Konflikt Rosja-Ukraina

Z tym, że wiedząc, że to nas czeka, i jak poszło Szwedom, mamy szansę zrobić to inaczej.

Ale i tak to spierdolimy...


Musimy się postarac by to spierdolic. Ukraińcy nie są w stanie nam zagrażać jak muzułmanie, a ci na szczęście nie chcą przyjeżdżać do Polski. Grożenie, że nam grozi to co we Francji czy Szwecji ze strony Ukrainów- to jest właśnie to manipulowanie naiwnymi ludzmi. Jeszcze ktoś dorzuci, że nas będą rzezać - i bach, mało lotne umysły już są zesrane i nakręcają destabilizację w kraju.
Nie wpuszczać dalej muslimow, a będzie dobrze. Zresztą, nawet wpuszczając ich - duzo to nie da, bo spierdalaja na zachód.
 
To trzeba szukać innych zamiast ukrów.


Nie znajdziesz lepiej się asymilujacych niż ukry. Przewinęło się ich miliony przez ostatnie lata, i wiemy, że dobrze się asymiluja. Nie zamykają się w gettach, chcą pracować, nie "zabijają" nas. Są z podobnego, chrześcijańskiego, konserwatywnego kręgu kulturowego. I ty się mocno nie wypowiadaj, bo ciągle piszesz propagandę o grupach młodych, bezrobotnych Ukraińcach robiących rozpierdol na ulicy, a sam przyznałes kiedyś, że znasz to głównie z sieci bo u ciebie w mieście ich nie ma, i nie odpowiadałes na pytania skąd wiesz, że są bezrobotni.

To co robisz to jest ta manipulacja naiwnymi , o jakiej pisał Lemmy.
Mamy szansę się uchronić przed ciaptami grupa która nie stanowi dla nas większego problemu, co pokazały ostatnie lata, no ale ty działasz tak by PiS był zmuszony sprowadzać ciapatych, co już robił od kilku lat.
 
Tak tak. 70 letni pracownicy budowlani, mechanicy albo kierowcy z okularami jak Stępień z 13posterunku.
:antonio:tego nam potrzeba!

Nie chcecie obcokrajowców by wypełnili luke pracownicza. Nie macie pomysłu jak zmusić Polaków do rodzenia. Nie chcecie też podwyższać wieku emerytalnego. To jaki macie pomysł by państwo nie upadło gdy 30% ludzi będzie pracowac na 60% emerytów?
Chcecie by te 30% oddawało 80% wypłaty na ZUS?

@vitas na jakiej grupie stwierdzasz coś takiego?
Ilu poznałeś Ukrow którzy przyjechali po 24 lutego, i z iloma rozmawiałeś po pół roku, że oceniasz ich postępy językowe?

To co przyjechało po wojnie głownie napierdala po szoszońsku i nawet nie wykazuje chęci nauki jezyka polskiego,czy nawet dogadania się po angielsku.

Skąd wiesz?
Wiemy, że setki tys, miliony ukrow pracują na "biało". Tak jest może głównie na budowie.
Nie do końca towarzyszu. Pracują na czarno, przed pośredników na zleceniówkach, lub na umowie o pracę na najniższej krajowej reszta w łapę.
Życie to nie korpo.
 
Last edited:
Musimy się postarac by to spierdolic. Ukraińcy nie są w stanie nam zagrażać jak muzułmanie, a ci na szczęście nie chcą przyjeżdżać do Polski. Grożenie, że nam grozi to co we Francji czy Szwecji ze strony Ukrainów- to jest właśnie to manipulowanie naiwnymi ludzmi. Jeszcze ktoś dorzuci, że nas będą rzezać - i bach, mało lotne umysły już są zesrane i nakręcają destabilizację w kraju.
Nie wpuszczać dalej muslimow, a będzie dobrze. Zresztą, nawet wpuszczając ich - duzo to nie da, bo spierdalaja na zachód.
Nie zrozumiałeś mnie, trzeba to zrobić w taki sposób żeby Polacy nie czuli się i nie byli wydymani. To się musi opłacać i społeczeństwo musi to wiedzieć. Tu nie jest Szwecja i tu nikt się nie będzie z imigrantami pierod..., jak się ludzie zorientują, że ukraińskie dziecko dostaje w szkole darmowy obiad, a polskie siedzi głodne to się zrobi gnój. Na takie nastroje tylko czekają wygłodniałe partie, które dzisiaj błąkają się po peryferiach polityki.

