Konflikt Rosja-Ukraina

Żeby przyzwyczajać ludzi do nowego ustroju.
Jedna armia, jeden parlament, jedne prawo.
Chyba ta wojna i stosunek do niej naszych sojuszników z UE, wywróciły stolik? Mam nadzieję, że po wojnie nastąpi jakaś sanacja UE, że zostanie to co pozytywne (wspólny rynek, strefa Shengen, unia celna itp.), a ideologiczna nadbudowa zniknie.

Bardzo jestem ciekawy nadchodzącej kampanii wyborczej i tego, czy politycy obecnej opozycji, odważą się zmienić narrację, czy zechcą zauważyć zmianę sytuacji? Czy też będą się bali zmian i uruchomią stare klisze? Jeśli uznają za aktualny, podział na przeciwników UE i bezkrytycznych zwolenników, to mogą się ciężko zdziwić.
 
Chyba ta wojna i stosunek do niej naszych sojuszników z UE, wywróciły stolik? Mam nadzieję, że po wojnie nastąpi jakaś sanacja UE, że zostanie to co pozytywne (wspólny rynek, strefa Shengen, unia celna itp.), a ideologiczna nadbudowa zniknie.

Bardzo jestem ciekawy nadchodzącej kampanii wyborczej i tego, czy politycy obecnej opozycji, odważą się zmienić narrację, czy zechcą zauważyć zmianę sytuacji? Czy też będą się bali zmian i uruchomią stare klisze? Jeśli uznają za aktualny, podział na przeciwników UE i bezkrytycznych zwolenników, to mogą się ciężko zdziwić.
A taki offtop szybki jeszcze bo cenie soboe Twoje zdanie na tematy polityczne.
Myślisz, że PIS może przegrać te wybory?
 
Chyba ta wojna i stosunek do niej naszych sojuszników z UE, wywróciły stolik? Mam nadzieję, że po wojnie nastąpi jakaś sanacja UE, że zostanie to co pozytywne (wspólny rynek, strefa Shengen, unia celna itp.), a ideologiczna nadbudowa zniknie.

Bardzo jestem ciekawy nadchodzącej kampanii wyborczej i tego, czy politycy obecnej opozycji, odważą się zmienić narrację, czy zechcą zauważyć zmianę sytuacji? Czy też będą się bali zmian i uruchomią stare klisze? Jeśli uznają za aktualny, podział na przeciwników UE i bezkrytycznych zwolenników, to mogą się ciężko zdziwić.
Długie nosy debatują w Davos co z tego wyjdzie dowiemy się w swoim czasie.
 
Relacja z ćwiczeń: :roberteyeblinking:



Stara sowiecka szkoła wiecznie żywa Towarzysze
:deniroclap:
Jeszcze brakuje chleba z wódką na deser :P

Jak oni zrobią 300 tys. armię bez schodzenia z jakości to będzie cud...
 
A taki offtop szybki jeszcze bo cenie soboe Twoje zdanie na tematy polityczne.
Myślisz, że PIS może przegrać te wybory?
Myślę, że tak, ale nie ze względu na to, że dostaniemy bardziej konkretną propozycję z drugiej strony, ale z uwagi na erozję tej władzy, Oni są w tej samej sytuacji co PO w 2015, podzieleni wewnętrznie, zdemoralizowani, leniwi i ośmieszeni (KPO). Wystarczy poczytać opinie nieco bardziej niezależnych, prawicowych dziennikarzy, zaczynają kpić z naczelnika, Morawieckiego i innych. A to znak, że PIS przestaje reprezentować część prawicowych wyborców (na początek tych myślących samodzielnie). Oni pewnie nie zagłosują na Tuska, ale na Konfę już mogą, albo zostaną w domu.

Oczywiście, zostało jeszcze dużo czasu, a sytuacja jest dynamiczna, np.: wojna może się skończyć (będzie entuzjazm), albo rozkręcić jeszcze bardziej (nowi uchodźcy, strach...), to wszystko może zmienić postrzeganie władzy. Do tego dochodzi inflacja, ceny paliw, jak ludzie dostaną rozliczenia za ogrzewanie i dopłaty przekroczą oczekiwania, to winny będzie rząd. No i pytanie jak ten czas wykorzysta opozycja, co zaproponuje? Czy będzie potrafiła wyjść z tych ram, w jakie wsadziło ich PiS (sługusy Niemiec), czy będą w stanie zaproponować coś świeżego?
 

Ruskie sobie obchodzą Zachodnie sankcje odnośnie towarów całkiem sprawnie. W pierwszym półroczu przepływ towarów z turcji do cccp wzrósł trzykrotnie. Głównie przez gruzińskie drogi.

Pozyskiwanie towarów przez Gruzję i sąsiednie kraje, takie jak Armenia i Azerbejdżan, pomogło Rosji przetrwać burzę gospodarczą spowodowaną inwazją na Ukrainę.


