Konflikt Rosja-Ukraina

Skończcie już męczyć bułę z tym wołyniem, bo tak to można do końca świata każdemu narodowi wypominać każdą niesprawiedliwość.
 
... trzeba pomagać z głową, a nie na wariata, czyli szastać bez opamiętania pieniędzmi z krwawicy polskiego podatnika. Szastać pieniędzmi, które już teraz trzeba dodrukowywywać, bo ze względu na wszelakie tzw tarcze antyinflacyjne, wpływy z podatków są obecnie w kategorii lekko - śmiesznej. Dodrukowywać, czyli robić ze złotówki papier toaletowy, nakręcać inflację ze względu na mnóstwo pustego pieniądza na rynku, by na koniec podzielić los bankrutującej Wenezueli. ...
Z tym się w pełni zgadzam, uważam, że pomoc jest w naszym długofalowym interesie, ale trzeba dać minimum tego ile pozwoli osiągnąć oczekiwany efekt. To jest polityka a nie bal charytatywny na którym robimy dobrze swojemu sumieniu. Niestety władza widzi ogromne poparcie Polaków dla sprawy ukraińskiej i próbuje ugrać swoje przed wyborami.

Ciekawe czy choć jednemu ukrowi pobrali na granicy odciski palców? ewidencjonowali ich jakoś?
Jak się zaczął ten eksodus to gdzieś czytałem, że biorą odciski od wszystkich i dlatego wolno szło przekraczanie granicy.
 
Ja się zastanawiam co wy żeście się tak tych Ukraińców uczepili?
Czy oni sami sobie przyznali te wszystkie świadczenia, czy jednak nasz piękny rząd to zrobił? Oni mają odpowiadać za politykę rządu?
 
Serio, niedobrze mi się robi od waszego narzekania na rzekome rozdawnictwo. Powinniśmy się cieszyć, że skoro takie pieniądze są znajdowane w budżecie, to jest to jasny znak, że nas stać i jesteśmy bogatym narodem o świetlanej przyszłości. Widać u was elementarne braki z zakresu ekonomii i totalny brak empatii w stosunku do potrzebujących sąsiadów.
 
Serio, niedobrze mi się robi od waszego narzekania na rzekome rozdawnictwo. Powinniśmy się cieszyć, że skoro takie pieniądze są znajdowane w budżecie, to jest to jasny znak, że nas stać i jesteśmy bogatym narodem o świetlanej przyszłości. Widać u was elementarne braki z zakresu ekonomii i totalny brak empatii w stosunku do potrzebujących sąsiadów.
chyba bardziej dodrukowywane, państwa nawet na 500+ nie stać, a co dopiero na łożenie na ukr@ińców
 
:kaczy:

ale się złapałem na bajta
Czy Bill mnie bajtuje, że złapał się na bajta, że ja go bajtuję bajtem?
comment_VtS4sIVA38ml9abQOi2mdc3n7KpWLioL,w400.jpg
 
Ja się zastanawiam co wy żeście się tak tych Ukraińców uczepili?
Czy oni sami sobie przyznali te wszystkie świadczenia, czy jednak nasz piękny rząd to zrobił? Oni mają odpowiadać za politykę rządu?
Ja ich tu nie zapraszałem. I tak jak nie mam nic przeciwko indywidualnym ukrom, tak mam dużo przeciwko temu narodowi.
 