A spierdolimy to dlatego, że politycy mają nas za durniów i nie bedą mówili nam prawdy. Miałeś przykład z Covidem, jak zaczęli od zamykania lasów, to już później nikt im w nic nie wierzył i brnęli w kretyńską retorykę. A imigranci to nie covid, nie skończą się po dwóch latach.
 
Nie znajdziesz gorzej się asymilujacych niż ukry. Przewinęło się ich miliony przez ostatnie lata, i wiemy, że huja się asymiluja. Nie zamykają się w gettach, nie chcą pracować, "zabijają" nas. Są z innego, chrześcijańskiego, konserwatywnego kręgu kulturowego. Patrza aby sie najebac coś ukraśc a w robocie huja umia a wymagania maja że ja pierdole
:korwinwhat:
 
Nie zrozumiałeś mnie, trzeba to zrobić w taki sposób żeby Polacy nie czuli się i nie byli wydymani. To się musi opłacać i społeczeństwo musi to wiedzieć. Tu nie jest Szwecja i tu nikt się nie będzie z imigrantami pierod..., jak się ludzie zorientują, że ukraińskie dziecko dostaje w szkole darmowy obiad, a polskie siedzi głodne to się zrobi gnój. Na takie nastroje tylko czekają wygłodniałe partie, które dzisiaj błąkają się po peryferiach polityki.

A spierdolimy to dlatego, że politycy mają nas za durniów i nie bedą mówili nam prawdy. Miałeś przykład z Covidem, jak zaczęli od zamykania lasów, to już później nikt im w nic nie wierzył i brnęli w kretyńską retorykę. A imigranci to nie covid, nie skończą się po dwóch latach.


Z tym się zgadzam, co też powtarzam od dawna, by socjal na ukrow był taki jak na Polaków, z tym, że głównie dla pracujących. Kto pracuje lub pracował - niech ma te 500 plus.
Sam się wkurwiłem i wstawiłem tu info o uprzywilejowanej pozycji na jakimś uniwerku.
 
Musimy się postarac by to spierdolic. Ukraińcy nie są w stanie nam zagrażać jak muzułmanie, a ci na szczęście nie chcą przyjeżdżać do Polski. Grożenie, że nam grozi to co we Francji czy Szwecji ze strony Ukrainów- to jest właśnie to manipulowanie naiwnymi ludzmi. Jeszcze ktoś dorzuci, że nas będą rzezać - i bach, mało lotne umysły już są zesrane i nakręcają destabilizację w kraju.
Nie wpuszczać dalej muslimow, a będzie dobrze. Zresztą, nawet wpuszczając ich - duzo to nie da, bo spierdalaja na zachód.
Nie bedzie Ci przeszkadzac, ze zachodnia Europa bedzie muslimska?
 
I ty się mocno nie wypowiadaj, bo ciągle piszesz propagandę o grupach młodych, bezrobotnych Ukraińcach robiących rozpierdol na ulicy, a sam przyznałes kiedyś, że znasz to głównie z sieci bo u ciebie w mieście ich nie ma, i nie odpowiadałes na pytania skąd wiesz, że są bezrobotni.
Pisałem też,że ich nie ma obecnie bo wyjechali.
Nie znajdziesz lepiej się asymilujacych niż ukry.
Slava bandera,slava nazi,Przemyśl powinien być ukrainski. Faktycznie w chuj asymilacja.Sam robisz propagande,tylko nie masz nawet argumentów by ja obronić,więc wyciągasz sobie je z dupy.
ale ty działasz tak by PiS był zmuszony sprowadzać ciapatych, co już robił od kilku lat.
:najmancoty:
@vitas na jakiej grupie stwierdzasz coś takiego?
Ilu poznałeś Ukrow którzy przyjechali po 24 lutego, i z iloma rozmawiałeś po pół roku, że oceniasz ich postępy językowe?
Rozmowy na ulicach,interakcje w pracy,doświadczenia znajomych.
 
Pisałem też,że ich nie ma obecnie bo wyjechali.

Slava bandera,slava nazi,Przemyśl powinien być ukrainski. Faktycznie w chuj asymilacja.Sam robisz propagande,tylko nie masz nawet argumentów by ja obronić,więc wyciągasz sobie je z dupy.

:najmancoty:

Rozmowy na ulicach,interakcje w pracy,doświadczenia znajomych.

Nie widzę na ulicy by krzyczano slava nazi, slava bandera. A od wielu lat mam kontakt z Ukraińcami. Czyżbyś mówił o filmikach w sieci? :) Bzdury o Przemyslu nawet nie warto komentować, gdyż z oczywistych względów to nie jest żaden argument.
Za to słyszę, i czytam wszędzie "Jebać Ukrów" i "Ukry wypierdalać" , czyli mam dowody widoczne dla każdego iż część Polaków działa tak, by tej asymilacji nie było. Na szczęście to tylko promil.

