Konflikt Rosja-Ukraina

Lasy wycinane rabunkowo na potęgę, złoża gazu, złoża miedzi wraz z innymi cennymi kruszywami i wiele innych WSZYSTKO SPRZEDAWANE
To jest czysty rabunek.
Większość ludzi z forum nie płaci rachunków za prąd, gaz , wodę czy podatków za nieruchomości i nie ma pojęcia jak poszły ceny w górę., to jest nastepna grabież.
Wielu Polaków idzie pod wodę a oni lekką ręką dowalają następne obciążenia.
NO TAK ALE ZA RUSKA BYŁO BY JESZCZE GORZEJ = co z tego że Owsik kradnie jak inni by kradli jeszcze więcej a łon coś daje.
Niektórzy chyba nie są świadomi o jakich liczbach mowa. Przy odprawach na granicach rzędu 70 tys dziennie, milion Ukraińców pęknie do końca tygodnia. Doliczyć 2 bańki, które zakotwiczyły tu przed wojną, coraz bliżej 10% społeczeństwa narodowości Ukraińskiej w ciągu zaledwie kilku lat. A to przecież nie koniec, bo wojna trwa. 3 bańki, czyli ludnościowo cztery miasta wielkości Krakowa.

 
Wspominałem już, moim zdaniem będą umieszczani między innymi w szkołach, a dzieciaki znowu na zdalnym wylądują.

:zakręcony:


:neildegrassewhoa:

No to muszą już atakować Anglików i Szwedów za NLAW'y, Niemców za Stingery, Francuzów i Amerykanów, za żołnierzy, Rumunie i Słowacje za samoloty, trochę dużo tego. Nie mówię, że tak nie będzie, ale na prawdę patrząc na nastroje i na to, że oligarchowie już zaczynają mówić o pokoju, to raczej tam za wesoło nie jest. Tu dymisja tam dymisja, wydaje mi się, że nawet jak zajmie Ukrainę, to raczej za szybko do ataków się nie będzie kwapić. Sankcje niby chuja dają, ale chyba jednak coś tam dają, ruble w cenie papieru, zwiększają stopy procentowe itd. To wszystko gdybanie. Ale naciskanie na czeczenów i łukaszenke o pomoc, też o czymś mówi. Ale też tak jak mówiłem wczoraj, można pomagać ale po cichaczu i też jestem bardziej za tą opcją.
 
Lasy wycinane rabunkowo na potęgę, złoża gazu, złoża miedzi wraz z innymi cennymi kruszywami i wiele innych WSZYSTKO SPRZEDAWANE
To jest czysty rabunek.
Większość ludzi z forum nie płaci rachunków za prąd, gaz , wodę czy podatków za nieruchomości i nie ma pojęcia jak poszły ceny w górę., to jest nastepna grabież.
Wielu Polaków idzie pod wodę a oni lekką ręką dowalają następne obciążenia.
NO TAK ALE ZA RUSKA BYŁO BY JESZCZE GORZEJ = co z tego że Owsik kradnie jak inni by kradli jeszcze więcej a łon coś daje.
Hahaha z tymi lasami i złożami to pięknie pojechales. To jest właśnie bezmyślne powtarzanie niesprawdzonych informacji.
Poziom zalesienia wzrasta , KGHM kupuje i stawia nowe kopalnie i pozyskuje koncesję na jedne z najwiekszych złóż miedzi.
 
No to muszą już atakować Anglików i Szwedów za NLAW'y, Niemców za Stingery, Francuzów i Amerykanów, za żołnierzy, Rumunie i Słowacje za samoloty, trochę dużo tego. Nie mówię, że tak nie będzie, ale na prawdę patrząc na nastroje i na to, że oligarchowie już zaczynają mówić o pokoju, to raczej tam za wesoło nie jest. Tu dymisja tam dymisja, wydaje mi się, że nawet jak zajmie Ukrainę, to raczej za szybko do ataków się nie będzie kwapić. Sankcje niby chuja dają, ale chyba jednak coś tam dają, ruble w cenie papieru, zwiększają stopy procentowe itd. To wszystko gdybanie. Ale naciskanie na czeczenów i łukaszenke o pomoc, też o czymś mówi. Ale też tak jak mówiłem wczoraj, można pomagać ale po cichaczu i też jestem bardziej za tą opcją.
Oligarchowie robią to na pokaz żeby ich nie wyjebano z ciepłych zagranicznych kurwidołków. Fartunę zdobyli dzięki Putinowi i tej ręki nigdy nie odetną, bo kto będzie obdzielał ich firmy państwowymi zamówieniami, które zrobiły z nich krezusów finansowych? Przyjdzie nowa miotła i może być różnie.
 
