MMA Tycoon - gra online

Kur...ale pocisk, 25 sekund, a faktycznie niby masz lepszego fightera...Jedno mi przyszło do głowy teraz, gościu nie skontrowal ciosem czy kopnieciem, skontrowal od razu serią ciosów to moze byc ciekawe i w sumie czeste w zyciu...nic sie nie dzieje,a tu nagle jeden ruch i seria prostych a'la Shogun.
 
Mojego ciężkiego z Amsterdamu właśnie pokonał gość z boksem na 7 i zapasami na 6. Mój miał 4/10. Przez 3/4 walki leżał na mnie na ziemi i generalnie zdominował mnie zapaśniczo. Nie ogarniam tej kuwety. Zwołniłem go, w sumie błąd bo mogłem przeprać jego kasę na kogoś innego - miał ~9k.
 
No to juz kwestia sily, TO i TD Waszego...



Ja z walki na walki wiem coraz mniej i to jest martwiące. Dlatego licze naWaszą pomoc w walkach o ktorych pisalem na poprzedniej stronie. Radchence na noc juz ustawilem 75% na stay standing(tylko 25% na takedowns, a nie 50/60% jak miewal i obalal) zgodnie z poleceniem, zobaczymy, jak padnie w stojce to się wnerwię ładnie mowiac, tym bardzej, ze za 3 dni przyjada do niego nowe "skory";) Daro sie postaral, a teraz musi zawodnik. Jak nie wygra 8-1-12-purple z gosciem 9-4-9-blue to ja juz naprawde się grubo zastanowie nad graniem w to, a tym bardziej placeniem ;( no, ale niestety 4 a 10 fighterow to wielka roznica...
 
Szczerze mówiąc to ja już jakiś czas temu przestałem w ogóle rozumieć pewne aspekty tej gry jeżeli chodzi o taktykę. Teraz zdaję się głównie na farta, gameplan ustawiam taki jaki wydaje się najbardziej oczywisty (czyt. zapaśnik walczy ze stójkowiczem = ustawiam obalenia za wszelką cenę).
 
No przyznam, ze podobnie myslalem, ale widze, ze to doprowadza totalnie do porazek i zmeczenia. Co do Rucinskiego i jego obalen, ktos pisal, ze sie zmeczyl, ale ani razu nie bylo tekstu o gassed czy exhausted, a zwasz mi sie to zdarzalo ;D takze nie byly takie czeste, zobaczymy co bedzie, gdy zapasnik jeszcze rzadziej zechce obalic...zeby nie bylo tak,ze okej, zrobi jedna probe po 2minutach, ale jeszcze bedzie nieudana, potem druga po 4 minucie i tez nieudana i w koncu skocnze rundy obity ciosami w stojce...Trzeba nazwac ten czas czasem testow i poznawania gry, suwakow, robilem dosc skrajnie, tu max kontra,tu max agresja,tu max takedowns, teraz mniej, zobaczymy jak to dziala, ale i tak dzisiejszey dzien mnie dobil. Zwlaszcza moment:

"Rucinski trying to pass the guard but Back defending well.
Rucinski moves nicely into side control.
standup.gif

Rucinski decides to stand up, so the ref orders Back to his feet."
 
Rzeczywiście zachowania zawodników w pewnych sytuacjach bywają po prostu dziwne. Ustawiam swojemu bokserowi Stay on the outside na maksa, po czym on przez całą walkę dąży do klinczu. Podobnie ze wstawaniem przy stu procentach na stay on the ground albo tak jak to wyżej pokazałeś z pozycji dominujących.
 
@outcast
No ja też miewałem takie sytuacje, że chciałem, żeby zawodnik unikał obaleń, to sam przez 3 rundy zrobił 36 prób. Albo gość, który miał głównie boksować a od czasu do czasu kopnąć, walił low-kickami cały czas. Tyle, że zawsze się okazywało, że byłem rozkojarzony i źle spojrzałem na slidery :P

@Born2kill
A temu Radchence ustawiłeś raczej agresję w stójce czy kontry? Bo jak raczej agresję, to chyba lepiej obniżyć Try Takedowns. Aha, to ja pisałem, że Twój zawodnik był zmęczony po obaleniach. Po prostu spojrzałem na jego poziom energii w statystykach.



