Koronowirus, Wuhan , 2019-nCoV, Epidemia ver. beta 1.01

@Scurvol powiem Ci też jak banki bez pandemii zabiorą ludziom domy, firmy.
Bez najmniejszego kombinowania.

Teraz mimo pandemii budowlańcy mają żniwa. Ceny o 60% czy 70% podskozyły i każdy buduje jak pojebany.
Każdy bierze kredyt na dom. Kiedyś dom co kosztował 2-3 lata temu 400.000 teraz zabulisz między 650.000 a 700.00.

Wibor 0.25 i marża tym samym niska jak chuj chińczyka.

Teraz pa- dźwigną za dwa, trzy lata i kredyty jebną tak w górę, że połowa ludzi się posra, bo brali na całość i mają ratę już teraz po kilka tysi i we dwóch jako tako dają ratę spłacić.
Wystarczy bez lockdownu ludzi ujebać.
Przypominam że prezes Mbanku już zapowiedział że za trzymanie pieniędzy na koncie będzie opłata.

Oczywiście jak marża się podniesie, to będzie zapaść w budowlance, a co za ttm idzie jebnie potężny sektor który jest połączony z innymi i lawina bezrobocia, obniżenia wypłat, zwolnień z pracy leci jak pojebana.
I coś czuję że dwa, trzy lata i to pierdolnie.
 
Ja niby wierzę w tego wirusa (chociaż nie zdziwiłbym się gdyby to była po prostu jakaś grypa - w końcu sam nie jestem w stanie tego zbadać, więc jestem otwarty na "każdą" możliwość), ale nie wierzę w padnemie.
Myślę też, że z jednym możemy się wszyscy zgodzić - nasze dobro i zdrowie (obywateli), to dwie ostatnie rzeczy na jakich zależy naszym rządzącym (tak było jeszcze przed "pandemią") i nie rozumiem jak można kupować te ich bajeczki. Przecież my jesteśmy dla nich tylko cyferkami, które mają dla nich jebać za miskę ryżu. Ta patologiczna sytuacja jest im wybitnie na rękę i nie wierzę, żeby sami mieli zamiar z tego zrezygnować, więc będą ten cyrk ciągnąć tak długo, jak im na to pozwolą obywatele.
Te wszystkie kłamstwa, niedopowiedzenia i szerzenie propagandy to się w głowie nie mieści.
Pamiętacie jak na początku pandemii w TV pokazywali zdjęcia trumien z katastrofy jakiegoś statku we Włoszech i sprzedawali to jako żniwa covida? Nie przypominam sobie, żeby później się do tego odnieśli i przyznali, że to było kłamstwo, albo chociaż pomyłka, więc Ci co oglądnęli ten program i sami nie sprawdzili tej informacji, to pewnie do dziś wierzą, że to była robota najgorszego, najgroźniejszego i najstraszniejszego wirusa w historii ludzkości. Podobnie było z czeską odmianą wirusa, o której Czesi nawet nie wiedzieli - u nas w TV powiedzieli, że jest i chuj, potem cisza. (przyznaję, że mogłem coś pokręcić bo piszę z pamięci).
Ogólnie tematu covida już nie śledzę, ale wiadomo że jest mi to rzucane w twarz na każdym kroku (wystarczy, że wyjrze przez okno). Nie wiem czy dobrze zauważyłem bo nie oglądam tv (u siebie wgl nie mam telewizji), ale jak jestem w gościach to wiadomo. W każdym razie, czy też zauważyliście, że u nas w TV już się nie mówi o pandemii, tylko epidemii? W nagłówkach to samo, nie widziałem już jakiś czas słowa pandemia, a jedynie epidemia - ale może akurat na takie programy trafiałem gdzie się słowa "pandemia" nie używa.
Dziwne też jest to, że przez ponad rok czasu w czasach, kiedy mamy tak dojebaną technologie wszystkie tęgie głowy tego świata nie wymyśliły (i nie próbowały) innej strategii "walki" z wirusem niż zamykanie i otwieranie na zmianę gospodarki czekając na zbawienną szczepionkę.
Zamykanie i otwieranie gospodarki u nas też wygląda ciekawie. Robimy więcej testów, mamy więcej pozytywnych wyników i cyk, zamykamy gospodarkę. Trzeba otworzyć? Zrobimy mniej testów i cyk, otwieramy. Teraz mamy lockdown do 9 kwietnia (ciekawe co się dzieje 10 kwietnia, że lockdown akurat do 9 hehe) i pewnie już zaczęli robić mniej testów, żeby liczba zarażonych powoli spadała i będą mogli powiedzieć, że lockdown przyniósł skutek.
Jeszcze jestem ciekaw jak to jest np z Florydą? Czy wszyscy tam już są zaszczepieni, że UFC chce pozwolić sobie tam robić galę z kibicami już w kwietniu?

