Konflikt Rosja-Ukraina


Dwóch dziadków trzeźwo myślących, ustawiłem czas dla chętnych obejrzenia normalnych Rosjan.
Najbardziej na deratyzację cisną jak zwykle te co w walkach nie uczestniczą czyli głupie pizdy.
Potwierdza się, że na propagandę najbardziej podatne są kobiety. Jak zwykle.

 
Last edited:
Dwóch dziadków trzeźwo myślących, ustawiłem czas dla chętnych obejrzenia normalnych Rosjan.
Najbardziej na deratyzację cisną jak zwykle te co w walkach nie uczestniczą czyli głupie pizdy.
Potwierdza się, że na propagandę najbardziej podatne są kobiety. Jak zwykle.


Chcesz przekonywac, ze kacapy to jednak dobre ludzie i nie sa dla nas zagrozeniem?
 
Rok trzydniowej operacji. Część 5.

Wraz z machiną militarnej przemocy ruszyła machina informacyjna i dezinformacyjna. Ta wojna wyniosła do rangi ekspertów OSINTowych amatorów. Musiało się tak stać, gdyż często o wynikach bombardowań, czy potyczek najpierw dowiadywał się TikTok, Twitter, a dopiero później, oficjalnymi kanałami dowódcy, politycy czy duże ośrodki medialne. Chęć uwiecznienia tego, co dzieje się w rejonie działań bojowych wielokrotnie obie strony doprowadziła do ujawnienia swojej pozycji. Ostatnia, duża wpadka strony rosyjskiej, to zdradzenie zajęcia szkoły w Makijiwce podczas sylwestrowej nocy. Budynek wraz z soldatami został zhimarsowany. Fotografie i filmy zawierały także wiele specjalistycznych, technicznych szczegółów uzbrojenia, które skrupulatnie wychwytywane pozwalały na wiele wniosków. Stąd taka popularność internetowych komentatorów. Wreszcie ich wąska specjalizacja miała szansę na szerokie uznanie.

Rozpoznawanie jednostek i ich postępów na podstawie wzorów umundurowania, czy wykorzystywanych pojazdów było oczywiście elementem pozytywnego PR'u wspierającego Ukrainę. Jednak to była broń w wydaniu bardzo soft. Bo w wersji hard dały się poznać wspaniałe odkrycia internetowych, zapewne niezależnych detektywów prawdy.

Od pierwszych rakiet, które spadły na Kijów nagle w polskiej przestrzeni facebookowej setki synchronicznie obudzonych, trochę takich outsiderów, ale jak najbardziej z patriotyczną grafiką, lub nazwą – przypomniało sobie o Wołyniu. Miesiącami siedzieli cicho i akurat między lutym, a czerwcem zeszłego roku postanowili ruszyć z akcją, co najciekawsze wcale nie edukacyjną, a bazującą na budowaniu niechęci do pomocy Ukrainie. Tak tylko wydaje mi się, ale nie piszę tego głośno, że chyba teraz te konta sypią hasłami, że to nie nasza wojna.

Rosyjskie fabryki mniej lub bardziej świadomych trolli pracowały na następujących kierunkach:
- Pamięć historyczna – Wołyń – niechęć do pomagania Ukrainie.
- Negowanie wojny – Nie ma czegoś takiego jak inwazja rosyjska, media kłamią – nie musimy więc pomagać Ukrainie.
- Przedstawianie Putina jako jedynego obrońcy konserwatywnego świata Sławian, który może ochronić ziemię od Odry po Morze Czarne przed zgniłym Zachodem, Rotschildami i WHO.
- WHO też się przejawiało jako organizator wojny, która miała być przykrywką do wprowadzenia kolejnych obostrzeń pandemicznych.
- Jak jesteśmy w temacie zdrowotnym to wiele lajków zdobywały też szokujące dowody na laboratoria biologicznie na Ukrainie, które tylko Rosja może zniszczyć.
- Nie możemy zapomnieć o Niebańskiej Jerozolimie, a także różnych spisków Chazarów, Aszkenazyjczyków i Lubawiczów. Często te odkrywcze posty były w ostrej kontrze do przedstawiania władzy w Kijowie jako nazistowskiej dyktatury, która też swego czasu była mocno promowana na rosyjskojęzycznych telegramach.
- Trafiłem kiedyś na ciekawe porównanie. Podobny styl preparowania postu. Dla Polek, był przygotowany prowokacyjny lub dramatyczny apel młodej Ukrainki, która chciałaby znaleźć miłość w naszym kraju. Oczywiście te wszystkie Grażyny rzuciły się z tipsami. W podobnym stylu graficznym była rozpowszechniania wiadomość wśród żołnierzy ukraińskich, że ich matki, żony i córki są wykorzystywane seksualnie przez Polaków.

