Książki

Ze szczególnym pozdrowieniem dla @PIR

:antonio:
 

Attachments

  • IMG_20221005_130352.jpg
    IMG_20221005_130352.jpg
    397.2 KB · Views: 33
Wow! Nie znałem, też zamawiam!
U mnie już miejsca nie ma i układam w stos obok... żona zaczyna na mnie dziwnie zerkać :beczka:
To od razu Trylogię Arturiańską zamów, bo też kawał zajebistego czytadła - https://wydawnictwootwarte.pl/sklep/pl/pakiety/263-pakiet-trylogia-arturianska.html
Ja mam podobnie, książki w dwóch rzędach ustawione na regałach, część już poziomo wepchnięta byle było miejsce, a i tak na komodzie cztery stosy leżą :beczka:
Chcąc nie chcąc szykuje się małe przemeblowanie

Edit: Na podstawie Wojen Wikingów stworzyli serial The Last Kingdom
 
Zmarł jeden z moich ulubionych polskich pisarzy fantasy - Feliks Kres. :(
Fabryka Słów wydaje właśnie raz jeszcze jego Księgę Całości, która w nowym wydaniu ma mieć 12 tomów. Do tej pory wyszło 9, tom 10 ma mieć premierę za miesiąc. Kto jeszcze nie miał okazji się zapoznać z cyklem to gorąco polecam, bo kawał dobrej fantastyki
 
Ja aktualnie poczytuje "Symbole Przemiany" Junga. Pomimo wieku, książka starzeje się z godnością i gdybym miał to ująć jak najkrócej, to powiedziałbym, że to bardzo mocny manifest ponadczasowości teorii psychologii analitycznej Junga.
 
Zmarł jeden z moich ulubionych polskich pisarzy fantasy - Feliks Kres. :(
Fabryka Słów wydaje właśnie raz jeszcze jego Księgę Całości, która w nowym wydaniu ma mieć 12 tomów. Do tej pory wyszło 9, tom 10 ma mieć premierę za miesiąc. Kto jeszcze nie miał okazji się zapoznać z cyklem to gorąco polecam, bo kawał dobrej fantastyki
O cholera...
Księgę całości czytałem z 10-15 lat temu i niedługo zamierzałem do niej wrócić przy okazji nowych tomów. Pewnie i tak przeczytam to, co będzie dostępne, ale strasznie mi szkoda Kresa, cieszyłem się, że wrócił do pisania. Byłem kiedyś na jego spotkaniu autorskim, wydawał się bardzo fajnym gościem.
 
O cholera...
Księgę całości czytałem z 10-15 lat temu i niedługo zamierzałem do niej wrócić przy okazji nowych tomów. Pewnie i tak przeczytam to, co będzie dostępne, ale strasznie mi szkoda Kresa, cieszyłem się, że wrócił do pisania. Byłem kiedyś na jego spotkaniu autorskim, wydawał się bardzo fajnym gościem.
Właśnie ostatnie tomy miały być całkowicie nowe, bo pierwotnie cykl był niedokończony. Nie mogę niestety znaleźć nigdzie informacji, czy udało mu się skończyć Szerń i Szerer, bo to miało być rozbite na dwie książki.
 
Właśnie ostatnie tomy miały być całkowicie nowe, bo pierwotnie cykl był niedokończony. Nie mogę niestety znaleźć nigdzie informacji, czy udało mu się skończyć Szerń i Szerer, bo to miało być rozbite na dwie książki.
Tak, pamiętam że do czasu wznowienia w Fabryce Słów to "Tarcza Szerni" była najnowsza. Szczerze mówiąc nawet nie brałem pod uwagę, że ten ostatni tom może już być gotowy, skoro na stronie wydawnictwa nawet nie ma zapowiedzi, a na stronie autora widnieje jako w przygotowaniu. Pamiętam, że na tym spotkaniu autorskim (2009 rok), Kres twierdził, że w przygotowaniu jest kontynuacja "Tarczy Szerni", pod roboczą nazwą "Jeźdźcy Równin". Wątpię, żeby to u niego leżało gotowe w szufladzie.
 