Ja osobiście to widzę tak. Wirus się pojawił (czy to z dupy, czy to tylko grypa, czy wymknął się z laboratorium - nie wiem, nie jestem w stanie sprawdzić). Na świecie zaczęła się panika i nakręcanie się nawzajem, a potem ludzie zaczęli węszyć w tym interes i wykorzystują zaistniałą sytuację do granic możliwości.
 
Myślę też, że z jednym możemy się wszyscy zgodzić - nasze dobro i zdrowie (obywateli), to dwie ostatnie rzeczy na jakich zależy naszym rządzącym (tak było jeszcze przed "pandemią") i nie rozumiem jak można kupować te ich bajeczki
To akurat norma

Pisałem w starym temacie- 150.000 ludzi rocznie umiera na raka i rośnie to w zastraszającym tempie.
Ludzie nie mają szans na godną śmierć w niektórych przypadkach. Leki które dawno są w Europie u nas niedostępne, a jebane hitlerowcy z NFZ dyktują Ci za ile lat w ogóle możesz iść do specjalisty (płacimy tym kurwom oczywiście miesięczny haracz).

Polska pod tym względem to kraj trzeciego świata.

Druga sprawa. Gdyby tak się wzięli za szczepionkę na raka, to dawno by już była (swoją drogą ma właśnie być na podkładzie mRNA).

Dla mnie Ci, którzy są odpowiedzialni za ten stan rzeczy to zwykli mordercy i pośrednio zabili już więcej ludzi niż Hitler.
Skrajna niegospodarność i korupcja kosztem śmierci ludzi.

I tu też masz cały łańcuszek jebańców- od tych na najwyższych stołkach, po lekarzy którzy potrafią za zasponsorowane wakacje przepisywać lek 4 razy droższy niż można by kupić, po firmy które to ten układ sponsorują.

W idealnym świecie zostali by osądzeni. W naszym będą dalej zarabiać na śmierci.
 
Szczepionki sa tylko srodkiem do celu, celem jest lockdown, ktory ma trwac jak najdluzej.
I dlatego rządy pompują ogromne pieniądze w gospodarkę, na utrzymanie miejsc pracy?
Nie mówię tu oczywiście o naszym rządzie który uprawiał rozdawnictwo pod tytułem 500+ i w tej chwili jest w stanie zaoferować przedsiębiorcą grosze bo myślą tylko o tym żeby nabić sobie kabzę przed końcem kadencji.

Bo ja wiem. Korporacje. Banki.
Oczywiście bankom zależy aby kredyty były niespłacane i żeby zostać w dobie kryzysu z ogromem niesprzedawalnych nieruchomości i innych dóbr odzyskiwanych na drodze sądowej od wierzycieli.
no pewnie ci, ktorzy wykupuja te upadle interesy czyli inwestorzy/sponsorzy tego cyrku
@torpedo odpowiedział :
Ale przecież właśnie małe i średnie firmy upadają.
Myślisz że ktoś by jebnął na skalę światową blokadę na całym świecie, żeby jakieś firmy wykupić?
Przecież tyle kasy co by musieli w światowy lockdown włożyć, to nie ma szans żeby im się cokolwiek i kiedykolwiek zwróciło.