Na szczęście te teorie jak szybko się pojawiały, tak szybko znikały. Ustępowały miejsca kolejnym, coraz bardziej sensacyjnym, w które zapatrzona jest już chyba tylko najbardziej wierna rzesza miłośników płaskiej Ziemi.

Strona ukraińska też wpuszczała fejki. Głównie dotyczyły one sukcesów na froncie i miały zadanie budować postawę wsparcia wśród społeczeństwa oraz nakłonić Zachód do coraz większej pomocy. Mityczne opowieści krążyły wokół Wyspy Węży, Ducha Kijowa, czy Bayraktarów, które po mocnym wejściu do działań bojowych, szybko zostały rozpracowane rosyjskie narzędzia walki radioelektronicznej i niszczone. Muszę przyznać, że Ukraińcy mieli bardzo ułatwione zadanie w walce informacyjnej. Takie porażki onucowatych jak odwrót spod Kijowa, zatopienie krążownika Moskwa, czy zniszczenie nitki mostu Kereczeńskiego same napędzały PR i nie wymagały dużego nakładu pracy w przekazie medialnym.

Media głównego nurtu nie miały łatwego życia. Raz, że nie nadążały za social mediami, a dwa, że absurdalność i brutalność poczynań Rosjan wywróciła do góry nogami niejedną ekspercką debatę. No bo który pan z telewizji, pan który ma za sobą kilkanaście lat w mundurze mógł pozwolić sobie, żeby powiedzieć na antenie, że Moskiewscy dadzą sobie zbombardować kilkanaście razy pod rząd bazę na lotnisku w Czarnobajewce?

Ale o bombardowaniach baz, sprzęcie i tym wszystkim o czym powinieneś czytać u prawdziwych ekspertów, a nie u mnie, to będzie w następnym odcinku. Pod warunkiem, że będą tu dwa lajki.
 
Pod warunkiem, że będą tu dwa lajki.
Stawiaj sobie bardziej ambitne cele. Nastepnym razem minimum 5 lajkow.

P.S. Dobra robota.
O co chodzi?

U nas sie straszy zlymi Ukrami, tam sie straszy zlymi Polakami. Pewnie maja swoich Braunow i armie laczacych kropki na swojej ruskiej wersji cohones. Przytaczaja oni interesujace historie o zlych Polakach i ich bestialskich czynach. Glupi ludzie to czytaja i palaja do nas nienawiscia. Kolega @ninja pewnie chcialby sie utozsamiac z tymi starszymi panami z filmiku, ale niestety blizej mu do tych plujacych jadem bab.
 
U nas sie straszy zlymi Ukrami, tam sie straszy zlymi Polakami. Pewnie maja swoich Braunow i armie laczacych kropki na swojej ruskiej wersji cohones. Przytaczaja oni interesujace historie o zlych Polakach i ich bestialskich czynach. Glupi ludzie to czytaja i palaja do nas nienawiscia. Kolega @ninja pewnie chcialby sie utozsamiac z tymi starszymi panami z filmiku, ale niestety blizej mu do tych plujacych jadem bab.
Sam zachowujesz sie jak te babki, brauny czy inni ukrofilscy szukacze zdrajcow narodu.

Ciagle probujesz tu wbijac szpilke kazdemu kto nie zgadza sie z Twoja wizja swiata niczym te ruskie kiepy ktore nie moga pojac jak ktos moze nie chciec ruskiego miru.

Od skrajnosci w skrajnosc. Swiat nie jest czarnobialy, to nie bajki disneya.
 
