od 4 sekundy. No chyba ze wszystko zgrane z tzw zywych instrumentow, bo perkusja wydaje sie wlasnie taka byc. Naprawde FAJNE!:applause:
Jest motyw z zespołu lombard, już nie pamiętam utworu bo naprawdę daaawno zgrywałem te kawałki z winyli i nie mam podpisanych. Poza tym instrumenty perkusyjne tez sa zgrane z płyt winylowych i pocięte(od zera układam cala perkusje), do tego są normalne syntezatory(mi. ten od 1:04 najwyraźniejszy). Robię w programie fl studio + zgrywam sample z gramofonu unitry przez audacity. :)

Wrzuce jeszcze dwa starsze kawałki, pierwszy jest w 100% zagrany na syntezatorach(przy okazji video też kręcilem i montowałem ja; ) od zera, drugi oparty tylko na 6 sekundowym fragmencie piosenki Haliny Frąckowiak ;)

to jest chyba najlepszy jaki dotąd zrobiłem
 
Jest motyw z zespołu lombard, już nie pamiętam utworu bo naprawdę daaawno zgrywałem te kawałki z winyli i nie mam podpisanych. Poza tym instrumenty perkusyjne tez sa zgrane z płyt winylowych i pocięte(od zera układam cala perkusje), do tego są normalne syntezatory(mi. ten od 1:04 najwyraźniejszy). Robię w programie fl studio + zgrywam sample z gramofonu unitry przez audacity. :)

Wrzuce jeszcze dwa starsze kawałki, pierwszy jest w 100% zagrany na syntezatorach(przy okazji video też kręcilem i montowałem ja; ) od zera, drugi oparty tylko na 6 sekundowym fragmencie piosenki Haliny Frąckowiak ;)

to jest chyba najlepszy jaki dotąd zrobiłem

tez spoko, jednak ta jesienna mgla podchodzi mi najbardziej, zgrywam na mp3 i zabieram na przebiezki lub rower, bardzo podoba mi sie ten wstrzyk-motyw przewodni, przypomina mi ten co nizej wstawilem wchodzi od 4:04/8:11 mam wrazenie, ze to podobny instrument (jakis strunowy chyba) i jesli udaloby Ci sie wyciagnac sama te sciezke to mysle, ze tez moglaby byc motywem przewodnim/baza pod calkiem dobry kawalek. (malo kto to zna)Sam ten jeden "wstrzyk" wywoluje u mnie ciary. Ogolnie caly kawalek ponizej to dla mnie absolutny kurwa jego mac MASTERPIECE :wink:
 
Last edited by a moderator:
tez spoko, jednak ta jesienna mgla podchodzi mi najbardziej, zgrywam na mp3 i zabieram na przebiezki lub rower, bardzo podoba mi sie ten wstrzyk-motyw przewodni, przypomina mi ten co nizej wstawilem wchodzi od 4:04 mam wrazenie, ze to podobny instrument (jakis strunowy chyba) i jesli udaloby Ci sie wyciagnac sama te sciezke to mysle, ze tez moglaby byc motywem przewodnim/baza pod calkiem dobry kawalek. (malo kto to zna)Sam ten jeden "wstrzyk" wywoluje u mnie ciary. Ogolnie caly kawalek ponizej to dla mnie absolutny kurwa jego mac MASTERPIECE :wink:
z tym wyciąganiem motywów to nie do końca tak prosto, jeszcze zależy ogólnie od "bitmejkera", ale ja przy tym uprawiam sport który nazywa się "digging" czyli znajdowanie takich ciekawych motywów, w ogólnie przyjętych zasadach uważa się że nie powinno się mi. samplować z mp3(czy np. muzyki z płyt cd, sciagnietej z neta), nie tykać nowej muzyki(tz. powiedzmy samplowanie kawałka z 2000 roku jest be). Ja do tego jeszcze dodałem sobie że sampluje tylko Polską muzykę z lat max 80, także swego czasu byłem stałym bywalcem w antykwariatach ze starymi płytami winylowymi(obecnie mam ich ponad 400 : ). To też ma swoje zalety bo kawałki z motywami z płyt winylowych(nie mówiac już o perkusji z winyli) mają jednak niepowtarzalny klimat.

