Majsterkowanie DIY - porady, sztuczki, nowe patenty

2GmjtJl.png
XD
A jak przyjadą ciemne typy ciągnikiem zajebac drewno z działki to się zdziwią
:werdum:
 
Panowie, jakiś czas temu kupiłem sobie system zasilania awaryjnego, w skład którego wchodzi taki oto akumulator:


oczywiście to wszystko nadal leży zapakowane tak jak przyszło i mam pytanie: ile taki aku może poleżeć nieużywany (nigdy) zanim go szlag trafi?
 
Panowie, jakiś czas temu kupiłem sobie system zasilania awaryjnego, w skład którego wchodzi taki oto akumulator:


oczywiście to wszystko nadal leży zapakowane tak jak przyszło i mam pytanie: ile taki aku może poleżeć nieużywany (nigdy) zanim go szlag trafi?
To zależy

Jeśli jest naładowany i nie ma upływności to kilka lat. Jeśli prąd z niego powoli spierdala a nie podładowujesz, to za rok może się okazać martwy
 
Czyli albo długo albo krótko, dzięki :OK:
Producenci podają czasy składowania naładowanych akumulatorów i zazwyczaj jest to kilka miesięcy. Jak się za mocno rozładuje, to go powoli będzie chuj strzelał.
Nie możesz od czasu tego urządzenia podłączyć żeby podładowało aku?
 
Producenci podają czasy składowania naładowanych akumulatorów i zazwyczaj jest to kilka miesięcy. Jak się za mocno rozładuje, to go powoli będzie chuj strzelał.
Nie możesz od czasu tego urządzenia podłączyć żeby podładowało aku?
Akumulator jest oddzielnie, można podpiąć samego. Z tym, że wszystko jeszcze oryginalnie popakowane :awesome:
 
No i myślę czy nie lepiej go teraz pogonić a kupić kiedyś tam w przyszłości :)
Ja półtora roku się zbierałem, żeby kupić szafę rackową i ogarnąć wiszace ethernety itp. z domowej sieci.
W końcu kupiłem niedawno szafę, patchpanel i inne pierdoły. Zawiesiłem szafę i po prostu pozwijane kable wsadziłem do środku... a reszta najważniejszych rzeczy dalej lezy w kartonie i czeka na drugi etap...

odjebane-perfekcyjnie-bob.jpg
 
Zbliża się dzień ojca i wpadłem na pomysł, żeby kupić tacie zestaw kluczy - jakiś remont, coś trzeba naprawić i czasem brakuje narzędzi. Nie chcę wydawać milionów monet, ale też nie chcę kupować jakiegoś badziewia i znalazłem taki zestaw: https://m.ceneo.pl/32791310

Co o tym myślicie, ujdzie? Może polecacie cos innego tak do 250 zł?
Z tanich narzędzi tylko Yato jest ok. Sam ich używam zawodowo. Często nasadki nakładam na pneumat jak nie mam czarnych w zasięgu ręki .Dają radę. Tylko bity trafiają się czasem za twarde i pekają. Choć w ostatnich latach to poprawili
 
Z tanich narzędzi tylko Yato jest ok. Sam ich używam zawodowo. Często nasadki nakładam na pneumat jak nie mam czarnych w zasięgu ręki .Dają radę. Tylko bity trafiają się czasem za twarde i pekają. Choć w ostatnich latach to poprawili
Z tanich narzędzi to Hilti polecam albo festool. Ostatnio kupiłem frezarkę CNC i teraz wszystko inne jest tanie XD .
 
Z tanich narzędzi to Hilti polecam albo festool. Ostatnio kupiłem frezarkę CNC i teraz wszystko inne jest tanie XD .
Co tam za wynalazek kupiłeś? Jakie sterowanie? W czym projektujesz?
Ja mojej jakos z braku czasu od kilku lat nie mogę ukończyć.
 
Myślałem, że jak się bierze maszynę z tej półki cenowej to juz w konkretnym celu.
Ten Haas ma chyba nie za duże pole robocze?
Jedno nie wyklucza drugiego XD cel jest konkretny, zakup był mówiąc delikatnie szaleństwem.
30x25cm ale kręci się do 30k i precyzja na poziomie 0,002 a nawet mniej jak się postarasz. Nie jest to co prawda Kern ale i inne pieniądze.
 
Jedno nie wyklucza drugiego XD cel jest konkretny, zakup był mówiąc delikatnie szaleństwem.
30x25cm ale kręci się do 30k i precyzja na poziomie 0,002 a nawet mniej jak się postarasz. Nie jest to co prawda Kern ale i inne pieniądze.
ATC w pakiecie? Jaki magazyn narzędzi?
 
Jedno nie wyklucza drugiego XD cel jest konkretny, zakup był mówiąc delikatnie szaleństwem.
30x25cm ale kręci się do 30k i precyzja na poziomie 0,002 a nawet mniej jak się postarasz. Nie jest to co prawda Kern ale i inne pieniądze.
Artystyczne dla kolekcjonerów, jak masz rękę (a tak coś mi się wydaje) to najgrubszy hajs z tego będzie, chyba że jakieś części które są same z siebie w chuj drogie. Rekwizyty itp to fajna branża, zawsze ktoś może stworzyć niszę albo wejść w czyjąś. Jak siedzisz w grach komputerowych to miecze czy gadżety z FF, Wiedźmina, innych slasherów mogą grubo siąść, a ceny od razu będziesz mógł dać po parę stów czy tysięcy, jeśli dobrze zrobiony gadżet.