Jak się zaczął ten eksodus to gdzieś czytałem, że biorą odciski od wszystkich i dlatego wolno szło przekraczanie granicy.
też w kolejkach po PESEL zbierali odciski palców. Ba, nawet te dopłaty do przyjęcia Ukraińca nie byłyby przecież program socjalnym (bo to grosze były) tylko aby sprawdzić jak ci ludzi się rozmieścili. Rząd zrobił mało, ale i tak więcej niż NIemcy w 2015 roku. Przypominam, że w DE długo kłamanie we wniosku azylowym nie było karane,
Ta cała wojna na Ukrainie pokazała jak słaba jest polska prawica, od pierwszego dnia sianie plotek, granie na najniższych instyktach dorównywanie tym Biedroniowi i Śmieszkowi, bo czym się różnią teksty ,,e e e widzicie tam jak Murzyna jakiegoś potraktowali na granicy" od ,,e e e ja słyszałem mi tam ten narodowiec ROla też pisał, że to to ten nożownik to Ukrainiec no". Oczywiście w obydwóch wersjach nie ma żadnych dowód, ale się klika. Konfederacja na poziomie okopress i to na poziomie rady krajowej. Już zresztą się wyzywają od partii węży...
Oczywiście dziennikarze to też jadą po bandzie: Boże ten Warzecha, jakiś geopolityk który nie wie kto mordował w Buczy ale wie kto w Warszawie, Warzecha z kopiowaniem analiz "ekspertów" uważających że Baltic Pipe był sensu, ten z Najwyższego Czasu też jedzie po bandzie niczym Jacek Wilk.
A ten Wołyń: gdybym wrednym dziennikarzem to zrobiłbym sondę sejmową, kiedy był Wołyń, co to zielona policja i jeszcze pytanie o pare przepisów z II RP.
Hitem za to jest zesranie się o Eurowizje
 
Wiadomo już coś na temat zabójstwa w Warszawie? Czy nie złapali chłopa, który w centrum zajebał kose chociaż wszędzie są kamery?
 
Wiadomo już coś na temat zabójstwa w Warszawie? Czy nie złapali chłopa, który w centrum zajebał kose chociaż wszędzie są kamery?
Będzie tak ja ze słynnym podpalaczem.
Pod dywan, a potem wyjdzie że jakiś Polak hetero i do tego katolik to zrobił.

Z ciekawostek przyrodniczych Ukrainka która oblała ambasadora oczywiście bezkarna.

A Tobie poliniaku mandaty za maski i zamykanie firm. Ahh
:kis:
 
Będzie tak ja ze słynnym podpalaczem.
Pod dywan, a potem wyjdzie że jakiś Polak hetero i do tego katolik to zrobił.

Z ciekawostek przyrodniczych Ukrainka która oblała ambasadora oczywiście bezkarna.

A Tobie poliniaku mandaty za maski i zamykanie firm. Ahh
:kis:
Podobno już ustalili z imienia i nazwiska, że to polak. Ale nie podadzą imienia i nazwiska bo RODO :rutekajak:. Szkoda, że zapominają o RODO przy "przypadkowych" wyciekach danych....
 
Co oni planują? Wtorek.

Bardzo jestem ciekawy jak się skończy sprawa z poddaniem się twierdzy Azovstal. Cały proces ewakuacji (międzynarodowe organizacje, transport, przewiezienie rannych do szpitala) przebiega zbyt humanitarnie jak na rosyjskie standardy.

Spodziewam się, że Kremlowscy przygotowali szereg atrakcji dla pojmanych żołnierzy, oraz szereg atrakcji dla opinii publicznej. Pewnie od jutra sieć zaleją filmiki z ustawionych przesłuchań i rewizji podczas których znajdowane będą materiały sprzeczne z wytycznymi międzynarodowej społeczności. W drugiej kolejności pojmani mogą być wykorzystani jako waluta handlowa przy wymianie więźniów, lub warunków pokoju.

Z drugiej strony nie wierzę, że Ukraińcy nie przerobili w planach takiej sytuacji. Arestowicz i spółka przewidzieli tyle różnych scenariuszy walk, że mam nadzieję, że też pomyśleli o momencie, w którym w rosyjskie ręce wpada duża grupa jeńców. Pytanie też, czy i kto zostanie do końca? Żołnierze wychodzą bez uzbrojenia, nawet jeśli brakowało już amunicji to setki karabinów to spory arsenał dla milicji ze republik separatystycznych. A może na końcu, ci którzy tam zostaną to wysadzą cały Azovstal razem z rosyjskimi żołnierzami?

Miałem pisać, że legenda pułku Azow zostanie pochowana w zgliszczach zakładów, a na jego miejsce powstaną nowe organizację w tym np. Kraken. W sferze PR weszli bardzo mocno publikując film (jest na yt) ze swoich rajdów za uciekającymi z okolic Charkowa wojskami rosyjskimi. Kraken to wysoko mobilne oddziały na pick-upach i w vanach. Uzbrojone po zęby w zachodnie wyrzutnie pocisków przeciwpancernych, a także w wyższej jakości niż AK-47 broń strzelecką. Korzystają ze dronów, dzięki którymi rozpoznają teren, ale też wskazują cele dla artylerii. Organizują zasadzki i tam gdzie są pagórki, lasy, kręte drogi i cieki wodne będą przejmować teren. No i miałem pisać, że odchodzi Azow, by do akcji wszedł Kraken, ale czytam dziś, że w różnych miejscach na Ukrainie powstają nowe oddziały Azowa i jest bardzo wielu chętnych, którzy chcą kontynuować dzieło obrońców Mariupola.

