Konflikt Rosja-Ukraina

I serio wyzywasz nas od prostaków w tym kolegę Tucznika?
Zaciekawiłeś mnie tym, że zostałem nazwany „prostakiem” Aż ciekawość zwyciężyła i spojrzałem w ignorowaną zawartość. Dowiedziałem się tam też o swoim przerośniętym ego. Przeczytać coś takiego, wystukanego palcami tej konkretnie jednostki, to czysta abstrakcja łamane na blagierstwo. Ech, że ten człowiek naprawdę myśli, że po tej niesławnej ankiecie jest w stanie kogokolwiek jeszcze obrazić lub być branym na serio?

Dziękuję, kolego Vitas, za alert i jednocześnie proszę wszystkich o nieinformowanie mnie, nawet nieintencjonalne, o kolejnych wzmiankach na mój temat wystosowywanych przez tego osobnika. Mógłbym znowu okazać słabość, tracąc czas na te bzdury. A ja wolę pozostawać w błogiej nieświadomości.

W sumie też Ci, Vitas, polecam tę taktykę -- ignor. Bo nie jest tak, że z innymi tu się człowiek nie spiera. Jest tu naprawdę sporo różnych spojrzeń na to zagadnienie. Mogę się z nimi nie zgadzać, ale szanuję i przyjmuję do wiadomości, nie zamierzając na siłę przekonywać. Szanuję, wyłączając to jedne, jedyne indywiduum.
 
Dobra chłopaki, bo widze, że jesteście niereformowalni. Myślałem, że mogę komentować to co wrzucacie, i utrzyma się poziom gdy będę ignorował wasze personalne wycieczki unikające merytoryki, ale po tym co odpierdolil Vitas i Tucznik widze, że to nie możliwe. Zwłaszcza Vitas nie umie bez tego żyć, Szplin chociaż umie się powstrzymać bez wywoływania takiego syfu. Pech chce, że najdurniejsze rzeczy i kłamstwa te kilka osób tu regularnie wrzuca, ale trudno, liczę na inteligencję userów w ocenie tego najbardziej oczywistego syfu.
Tak więc wygraliście, muszę ignorować wszystko co wrzucacie. Na szczęście jest tu tylko kilka takich osób(chociaz najwięcej piszą). Wystarczy olać dwie, trzy osoby.
 



Masz coś więcej? Bo nie mam zamiaru wykupować subskrypcji wyborczej xd
Bo z jednej strony tam podobno są prawie sami ciężko chorzy, niepełnosprawni, onkologiczni, z drugiej w pierwszym akapicie czytam że ci ludzie już się tam ustawili, mają pracę itd. Więc jak się ustawili, mają pracę, to czemu mają za darmo mieszkać? A jeżeli są obłożnie chorzy to jak mają pracować? Podobno też tam płacą i napisali petycje by przenieść remont na następny rok po prostu.
 
Last edited:
Masz coś więcej? Bo nie mam zamiaru wykupować subskrypcji wyborczej xd
Bo z jednej strony tam podobno są prawie sami ciężko chorzy, niepełnosprawni, onkologiczni, z drugiej w pierwszym akapicie czytam że ci ludzie już się tam ustawili, mają pracę itd. Więc jak się ustawili, mają pracę, to czemu mają za darmo mieszkać? A jeżeli są obłożnie chorzy to jak mają pracować?
Nie potrafisz się powstrzymać co, każdy nie chwalący ukraińskich młotów wpis i 120sek później reakcja.
Ja pierdolę, pracuję i odświeżam tylko ten dział sprawdzając jak szybko zareagujesz. Przecieram oczy ze zdumienia, wpis wcześniej sugerowałeś, że odpuszczasz.
NA KAŻDY WPIS. Masz życie oprócz forum?
:applause:
 
Nie potrafisz się powstrzymać co, każdy nie chwalący ukraińskich młotów wpis i 120sek później reakcja.
Ja pierdolę, pracuję i odświeżam tylko ten dział sprawdzając jak szybko zareagujesz. Przecieram oczy ze zdumienia, wpis wcześniej sugerowałeś, że odpuszczasz.
NA KAŻDY WPIS. Masz życie oprócz forum?
:applause:
Biorąc pod uwagę,że nie potrafił wypierdolić z forum,a mnie i Szplina już kilkukrotnie wrzucał do ignora to raczej nie.
A czasu ma od chuja, bo bawi się w Bastiana.
 
