Koronowirus, Wuhan , 2019-nCoV, Epidemia ver. beta 1.01

Przeciez ja nie neguje tych sytuacji. Napisales, ze "wszedzie widzisz blefy". To ci tlumacze, ze blefem sa kary za nieprzestrzeganie tych obostrzen a nie obostrzenia same w sobie. Ludzie podporzadkowuja sie tym nonsensom ze wzgledu na kare, ktorej w rzeczywistosci nie ma. O to mi chodzi. Oczywiscie w "telewizyjnym scieku" jest zupelnie co innego. Kary sie sypia straszliwe...
Podporządkujesz się jak Cię nie wpuszczą do kina?
 
No to my tak możemy lamentować ale wy?! To wy macie karabiny, czołgi! Komu przysięgaliście służyć? Ludziom czy politykom? Jacy z was żołnierze jak was zwykli urzędnicy mogą tak łatwo złamać? Jak wam będą kazali przykładać lufy karabinów do potylicy nieszczepionych to też się będziecie tłumaczyć: "no co mam zrobić? mają mnie z pracy wyjebać?". To nie jest praca, to jest służba Narodowi i to my wam za to płacimy a nie urzędnik jeden z drugim. Dupa nie wojsko.

Jak widać, z nikąd ratunku.
Sorry Andrzej, ale co on ma niby zrobić? Wziąć karabin jak Rambo i ich rozstrzelać jak kaczki? Ja również należę do tych trzech grup, choć nie do tej samej co @Grubas. Liczę na to, że będzie to wyglądało, jak pisze @Scurvol, ale dużo zależy od pracodawcy. Póki co nie panikuję, obserwuję sytuację i czekam na jej rozwój, choć nie ukrywam, że oazą spokoju również nie jestem.
 
wyjebali kogos z roboty bo sie nie szczepil? jak narazie to sa tylko zapowiedzi w czasie przyszlym, z ktorych gowno moze wynikac. Tymbardziej, ze sa kompletnie bezprawne. Wez to pod uwage.
Póki szczepienie na covid nie jest ujęte w rozporządzeniu ministra zdrowia jako obowiązkowe to fakt, pracodawca nie może wymusić takowego na pracowniku. Jednak jeśli to się zmieni to takie zwolnienie będzie miało moc prawną chociażby ze względu na art 207 kodeksu pracy.
 
  • Like
Reactions: osk
Jednak jeśli to się zmieni
Zeby to sie zmienilo, to musza przebudowac wiele. Jak narazie to Covid nie jest, nawet na liscie chorob zakaznych w Polsce. Obawiam sie tylko, ze moga popelnic kolejny, propagandowy bubel prawny, w stylu maseczek, ktory nie bedzie mial zadnej mocy sprawczej. Oczywiscie poza ta propagandowa. Do tego dochodzi tez tzw prawo europejskie, ktore tez jest przeciwne jakimkolwiek przymusom w tej kwestii.
 
Póki szczepienie na covid nie jest ujęte w rozporządzeniu ministra zdrowia jako obowiązkowe to fakt, pracodawca nie może wymusić takowego na pracowniku. Jednak jeśli to się zmieni to takie zwolnienie będzie miało moc prawną chociażby ze względu na art 207 kodeksu pracy.
Tylko, ze póki ktoš nie weźmie odpowiedzialności za szczepienia (producent, rzad) to nigdy nie bedzie Ono obowiązkowe w świetle prawa. Mamy na forum jakiegoś prawnika? Mógłby trochę to przybliżyć? Z obserwacji zauważyłem, że właśnie ta grupa ma najbardziej wyjebane jajca na wszystko bo pewnie zdają sb sprawe, że wszystko jest nielegalne i bardzo latwo się z tego wybronią. Być może jeszcze na tym zarobią (np pozakładaja sprawy za mandaty, zniesławienie, pogorszenie stanu psychicznego itp itd).
 
Last edited:
Nie ma się co łudzić, że te grupy zawodowe się podporządkują z kilku powodów. Przede wszystkim są na smyczy finansowej państwa. Widmo utraty pracy i kasy do nich przemówi. Służba zdrowia z dodatków covidowych dostała 8 mld złotych, nie zrezygnują z dodatkowej kasy. Służby mundurowe też można przekupic co nie raz pokazała policja przy jakiś protestach, a w wojsku dalej mamy mentalność "ja tylko wykonuję rozkazy" także wiadomo jak to się skończy. Skurwysyny wiedzą że u nas muszą powolutku gotować żabę bo inaczej wyskoczy i będą protesty. Szczerze bez wyniesienia tych patałachów na taczkach i spaleniu wiejskiej nic się nie zmieni.