Chcę jeszcze zwrócić uwagę, że mija 83 dzień wojny i kolejny dzień bardzo mocnego zaangażowania Polski, a jeszcze nic u nas nie wyleciało w powietrze. Mądrzejsi ode mnie spece od bezpieczeństwa wróżyli, że coś musi się stać. Pamiętając sprawę Skiprala, wysadzenia składu amunicji na Słowacji, czy handlarza bronią z Bułgarii wszyscy z niepokojem spoglądali na polską infrastrukturę krytyczną. Lecz do tej pory nikt nie otruł personelu z lotniska w Jasionce, nikt nie wysadził Zakładów Azotowych w Puławach, ani nikt nie spowodował katastrowy w warszawskim metrze.

Być może tak się dzieje dzięki pracy naszych służb, być może dzięki temu, że wydaliliśmy kilkudziesięciu pracowników rosyjskiej ambasady... Spotkałem się też z ciekawym komentarzem, że być może dlatego, bo służby w Rosji służą temu by frakcje skupione wokół oligarchów zarabiały. Ich działalność była ukierunkowana na pozyskiwaniu pieniędzy dla swoich mocodawców. A teraz, gdy na Rosję nałożono sankcję, to ludzie służb gorączkowo szukają możliwości importu, eksportu oraz transferów pieniężnych za pomocą sprzymierzeńców w Minsku, Erywaniu, Nur-Sułtanie i Duszanbe. Po prostu zamiast zająć się swoim fachem to ratują biznesy swoich szefów.

Na koniec muszę napisać o polskim przemyśle zbrojeniowym i wozie dla piechoty – kryptonim Borsuk. Cały proces wdrożenia tego pojazdu zaprzecza wszystkim latom wielkich zaniedbań w polskim przemyśle pancernym. Na etapie prototypu wojsko dostanie już cztery wozy, by żołnierze przed wdrożeniem produkcji mogli go przetestować i wprowadzić poprawki. I tak jak tu wszystko idzie super do przodu i zapowiada się świetny produkt rodem ze Stalowej Woli, który będzie w światowej czołówce pojazdów tej klasy. To...

Takich maszyn potrzebujemy 700. Obliczając zdolności produkcyjne, oraz uwzględniając nawet to, że druga linia produkcyjna zostanie utworzona w Poznaniu. To przy założeniu, że produkcja będzie wynosiła 116 wozów rocznie (58 w HSW i kolejne 58 w innej fabryce) – wywiad z Bartłomiejem Zającem, prezesem zarządu Huty Stalowej Wola wchodzącej w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej), to przez najbliższe min. 7-8 lat nie ma szans na sprzedaż Borsuka za granicę, bo nie mamy takich mocy produkcyjnych. Szkoda. Polska stworzy super pojazd, na którym nie zarobi.
 
... Chcę jeszcze zwrócić uwagę, że mija 83 dzień wojny i kolejny dzień bardzo mocnego zaangażowania Polski, a jeszcze nic u nas nie wyleciało w powietrze. Mądrzejsi ode mnie spece od bezpieczeństwa wróżyli, że coś musi się stać. Pamiętając sprawę Skiprala, wysadzenia składu amunicji na Słowacji, czy handlarza bronią z Bułgarii wszyscy z niepokojem spoglądali na polską infrastrukturę krytyczną. Lecz do tej pory nikt nie otruł personelu z lotniska w Jasionce, nikt nie wysadził Zakładów Azotowych w Puławach, ani nikt nie spowodował katastrowy w warszawskim metrze....
Pojawiają się nieśmiałe głosy o możliwości wejścia wojsk NATO na zachodnią Ukrainę, być może Rosji nie jest na rękę robienie teraz takich prowokacji w kraju należącym do Sojuszu?
 
Back
Top