Ja na podstawie rozmów z znajomymi stwierdzam, że większa część Ukraińców chce pracować, chce znać język, itd :)
Dobrym przykładem jest praca mojej dziewczyny. O ile na początku narzekała, że większość Ukrainek nie duka po Polsku i maile pisze po ukraińsku, o tyle teraz odsyłanie Ukrainek do pracownicy Ukrainki to mniejszość. Albo nauczyły się używać translatora lepiej xd

No i serio, nie jest łatwo w kilka miesięcy nauczyć się języka. Skąd wiesz, że te które nie mówią po polsku- nie uczą się go?
 
Nie widzę na ulicy by krzyczano slava nazi, slava bandera. A od wielu lat mam kontakt z Ukraińcami. Czyżbyś mówił o filmikach w sieci? :) Bzdury o Przemyslu nawet nie warto komentować, gdyż z oczywistych względów to nie jest żaden argument.
Za to słyszę, i czytam wszędzie "Jebać Ukrów" i "Ukry wypierdalać" , czyli mam dowody widoczne dla każdego iż część Polaków działa tak, by tej asymilacji nie było. Na szczęście to tylko promil.

Ja na podstawie rozmów z znajomymi stwierdzam, że większa część Ukraińców chce pracować, chce znać język, itd :)
Dobrym przykładem jest praca mojej dziewczyny. O ile na początku narzekała, że większość Ukrainek nie duka po Polsku i maile pisze po ukraińsku, o tyle teraz odsyłanie Ukrainek do pracownicy Ukrainki to mniejszość. Albo nauczyły się używać translatora lepiej xd
Skoro tak mówisz,to pewnie tak jest :tysoncoffe:

I wez pisz w jednym poscie,a nie napierdalasz trzy z rzędu. Smietnik się robi.
 
Skoro tak mówisz,to pewnie tak jest :tysoncoffe:

I wez pisz w jednym poscie,a nie napierdalasz trzy z rzędu. Smietnik się robi.


No a na pewno jest jak ty mówisz- bo widziałeś w sieci, bo masz rentgen posredniaka i rozpoznajesz bezrobotnego Ukraińca na kilometr.
 
Nie zrozumiałeś mnie, trzeba to zrobić w taki sposób żeby Polacy nie czuli się i nie byli wydymani. To się musi opłacać i społeczeństwo musi to wiedzieć. Tu nie jest Szwecja i tu nikt się nie będzie z imigrantami pierod..., jak się ludzie zorientują, że ukraińskie dziecko dostaje w szkole darmowy obiad, a polskie siedzi głodne to się zrobi gnój. Na takie nastroje tylko czekają wygłodniałe partie, które dzisiaj błąkają się po peryferiach polityki.

A spierdolimy to dlatego, że politycy mają nas za durniów i nie bedą mówili nam prawdy. Miałeś przykład z Covidem, jak zaczęli od zamykania lasów, to już później nikt im w nic nie wierzył i brnęli w kretyńską retorykę. A imigranci to nie covid, nie skończą się po dwóch latach.
Jemu nie tłumacz
 
Nie znajdziesz lepiej się asymilujacych niż ukry. Przewinęło się ich miliony przez ostatnie lata, i wiemy, że dobrze się asymiluja. Nie zamykają się w gettach, chcą pracować, nie "zabijają" nas. Są z podobnego, chrześcijańskiego, konserwatywnego kręgu kulturowego. I ty się mocno nie wypowiadaj, bo ciągle piszesz propagandę o grupach młodych, bezrobotnych Ukraińcach robiących rozpierdol na ulicy, a sam przyznałes kiedyś, że znasz to głównie z sieci bo u ciebie w mieście ich nie ma, i nie odpowiadałes na pytania skąd wiesz, że są bezrobotni.

To co robisz to jest ta manipulacja naiwnymi , o jakiej pisał Lemmy.
Mamy szansę się uchronić przed ciaptami grupa która nie stanowi dla nas większego problemu, co pokazały ostatnie lata, no ale ty działasz tak by PiS był zmuszony sprowadzać ciapatych, co już robił od kilku lat.
Z tą super asymilacją to troszkę Cię poniosło -- jak zwykle zresztą. Brzmisz co najmniej jak ich rzecznik. Aż groteskowe to jest.