Współpraca gospodarcza z Rosją, która po wojnie w 2008 roku przejęła kontrolę nad jedną piątą terytorium Gruzji, rozwścieczyła wielu Gruzinów. Gruziński rząd ma naciskać, aby ściśle egzekwowano zachodnie sankcje i przez to miano odmówić wielu dostaw. Ale przeciwnicy partii rządzącej w parlamencie twierdzą, że towary i pieniądze przepływają w dużej mierze bez przeszkód.

szybko rosnący wolumen handlu może przerosnąć zdolność Gruzji do egzekwowania sankcji. Państwo ma się znaleźć w ścisku pomiędzy potęgami – twierdzi rozmówczyni z senior researcher at the International Institute for Strategic Studies.


Gruzja ma balansować w ten sposób pomiędzy prozachodnią orientacją w kwestii polityki, a ekonomiczną zależnością od cccp. Tureckie i rosyjskie firmy wykorzystują Gruzję jako kraj tranzytowy.


Dostarczane są głównie części do fabryk, surowe materiały i samochody – tego najbardziej potrzebują. Bo większość żarcia mają sobie sami produkować, a dobra konsumenckie ściągają głównie z Azji.

Od maja kacapia otrzymała towary o wartości ponad 20 miliardów dolarów w ramach tzw. importu równoległego — kiedy coś jest przywożone do kraju bez zgody firmy będącej właścicielem znaku towarowego.

Do końca 2022 r. cccp prawie przywróciła swój przedwojenny poziom importu, według krajowego banku centralnego – jednocześnie zwiększając główne źródło dochodów: cła pobierane od towarów wwożonych do kraju.
 

Ruskie sobie obchodzą Zachodnie sankcje odnośnie towarów całkiem sprawnie. W pierwszym półroczu przepływ towarów z turcji do cccp wzrósł trzykrotnie. Głównie przez gruzińskie drogi.

Pozyskiwanie towarów przez Gruzję i sąsiednie kraje, takie jak Armenia i Azerbejdżan, pomogło Rosji przetrwać burzę gospodarczą spowodowaną inwazją na Ukrainę.


Współpraca gospodarcza z Rosją, która po wojnie w 2008 roku przejęła kontrolę nad jedną piątą terytorium Gruzji, rozwścieczyła wielu Gruzinów. Gruziński rząd ma naciskać, aby ściśle egzekwowano zachodnie sankcje i przez to miano odmówić wielu dostaw. Ale przeciwnicy partii rządzącej w parlamencie twierdzą, że towary i pieniądze przepływają w dużej mierze bez przeszkód.

szybko rosnący wolumen handlu może przerosnąć zdolność Gruzji do egzekwowania sankcji. Państwo ma się znaleźć w ścisku pomiędzy potęgami – twierdzi rozmówczyni z senior researcher at the International Institute for Strategic Studies.


Gruzja ma balansować w ten sposób pomiędzy prozachodnią orientacją w kwestii polityki, a ekonomiczną zależnością od cccp. Tureckie i rosyjskie firmy wykorzystują Gruzję jako kraj tranzytowy.


Dostarczane są głównie części do fabryk, surowe materiały i samochody – tego najbardziej potrzebują. Bo większość żarcia mają sobie sami produkować, a dobra konsumenckie ściągają głównie z Azji.

Od maja kacapia otrzymała towary o wartości ponad 20 miliardów dolarów w ramach tzw. importu równoległego — kiedy coś jest przywożone do kraju bez zgody firmy będącej właścicielem znaku towarowego.

Do końca 2022 r. cccp prawie przywróciła swój przedwojenny poziom importu, według krajowego banku centralnego – jednocześnie zwiększając główne źródło dochodów: cła pobierane od towarów wwożonych do kraju.
W ogóle Gruzja jest ciekawym krajem. Pomimo tego rozbioru w 2008 to nadal dużo rosyjskich turystów jeździło do Gruzji. To Batumi to jakieś miejsce ruskich bananowców.
BTW w tym Batumi apartamenty z widokiem na morze czasami są tańsze niż w Polsce mikrokawalerka :korwinlaugh:

Kurczę widziałem to zestawienie ile wzrosły ceny w Rosji i co głównie po wojnie -bym musiał poszukać. Chyba elektronika była wysoko
 
Chyba ta wojna i stosunek do niej naszych sojuszników z UE, wywróciły stolik? Mam nadzieję, że po wojnie nastąpi jakaś sanacja UE, że zostanie to co pozytywne (wspólny rynek, strefa Shengen, unia celna itp.), a ideologiczna nadbudowa zniknie.

Bardzo jestem ciekawy nadchodzącej kampanii wyborczej i tego, czy politycy obecnej opozycji, odważą się zmienić narrację, czy zechcą zauważyć zmianę sytuacji? Czy też będą się bali zmian i uruchomią stare klisze? Jeśli uznają za aktualny, podział na przeciwników UE i bezkrytycznych zwolenników, to mogą się ciężko zdziwić.
Gdzie widzisz te stoliki do góry nogami? Kto w Polsce zmienił narrację? Ja mam wrażenie jeszcze większej wkrętki na europejskość "europejczyków".
 
