Koronowirus, Wuhan , 2019-nCoV, Epidemia ver. beta 1.01

ja już się pogubiłem co otwierają i zamykają
comment_1615990298woJVK8sg43fGsEW9Sl5Sp4.jpg
 
Kumpla teść ma 60 lat. Nadwaga i 2 paczki ćmików dziennie. Jeździł na tirach. Tydzień leżal z covidem na kowidowym bo mocno go jebło. W weekend miał wychodzić, bo była poprawa a w niedzielę się pogorszyło. Wczoraj śpiączka farmakologiczna i respirator. Tego kumpla kolega z liceum jest w tym szpitalu anestezjologiem i mówił, że ponoć tylko co trzeci wstaje spod respiratora.

Bo respirator tylko osłabia płuca. Służy do podtrzymywania funkcji życiowych i niczego więcej.
 
03.2020


Źródło: Puls Medycyny

W Polsce mamy ponad 10 tys. respiratorów, duża część jest na bieżąco wykorzystywana - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

03.2021

Minister zdrowia podkreślił, że rosną nie tylko liczby zachorowań na COVID-19, ale też np. liczby zleceń lekarzy pierwszego kontaktu na testy na obecność koronawirusa. Rosną też liczby zajętych łóżek (obecnie zajętych jest 72 proc.) i respiratorów (74 proc.).

Obecnie chorzy zajmują 2 193 respiratorów. Jak zwróciła uwagę Wirtualna Polska, to najwięcej od początku pandemii.


10 000 = 2964


tenor.gif
 
03.2020


Źródło: Puls Medycyny

W Polsce mamy ponad 10 tys. respiratorów, duża część jest na bieżąco wykorzystywana - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

03.2021

Minister zdrowia podkreślił, że rosną nie tylko liczby zachorowań na COVID-19, ale też np. liczby zleceń lekarzy pierwszego kontaktu na testy na obecność koronawirusa. Rosną też liczby zajętych łóżek (obecnie zajętych jest 72 proc.) i respiratorów (74 proc.).

Obecnie chorzy zajmują 2 193 respiratorów. Jak zwróciła uwagę Wirtualna Polska, to najwięcej od początku pandemii.


10 000 = 2964

tenor.gif
A za platformy nie było wcale
 
03.2020


Źródło: Puls Medycyny

W Polsce mamy ponad 10 tys. respiratorów, duża część jest na bieżąco wykorzystywana - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

03.2021

Minister zdrowia podkreślił, że rosną nie tylko liczby zachorowań na COVID-19, ale też np. liczby zleceń lekarzy pierwszego kontaktu na testy na obecność koronawirusa. Rosną też liczby zajętych łóżek (obecnie zajętych jest 72 proc.) i respiratorów (74 proc.).

Obecnie chorzy zajmują 2 193 respiratorów. Jak zwróciła uwagę Wirtualna Polska, to najwięcej od początku pandemii.


10 000 = 2964

tenor.gif
Tu akurat nie doszukiwałbym się sensacji - podejrzewam, że te 10 000 respiratorów to wszystkie respiratory na wszystkich oddziałach w Polsce, a te niecałe 3000 to pula przeznaczona do walki z Covidem. Trzeba pamiętać, że są respiratory i respiratory - niektóre są w karetkach i nadają się tylko do używania na czas transportu - nie dłużej niż kilkadziesiąt minut/kilka godzin, a te używane przy łóżkach też się bardzo między sobą różnią stopniem skomplikowania i przeznaczeniem. Ponoć te które są używane do Covida są dosyć zaawansowane i cechują się dużą możliwością ustawień pracy itd. i generalnie nie każdy potrafi poprawnie je obsługiwać. Gdzieś mi się tak to obiło o uszy, że tak to wygląda, jeżeli się mylę to niech @Gienek mnie poprawi.
 
Tu akurat nie doszukiwałbym się sensacji - podejrzewam, że te 10 000 respiratorów to wszystkie respiratory na wszystkich oddziałach w Polsce, a te niecałe 3000 to pula przeznaczona do walki z Covidem. Trzeba pamiętać, że są respiratory i respiratory - niektóre są w karetkach i nadają się tylko do używania na czas transportu - nie dłużej niż kilkadziesiąt minut/kilka godzin, a te używane przy łóżkach też się bardzo między sobą różnią stopniem skomplikowania i przeznaczeniem. Ponoć te które są używane do Covida są dosyć zaawansowane i cechują się dużą możliwością ustawień pracy itd. i generalnie nie każdy potrafi poprawnie je obsługiwać. Gdzieś mi się tak to obiło o uszy, że tak to wygląda, jeżeli się mylę to niech @Gienek mnie poprawi.
Nie chodzi o to, tylko o propagandowy wydźwięk wypowiedzi Szumowinskiego
 
Nie chodzi o to, tylko o propagandowy wydźwięk wypowiedzi Szumowinskiego
Aaaa... to dla mnie jest już takie oczywiste i naturalne, że nawet nie zwracam na to uwagi. :iamdone:
 
Tak samo obwieszczą sukces lockdownu, po tym jak skończy się szczyt okresu przeziębieniowego, w końcu tak unieszkodliwili mityczna pierwszą fale lol
Niestety dokładnie tak będzie.
 
Tu akurat nie doszukiwałbym się sensacji - podejrzewam, że te 10 000 respiratorów to wszystkie respiratory na wszystkich oddziałach w Polsce, a te niecałe 3000 to pula przeznaczona do walki z Covidem. Trzeba pamiętać, że są respiratory i respiratory - niektóre są w karetkach i nadają się tylko do używania na czas transportu - nie dłużej niż kilkadziesiąt minut/kilka godzin, a te używane przy łóżkach też się bardzo między sobą różnią stopniem skomplikowania i przeznaczeniem. Ponoć te które są używane do Covida są dosyć zaawansowane i cechują się dużą możliwością ustawień pracy itd. i generalnie nie każdy potrafi poprawnie je obsługiwać. Gdzieś mi się tak to obiło o uszy, że tak to wygląda, jeżeli się mylę to niech @Gienek mnie poprawi.
Zgadza się
 
Lekarz z mojej okolicy słynny z wypisywania za papierek wszelkich L4, recept i faszerowania dzieciaków antybiotykami na przeziębienie udał się na wieczny spoczynek po walce z Covidem.

Jak widać aguamentin zamiast szczepionki mu nie pomógł.
 
Lekarz z mojej okolicy słynny z wypisywania za papierek wszelkich L4, recept i faszerowania dzieciaków antybiotykami na przeziębienie udał się na wieczny spoczynek po walce z Covidem.

Jak widać aguamentin zamiast szczepionki mu nie pomógł.
Augumentin. Co ja tego wjebałem swego czasu :ashamed:
 
Back
Top