Konflikt Rosja-Ukraina

Rosja odbudowała już swoją armię po stratach poniesionych podczas inwazji na Ukrainę – oświadczył wiceszef amerykańskiej dyplomacji Kurt Campbell, cytowany przez portal DefenseNews.

„W ciągu paru ostatnich miesięcy stwierdziliśmy, że Rosja niemal całkowicie odbudowała się militarnie” – oznajmił Campbell.


Jego ocena wydaje się sprzeczna z opiniami Pentagonu i sojuszników USA w Europie – zauważa amerykański portal.

Na spotkaniu z przedstawicielami państw wspierających Ukrainę minister obrony USA Lloyd Austin powiedział w zeszłym miesiącu, że Rosja straciła na Ukrainie ponad 315 tys. żołnierzy. Siły rosyjskie przesunęły się na ukraińskim froncie ze względu na spadek amerykańskiej pomocy dla Ukrainy, który doprowadził do braków amunicji, ale te zdobycze zostały osiągnięte dużym kosztem – uznał szef Pentagonu.

Expand article logo
Kontynuuj czytanie


Przewodniczący komitetu bezpieczeństwa i obrony Sejmu Litwy Laurynas Kascziunas ocenił zaś wcześniej, że odbudowanie sił zbrojnych w stopniu umożliwiającym prowadzenie pełnowymiarowej wojny zajmie Rosji od pięciu do siedmiu lat.

Rosja zwiększyła wydatki na obronę do 6 proc. PKB w 2024 roku i jest to element szerszych starań Kremla o przestawienie gospodarki kraju, a zwłaszcza przemysłu obronnego, na warunki wojenne – pisze DefenseNews.


Kto tu się mądrzył, że ruskie już bąb nie majo?
:confused: :confused: :confused:
Ale misz masz hihi
:fjedzia:
 
Last edited:
Rosja odbudowała już swoją armię po stratach poniesionych podczas inwazji na Ukrainę – oświadczył wiceszef amerykańskiej dyplomacji Kurt Campbell, cytowany przez portal DefenseNews.

„W ciągu paru ostatnich miesięcy stwierdziliśmy, że Rosja niemal całkowicie odbudowała się militarnie” – oznajmił Campbell.


Jego ocena wydaje się sprzeczna z opiniami Pentagonu i sojuszników USA w Europie – zauważa amerykański portal.

Na spotkaniu z przedstawicielami państw wspierających Ukrainę minister obrony USA Lloyd Austin powiedział w zeszłym miesiącu, że Rosja straciła na Ukrainie ponad 315 tys. żołnierzy. Siły rosyjskie przesunęły się na ukraińskim froncie ze względu na spadek amerykańskiej pomocy dla Ukrainy, który doprowadził do braków amunicji, ale te zdobycze zostały osiągnięte dużym kosztem – uznał szef Pentagonu.

Expand article logo
Kontynuuj czytanie


Przewodniczący komitetu bezpieczeństwa i obrony Sejmu Litwy Laurynas Kascziunas ocenił zaś wcześniej, że odbudowanie sił zbrojnych w stopniu umożliwiającym prowadzenie pełnowymiarowej wojny zajmie Rosji od pięciu do siedmiu lat.

Rosja zwiększyła wydatki na obronę do 6 proc. PKB w 2024 roku i jest to element szerszych starań Kremla o przestawienie gospodarki kraju, a zwłaszcza przemysłu obronnego, na warunki wojenne – pisze DefenseNews.


Kto tu się mądrzył, że jruskie uż bąb nie majo?
Ze tez tacy łaczyciele kropek łykają takie "newsy" :korwinlaugh: w całej europie zaczyna sie dojenie ludzi tym razem na "wojne". Chłopy w covid nie wierzyli, w ukrainie widzą spiski zydowskiego imperium ale jak im sie powie ze kreml odbudowal praktycznie z dnia na dzień całkowicie juz arsenał militarny po 2 letniej wojnie na wyniszczenie to kiwają głowa przytakując :mamed:


Pjenkny forumek
 
Ze tez tacy łaczyciele kropek łykają takie "newsy" :korwinlaugh: w całej europie zaczyna sie dojenie ludzi tym razem na "wojne". Chłopy w covid nie wierzyli, w ukrainie widzą spiski zydowskiego imperium ale jak im sie powie ze kreml odbudowal praktycznie z dnia na dzień całkowicie juz arsenał militarny po 2 letniej wojnie na wyniszczenie to kiwają głowa przytakując :mamed:


Pjenkny forumek
Nie wyczułeś ironii? Przecież ten news sam się komentuje, czytałeś w ogóle?
Ach te przemądrzałe poznaniaki, nie doczytajo a jadem plujo.
 