No i pochwalę się, że dwie londyńskie walki dzisiaj wygrałem, chociaż spodziewałem się przynajmniej jednej wtopy. Podziękowania należą się Zlatanowi, bo dzięki niemu znałem już sprawdzony sposób na takedown spammera przy nowym silniku :)
Póki co bilans weekendu 3-0-1 (tak, trafiłem swój pierwszy remis w grze :) ). Została jeszcze walka, u Sethcaba.
 
Nie straszcie mnie tak tym silnikiem bo niedługo kolejna walka z kategorii tych najważniejszych w karierze, trzeba obronić świeżo zdobyty pasek w Helsinkach i utrzymać 1 miejsce w rankingu PL.

mój: http://www.mmatycoon.com/fighterprofilemanager.php?FID=126059
do tego broni się rękami i nogami żeby wbić 11 MT i brown belt w odpowiednim momencie :P

przeciwnik: http://www.mmatycoon.com/fighterprofilepublic.php?FID=139492
typowy Majtajec więc trzeba będzie go do gleby i ubić lub poddać czyli coś ala Chael Sonnen wczorajszej nocy.

PS: Jak gameplan wypali to chyba ustawie sobie opis: "Anderson Silva is really suck!"
 
Hmmm, no nie gadajcie, że takie przesady...ttaj, to jedno zachowanie, gdyby nagle on ciagle boksowal i nie obalal, mimo, ze tego bym chcial to bylbym w szoku, tak jak tu mowicie, klincz, gdy mial unikac...low kicki, gdy bylo zupelnie co innego...to az sie niemozliwe wydaje :P



Radchenko ma raczej kontry, accuracy chyba z 85% i single punch na 75% i 25% kombosy, bo liczę, ze moze z takim wjedzie...gosc zbytnio w stojce nie walczyl...



Swoją drogą Sonnen to ma z 99% try takedowns i co...najlepszy p4p świata leżał pod nim dość szybko, jeden ze wschodzących talentów padał jak dziecko, mimo, że było pewne, że Sonnen tego zechce. Gdzie ta przewidywalność/Mówiłem, przy takiej różnicy zapasów jednak niewanże czy zapasnik jest przewidywalny. Tak samo jak wygrywali na pierwszych UFC, choc kazdy stojkowicz wiedzial, ze beda chcieli go wywalic...Takze nie uwazam tego aspektu w grze jako zupelnie realny, choc trzeba dodac, ze Sonne mialby zapasy na elite...no, ale Stann tez nie ma abysmal czy nawet competent, a wedlug mnie conajmniej taka ósemka ;)
 
@Born2kill

Ale ja pisałem, że koniec końców okazało się, że to nie moi zawodnicy odwalali, tylko ja - przy ustawianiu sliderów :)

Gdzieś czytałem, że lepiej nie ustawiać za wiele combosów, bo lubią nie trafiać i zabierać sporo energii. U siebie nie ustawiam na więcej niż 10%. Właśnie spojrzałem na przeciwnika Twojego Radchenki - wygląda na takedown spammera, więc o przegraną w stójce nie musisz się obawiać ;) W dodatku gość lubi blokować ciosy twarzą, więc możesz go odprawić.
Ja próbowałbym techniki Zlatana (no może troszkę mniej na counter), damage/accuracy blisko środka skali. No i obalenia możesz zostawić mniej więcej jak masz, 20 czy 25%.

EDIT: Z tymi obaleniami to nie do końca tak działa. Jak ustawiasz 100% czy inne 70 to - cytując z forum gry - "means you're telegraphing takedowns". Sonnen jednak potrafi wyczuć odpowiedni moment, zamiast rzucać się na ślepo i z daleka.
EDIT2: Poza tym chyba zauważyłeś już, że primaries to nie wszystko. A jakie secondaries i physicals ma rywal to najczęściej nie wiesz ;)
 
No zgadza się...