Chcesz przekonywac, ze kacapy to jednak dobre ludzie i nie sa dla nas zagrozeniem?
Czyli może powinieneś pojechać do szoszonowa i walczyć z tym zagrożeniem?
A, no i nie zapomnij kwiatów na Wawel zawieźć. Powinieneś koniecznie złożyć wieniec na grobie Kaczyńskiego, wszak on był wizjonerem i mężem opatrzności, który politykę zagraniczną oparł na tym co teraz głosisz. Jak już pojedziesz złożyć śluby przed mogiłą swojego mentora, to koniecznie weź ze sobą karatekowca, gdyż on też garściami czerpie ze spuścizny poległego w smoleńskim zamachu.
 
Czyli może powinieneś pojechać do szoszonowa i walczyć z tym zagrożeniem?
A, no i nie zapomnij kwiatów na Wawel zawieźć. Powinieneś koniecznie złożyć wieniec na grobie Kaczyńskiego, wszak on był wizjonerem i mężem opatrzności, który politykę zagraniczną oparł na tym co teraz głosisz. Jak już pojedziesz złożyć śluby przed mogiłą swojego mentora, to koniecznie weź ze sobą karatekowca, gdyż on też garściami czerpie ze spuścizny poległego w smoleńskim zamachu.


A, bo to działa tak, że jak coś jest zagrożeniem, to jedyny sposób by z tym walczyć to uczestnictwo w wojnie? Nie ma nic pomiędzy? Polityki, wspierania wrogów naszego wroga itd?
 
Chcesz przekonywac, ze kacapy to jednak dobre ludzie i nie sa dla nas zagrozeniem?
Ręce opadają.
Zaczynam mieć podejrzenia, że jesteś jedynie nowszą wersją ukrobota z lekko podkręconą zdolnością pisania bezbłędnie. Pomijając brak widocznie polskich liter w zasobie.

Stawiaj sobie bardziej ambitne cele. Nastepnym razem minimum 5 lajkow.

P.S. Dobra robota.

O co chodzi?

U nas sie straszy zlymi Ukrami, tam sie straszy zlymi Polakami. Pewnie maja swoich Braunow i armie laczacych kropki na swojej ruskiej wersji cohones. Przytaczaja oni interesujace historie o zlych Polakach i ich bestialskich czynach. Glupi ludzie to czytaja i palaja do nas nienawiscia. Kolega @ninja pewnie chcialby sie utozsamiac z tymi starszymi panami z filmiku, ale niestety blizej mu do tych plujacych jadem bab.
Nie wiem jak to skomentować inaczej niż, że jesteś upośledzony.
 
Czyli może powinieneś pojechać do szoszonowa i walczyć z tym zagrożeniem?
I zostawic ruskie onuce samopas w moim pieknym kraju? Niedoczekanie. Jak kacapy przyjda to wtedy bedziemy stac ramie w ramie i cos z tym robic. Poki co starczy informowanie spoleczensta o zagrozeniu plynacym ze wschodu, przypominanie o naszym strategicznym czlonkowstwie w strukturach NATO, modernizacja i powiekszenie polskiej armii.
Nie wiem jak to skomentować inaczej niż, że jesteś upośledzony.
Wyzyny cietej riposty.
 
wyklad_a.szeptycki_2022-01-12.jpg

Pamietajcie o tym! :juanlaugh:.
 
I zostawic ruskie onuce samopas w moim pieknym kraju? Niedoczekanie. Jak kacapy przyjda to wtedy bedziemy stac ramie w ramie i cos z tym robic. Poki co starczy informowanie spoleczensta o zagrozeniu plynacym ze wschodu, przypominanie o naszym strategicznym czlonkowstwie w strukturach NATO, modernizacja i powiekszenie polskiej armii.

Wyzyny cietej riposty.
Nie pozostawiłeś mi wyboru. Mieszając mnie z jakimś marginesem umysłowym plującym jadem.
 
I zostawic ruskie onuce samopas w moim pieknym kraju? Niedoczekanie. Jak kacapy przyjda to wtedy bedziemy stac ramie w ramie i cos z tym robic. Poki co starczy informowanie spoleczensta o zagrozeniu plynacym ze wschodu, przypominanie o naszym strategicznym czlonkowstwie w strukturach NATO, modernizacja i powiekszenie polskiej armii.