Nie potrafisz się powstrzymać co, każdy nie chwalący ukraińskich młotów wpis i 120sek później reakcja.
Ja pierdolę, pracuję i odświeżam tylko ten dział sprawdzając jak szybko zareagujesz. Przecieram oczy ze zdumienia, wpis wcześniej sugerowałeś, że odpuszczasz.
NA KAŻDY WPIS. Masz życie oprócz forum?
:applause:

Zareagowałem na mniej niż 50 % wpisów ostatnich kilku dni.

Napisałem że będą ignorował wrzuty Vitasa i paru innych podobnych elementów. Luke nie jest Vitasem.
 
Zareagowałem na mniej niż 50 % wpisów ostatnich kilku dni.

Napisałem że będą ignorował wrzuty Vitasa i paru innych podobnych elementów. Luke nie jest Vitasem.
jako, że mam od chuja pracy przy kompie, w tym tygodniu
przypilnuję patrząc z tego windowsa
9bba15b5fb77210ee1115de0e3d65aa0.jpg
 

Wiadomo, że nie można jakieś kaleki czy stare kobiety wyrzucać na bruk i dla takich powinni skombinować lokale zastępcze. co też zrobić zamierzają… Ale czy Ci ludzie, ukraińcy, naprawdę spodziewali się, że będą sobie w hoteliku mieszkać po kres swoich dni? Za wyborczą: „Urzędnicy wojewody proponują im inne miejsca, ale oddalone od Poznania o kilkadziesiąt kilometrów. Ukraińcy z Poznania wynosić się nie chcą, bo ułożyli już tu sobie życie.” Musieliby dojeżdżać do Poznania! Wyobrażacie to sobie? Dojeżdżać z jakiś wioch i miasteczek! Przecież to jakaś tragifarsa…

Na szczęście pożyteczny idiota, poseł nowośmiesznej Szałapka stoi na straży: "Czy przeprowadzenie relokacji w okresie jesienno-zimowym jest w pana ocenie humanitarne?", „Jakie działania może podjąć ministerstwo w tej sprawie, by zapewnić obecnym mieszkańcom hoteli godne warunki życia i zamieszkania?" - pisze poseł Adam Szłapka i pyta, czy "nie można przesunąć terminu remontu hotelu, by dać uchodźcom więcej czasu na znalezienie innych lokali dla siebie?".

Tu wychodzi roszczeniowość ukraińców, której niby nie ma, a jednak jest. Powinni dziękować i być wdzięczni, że ktoś użyczy im lokali socjalnych, bo ta ich argumentacja, że "ja chcę, bo mi tu dobrze" jest zwyczajnie infantylna i na poziomie dziecka z podstawówki. To jest roszczeniowość i jakieś oderwanie od realiów/rzeczywistości. Ale skoro znakomita większość Ukraińców wierzy, że za dekadę ich kraj będzie kwitnącą unijną gospodarką, to może nie powinno mnie to dziwić.

Ale też nie oni ponoszą całą winę – swoje dołożyły nasze debilne władze „mocarstwa humanitarnego” z pinokiem na czele i resztą klaunów. Bogatych chojraków, którzy twierdzili, że ze wszystkim sobie poradzą i nie potrzebują z zewnątrz pomocy. Wszystkich zapraszali z szeroko rozwartymi ramionami… a zaraz będą na kolanach robili do Brukseli pielgrzymki, aby tylko skapnęło coś pieniążków z KPO. By gospodarka nie padła na pysk, by ceny za prąd, ogrzewanie i w sklepach nie dobiły obywateli. Ale gest się miaaaało. Szkoda, że nie za swoje.
 
Last edited:
Wiadomo, że nie można jakieś kaleki czy stare kobiety wyrzucać na bruk i dla takich powinni skombinować lokale zastępcze. co też zrobić zamierzają… Ale czy Ci ludzie, ukraińcy, naprawdę spodziewali się, że będą sobie w hoteliku mieszkać po kres swoich dni?
tak
:beczka:

od razu przypomina mi się kilka zdarzeń z przeszłości, których byłem w sumie świadkiem i zachowanie "uchodźców" z "syrii" hihi w eNeReFie jak to moja śp. babcia na szwaby mawiała
 
Mogli by iść na kompromis. Oni chcą zostać tylko do końca zimy i płacić za pokoje(pytanie ile?). Więc wypierdolić tych którzy którzy mają normalną pracę, niech idą choćby wynająć hotele robotnicze, a zostawić lub przenieśc gdzieś w Poznaniu tych serio potrzebujących, bo rzeczywiście chujowo w zimę tak wypierdalać.
 

No 20 minut minęło, kawka wypita, po kontroli

R.8fb344ebb1b08418c702bfb9134b38d7


Dzielny forumowy

giphy.gif


Quizotegiphy-5.gif



oparł się pokusie, brawo.

