muzyka metalowa.

Byłem w sobotę na koncercie braci Cavalera, bo jestem fanem Sepultury (tak starej, jak i nowej) i powiem wam, że się nie zawiodłem. Podchodziłem do ich występu bardzo sceptycznie, bo ciężko nie pamiętać formy Maxa z 2018 roku (jeśli ktoś chce usłyszeć jak źle było, pozostawiam link do występu Soulfly z Wooda: ). Obiektywnie wyszło świetnie. Panowie wjechali na pełnej kurwie z utworami z Bestial Devastation, potem z Morbid Visions, a później ze Schizofrenii.

Jak zwykle nagłośnienie gdańskiego B90 było na najwyższym poziomie. Gitary cięły aż miło, a perkusja Iggora napierdalała solidnie. Wokal Maxa bardzo dobry i mam nadzieję, że utrzyma taką formę jak najdłużej. Widać też, że zrzucenie paru zbędnych kilogramów mu bardzo pomogło. Należy też docenić młodego Igora Amadeusa Cavalerę na basie i Travisa Stone na gitarze. Obaj młodzi są kapitalni i grają jak wyjadacze. Jednak największym plusem tego projektu jest Iggor Cavalera. Jak ten człowiek napierdala na bębnach, to jest wręcz nieprawdopodobne :antonio:. Momentami stałem jak wryty, patrząc jak szybko, jak mocno, a przy okazji genialnie technicznie, on gra na perce. Jeszcze jak na koniec zagrali Territory... dla samego intro do tego utworu było warto się wybrać na ten występ. Ogólnie widać było, że cała ekipa ma przyjemność z grania. Max się uśmiechał przez cały koncert i ewidentnie się dobrze bawił.

Jakby ktoś się kiedyś zastanawiał nad wybraniem się na ich występ, to zdecydowanie warto się przejść. To jest solidne 80 minut napierdalania starej, dobrej Sepultury. Jedyny minus to zrobienie medleyów z Inquisition Symphony i Escape to the Void oraz z Refuse/Resist i Territory. Tego zabiegu akurat nie lubię, choć wyjątkiem było Prophets of Rage, któremu to wyjątkowo dobrze wyszło chyba też przez określony gatunek muzyki (link z timestampem jakby ktoś chciał odsłuchać: ).

Dużym plusem był też support. Grało lokalne Sunday at 9, ale był to kawał rasowego napierdalania. Zawsze do anonimowych zespołów podchodzę z dystansem, a tutaj wyszło bardzo fajne granie (klasycznie załączam link dla chętnych: ).

Linki to trochę rozjechały, ale mam nadzieję, że dało się to w miarę sprawnie przeczytać :korwinlaugh:
 
Back
Top