Nie mam powodu żeby ci nie wierzyć. Chciałbym tylko znać odpowiedź jakim cudem wychodzą z pandemii, skoro szczepienie nie chroni przeciwko zarażeniu i transmisji tylko przed lżejszymi skutkami covidu?

:mamedwhat:

Szczepionki przeciwko COVID mają chronić przed ciężkim przebiegiem choroby i nie chronią w stu procentach przed zachorowaniem.
 
Oczywiście bankom zależy aby kredyty były niespłacane i żeby zostać w dobie kryzysu z ogromem niesprzedawalnych nieruchomości i innych dóbr odzyskiwanych na drodze sądowej od wierzycieli.
W mysl tej zasady banki nie pozyczalyby nikomu bo zawsze istnieje ryzyko niewyplacalnosci petenta :fjedzia: Poza tym bank to nie osoba fizyczna, moze czekac lata. Jak bank udziela kredytu to tez na dluzszy okres czasu. Powiedzmy, ze wzialem kredyt na 30 lat i po 5 przestalem splacac. Bank sie doprasza, upomina az w koncu bierze
sprawe do sadu. Niech bedzie, ze cala procedura zajmie nastepne 5 lat. W ciagu 10 lat bank ma kase za 5 lat i nieruchomosc. Nie widze straty banku.

Czyli prezesi wszystkich banków (w tym i te konkurujące ze sobą) podłożyli bajeczkę o covidzie i wszystkie kraje świata na to poszły?
Bankowcy to są kurwy i na pewno marzy im się taka sytuacja, ale oni to mogą co najwyżej poczciwego Kowaleskiego opierdolić z fantów (zresztą cały czas próbujelą, a najlepszą chcą zrobić za niedługo), ale takiefo szwindlu nie są w stanie zrobić w skali województwa/stanu/chrabstwa a co dopiero w skali świata.
Nie jestem zwolennikiem jakich ogolnoswiatowych spiskow, ale swiat jest pelen oportunistow. Dla bankiera licza sie tylko numerki na koncie.
 
Poziom kształcenia w Polsce:
1617224525481.png

1617224531357.png

Wygooglowałem to rzeczywiście jest radcą prawnym...
 
@Scurvol powiem Ci też jak banki bez pandemii zabiorą ludziom domy, firmy.
Bez najmniejszego kombinowania.

Teraz mimo pandemii budowlańcy mają żniwa. Ceny o 60% czy 70% podskozyły i każdy buduje jak pojebany.
Każdy bierze kredyt na dom. Kiedyś dom co kosztował 2-3 lata temu 400.000 teraz zabulisz między 650.000 a 700.00.

Wibor 0.25 i marża tym samym niska jak chuj chińczyka.

Teraz pa- dźwigną za dwa, trzy lata i kredyty jebną tak w górę, że połowa ludzi się posra, bo brali na całość i mają ratę już teraz po kilka tysi i we dwóch jako tako dają ratę spłacić.
Wystarczy bez lockdownu ludzi ujebać.
Przypominam że prezes Mbanku już zapowiedział że za trzymanie pieniędzy na koncie będzie opłata.

Oczywiście jak marża się podniesie, to będzie zapaść w budowlance, a co za ttm idzie jebnie potężny sektor który jest połączony z innymi i lawina bezrobocia, obniżenia wypłat, zwolnień z pracy leci jak pojebana.
I coś czuję że dwa, trzy lata i to pierdolnie.
Dobrze prawisz. Taki scenariusz jest prawdopodobny a wtedy bananowa młodzież zgarnie kubeł lodowatej głowy na łeb.
 

:antonio:

Czekam kiedy zaczną strzelać do ludzi dla ich dobra, może wtedy coś drgnie...
Wychodzą te psychopaty jak grzyby po deszczu...
 
Też czekam, a co do szczepionek:
To chyba @Baton17 zafascynowany "doniesieniami" z łonetu nadzieje sobie robił co do szczepionek i sam siebie umacniał w naiwnej wierze co do "zakończenia tego gówna", gdy większość zostanie wyszczepiona? Baton, spójrz:

Według ostatnich danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, wskaźnik hospitalizacji osób w pełni zaszczepionych rośnie, podał Ynet.