Jestem wzruszony, dobrze rokuje na przyszłość.
 
Leniu patentowany,
nawet nie przeczytałeś dokładnie mojego wpisu.

Zdanie klucz wytłuściłem
:lol:


Myślałem, że to ironia w innym sensie(w sensie, że uważasz iż się złamałem):p

Akurat gdy to pisałeś usunąłem wpis bo i tak uznałem że bez sensu
 
Z cyklu "A Polacy też, tylko gorzej i naprawdę a nie z zmyślonych historii"


Pamiętacie ten wpis?

Screenshot_2022-11-14-22-54-55-257_com.facebook.katana.jpg



No więc zapytałem się bezpośrednio o jakie sytuację chodzi. Oto odpowiedź:

" obywatelka Ukrainy miała pretensje co w sklepie robią Polacy , jakim prawem i. Pomagamy , sklep skierowany jest dla wsparcia jastrzebian a tak jak napisałam zostałam wyzwana , za to ze pomagam Polakom , niestety osoby z Ukrainy uważają że tylko im ma sie pomagać i takie miejsca sa dla nich , co nie jest prawdą oczywiście"



Czyli okazuje się, że to rzeczywiście zwykła propagandowa nagonka imbecylki o mentalności Czarodzieja. A inne imbecyje jak te małpki skaczą do trywialnej prowokacji.

Ciekawe czy odpisze na moja kolejna wiadomość czy po prostu usunie komentarze.
Moja odpowiedź:

"

Czyli chodzi o jedną sytuację z jedną Ukrainka i taki wpis? To idiotyczne. Tylko parę postów wyżej są informacje o Polkach które robią gorsze akcje. Nie widzę wpisu, że ta instytucja przestanie pomagać Polakom, którzy notorycznie coś złego robią.
Te "osoby" z Ukrainy to jedna osoba. A widze tutaj masę Polaków którzy piszą iż należy tylko im pomagać i nie powinno się Ukraińcom. Czyli: mamy czarno na białym, że Polacy są w liczbie mnogiej tacy jak opisana przez Panią,być może fikcyjna, jedna Ukrainka?

To zwykła propaganda."
 
Establishmentowi nie przejdzie przez gardo, że imigracja to są potencjalne, długofalowe zalety dla zusu, gospodarki itp., ale też i zagrożenia. Bo przecież nie można uczciwie przedstawić sytuacji i trzeba ludziom sprzedawać uproszczoną, czarno-białą, wizję świata. Wszelkie niuanse są be, bo tłuszcza dostanie mętliku w tych swoich, już i tak wątłych, umysłach.
Obywatel w PL nie zasługuje na prawdę, mógłby sobie z nią nie poradzić, dlatego znają ją tylko wybrani i wtajemniczeni. Władza popełnia te same błędy co przy pandemii, nie komunikuje się uczciwie ze społeczeństwem tylko steruje nastrojami. To się zemści. Z resztą, media robią to samo, w zależności od linii programowej.

W ogóle odnoszę wrażenie, że każda władza, która zostaje wybrana, zaraz po wyborach uznaje swoich wyborców za kretynów, i uznaje np, że: Polakom nie można dać dostępu do broni (pozabijają się w pierwszą sobotę), nie można im wszystkiego powiedzieć (nie zrozumieją i będzie problem), kierowcy w krajach wokół nas mają jakieś dopuszczalne limity alko we krwi, ale Polak nie może, bo to debil i pewnie jeździłby po pół litrze parkowej.
 
Władza popełnia te same błędy co przy pandemii, nie komunikuje się uczciwie ze społeczeństwem tylko steruje nastrojami. To się zemści.
Wniosek jest różny i zależy od "miejsca siedzenia"
Zauważ, że można bezkarnie robić obywatela za debila bez żadnych konsekwencji i takich sytuacji mieliśmy już co najmniej kilkadziesiąt ( pandemia, Amber golf, FOZZ, WSI,prywatyzacja, afery podsłuchowe i ich treści, lata 90-te, umowy gazowe, zabójstwo Leppera, kompromitujące nagrania z podkarpackich domów uciech i wiele innych, nie mniej istotnych )
Czy ktoś za to beknął? Nikt istotny. Tu skazano jakiegoś Marcina P, gdzie indziej kelnera u Sowy - generalnie nie ruszono żadnej figury z szachownicy, tylko pionki.
Dlatego nie sądzę, że cokolwiek się zmieni.
Afera z niesprawnymi preparatami, cała figura retoryczna która stała za ograniczeniem wolności w społeczeństwie nie dotknęła i nie dotknie ręką sprawiedliwości nikogo, kogo powinna.
 
