Książki

Komuda fajnie pisze, polecam inne jego książki.

Widzę, że większość tutaj to raczej fantastyka, ale wrzucę coś z innej beczki. Przeczytałem co prawda już dawno, ale ani wcześniej, ani później żadna książka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak "Na południe od Brazos" Larry Mcmurtry. Nie lubię czytać i oglądać westernów, ale dla mnie ta książka jest arcydziełem, także polecam.
Ona ma dodatkowy atut. Można jej użyć zamiast cegły lub rzucić w ruski czołg.
 
Chopy, szukam dobrej powieści o eksploracji kosmosu, ale nie space opera. Coś jak Marsjanin. Ktoś coś?
 
Znam, i średnio militarystyczne :p ale parę cykli już gdzieś mi smignelo. Albo przeczytam po latach honorverse
Te, teraz mi przyszło do głowy, a może seria Dana Abnetta z uniwersum WH40K? I w ogóle książki i powieści z tego świata. Jest tego dużo a, już na pewno, można je nazwać militarystycznymi :lol:
 
Te, teraz mi przyszło do głowy, a może seria Dana Abnetta z uniwersum WH40K? I w ogóle książki i powieści z tego świata. Jest tego dużo a, już na pewno, można je nazwać militarystycznymi :lol:


Wiesz co, koniec końców biorę się za Sage Powiernika Światła chyba xd po przeczytaniu jednego tomu z honorverse widzę, że starczy mi podjarki tematem na kilka tomów i znowu nie przeczytam całości.

Sam kurde nie wiem, bo strasznie chce całe honorversum przeczytać
 
Wiesz co, koniec końców biorę się za Sage Powiernika Światła chyba xd po przeczytaniu jednego tomu z honorverse widzę, że starczy mi podjarki tematem na kilka tomów i znowu nie przeczytam całości.

Sam kurde nie wiem, bo strasznie chce całe honorversum przeczytać
Skąd ogarniałeś Czarny Pryzmat? :)
 
Polećcie książkę w stylu horror, postapo, potrzebuję na prezent, dla fana serii Metro.

Jeszcze może być z mitologii słowiańskiej.
 
Czytał tylko główną trylogię czy resztę z uniwersum? Jeszcze jest Outpost od tego samego autora.
Już wyszedł ponad trylogię. Widziałem Outpost, ale nie jestem przekonany.

A z drugiej kategorii myślałem nad https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5011355/pomruk

1669583807630.png

 
Tryzna i Pomruk to mnie skusiła do przeczytania

1669584702056.png


1669584503086.png
 
Last edited:
@mateusz19191010 Outpost jest taki sobie. Jest Bastion Kinga ale to staaara książka. Jest też bardzo dobra książka Wodny Nóż od Bacigalupi, ale to nie jest typwoe post apo. I oczywiście hit lat ostatnich, czyli Droga - McCarthy.
 
Mordeczki jakiś kryminał, w miarę jak najnowszy. Dla teściówki, wciąga wszystko typu Bonda, Mróz, Nesbo, Lagberg więc coś w tym stylu.
 
Mordeczki jakiś kryminał, w miarę jak najnowszy. Dla teściówki, wciąga wszystko typu Bonda, Mróz, Nesbo, Lagberg więc coś w tym stylu.
Dużo kryminałów przeczytałem i najlepsza jest poniższa seria. Szwedzi mogą się schować w podarty słoik że swoim depresyjno-obyczajowym klimatem.

 
Dużo kryminałów przeczytałem i najlepsza jest poniższa seria. Szwedzi mogą się schować w podarty słoik że swoim depresyjno-obyczajowym klimatem.

Eee, mam te książki, czytałem chyba cały cykl. Fajne, autora lubię ale szału tu nie ma. Typowe jak amerykańskie csi, po włosie i kurzu z butów znajdują sprawcę. Kiedyś to lubiłem, dzisiaj wydaje mi się trochę dziecinne.

Pomyśl sam, ta biedna teściowa ma @respect za zięcia, jej już na żadne bajki nie nabierzesz :awesome:


P.s. Nie czytałem całej serii bo widzę, że wyszło dużo po tym jak już zacząłem czytać inne rzeczy.
 
Mordeczki jakiś kryminał, w miarę jak najnowszy. Dla teściówki, wciąga wszystko typu Bonda, Mróz, Nesbo, Lagberg więc coś w tym stylu.
Książka schronisko które przestało istnieć. Dzieje się w Sudetach. Dodatkowa przyjemność bo na pewno będzie znała okolicę śnieżki.
 
a Nesbo wszystkie przeczytała? Jest, np. jego "remake" Makbeta. Dosyć fajnie się to czytało.
Właśnie Nesbo może być o tyle ryzykowny, że tych książek jest tak dużo, że nie wiem co już czytała.
Książka schronisko które przestało istnieć. Dzieje się w Sudetach. Dodatkowa przyjemność bo na pewno będzie znała okolicę śnieżki.
O Panie, to ja jako człowiek z Sudetów to biorę to od razu dla siebie bo między czasie żona bez konsultacji zamówiła dla teściowej jakąś najnowszą Lackberg.
Dzięki wszystkim!
 
Wigilia się zbliża, więc :roberteyeblinking:
1669936693123.png


Autorzy książki to ludzie od tej prowokacji z Mein Kampf ośmieszającej patologie z gender studies i feministki, ale widać też wzięli się punktowanie błędów obu stron.
Między innymi fragmenty o tym "jak rozmawiać z dupkiem" :korwinlaugh:
 
Back
Top