"According to recent data published by the Health Ministry, the hospitalization rate of those fully vaccinated has been on the rise, Ynet reported."

@Baton17 - a czytałeś o badaniach nad wzrostem śmiertelności ogólnej w Izraelu? Tylko szczepionki nas uratują! :facepalm:

A pmiętacie o ataku hakerskim na Europejską Agencję Leków? Wyciekła korespondecja pomiędzy EMA a wcześniej już skompromitowanym Pfizerem? I czego dotyczyły wykradzione dokumenty? Pfizer zapowiadał 80% stabilność mRNA, bo na takim preparacie robili badania, a to co sprzedali miało 50%! Tylko Pfizery tego świata nas uratują! :facepalm:


 
Last edited:
To chyba @Baton17 zafascynowany "doniesieniami" z łonetu nadzieje sobie robił co do szczepionek i sam siebie umacniał w naiwnej wierze co do "zakończenia tego gówna", gdy większość zostanie wyszczepiona? Baton, spójrz:

Według ostatnich danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia, wskaźnik hospitalizacji osób w pełni zaszczepionych rośnie, podał Ynet.

"According to recent data published by the Health Ministry, the hospitalization rate of those fully vaccinated has been on the rise, Ynet reported."

@Baton17 - a czytałeś o badaniach nad wzrostem śmiertelności ogólnej w Izraelu? Tylko szczepionki nas uratują! :facepalm:
Nie nie czytalem, bo nie mam tyle czasu co ty by podniecac sie kazdym badaniem i wynikiem ktory opublikuja. Staram sie zyc w tym gownie w miare normalnie. Juz jestem po szczepieniu jak wiekszosc mojej rodziny. Jesli ty masz inny poglad to sobie miej. Ogolnie to mam go w dupie. Mozemy tak siedziec na kanapie i 10 lat, wiec lepsze szczepienie niz nic. No ale zawsze mozna sie spuszczac nad doniesieniami i robic wojenki internetowe zeby dowiesc tylko swojej racji. Jak nie dzialaja to wszyscy zdechniemy w najblizszych latach i na chuj drazyc temat
 
Nie nie czytalem, bo nie mam tyle czasu co ty by podniecac sie kazdym badaniem i wynikiem ktory opublikuja. Staram sie zyc w tym gownie w miare normalnie. Juz jestem po szczepieniu jak wiekszosc mojej rodziny. Jesli ty masz inny poglad to sobie miej. Ogolnie to mam go w dupie. Mozemy tak siedziec na kanapie i 10 lat, wiec lepsze szczepienie niz nic. No ale zawsze mozna sie spuszczac nad doniesieniami i robic wojenki internetowe zeby dowiesc tylko swojej racji. Jak nie dzialaja to wszyscy zdechniemy w najblizszych latach i na chuj drazyc temat
A jak działają to nie umrzemy czy umrzemy zdrowi? :awesome:
 
Kolejny tfu ekspert. A może by tak ich zamknąć to epidemia by znikła :neildegrassewhoa:
 
Edit:
Pfizer mówił o 85% integralności, nie 80, a okazało się, że integralność wahała sie pomiędzy 55% a 70%


@Baton17 : "Jak nie dzialaja to wszyscy zdechniemy w najblizszych latach i na chuj drazyc temat"

Nie bierzesz pod uwagę, że NIE MA powodów, by się szczepić na covid? Nie bierzesz pod uwagę, że pojawienie się Sars-Cov-2 jest wykorzystywane przez decydentów? Tutaj leży sedno sprawy. Wielu odda wiele, by władza łaskawie pozwoliła mu "żyć normalnie"? Jak kurwa normalnie? W "nowej normalnosci"? W "nowym ładzie", "wielkim resecie"?