Polecam przeczytać apropo wykonywania poleceń, jak społeczeństwo jest posłuszne.
 
Ziomus jakie maja wyjscie? Moze Ty jestes jakims zarobasem i masz swoj interes to masz to w dupie i latwo Tobie tak pisac teraz. U mnie w wojsku byly teraz premie w listopadzie i wiesz kto nie dostal? Nieszczepieni. Zaraz beda dawac kolejne premie juz po kilka tysi i zgadnij kto nie dostanie znowu? 2 sprawa jest takie cisnienie w mundurowkach ze jestes na pieprzonym swieczniku jak sie nie chcesz szczepic. Zachorujesz to masz postepowanie. Gadki typu widzisz nie szczepiles sie naraziles innych a gdybys sie zaszczepil bylbys zdrowy(debilizm ale tak jest). Wam z boku latwo tak pisac ale co maja mnie z roboty wyjebac bo sie nie chce szczepic? W cywilu na bank bym sie nie szczepil a nawet gdybym musial to bym to przeciagal jak najdluzej. Do tego wyjazdy zagraniczne, wycieczki itp kurwa maja nas na smyczy wiem o tym ale nie mamy innego wyjscia. Przejebane i tez mi sie to w chuj nie podoba. Nie wiem do czego to zmierza...
Zmień robotę.
 
Zeby to sie zmienilo, to musza przebudowac wiele. Jak narazie to Covid nie jest, nawet na liscie chorob zakaznych w Polsce. Obawiam sie tylko, ze moga popelnic kolejny, propagandowy bubel prawny, w stylu maseczek, ktory nie bedzie mial zadnej mocy sprawczej. Oczywiscie poza ta propagandowa. Do tego dochodzi tez tzw prawo europejskie, ktore tez jest przeciwne jakimkolwiek przymusom w tej kwestii.
Czy aż tak wiele to nie wiem, ale jeśli powoujesz się na prawo europejskie to tym bardziej bym się obawiał, że w niedalekiej przyszłości obowiązek szczepień może być karta przetargową do zwolnienia pracownika przez pracodawce, lub stworzenia takich warunków, by sąd pracy przyznał rację "szefowi'. Ostatnio mamy sporo spotkań i szkoleń z prawnikami i innymi radcami z zakresu prawa w celu właśnie omówienia zbliżających się zmian , nowelizacji i reform - i tak naprawdę każdy mówi co innego, jednak wszyscy są zgodni, prędzej czy później rząd da narzędzia pracodawcom umożliwiające zgodnie z prawem zwolnienie pracownika niezaszczepionego.
 
  • Like
Reactions: osk
Śmieszne te wasze rozważania. Tak jakbyście serio nie wiedzieli, że jesteście niewolnikami ogólnie pojętego systemu, czy nie było covidu i szczepionek, czy są. Ja się rok temu zaszczepiłem, więc z uśmiechem patrze na te wasze obawy, paniki i plany buntu, partyzantki i internetowej dywersji na forum dla fanów mordo- i koniobijców. Jedyny efekt uboczny jaki miałem, to że chuj mi urósł o 30% w obwodzie i w kłębie. Nara.
 
Śmieszne te wasze rozważania. Tak jakbyście serio nie wiedzieli, że jesteście niewolnikami ogólnie pojętego systemu, czy nie było covidu i szczepionek, czy są. Ja się rok temu zaszczepiłem, więc z uśmiechem patrze na te wasze obawy, paniki i plany buntu, partyzantki i internetowej dywersji na forum dla fanów mordo- i koniobijców. Jedyny efekt uboczny jaki miałem, to że chuj mi urósł o 30% w obwodzie i w kłębie. Nara.
Taka tam nagroda pocieszenia przed śmiercią w męczarniach. Raduj się, bo już niewiele Ci zostało.
 