Kawałek który dałeś już kiedyś słyszałem, choć ja gustuje w raczej wolniejszej muzyce. :D
 
z tym wyciąganiem motywów to nie do końca tak prosto, jeszcze zależy ogólnie od "bitmejkera", ale ja przy tym uprawiam sport który nazywa się "digging" czyli znajdowanie takich ciekawych motywów, w ogólnie przyjętych zasadach uważa się że nie powinno się mi. samplować z mp3(czy np. muzyki z płyt cd, sciagnietej z neta), nie tykać nowej muzyki(tz. powiedzmy samplowanie kawałka z 2000 roku jest be). Ja do tego jeszcze dodałem sobie że sampluje tylko Polską muzykę z lat max 80, także swego czasu byłem stałym bywalcem w antykwariatach ze starymi płytami winylowymi(obecnie mam ich ponad 400 : ). To też ma swoje zalety bo kawałki z motywami z płyt winylowych(nie mówiac już o perkusji z winyli) mają jednak niepowtarzalny klimat.

Kawałek który dałeś już kiedyś słyszałem, choć ja gustuje w raczej wolniejszej muzyce. :D
doskonale rozumiem, ze nie jest tak prosto wyciagac same sciezki/instrumenty :wink:.(trza sprzetu do tego/ studia) Ogolnie to cieszy fakt, ze nie parasz sie takim ordynarnym samplingiem tylko usilujesz jednak pokombinowac(z ta perkusja fajnie Ci wyszlo, myslalem ze dograles zywy instrument, mozliwe, ze to kwestia sampla z vinylu) zmieniac te probeczki na swoja niepowtarzalna modle, do tego sample z winyli to dzisiaj dosyc ambitne i oryginalne. Szanuje to, naprawde bo w dzisiejszych czasach komputerow i programow, ktore polegaja na "ukladaniu klockow" to czasem zrobic przywoity kawalek nie jest wcale tak trudno. Piszesz, ze wykopujesz motywy ze staszych utworow czyli robisz dokladnie to co np HipHopowcy(ogolnie od chuja roznych producentow muzycznych) z lat 90, te wszystkie Snoopy, 2pac'i Dr Dre i wielu innych swe sample czerpali rowniez z kawalkow z lat 70 czy wczesnych 80. Chodzilo o to zeby ich przecietny odbiorrca ich nie kojarzyl. Do dzisiaj sample przewaznie bierze sie z kawalkow sprzed 20 lat czy starszych.
Taka moja rada nie zamykaj sie na muzyke, poszerzaj horyzonty, szukaj motywow/wstrzykow wszedzie, po co sie ograniczac("tylko polska muzyka z lat 80"), sluchaj mamy :smile:
Co do tego kawalka co wrzucalem to jest wlasnie wolniejszy remix :tongue: tu masz oryginal
 
A czy ktoś pamięta, (X-lat temu) słuchał Polskie Radio Program III ? Jerzy Kordowicz - prowadził (Studio el-muzyki).

[ Od 1977 do czerwca 2010 współpracował z programem III Polskiego Radia, w którym prowadził różne audycje, np. "Studio Nagrań", "Klasycy syntezatorów", "Top Tlen", "Nastroje el-muzyki" czy "Studio el-muzyki". Był jednym ze współtwórców audycji „Nie tylko dla orłów”. Był przewodniczącym Koła Syndykatu Dziennikarzy Polskich w "Trójce". ] https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Kordowicz

Ja często w tedy po nocach słuchałem el-muzyki, jednym z często puszczanych zespołów był Tangerine Dream, jego najbardziej zapamiętałem.

Zgaszone światło, słuchawki i tak do rana:smile:


 
ukradzione z fanpejdża "fajne rzeczy". nie wiem co to vaporwive. chyba jakieś nowe emo. @DickNiaz czy Ty jesteś prog fan ? :lol:

12208321_900488783338380_7127100691154910899_n.jpg


12191747_900488766671715_970788867547879134_n.png


11707336_900488776671714_5157778633706091662_n.jpg


12191421_900488770005048_866787114638050707_n.png
 
O kurwa, 65daysofstatic jako support przed Deftones za 7 dni w Berlinie. Czy może być bardziej wymarzony koncert?
 
Back
Top