Cieszy duzy odzew w tym watku,nie udzielam sie w tym watku ale cczytam Wasze wiadomosci ( nie wszystkie bo jest ich od groma) i jestem pelen podziwu co do niektorych userow i ich wypowiedzi -
dobra robote wykonujecie panowie :deniroclap:
Tak przy okazji polece kanal "HISTORIA REALNA" - super siE tego slucha, konkretnie i na temat, nie to co w telewizji :korwinwhat:
 
Oligarchowie robią to na pokaz żeby ich nie wyjebano z ciepłych zagranicznych kurwidołków. Fartunę zdobyli dzięki Putinowi i tej ręki nigdy nie odetną, bo kto będzie obdzielał ich firmy państwowymi zamówieniami, które zrobiły z nich krezusów finansowych? Przyjdzie nowa miotła i może być różnie.
W drugą stronę, kto będzie chciał z nim siedzieć do końca i mieć potem przejebane za niego jak odjebie coś jeszcze gorszego, siedzenie w ciepłym kurwidołku wiąże się z tym, że jak zacznie machać czymś mocniejszym to może być tak, że nie przydadzą im się już te biliony. Już nie raz w historii ludzie dla pieniędzy robili wszystko, a ci którzy tam są, maja pieniądze na kilka pokoleń do przodu. Dodatkowo tracą teraz bardzo dużo, każdy dzień w tych ich spółkach to setki milionów w pizde, dlaczego mieliby być zadowoleni(tak wiem, że to tylko jakaś tam część ich pieniędzy i kont rozjebanych po całym świecie, ale zawsze).
No to muszą już atakować Anglików i Szwedów za NLAW'y, Niemców za Stingery, Francuzów i Amerykanów, za żołnierzy, Rumunie i Słowacje za samoloty, trochę dużo tego. Nie mówię, że tak nie będzie, ale na prawdę patrząc na nastroje i na to, że oligarchowie już zaczynają mówić o pokoju, to raczej tam za wesoło nie jest. Tu dymisja tam dymisja, wydaje mi się, że nawet jak zajmie Ukrainę, to raczej za szybko do ataków się nie będzie kwapić. Sankcje niby chuja dają, ale chyba jednak coś tam dają, ruble w cenie papieru, zwiększają stopy procentowe itd. To wszystko gdybanie. Ale naciskanie na czeczenów i łukaszenke o pomoc, też o czymś mówi. Ale też tak jak mówiłem wczoraj, można pomagać ale po cichaczu i też jestem bardziej za tą opcją.
Pomyliłem Rumunów z Bułgarami.
 
Za Onetem:

General Motors, Volvo, Volkswagen poinformowały, że zawieszają dostawy samochodów do Rosji. Elon Musk dostarczył na Ukrainę terminale umożliwiające łączenie z internetem przez satelity Starlink. Disney wstrzymał dystrybucję filmów w Rosji - podają agencje :putinlaugh:
 
No cóż, nikt nie chce być posądzony o wspieranie Putina (a już na pewno nie w USA), więc filmy też wylatują z kin. Senator McCarthy podskakuje z radości w grobie :cool:
 
Podobno na Kijów idzie rosyjski sznur wojskowy na odległość kilkadziesiąt kilometrów, a Białoruś ma dziś lub jutro wchodzić.
Coś mi się wydaje że tego nie przeskoczą.
 
Tak sobie patrzę na zdjęcia satelitarne tego konwoju (tak wiem, nic tam nie jedzie a już na pewno nie ma 60 km długości) to czy nie można by już teraz nakurwiać, przecież to idealny cel.
 
  • Like
Reactions: jut
Tak sobie patrzę na zdjęcia satelitarne tego konwoju (tak wiem, nic tam nie jedzie a już na pewno nie ma 60 km długości) to czy nie można by już teraz nakurwiać, przecież to idealny cel.
Też nad tym myślałem.
Mają podgląd w czasie rzeczywistym, mają drony z tego co widziałem. Przechodzili przez taki teren że nie dość że by im rozwalili część tego sprzętu, to zablokowali wjazd pozostałych (przejście przez skarpę).
Aczkolwiek są to takie moje ",złote myśli" Janusza, bo pewno jak by mieli możliwość to by to zrobili.
 
  • Like
Reactions: jut
Trener Academii Gorilla

Kolejny atencjusz.

Wracając na chwilkę do wczorajszego tematu. Proszę do czego doprowadził ten wyrwany z kontekstu screen. Jak ja kurwa gardzę takimi ludźmi. W jednym poście miłość, empatia, super fajnie hej a w następnym nawołują do nalotu na tą Dorotę pod pretekstem walki z nienawiścią potęgując tą nienawiść stukrotnie. Jebane celebryctwo.
26E3D4ED-327F-4C0C-A4F1-1A768CBF3766.png
 
Kolejny atencjusz.