Agresywny troche boje się byc, czuj,e ze on jest agresywny, a jesli nie obali to kontra powinna byc dosc mocna z tym accuracy/dmg...ale co jesli wogle nie bede trafial i nawet w stojce przegram tą walke?Zwykle ustawialem accuracy, dowozilem decyzje, stad nie mam zadnego KO, tylko z dwa TKO w historii ;) ale chce trafiac...choc na logike wydaje mi sie, ze mocne ciosy to przy kontrze, bo wtedy rywal odsloniety, a tak w agresji nie powinny wchodzic, tyle, ze moje faktycznie tak nie wlazily, chocby headkicki ;w zasadzie zadne z tylu prob excellent MT strikera:) za to u rywali szybkie ko wchodzilo w gre dosc czesto;/



Poustawialem sobie wszystkie najblizsze walki jak uwazam, ciekawe...ale oby nie przegrane, zwlaszcza o pas z tym black beltem..gala tytul ma z nazwiska, wiec jest to MLC 18 : Ufcowski jr vs George;)
 
A ja jeszcze nie wiem jednej rzeczy: czy ustawienie siła/celność np: 70% na siłe, oznacza że bedzie ok 7 cepów i 3 techniczne czy że wszystkie ciosy będą nastawione raczej na siłe niż celność tzn. bedzie zadawał ciosy wykorzystując 70% siły kosztem celności.


Niewiem czy czujecie o co mi chodzi ale niewiem nawet jak to wytłumaczyć.


Ogólnie chodzi o to czy dając 90% w celność jest szansa znokautować przeciwnika?
 
@darosanok



Wiem o co chodzi, sam szukałem ostatnio podobnej informacji. 70% damage oznacza, że wszystkie ciosy będą bardziej nastawione na siłę niż celność, nie w stosunku 7 do 3. Przy 90% accuracy ponoć jakaś tam szansa na KO jest, ale chyba nie za wielka.
 
No ja KO nie mam, a zwykle stawialem na accuracy...trzeba wiedziec kiedy wlozyc dmg w ciosy, bo sie skonczy na machaniu...
 
Gram juz 4 tygodnie :). Strasznie się wkreciłem. Mój rekord managera to 6-1 (3-1 QFC i 3-0 w organizacjach), mój najlepszy zawodnik ma 3-1 (1 QFC, 2 organizacja). Za 5 dni mam walke dwóch debiutantów. Przeciwnik tak jak ja, stworzył zawodnika tydzień temu dopiero. Od razu dostałem propozycje od MCC za dobrą kase wiec się zgodziłem. No i za 5 pierwsza walka jego. Zazwyczaj mam zawodników gdzie stawiam na boks i zapasy, tym razem chciałem pograć kimś innym. Eksperyment ten jest dobrym zapaśnikiem i maj tajowcem. Będzie walczył z przeciwnikiem który ma lepszy parter i boks. Przypominam obydwoje 0-0 i żyją na tym swiecie tydzien :)



JA (20lat) ON (19lat)



BOKS 2 4



MT 7 2



Zapasy 7 6



BJJ biały (2) niebieski (obstawiam 3)



myśle nad klinoczowaniem i walka w klinczu, ostre obijanie w klinczu. W stójce to Kontra?? leg kickami. Po prostu jak najlepiej walczyć zawodnikiem wywodzącym się z MT? i chyba moze 1 raz zaznacze walcz do decyzji sędziowskiej.
 
A ile masz clinchwork, knees, elbows, kicks, punches, takedown defence :P? no i kwestia wzrostu, czy maszp rzewage czy nie, ja tam raczej walczę poza klinczem, chyba, ze wlasnie grapplerem by sciagnac do gardy. Co prawda wczora moj Muay Thai zawodnik z purpurą sciagnal z klinczu, ktory zaserwowal mi rywal wlasnie do gardy, przetoczyl i poddal armbarem:P ale dotąd walczylem nim w stojce, na dystans, kopiac,z lepszym lub gorszym skutiem.
 
klincz 6



kolana łokcie 5



td 4



zawodnik ma tydzien nawet nie potrenowal duzo.



mam 170cmon 175.



a jakbym obalal i wstawał, da sie tak? walczyc na decyzje? i leg kicki i body kicki z kontry?
 
da się, ale nie probowalbym jednak z tymi pasami...strasznie rowno go zrobiles, niedobrze, w ten sposob nie ma zbytnio czym konczyc, na co postawic...wystarczy, ze ma TO na 10-12,a mysle, ze obali spokojnie ,a kto wie na ile subsy ma, istnieje ryzyko, ze on rozlozyl tak, ze cos ma silnego, a nie tak rowno tez...wzrost niezbyt pomaga postawic na walke z dystansu, choc MT > boks, wiec moze jakbys duzo kopal body kickow, low kickow, czasem na glowe to bylaby decyzja albo KO.
 
