Konflikt Rosja-Ukraina

@Halibut 2.0 zrób se temat do wybielanib ukrów
a ten zostaw na wrzutki o wojnie
bo rynce opadajo

W sumie to mało tutaj wybielam w czyms Ukrow, częściej zwracam uwagę na manipulacje lub kłamstwa. Dlatego przykładów tego wybielania raczej nikt tu nie znajdzie, ew. kilka naciągając definicje "wybielania"
No i niestety masa rzeczy tutaj to nie wrzutki o wojnie ale wrzutki antyukrainskich. Niech założą temat do tego, co nie?
 
W sumie to mało tutaj wybielam w czyms Ukrow, częściej zwracam uwagę na manipulacje lub kłamstwa. Dlatego przykładów tego wybielania raczej nikt tu nie znajdzie, ew. kilka naciągając definicje "wybielania"
No i niestety masa rzeczy tutaj to nie wrzutki o wojnie ale wrzutki antyukrainskich. Niech założą temat do tego, co nie?
Tylko tobie odpala sie poeta jak tylko coś o tych Baszmakach pojawi sie i walisz
eseje reszta ma to w dupie albo grzecznie przewinie
 
Tak szczerze, to myślę, że powinni mieć na wszystko wystawiony rachunek: czołgi T72 - tyle, zakwaterowanie uchodźców - tyle, leczenie, szkolnictwo, broń, starlinki itd..

Kto i ile powinien z tego zapłacić, to już inna sprawa, ale rachunek ekonomiczny trzeba znać. Może będzie tak, że pobita Rosja będzie bulić odszkodowanie i wtedy można się upomnieć o swoje? Na dzień dzisiejszy to oprócz poklepywania po plecach UE przyznała nam chyba 200 mln euro, co jest wręcz śmieszne, biorąc pod uwagę, że możemy tych ludzi wsadzić w autobusy i podrzuć dalej na zachód.

A w Bitwie o Anglię nasi przodkowie nie latali angielskimi samolotami :

Wyasygnowane fundusze przez rząd jego królewskiej mości Polskiemu Rządowi jako kredyt 9 606 000 funtów Fundusze przeznaczone na : samoloty, silniki, wyposażenie, materiały do lotów operacyjnych i szkolenia wyżywienie, umundurowanie, zakwaterowanie, paliwo, światło, transport, pomoc medyczna materiały do utrzymania i konserwacji samolotów, w tym paliwo, bomby, amunicja, ładunki wybuchowe. Używanie instalacji lotniskowych, takich jak hangary, warsztaty, biura, itd. do 31 grudnia 1945 roku 90 044 000 funtów

Razem 107 650 000 funtów. Wszystko zostało pokryte z rezerw polskiego złota zdeponowanego w Kanadzie.
 
Ruscy twierdzą, że rozwalili siedmiu najemników z Polski. Pojawiła się gdzieś indziej taka informacja?

 
  • Like
Reactions: spa



Ciekawe na ile takich ataków Rosja jeszcze ma siły. Jeżeli kiedyś rzeczywiście uda im się uszkodzić z 40% infrastruktury to może być serio nie ciekawie.

Ps. Czyli jednak jest wojna na terenie całej Ukrainy.
 
Ruscy twierdzą, że rozwalili siedmiu najemników z Polski. Pojawiła się gdzieś indziej taka informacja?


W lipcu na Gazeta.pl było info, że zginął Polak na ukr. z międzynarodowego batalionu, a i kilka dni temu, chyba też tam na portalu, mignęło mi że zabili i chyba ranili kolejnego polskiego najemnika. Ale całej prawdy pewnie i tak nie dojdziesz.
 
W lipcu na Gazeta.pl było info, że zginął Polak na ukr. z międzynarodowego batalionu, a i kilka dni temu, chyba też tam na portalu, mignęło mi że zabili i chyba ranili kolejnego polskiego najemnika. Ale całej prawdy pewnie i tak nie dojdziesz.
Te sytuacje kojarzę.
 
Dobra, frajerzy, zara Was oświecę jak będzie: rachunek to wystawi, ale Upaina Polszy za bronienie jej granic i naszej wolności a media i pożyteczni idioci biją w ten bębenek jak wściekli, nie widzicie tego? Każda opcja polityczna (oprócz konfy) przyjmie ten rachunek, zapłaci go i ucałuje rękę upaińskich pejsów a Wy dalej fantazjujcie jak to Polsza będzie odbudowywała Ukrainę. Tyle lat tu żyjecie i dalej jakaś naiwna nadzieja się w Was tli. Podziwiam opór w przyjęciu rzeczywistości do wiadomości :korwinlaugh:
 
Od poczatku wojny praktycznie sie mowi, ze ruscy juz lada moment wystrzela ostatnia rakiete, a oni caly czas napierdalaja.
Co nie znaczy, że to nie prawda. "cały czas" to przesada. To chyba 3 czy 4 taki atak.

Jeżeli im zostało np 800 rakiet to jest to resztówka, ale starczy na 10 takich ataków. Prawdopodobne nie są w stanie atakować celów wojskowych przez silne OPL i wszystko zostaje im na terroryzm wobec cywili.
 
received_697494465068252.jpeg
 
Jeśli rakiety się potwierdzą, to jestem ciekawy jak rozegra to świat i Polska. 3 WŚ można włożyć między bajki gdzie już niektórzy wypisują takie bzdury, ale jestem ciekaw jak to zostanie rozegrane, bo to jednak wielki skandal międzynarodowy.
 
Jeśli rakiety się potwierdzą, to jestem ciekawy jak rozegra to świat i Polska. 3 WŚ można włożyć między bajki gdzie już niektórzy wypisują takie bzdury, ale jestem ciekaw jak to zostanie rozegrane, bo to jednak wielki skandal międzynarodowy.
A jak ruscy zestrzelili holenderski (chyba) samolot pasażerski z ~200 osobami na pokładzie, to jak ten skandal międzynarodowy rozegrali?
 
Back
Top