Wracając na chwilkę do wczorajszego tematu. Proszę do czego doprowadził ten wyrwany z kontekstu screen. Jak ja kurwa gardzę takimi ludźmi. W jednym poście miłość, empatia, super fajnie hej a w następnym nawołują do nalotu na tą Dorotę pod pretekstem walki z nienawiścią potęgując tą nienawiść stukrotnie. Jebane celebryctwo.
View attachment 34238
Dokładnie, to jest dramat, tutaj też się to już zaczyna. Ludzie oślepieni telewizorem zaczynają się zachowywać jak dzikie zwierzęta.
 
Widzę, że forum ogarnęła tendencja z innych portali, czyli albo tłum patrzący w tv, którzy by zniszczyli wszystko co związane z Rosją, każde zdanie inne niż wychwalające Ukrainę to zbrodnia teraz.

Po drugiej stronie „prawdziwi, objawieni” którzy jako nieliczni wiedzą, że to wielki spisek, filmiki są tworzone w animacjach, wojny praktycznie nie ma i będą teraz tworzyć teorie pod każde wydarzenie i nawracać „ciemnote”.

Oczywiste jest, że media nakręcają spirale, często publikują fake nagrania czy doniesienia, bo zależy im na klikalności. Z drugiej strony jest to też typowy zabieg wojenny, czyli spamowanie treściami, filmikami z frontu, żeby wytworzyć obraz negatywny oponenta. Niekoniecznie muszą być to prawdziwe relacje.

Z drugiej strony jako osoba siedząca w analityce wojskowej to jak czytam, że konflikt jest w tych samych granicach co 2014, to wiem, że dana osoba nie ma kompletnie pojęcia na temat aktualnych działań na Ukrainie.

Zresztą nie mi oceniać, bo teraz jak i przy każdym innym wydarzeniu tendencja Polska do bycia specjalista w każdej dziedzinie widzę pozostała we krwi.
 
Z drugiej strony jako osoba siedząca w analityce wojskowej to jak czytam, że konflikt jest w tych samych granicach co 2014, to wiem, że dana osoba nie ma kompletnie pojęcia na temat aktualnych działań na Ukrainie.
To jak analityk wojskowy mógłbyś rzucić jakieś światło na sytuację czemu nie napierdalają dronami itp w ten konwój który jedzie? Brak sprzętu żeby to zrobić? Przecież za moment będą się i tak z tym sprzętem musieli zmierzyć.
 
  • Like
Reactions: jut
To jak analityk wojskowy mógłbyś rzucić jakieś światło na sytuację czemu nie napierdalają dronami itp w ten konwój który jedzie? Brak sprzętu żeby to zrobić? Przecież za moment będą się i tak z tym sprzętem musieli zmierzyć.
Obstawiam, że w związku z tym, że skoro konwój jedzie z terytoriów już dobrze kontrolowanych przez Rosjan to pewnie jest solidnie zabezpieczony przeciwlotniczo.
 
Oczywiście, odpowiedź jest bardzo prosta. Konwój, który jest widoczny składa się także z konwoju przeciwlotniczej z włączonymi radarami, w takim przypadku dron, który by się zbliżył został by „zdjęty” szybko i skutecznie.

Niestety drugi rzut rosjan, składa się z samych żołnierzy kontraktowych oraz z lepszym sprzętem i wyciągnęli wnioski z błędów pierwszego natarcia.

Stąd ostatnim czasem mniej materiałów ze zniszczonym sprzętem i ostrzeliwaniem.
 
Polecam obejrzeć film na historii realnej z wczoraj, gdzie gościem był Wolski.

Omawia każdy front po kolei z mapą i w większości się z nim zgadzam.
Możesz streścic w skrócie jak to obecnie wygląda? Jestem w pracy i powiem szczerze nie mam na tyle czasu aby to ogarnąć a ciekawi mnie po prostu jak to rzeczywiście wygląda bo od tych fejków głowa boli.
 
Możesz streścic w skrócie jak to obecnie wygląda? Jestem w pracy i powiem szczerze nie mam na tyle czasu aby to ogarnąć a ciekawi mnie po prostu jak to rzeczywiście wygląda bo od tych fejków głowa boli.
W skrócie lepiej nie nastawiać się tak optymistycznie na sukcesy Ukrainy.

Ponieważ w ciągu max 4 dni okaże się czy drugi rzut odrobił lekcje, jeśli tak to większość dużych miast na Ukrainie zostanie otoczona z każdej strony i Ukraina będzie w słabej sytuacji.

Sytuacja jest tak zmienna, że trudno określić finalny wynik, ale moim zdaniem Rosja w końcu militarnie i tak wygra tę wojnę patrząc na aktualne postępy.
 
Back
Top