Przyjechali do nas w znacznej mierze ludzie z Zachodniej części Ukrainy -- wynajmując uprzednio mieszkania po zawyżonych cenach krajanom ze Wschodu -- którzy mają silnie rozwinięte poczucie narodowościowe. Dobrze się organizują wokół lokalnych kół związków Ukraińców czy wokół lokalnych cerkwi. W szkołach polskich popołudniami są organizowane lekcje ukraińskiego zarówno dla dzieci jak i młodzieży i starych. W polskich radiach są audycję po ukraińsku i dla ukrainców. Wszędobylska mnogość flag ukraińskich tylko ich utwierdza, że są u siebie.

To niestety Zachód Ukrainy ma najsilniejsze uon-upowskie, banderowskie tradycje i miał tendencje do romansowania z nazistami. Rok 2022 ogłoszono rokiem bandery we Lwowie. Ukraińscy kombatanci wojenni spotykali się przez długie dekady w pięknych niemieckich mundurach jeszcze do niedawna.

Właściwie to tylko czekać aż będą mieli swoją reprezentację w sejmie, który przy ich roszczeniowości nie koniecznie będzie zbieżna z interesami Polski.

Na portalu "oko-press" który jest przybudówką gazety wyborczej, a więc jest wyjątkowo proukraińska -- i tego wcale nie ukrywa -- niedawno ukazał się ciekawy reportaż o pomocy udzielanej ukraińcom przez różne instytucje i kolejkom do tej pomocy. Jedna z Ukrainek utyskiwała: "dlaczego, Polacy, pozwalacie, żeby po pomoc przyjeżdżali ci z Zachodu Ukrainy, którzy pojawiają się na chwilę zebrać co się da i wracają do siebie. Dodała też, że Polska pozwala na wprowadzanie tutaj ukraińskich standardów -- mowa była o ukraińskiej wolontariuszce, która dysponowała bonami żywnościowymi i albo rozdawała je znajomym, albo sprzedawała. I robiła to Bezczelnie -- tuż za rogiem ludzi oczekujących. A zawsze w kolejce było tyle ludzi, że nie dla wszystkich starczało pomocy.

Wreszcie od dwóch policjantów z dwóch różnych części Polski słyszałem, że bywa tak, że w ciągu kilku dni 2/3 a nawet 3/4 wezwań jest do Ukraińców -- zazwyczaj pijanych. Kradzieże, rozboje, awantury itp. Nie pisze się i nie mówi o tym. Ciekawe dlaczego?

Lepiej asymilują się dla mnie chociażby Wietnamczycy -- mają swoje biznesy z żarciem albo szmatami, siedzą cicho, mają swój świat i nie wchodzą w politykę. A przede wszystkim radzą sobie sami i nie są roszczeniowi.

Z jednej strony Cię ganię, a z drugiej podoba mi się Twój szczery żar, Halibut. Miałem podobnie w wieku 12, 13 no może i nawet 14 lat. Gdy całym sercem broniłem wszystkiego co amerykańskie i miałem piękną czarno-białą wizję świata. Cudowne czasy niewinności i ignorancji.
 
Z tą super asymilacją to troszkę Cię poniosło -- jak zwykle zresztą. Brzmisz co najmniej jak ich rzecznik. Aż groteskowe to jest.

Przyjechali do nas w znacznej mierze ludzie z Zachodniej części Ukrainy -- wynajmując uprzednio mieszkania po zawyżonych cenach krajanom ze Wschodu -- którzy mają silnie rozwinięte poczucie narodowościowe. Dobrze się organizują wokół lokalnych kół związków Ukraińców czy wokół lokalnych cerkwi. W szkołach polskich po południu są organizowane lekcje ukraińskiego zarówno dla dzieci jak i młodzieży i starych. W polskich radiach są audycję po ukraińsku i dla ukrainców. Wszędobylska mnogość flag ukraińskich tylko ich utwierdza, że są u siebie.

To niestety Zachód Ukrainy ma najsilniejsze uon-upowskie, banderowskie tradycje i miał tendencje do romansowania z nazistami. Rok 2022 ogłoszono rokiem bandery we Lwowie. Ukraińscy kombatanci wojenni spotykali się przez długie dekady w pięknych niemieckich mundurach jeszcze do niedawna.

Właściwie to tylko czekać aż będą mieli swoją reprezentację w sejmie, który przy ich roszczeniowości nie koniecznie będzie zbieżna z interesami Polski.