Nie wyczułeś ironii? Przecież ten news sam się komentuje, czytałeś w ogóle?
Ach te przemądrzałe poznaniaki, nie doczytajo a jadem plujo.
Nie no, poszedłem na łatwizne. Przeczytalem pierwsze zdanie i o bombach. Później napisałem typowy prowokacyjny post dla moich ekspertów wojennych z cohones ( szczególnie dla naszego majora wojskowego co to rusa widzial na froncie i sie zna xD ) ala cohones user i liczyłem ze jakoś do południa zleci czas :mamed:

Cohonesowa rutyna mnie zgubiła
 
Nie no, poszedłem na łatwizne. Przeczytalem pierwsze zdanie i o bombach. Później napisałem typowy prowokacyjny post dla moich ekspertów wojennych z cohones ( szczególnie dla naszego majora wojskowego co to rusa widzial na froncie i sie zna xD ) ala cohones user i liczyłem ze jakoś do południa zleci czas :mamed:

Cohonesowa rutyna mnie zgubiła
Nie ma tak łatwo, to dział wojenny specjalistów z cohones a nie małe piwko w parku pierdolnąć
:tiphatb:
 
PYTANIE: W Brazylii prezydent Macron podniósł możliwość wzięcia udziału Władimira Putina w kolejnym spotkaniu G20, pod warunkiem, jego zdaniem, że będzie to przydatne i że wśród wszystkich członków G20 będzie konsensus. Czy uważasz to za możliwe w tych warunkach?

Chyba już bliżej niż dalej końca. Blinkien zaczyna się uśmiechać do czerwonego cara. Bojowy Macron również. Wygląda to na ewidentną zachętę do zakończenia tej całej wojenki. Warto nadmienić, że rozmowa została umieszczona na oficjalnej stronie rządowej USA.



PYTANIE: W Brazylii prezydent Macron podniósł możliwość wzięcia udziału Władimira Putina w kolejnym spotkaniu G20, pod warunkiem, jego zdaniem, że będzie to przydatne i że wśród wszystkich członków G20 będzie konsensus. Czy uważasz to za możliwe w tych warunkach?

SEKRETARZ BLINKEN: Jeśli istnieje konsensus wśród wszystkich członków i jeśli jest to przydatne, tak. W obecnej sytuacji trudno wyobrazić sobie, w jaki sposób mogłoby to być przydatne i jak mógłby istnieć konsensus wśród wszystkich członków:

PYTANIE: Czy według Pana uścisk dłoni Putina i Bidena byłby możliwy, pod warunkiem oczywiście, że byłby użyteczny?

SEKRETARZ BLINKEN: Nigdy nie zakładaliśmy wykluczenia Rosji ani Putina. To działania, to polityka Rosji i pana Putina powodują, co dzieje się w stosunkach Rosji z G20 lub G7, ze światem. Jeśli zatem zmienią się zasady, niczego nie wykluczamy. Problem w tym, że na razie nie mamy żadnego dowodu na to, że polityka się zmienia.

PYTANIE: Ale jeśli zmieni się polityka, czy możemy ponownie porozmawiać z panem Putinem bardzo bezpośrednio, nawet na szczycie?

SEKRETARZ BLINKEN: Mam nadzieję, że nadejdzie taki dzień, i mam nadzieję, że ten dzień nadejdzie raczej wcześniej niż później, kiedy stosunki między naszymi krajami a Rosją będą zupełnie inne od obecnych. Niestety tak nie jest i nie dzieje się tak z powodu polityki Putina.
 
Ruscy stoją w miejscu i kończą im się bomby odcinek 1875438848
 

takze tak
Obejrzeli pierwszą część szybkich i wściekłych i podkradli pomysł na biznes. Ukraiński Dominic Toretto.
 
To w jakie bzdury konfederaci i narodowcy są w stanie uwierzyć, aż woła o pomstę do nieba. "Wyłącz TV, włącz myślenie" :pjelen:


GK4UUqFXsAAp6_p.png
 
Back
Top