Baton - jakie kurwa wojenki - informowanie się wzajemne nazywasz wojenkami? Wyluzuj. Im więcej będziemy wiedzieć tym nasze decyzje będą bardziej trafne
 
Last edited:
Edit:
Pfizer mówił o 85% integralności, nie 80, a okazało się, że integralność wahała sie pomiędzy 55% a 70%


@Baton17 : "Jak nie dzialaja to wszyscy zdechniemy w najblizszych latach i na chuj drazyc temat"

Nie bierzesz pod uwagę, że NIE MA powodów, by się szczepić na covid? Nie bierzesz pod uwagę, że pojawienie się Sars-Cov-2 jest wykorzystywane przez decydentów? Tutaj leży sedno sprawy. Wielu odda wiele, by władza łaskawie pozwoliła mu "żyć normalnie"? Jak kurwa normalnie? W "nowej normalnosci"? W "nowym ładzie", "wielkim resecie"?

Baton - jakie kurwa wojenki - informowanie się wzajemne nazywasz wojenkami? Wyluzuj. Im więcej będziemy wiedzieć tym nasze decyzje będą bardziej trafne
I myslisz ze to ze sie nie zaszczepisz cos zmieni? Jak mowisz o jakichs decydentach ktorzy robia to po cos to i tak to zrobia. My szarzy ludzie chuja mozemy. Poza tym nie bardzo juz widze co piszecie bo czip ze szczepionki mi zakloca obraz:lol:
 
I myslisz ze to ze sie nie zaszczepisz cos zmieni?
A z czego taką bzdurę wywnioskowałeś? Chodzi o to, że jeśli na coś takiego się godzimy czekając aż nam łaskawie władza pozwoli żyć normalnie - należy podejrzewać, że będziemy wyrażali zgodę na kolejne ograniczenia, paszporty covidowe, itd. Jeśli tak myślących jest odpowiednio wielu to wolnościowo:

 
A z czego taką bzdurę wywnioskowałeś? Chodzi o to, że jeśli na coś takiego się godzimy czekając aż nam łaskawie władza pozwoli żyć normalnie - należy podejrzewać, że będziemy wyrażali zgodę na kolejne ograniczenia, paszporty covidowe, itd. Jeśli tak myślących jest odpowiednio wielu to wolnościowo:


Z drugiej strony mozemy sie nie godzic na np paszport covidowy i tym sposobem siedziec wiecznie zamnieci w chacie. I tak i tak bedziesz skakal jak zagraja tak jak my wszyscy. Oczywiscie jesli wierzymy w teorie spiskowa ze to jest wszystko specjalnie ukartowane. Jednak ja wychodze i nie bede dyskutowal na temat takich teorii.
 
W mysl tej zasady banki nie pozyczalyby nikomu bo zawsze istnieje ryzyko niewyplacalnosci petenta :fjedzia: Poza tym bank to nie osoba fizyczna, moze czekac lata. Jak bank udziela kredytu to tez na dluzszy okres czasu. Powiedzmy, ze wzialem kredyt na 30 lat i po 5 przestalem splacac. Bank sie doprasza, upomina az w koncu bierze
sprawe do sadu. Niech bedzie, ze cala procedura zajmie nastepne 5 lat. W ciagu 10 lat bank ma kase za 5 lat i nieruchomosc. Nie widze straty banku.

Nie wiem o jakiej zasadzie mówisz.

Obowiązuje jedna, pożyczyć na procent i na tym zarobić.
W interesie banków jest aby klient spłacił kredyt.
Duży odsetek niespłaconych kredytów naraża instytucje bankowe na straty.
W potencjalnym popandemicznynm kryzysie będzie ciężko się pozbyć portfela złych kredytów.
Windykacja należności to kolejne koszty dla banku.

Niestety rzeczywistość nie wygląda tak kolorowo jak na internetowych forach gdzie można snuć teorie o spiskach finansjery, żydowskich syndykatach i chipach w szczepionkach, a na pandemii zarabiają jedynie twórcy filmików z żółtymi napisami na Youtubie i Szumowski z bratem.

:roberteyeblinking:
 
Back
Top