Wyzyny cietej riposty.
No dobra tej, ale jak ukry to mój wróg, to chyba póki co muszę wspierać rusków, zgodnie z Twoja definicją?
 
Zawsze mogles sprobowac przekonac mnie do swoich racji.
Ty również zamiast od razu spychać mnie na margines plujący jadem, do tego rusofilski.

A co do próby zmiany Twoich poglądów, niestety zaprogramowane AI jedynym słusznym spojrzeniem takie jak chatbot (które ma zaimplementowaną poprawność polityczną i obronę kulturowego marksizmu w kodzie programu)
nie przekonam,
choćbym stanął na głowie, zaklaskał uszami, przy okazji trzymał płonące zdjęcie putina między stopami i śpiewał hymn Ukrainy.
Lepszego hakera tutaj potrzeba.
 
Ty również zamiast od razu spychać mnie na margines plujący jadem, do tego rusofilski.

A co do próby zmiany Twoich poglądów, niestety zaprogramowane AI jedynym słusznym spojrzeniem takie jak chatbot (które ma zaimplementowaną poprawność polityczną i obronę kulturowego marksizmu w kodzie programu)
nie przekonam,
choćbym stanął na głowie, zaklaskał uszami, przy okazji trzymał płonące zdjęcie putina między stopami i śpiewał hymn Ukrainy.
Lepszego hakera tutaj potrzeba.


Ale to ty zaczynasz od wyzywania od ukrobotow, ukrofili sugerując że rozmówcy to betony. Podczas gdy nie zauważasz że ty i koledzy tacy jesteście, jak automaty walący tych ukrofilow i ukrobotow o prawie każdym kto nie chce jebać ukrow czy krytykuje wspieranie Rosji. Automaty totalne.
 
Ale to ty zaczynasz od wyzywania od ukrobotow, ukrofili sugerując że rozmówcy to betony. Podczas gdy nie zauważasz że ty i koledzy tacy jesteście, jak automaty walący tych ukrofilow i ukrobotow o prawie każdym kto nie chce jebać ukrow czy krytykuje wspieranie Rosji. Automaty totalne.
Ja nie wyzywam, nie sugeruję a stwierdzam fakt.
Jeszcze z miesiąc temu dało się zauważyć jak z automatu pojawiała się odpowiedź oryginalnego ukrobota po każdym wpisie, który nie gloryfikował Ukrainy.
Dodam raz jeszcze, po każdym wpisie pojawiał się wpis kontrująco-tłumaczący.
Widocznie programista rozsądnie trochę ograniczył reaktywność programu, prawdopodobnie celem zamaskowania stałej obecności.
 
Ja nie wyzywam, nie sugeruję a stwierdzam fakt.
Jeszcze z miesiąc temu dało się zauważyć jak z automatu pojawiała się odpowiedź oryginalnego ukrobota po każdym wpisie, który nie gloryfikował Ukrainy.
Dodam raz jeszcze, po każdym wpisie pojawiał się wpis kontrująco-tłumaczący.
Widocznie programista rozsądnie trochę ograniczył reaktywność programu, prawdopodobnie celem zamaskowania stałej obecności.


No tak. Nazywanie innego usera ukrobotem i twierdzenie, że nie myśli to wcale nie jest wyzywanie. Tylko stwierdzenie faktu. Wiec ja cię nie wyzywam od chama i debila, i bota. Po prostu stwierdzam fakt, że nim jesteś.
 
Ja nie wyzywam, nie sugeruję a stwierdzam fakt.
Jeszcze z miesiąc temu dało się zauważyć jak z automatu pojawiała się odpowiedź oryginalnego ukrobota po każdym wpisie, który nie gloryfikował Ukrainy.
Dodam raz jeszcze, po każdym wpisie pojawiał się wpis kontrująco-tłumaczący.
Widocznie programista rozsądnie trochę ograniczył reaktywność programu, prawdopodobnie celem zamaskowania stałej obecności.
Jak widac bot potrzebuje kilku patchy bo na zarzut ciaglych odpowiedzi na kazdy post i bronienia ukrow dalej odpowiada, petla powinna sie zamknac a sam kod przejść w kolejna iteracje z innymi elementami dyskusji, gdzie zglosic buga? :awesome:
 
Back
Top