Gdzie widzisz te stoliki do góry nogami? Kto w Polsce zmienił narrację? Ja mam wrażenie jeszcze większej wkrętki na europejskość "europejczyków".
Dlatego piszę, że "chyba". Mam nadzieję, że to co mówią to jedno, a co zrozumieli to drugie. Bo trzeba być ślepym żeby nie widzieć co jest grane w UE, ale do puki unia będzie grała na zniszczenie PiS to nikt z PO nic nie powie.

Pewnie jak zwykle, prawda wyjdzie dopiero w działaniu, po wyborach, a w kampanii będą z nimi w chu..a lecieć, jak z dziećmi.
 
Image
 
Ciekawostka:


Jak ktoś ma wujka w ministerstwie to może by mu podpowiedział żeby i nasi tam pozaglądali?

Bo jak ten wujek jest w ministerstwie to z nadania pis, czyli debil i sam na to nie wpadnie :awesome:
 

Minister rolnictwa przekazuje rolnikom nieprawdę, zapewniając, że od listopada nie ma już w imporcie zboża technicznego, że na granicy prowadzone są ścisłe kontrole, że wiele transportów zostało wycofanych i że zboże wjeżdżające do Polski będzie badane na pozostałości pestycydów i w tym celu zostały zakupione chromatografy” – informuje Zamojskie Towarzystwo Rolnicze.


Tak dla nie wtajemniczonym Upadlina pcha do nas cały syf zborze techniczne które idzie jako normalne spożywcze na mąkę a nie nadaje sie na nic
No ale nie dobra o tym mówic

Słava upadlinie!!!!!!
 

Minister rolnictwa przekazuje rolnikom nieprawdę, zapewniając, że od listopada nie ma już w imporcie zboża technicznego, że na granicy prowadzone są ścisłe kontrole, że wiele transportów zostało wycofanych i że zboże wjeżdżające do Polski będzie badane na pozostałości pestycydów i w tym celu zostały zakupione chromatografy” – informuje Zamojskie Towarzystwo Rolnicze.


Tak dla nie wtajemniczonym Upadlina pcha do nas cały syf zborze techniczne które idzie jako normalne spożywcze na mąkę a nie nadaje sie na nic
No ale nie dobra o tym mówic

Słava upadlinie!!!!!!
Putin kazał ci to powiedzieć?
 

Minister rolnictwa przekazuje rolnikom nieprawdę, zapewniając, że od listopada nie ma już w imporcie zboża technicznego, że na granicy prowadzone są ścisłe kontrole, że wiele transportów zostało wycofanych i że zboże wjeżdżające do Polski będzie badane na pozostałości pestycydów i w tym celu zostały zakupione chromatografy” – informuje Zamojskie Towarzystwo Rolnicze.


Tak dla nie wtajemniczonym Upadlina pcha do nas cały syf zborze techniczne które idzie jako normalne spożywcze na mąkę a nie nadaje sie na nic
No ale nie dobra o tym mówic

Słava upadlinie!!!!!!
Slava gieroyom!
 

Minister rolnictwa przekazuje rolnikom nieprawdę, zapewniając, że od listopada nie ma już w imporcie zboża technicznego, że na granicy prowadzone są ścisłe kontrole, że wiele transportów zostało wycofanych i że zboże wjeżdżające do Polski będzie badane na pozostałości pestycydów i w tym celu zostały zakupione chromatografy” – informuje Zamojskie Towarzystwo Rolnicze.


Tak dla nie wtajemniczonym Upadlina pcha do nas cały syf zborze techniczne które idzie jako normalne spożywcze na mąkę a nie nadaje sie na nic
No ale nie dobra o tym mówic

Słava upadlinie!!!!!!
Mmmm klasyka. Teoria, którą wyśmiewali i zaprzeczali znowu okazuje się prawdą.
images (4).jpeg
 
Bardzo kurwaaaaaaaaa dużo ziemi maja na słupa kupione na upadlinie , Niemcy i Holendrzy pchaja potem do Ue swoje towary
O tym czytałem i nie tylko na upadlinie to robią.
Nie chce mi się szukać teraz, ale kiedyś jak jeszcze upaina nie była modna to rzucił mi się w oczy temat własności i jakie to było zaskoczenie jak tą ziemię miały Amerykańsko-Rosyjsko-Ukraińskie spółki holdingowe.
 
Niewiarygodne. Przecież to jest jeszcze ze dwa razy większy cymbał od tego, który chodzi w przyciemnionych okularach niczym Steven Seagal.


Piekna sprawa. Co prawda niby coraz wiecej czolgow splywa do polszy a my pozbywamy sie staroci ktorych konserwacja jest nieoplacalna. Lepiej w sumie by zniszczyly sie pod bachmutem niz w magazynie pod warszawa.


Lecz przyznawanie takich rzeczy to frajerstwo, wystarczylo powiedziec ze wysłaliśmy duzo i aktywnie wspieramy front, tylko tyle i az tyle.
 
Back
Top