Wniosek jest różny i zależy od "miejsca siedzenia"
Zauważ, że można bezkarnie robić obywatela za debila bez żadnych konsekwencji i takich sytuacji mieliśmy już co najmniej kilkadziesiąt ( pandemia, Amber golf, FOZZ, WSI,prywatyzacja, afery podsłuchowe i ich treści, lata 90-te, umowy gazowe, zabójstwo Leppera, kompromitujące nagrania z podkarpackich domów uciech i wiele innych, nie mniej istotnych )
Czy ktoś za to beknął? Nikt istotny. Tu skazano jakiegoś Marcina P, gdzie indziej kelnera u Sowy - generalnie nie ruszono żadnej figury z szachownicy, tylko pionki.
Dlatego nie sądzę, że cokolwiek się zmieni.
Afera z niesprawnymi preparatami, cała figura retoryczna która stała za ograniczeniem wolności w społeczeństwie nie dotknęła i nie dotknie ręką sprawiedliwości nikogo, kogo powinna.


Najabsurdalnieksze, że w Polsce potrafi wyjść na ulicę tylko zidiociała część lewicy w przypadku jakiegoś gówna ideologicznego w stylu aborcji. Nie ma nadzieji. W PRL przyzwyczailiśmy się, że władza robi co chce, i kolejne pokolenia dziedziczą to beznadziejne spojrzenie na rzeczywistość polityczna.
 
Najabsurdalnieksze, że w Polsce potrafi wyjść na ulicę tylko zidiociała część lewicy w przypadku jakiegoś gówna ideologicznego w stylu aborcji. Nie ma nadzieji. W PRL przyzwyczailiśmy się, że władza robi co chce, i kolejne pokolenia dziedziczą to beznadziejne spojrzenie na rzeczywistość polityczna.
Myślę, że akurat w tym przypadku wyszli na ulicę zwykli ludzie, a jak zidiociała część lewicy przejęła to wydarzenie, to ludzie poszli do domu.
 
Oczywiście, że uchodźcy powinni wrócić, co innego uchodźca, a co innego imigracja zarobkowa. Trzeba też zauważyć jak dobrze Ukraiński rząd prowadzi z nami komunikację, nazywając nas braćmi, Polskę siostrą, publikując te piękne filmy z okazji 11.11 itd.. Naprawdę świetnie zarządzają sferą informacyjną, nasi powinni wyciągać z tego wnioski.
No, czy powinni wrocic to jedno, ale czy beda chcieli wrocic to drugie. Bedziemy ich sila wywozic na granice? Jaki jest plan? A za jaka date ustalamy koniec wojny? Podpisanie jakies umowy miedzy Rosja-Ukraina?

Dla mnie tutaj juz powinien rzad pracowac nad jasnymi wytycznymi. np, aby zostac trzeba miec zagwarantowane miejsce pobytu oraz staly dochod, etc. W innym przypadku pobyt bedzie uznany za nielegalny i deportacja. Jasne reguly gry duzo wczesniej.
Masz coś więcej? Bo nie mam zamiaru wykupować subskrypcji wyborczej xd
Bo z jednej strony tam podobno są prawie sami ciężko chorzy, niepełnosprawni, onkologiczni, z drugiej w pierwszym akapicie czytam że ci ludzie już się tam ustawili, mają pracę itd. Więc jak się ustawili, mają pracę, to czemu mają za darmo mieszkać? A jeżeli są obłożnie chorzy to jak mają pracować? Podobno też tam płacą i napisali petycje by przenieść remont na następny rok po prostu.
Nawet jezeli Ci ludzie to sami ciezko chorzy, niepelnosprawni itd, to nie stali sie oni tacy podczas pobytu w Polsce. Interesujace tutaj moze byc jak wygladala opieka nad nimi na Ukrainie i kto za nia placil. Chyba mieli tam jakies ubezpieczenie itd. Ciezko teraz wymagac od Ukraincow, zeby placili za ich pobyt, ale spokojnie rachuneczek powinien byc naliczany i w czasie, gdy Ukraina zapragnie byc liderem tej czesci Europy wyciagniety na stol. Nie bedziecie liderem, dopoki nie uregulujecie wszystkich naleznosci.