Popatrz w yt, jest tego sporo. Można od strony kowalstwa w to wejść, ale spece od frezu mają również pole do popisu i jak ktoś umie kombinować, to można spokojnie z tego żyć na bogato, bo specjaliści od np mieczy z danej gry biorą po kilkadziesiąt tysięcy za sztukę, albo i więcej.

Zerknij se tu, głównie kowalstwo, ale frezem też by dało radę jakiś styl wymienić - https://geekshizzle.com/2014/01/01/master-swordsmith-tony-swattons-creations-will-blow-your-mind/
 
Artystyczne dla kolekcjonerów, jak masz rękę (a tak coś mi się wydaje) to najgrubszy hajs z tego będzie, chyba że jakieś części które są same z siebie w chuj drogie. Rekwizyty itp to fajna branża, zawsze ktoś może stworzyć niszę albo wejść w czyjąś. Jak siedzisz w grach komputerowych to miecze czy gadżety z FF, Wiedźmina, innych slasherów mogą grubo siąść, a ceny od razu będziesz mógł dać po parę stów czy tysięcy, jeśli dobrze zrobiony gadżet.

Popatrz w yt, jest tego sporo. Można od strony kowalstwa w to wejść, ale spece od frezu mają również pole do popisu i jak ktoś umie kombinować, to można spokojnie z tego żyć na bogato, bo specjaliści od np mieczy z danej gry biorą po kilkadziesiąt tysięcy za sztukę, albo i więcej.

Zerknij se tu, głównie kowalstwo, ale frezem też by dało radę jakiś styl wymienić - https://geekshizzle.com/2014/01/01/master-swordsmith-tony-swattons-creations-will-blow-your-mind/
Nie do końca kumam co ma precyzyjna frezarka do robienia rekwizytów. Jak by dwa różne światy i inne techniki. A co do tego typu produktów to jak że wszystkim nie działa to tak że zaczynasz robić i się sprzedaje. Rynki da nasycone mocno i by wejść w jakaś niszę trzeba mocno w niej siedzieć, fascynować się tym i promować od lat. Nią da się zrobić produktu ot tak i sprzedawać. Jeśli nie jesteś czegoś fanem i nie poświęcasz się temu w 100% to nic nie ugrasz. A mi akurat gry komputerowe powiewają luźnym fiutkiem. Nie moja bajka totalnie. Ale dzięki za porady , doceniam.
 
Siema majsterkowicze, takie pytanie. Mam w łazience grzejnik (wysoki, ozdobny, podobny do tego ze zdjęcia poniżej). Grzejnik odpowietrzyłem jakieś 10 dni temu. Do wczoraj wszystko działało git, grzał idealnie, mocno. Wczoraj mimo, że był ustawiony na maxa to grzał coraz słabiej. Teraz patrzę, a grzejnik całkowicie zimny, mimo, że nadal jest ustawiony na maxa. Kojarzycie co może być przyczyną?

1698760708840.png
 
Spr
Siema majsterkowicze, takie pytanie. Mam w łazience grzejnik (wysoki, ozdobny, podobny do tego ze zdjęcia poniżej). Grzejnik odpowietrzyłem jakieś 10 dni temu. Do wczoraj wszystko działało git, grzał idealnie, mocno. Wczoraj mimo, że był ustawiony na maxa to grzał coraz słabiej. Teraz patrzę, a grzejnik całkowicie zimny, mimo, że nadal jest ustawiony na maxa. Kojarzycie co może być przyczyną?

View attachment 82608
Sprawdź jakie masz ciśnienie w całej instalacji, może gdzieś coś jest nieszczelne?
 
Siema majsterkowicze, takie pytanie. Mam w łazience grzejnik (wysoki, ozdobny, podobny do tego ze zdjęcia poniżej). Grzejnik odpowietrzyłem jakieś 10 dni temu. Do wczoraj wszystko działało git, grzał idealnie, mocno. Wczoraj mimo, że był ustawiony na maxa to grzał coraz słabiej. Teraz patrzę, a grzejnik całkowicie zimny, mimo, że nadal jest ustawiony na maxa. Kojarzycie co może być przyczyną?

View attachment 82608
Wody w układzie nie brakuje? Odpowietrz jeszcze raz
 
Siema majsterkowicze, takie pytanie. Mam w łazience grzejnik (wysoki, ozdobny, podobny do tego ze zdjęcia poniżej). Grzejnik odpowietrzyłem jakieś 10 dni temu. Do wczoraj wszystko działało git, grzał idealnie, mocno. Wczoraj mimo, że był ustawiony na maxa to grzał coraz słabiej. Teraz patrzę, a grzejnik całkowicie zimny, mimo, że nadal jest ustawiony na maxa. Kojarzycie co może być przyczyną?

View attachment 82608
Łazienka się nagrzała i termostat rozłączył grzejnik. Mam nadzieję że pomogłem :tiphatb:
 
Back
Top