Śmieszne te wasze rozważania. Tak jakbyście serio nie wiedzieli, że jesteście niewolnikami ogólnie pojętego systemu, czy nie było covidu i szczepionek, czy są. Ja się rok temu zaszczepiłem, więc z uśmiechem patrze na te wasze obawy, paniki i plany buntu, partyzantki i internetowej dywersji na forum dla fanów mordo- i koniobijców. Jedyny efekt uboczny jaki miałem, to że chuj mi urósł o 30% w obwodzie i w kłębie.
Szkoda, że Ci IQ o 30% nie poszło do góry to byś może czytał ze zrozumieniem.
 
jednak wszyscy są zgodni, prędzej czy później rząd da narzędzia pracodawcom umożliwiające zgodnie z prawem zwolnienie pracownika niezaszczepionego.
no o tym to sie przekonamy, bo jak narazie to sa zwykle domysly/gdybania/spekulacje itp itd. Do tego mysle, ze te "narzedzia" o ile zostana wprowadzone nie bardzo leza w interesie owych pracodawcow i mysle, ze niezbyt chetnie beda chcieli je egzekwowac.
 
No nie liczyłem na dyskusję z ciemnogrodem, ale myślałem że chociaż jakiś rewelacyjny mem z internetu dostanę o śmiercionośnym spisku.
Z Twojego wpisu nie wynika, że liczyłeś na dyskusje. Wynika, że sie zaszczepiłeś i z uśmiechem patrzysz na nasze obawy. Ale co ja tam wiem, czytam tylko ze zrozumieniem.... My tu dywagujemy nad tym, ze nikt za nie nie bierze odpowiedzialności (czy są skuteczne to pokazują coraz to nowsze badania) i są nam zabierane bezpodstawnie prawa. Jak już kiedyś pisałem, zobaczymy kto miał racje za pare lat. Moja opinia jest taka, że wirus nie jest na tyle groźny żeby wprowadzać takie restrykcje na całym świecie i jednak jestem skłonny bardziej ku temu, że po prostu chcą wprowadzić elektroniczne paszporty bo to ułatwi kontrole nad jednostkami i to jest bardziej dla mnie prawdopodobne niż to, że dbają o Nasze zdrowie.
 
Last edited:
No nie liczyłem na dyskusję z ciemnogrodem, ale myślałem że chociaż jakiś rewelacyjny mem z internetu dostanę o śmiercionośnym spisku.
zamknij-si%C4%99-kaczynski.gif

i wypierdalaj kręcić śmigłem pod Konora.
 
Last edited:
Sorry Andrzej, ale co on ma niby zrobić? Wziąć karabin jak Rambo i ich rozstrzelać jak kaczki? Ja również należę do tych trzech grup, choć nie do tej samej co @Grubas. Liczę na to, że będzie to wyglądało, jak pisze @Scurvol, ale dużo zależy od pracodawcy. Póki co nie panikuję, obserwuję sytuację i czekam na jej rozwój, choć nie ukrywam, że oazą spokoju również nie jestem.

Bardzo prosto bez strzelania, po prostu solidarnie powiedzieć nie szczepimy się i chuj. Wojsko jest na szczycie hierarchi, przecież rząd ich postraszy wojskiem:crazy:
 
Pierdolicie, najważniejsze , że nikt 30 tys kary nie dostał, reszta to huj.
Najstraszniejsze to jest to, ze do kina nie wpuszczajo i za chwile zamkno do wiezienia 15 mln osob bo sie nie szczepio. To straszne, chyba trzeba sie na line jebnac bo nic sie nie da zrobic. Wszystko juz zaklepane
 
Najstraszniejsze to jest to, ze do kina nie wpuszczajo i za chwile zamkno do wiezienia 15 mln osob bo sie nie szczepio. To straszne, chyba trzeba sie na line jebnac bo nic sie nie da zrobic. Wszystko juz zaklepane

Tak wygląda dyskusja z Tobą. Wszyscy pierdolą, wierzą w ściek telewizyjny i nic nie ma, bo nikt nie dostał kary 30 tys. I tak w kółko.
 
  • Like
Reactions: osk
Tak wygląda dyskusja z Tobą. Wszyscy pierdolą, wierzą w ściek telewizyjny i nic nie ma, bo nikt nie dostał kary 30 tys. I tak w kółko.
Nie ma kar. Powtarzam ci to po raz setny KAR ZA ZLAMANIE OBOSTRZEN NIE OBOSTRZEN wiec jak sie straszy czyms, czego pozniej nie ma to jest to BLEF zeby wywolac okreslona postawe/podporzadkowanie. To sie tyczylo tego twojego, ze wszedzie widze blefy a ty mi tu kurwa wyjezdzasz z jakimis kinami. Co ma piernik do wiatraka? wlazlbys do tego kina na sile i chuja by ci mogli zrobic. Nie ma paragrafow za wejscie do kina bez okazania dowodu szczepienia, wyobraz sobie.
 
Back
Top