Na portalu "oko-press" który jest przybudówką gazety wyborczej, a więc jest wyjątkowo proukraińska -- i tego wcale nie ukrywa -- niedawno ukazał się ciekawy reportaż o pomocy udzielanej ukraińcom przez różne instytucje i kolejkom do tej pomocy. Jedna z Ukrainek utyskiwała: "dlaczego, Polacy, pozwalacie, żeby po pomoc przyjeżdżali ci z Zachodu Ukrainy, którzy pojawiają się na chwilę zebrać co się da i wracają do siebie. Dodała też, że Polska pozwala na wprowadzanie tutaj ukraińskich standardów -- mowa była o ukraińskiej wolontariuszce, która dysponowała bonami żywnościowymi i albo rozdawała je znajomym, albo sprzedawała. I robiła to Bezczelnie -- tuż za rogiem ludzi oczekujących. A zawsze w kolejce było tyle ludzi, że nie dla wszystkich starczało pomocy.

Wreszcie od dwóch policjantów z dwóch różnych części Polski słyszałem, że bywa tak, że w ciągu kilku dni 2/3 a nawet 3/4 wezwań jest do Ukraińców -- zazwyczaj pijanych. Kradzieże, rozboje, awantury itp. Nie pisze się i nie mówi o tym. Ciekawe dlaczego?

Lepiej asymilują się dla mnie chociażby Wietnamczycy -- mają swoje biznesy z żarciem albo szmatami, siedzą cicho, mają swój świat i nie wchodzą w politykę. A przede wszystkim radzą sobie sami i nie są roszczeniowi.

Podoba mi się Twój żar, Halibut. Miałem podobnie w wieku 12, 13 no może i nawet 14 lat. Gdy całym sercem broniłem wszystkiego co amerykańskie i miałem piękną czarno-białą wizję świata. Cudowne czasy niewinności i ignorancji.


Brzmie jak rzecznik gdyż używam czasem podobnej retoryki co moi oponenci, tego samego stylu. On powie, że Ukry się nie asymiluj, ja powiem, że się asymiluja.
Ciekawe, że nie krytykujesz forumowiczów którzy piszą bzdury o tym, że Ukraińcy to sama patologia, będą nas zabijać i chcą odbijać Przemysl, ciągle wklejki o kolejnych Ukrainkach u kosmetyczki które są oburzone, że nie są obsługiwane za darmo, wklejki z antyukrainskich troll kont notorycznie wrzucajace fejki. Dostają amoku gdy skrytykuje się sianie dezinformacji która ma grać na destabilizację Polski. To nie jest naiwność, taki fanatyzm?


Masz dużo słuszności, ale też dużo hiperbolizujesz. Tych flag jest coraz mniej, a i ciezko mi sobie wyobrazić, że Ukraińcy uważają Polskę za Ukrainę, bo flagi ukraińskie wisza. Zresztą, czemu winni są Ukraińcy? zmuszają Polski rząd do wieszania flag? Miej pretensje do kapitalistów, że chca zwiększyć słuchalność puszczając przez 30 minut dziennie audycje po ukraińsku, czy dając napisy ukraińskie w reklamach.
Miej pretensje do Polaków, że to robią, a nie Ukraińców.
Nie wiem o co chodzi ci z tym zarem- sam nie raz pisałem o tym, iż dla mnie oczywistością jest, że wiąże się to z przybyciem też dużej części ukraińskiej patologii, złodziei itd, przecież tego nie neguje.
Po prostu znam fakty- a one są takie, że od lat żyje się nam dobrze z Ukraińcami, chcą pracować i pracują, a kilkaset tys dodatkowych Ukrainek z dziećmi nie powinno większego zagrożenia dla nas stanowić.
A przecież wiesz, że ci przybyli to, mimo że np z zachodu Ukrainy, głównie Ukrainki z dziećmi(co potwierdza przyznanie peseli). Chociaż z punktu widzenia Polski byłoby dobrze gdyby przybywało coraz więcej Ukraińców- bo dla Ukrainek pracy już nie ma, a brakuje mężczyzn. Pewnie te lukę wypełniło trochę z tych tys mężczyzn które mialo przekroczyć granicę po 24 lutego, no ale w drugą stronę też sporo przekroczyło.

Nie bronie wszystkiego co ukraińskie, bo wiele krytykuje, i każdy może to przeczytać, więc nie jestem tak naiwny jak Ty byłeś.
I tak naiwny jak ci którzy wszystko co ukraińskie krytykują.
Zarzucasz mi naiwność i ślepe patrzenie na daną rzecz, kiedy wiesz, bo nie jesteś ślepy, że dużo bardziej można to zarzucić moim rozmówcom, których retoryka sprowadza się do "Jebać Ukrów" na wszystko co z nimi związane.
Lecz tego nie robisz z prostego powodu- bliżej ci poglądowo do nich.
 
Last edited:
Back
Top