Radchenko już po walce...



http://www.mmatycoon.com/fightcommentary.php?FTID=351691



Zajebiście ciężko się jakoś walczyło...i te jego powerful takedowns, przy zapasach na 9, moim TD 12 i zapasom na 12 mu dzialaly. Jestem ciezszy, ale to niewiele dalo akurat. Prawie nie probowalem obalac...nie bylo kiedy, choc w najwazniejszym momencie, 3 rundzie to jedno poszło. Walka raczej grapplerska, ale byl bardziej agresywny i prawie wszystko mu szlo jak chcial, ze nie okazalem sie ciut lepszy na ziemii to sie tak skonczylo szczesliwie :-/ no, ale wazne, ze do przodu, z doswiadczonym zawodnikiem, troche bardziej doswiadczonym menadzerem jak ja, no i w Andreia jakos wierze Tez, przegral dotad dwa razy o pas, po walce, a remis odbil w rematchu zwyciestwem jeszcze jak mieszkal w Rosji;)
 
Haha K-Rad atakuje poraz kolejny :D







Pironczeski stepped out of his corner with some wild combinations, hitting nothing but the ghost of Tupac [...]
 
zlatan, szans nie ma, nawet jak przelezy i nie podda, ale najpredzej i podda bezproblemowo...Cwicz zapasy i TD;P



Radchenko wygral, a menadzer rywala chcialby rematchu, co Wy na to?nie wiem, w stojce moze mnie teraz obijac...a jak nie to i tak mu takedowsny wychodza mimo slabszych zapasow, skąd te powerful takedowns?Navrao ma 14 w takedowns,a ma jedynie Good;] zastanawiam sie, moze i zasluzyl, pewnie w drugim starciu by wygral, bo po fakcie kazdy mądrzejszy, ale i ja mniejmam do zyskania, a wiecej do stracenia jesli polegnę z obecnie gorszym zawodnikiem niz wczoraj. Co Wy na to? Pierwsza walka powyzej w moim poprzednim poście;)



Sethcab, ma wyobraznie chłop, ale jak on doszedl do ducha 2paca to akurat nie mam pojecia;)
 
zadnych rewanżow od razu. Niech upłynie trochę czasu. Nie było remisu by dawac od razu mu rewanz :)
 
No nie,mowi,ze chce w przyszlosci ;) za parę walk...ale czy bedzie sens...czy Andrei bedzie wciaz w tej federacji...czy bedzie u mnie,tego nie wiem:P Nie ma już łatwych walk u mnie, ale chciałym kur..wygrywac, bo tylko to mnie napędza, a porazki mogą być, ale niech bedą zrozumiale...Mogliby silnik graficzny wprowadzic i pokazac symulowaną walke, jak przebiegala, co zawiodlo;)
 
Odrzucilem propozycje pojedynku, pewnie matchmaker sie zdenerwuje, ale tak jak pisales b2k pewnie nie mialbym rzadnych szans w tym starciu. Trenuje zapasy, jestem ciekaw jaki przyrost umiejetnosci bedzie mial moj 18 latek. Poki co mam 2 poziom zapasow
 
Jak jest normalny to sie nie zdenerwuje, no chyba ze nie napisales wytlumaczenia.



Jak ja zobacze decline'a z powodem nawet jakimś błahym to nic nie mam przeciwko managerowi, ale jak dostaje puste decline'y to przyznam że jest to troche irytujące :P
 
Poszlo puste decline bo pisalem wczesniej do managera na priv. Wkurza mnie ze nie odpisuje nigdy, moze nie mowi po angielsku ?
 
A no to luzik.



A jak nie odpisuje to cham i prostak, lub jest zajęty, no albo właśnie nie zna angielskiego. Linknij jego profil ;p
 
Back
Top