Mam nadzieje, ze takie cos sie dzieje, tylko jak mowi Hali, w kuluarach.
Obywatel w PL nie zasługuje na prawdę, mógłby sobie z nią nie poradzić, dlatego znają ją tylko wybrani i wtajemniczeni. Władza popełnia te same błędy co przy pandemii, nie komunikuje się uczciwie ze społeczeństwem tylko steruje nastrojami. To się zemści. Z resztą, media robią to samo, w zależności od linii programowej.
nie można im wszystkiego powiedzieć (nie zrozumieją i będzie problem),
Ale teraz napisales dokladnie to, co bylo w artykule gazety.pl, ktory nazwales prowokacyjnym.
 
Jaki jest plan? A za jaka date ustalamy koniec wojny? Podpisanie jakies umowy miedzy Rosja-Ukraina?

Dla mnie tutaj juz powinien rzad pracowac nad jasnymi wytycznymi. np, aby zostac trzeba miec zagwarantowane miejsce pobytu oraz staly dochod, etc. W innym przypadku pobyt bedzie uznany za nielegalny i deportacja. Jasne reguly gry duzo wczesniej.
W obecnej specustawie jest napisane, że podlegają jej osoby, które wjechały do Polski po 24 lutego aż do momentu wejścia w życie rozporządzenia rady ministrów, które określi datę końcową. Natomiast, kiedy to nastąpi to oni sami chyba nie wiedzą.

W każdym razie obecnie wyglada to tak, że każdy kto wjedzie do Polski moze przebywać legalnie przez 18 miesięcy (licząc od 24.02).

Plan był taki, że pod koniec roku osoby, które chciałby zostać w Polsce dłużej mógłby złożyć wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt na specjalnych warunkach, ale już chodzą słuchu, że rząd chce odstąpić od tego pomysłu (bo się prawdopodobnie urzedy szybciej zesrają, niż przerobią taka fale wniosków) i chcą zalegalizować tymczasowo pobyt wszystkich, którzy przyjadą w tych ramach czasowych i mają pesel + aplikację, która teraz pozwala na podróżowanie po Europie

Podsumowując, na razie to chyba nikt nic nie wie i plany zmieniają się co chwila.
 
  • Like
Reactions: spa
Widze, ze naiwniacy dalej mysla ze ukry beda za cos placic :juanlaugh:
No właśnie, to też jest „zabawne”, bo w przypadku tego hotelu nie rozchodzi się o to, że mają zacząć za coś płacić, ale o wygodę. Oni by chcieli wciąż w hotelowych, nie wioskowych, warunkach mieszkać – to po pierwsze, a po drugie dojazdy. Sam przez lata dojeżdżałem – uczelnia/robota, codziennie robi to miliony Polaków, ale oni nie chcą. Od dawna jest pisane/mówione, że ukraińcy nie chcą mieszkać poza dużymi ośrodkami miejskimi i już. „Ja pracuję w Poznaniu, syn chodzi tu do szkoły. Jeśli będziemy musieli się wyprowadzić, trzeba będzie mu zmieniać szkołę. A problem był już ze znalezieniem miejsca w dotychczasowej - opowiadała nam Ksenia z Krzywego Rogu” – cytat z artykułu wyborczej. Kurcze, Kseniu, takie problemy mają co roku dziesiątki tysięcy Polaków i miliony ludzi na świecie. Zejdź na ziemię.

To zalezy tylko i wylacznie od obecnego rzadu. Tak jak napisali koledzy wyzej, nikt z ciemnym ludem nie komunikuje, wiec nikt nie wie jaki jest plan. Nawet Ty. ;-)
Przecież wiadomo, że plan jest taki, że nie ma żadnego planu. Naprawdę ktoś wierzy, że jest jakiś plan? Wszystko robią ad hoc. Rządzący wpuszczali ich z myślą, że jakoś to będzie i zrzucili odpowiedzialność na innych. Samorządy i niezależne organizacje alarmują od miesięcy, że rząd nie ma żadnego planu na uchodźców. Najwyżej coś tam łata na bieżąco. A obecnie jest zajęty sam ze sobą – płaszczeniem się przed Zero, żeby poszedł na ustępstwa. Bo kasiorka nie popłynie.

A jak ukraińcy nie będą płacić to będą ich masowo wyrzucać na ulicę albo siłą zaciągać za granicę? Po tych wszystkich propagandowych akcjach? Przy tym nastawieniu mediów? Po tym jak świat okrzyknął Polskę „mocarstwem humanitarnym”? Nie wierzę w to. Obecny rząd niby ma gdzieś ten wstrętny Zachód, ale skrycie marzy o poklasku z ich strony. Poza tym co by powiedział najważniejszy nasz sojusznik, czyli sama ukraina? I drugi najważniejszy, czyli USA?
 
Back
Top