Tak, pamiętam że do czasu wznowienia w Fabryce Słów to "Tarcza Szerni" była najnowsza. Szczerze mówiąc nawet nie brałem pod uwagę, że ten ostatni tom może już być gotowy, skoro na stronie wydawnictwa nawet nie ma zapowiedzi, a na stronie autora widnieje jako w przygotowaniu. Pamiętam, że na tym spotkaniu autorskim (2009 rok), Kres twierdził, że w przygotowaniu jest kontynuacja "Tarczy Szerni", pod roboczą nazwą "Jeźdźcy Równin". Wątpię, żeby to u niego leżało gotowe w szufladzie.
Cały tom to długie opowiadana wydany pod tytułem Żeglarze i Jeźdźcy, teraz wychodzi też nowa Najstarsza z potęg. Byłoby strasznie szkoda, gdyby nie udało mu się cyklu skończyć przed śmiercią. Czytałem jakiś wywiad z nim zaraz po nowym wydaniu Północnej Granicy i był mega podekscytowany możliwością skończenia całej serii. :(
 
Cały tom to długie opowiadana wydany pod tytułem Żeglarze i Jeźdźcy, teraz wychodzi też nowa Najstarsza z potęg. Byłoby strasznie szkoda, gdyby nie udało mu się cyklu skończyć przed śmiercią. Czytałem jakiś wywiad z nim zaraz po nowym wydaniu Północnej Granicy i był mega podekscytowany możliwością skończenia całej serii. :(
Może jednak jest jakaś szansa na Szerń i Szerer. Wczoraj wszedłem na stronę internetową Kresa, gdzie czasami odpowiadał na przysłane pytania. W sierpniu 2021 twierdził, że pierwszy tom tego tytułu już jest gotowy, a podobno jego książki zawsze powstawały bardzo szybko (kiedy już dał radę zabrać się do pracy). Pozostaje pytanie ile zdążył napisać przez kolejny rok z okładem, zwłaszcza jeśli ciężko chorował...

 
Tak, pamiętam że do czasu wznowienia w Fabryce Słów to "Tarcza Szerni" była najnowsza. Szczerze mówiąc nawet nie brałem pod uwagę, że ten ostatni tom może już być gotowy, skoro na stronie wydawnictwa nawet nie ma zapowiedzi, a na stronie autora widnieje jako w przygotowaniu. Pamiętam, że na tym spotkaniu autorskim (2009 rok), Kres twierdził, że w przygotowaniu jest kontynuacja "Tarczy Szerni", pod roboczą nazwą "Jeźdźcy Równin". Wątpię, żeby to u niego leżało gotowe w szufladzie.
@cRe jesteś w stanie uchylić rąbka tajemnicy? :tellmemore:
 
Ja właśnie wziąłem się za czytanie ostatnio bo w robocie zabronili używać telefonów , na pierwszy strzał poszła książka ,,snajper wchodzi pierwszy" i nawet moge polecic . Trochę końcówka wkurwiajaca jak się czyta jak w Polsce traktowali żołnierzy wracających z wojny.
 
No właśnie miałem, po odpowiedzi, dopytywać czy to w międzyczasie uczenia się tych tysięcy stron materiałów :awesome:
Jakich tysięcy? Aanszej, tamta poprzednia to 620 stron, już skończyłem, zostały mi do wykucia podręcznik uml (kilkaset stron) i taka jakby biblia z samymi pojęciami, którą się czyta po kilka haseł do poduszki, jak z encyklopediami w dzieciństwie się robiło.

Poza tym podręcznik też nie jest w moim przypadku konieczny, bo i tak będę do tych książek zaglądał podczas pracy, nie ma ludzi którzy to wszystko spamiętają - tu chodzi o zrozumienie tematu i stylu(ów) podejścia.

Ja mam to już opanowane w praktyce, teorię robię by się dobrze komunikować.

Co do Izraela - ten Górski chujowo pisze, rzuca nim jak sztorm statkiem z tematu ma temat. Dam mu jeszcze z pięćdziesiąt stron szansy, jak będzie dalej tak chujowo pisane, to zmieniam książkę. Chyba za dużo z Masą rozmawiał (nie mylić z masą @szplin a) :jarolaugh:

Ale Tobie pewnie by się spodobało, lubisz akcję :bleed:
 
Tego się raczej spodziewałem, ale pytałem w kontekście 2 tomu powieści. 1 tom Kres miał skończony, a co do drugiego nie było niestety żadnych informacji.
Jeśli info z poniższego artykułu jest prawdziwe, to spodziewałbym się, że jednak to wszystko wyjdzie:
 
@cRe wiesz może czy będziecie mieli w ofercie nowe wydania książek Sandersona z wydawnictwa MAG w listopadzie?
 
Chodzi mi o Stop Prawa, Cienie Tożsamości, Żałobne Opaski, Zaginiony metal.
Byku ja się pytam o formę oprawy. Czy chodzi o te co na zdjęciu czy mają być jeszcze nowsze jakieś, a ja o nich nie wiem.

Screenshot_20221024-170704-225.png
 
  • Bones
Reactions: Olo
Back
Top