Konflikt Rosja-Ukraina

Jednym dniem Putin rozpierdolił kilka lat rozwoju gospodarki
granice zamkniete, towary wracaja do nadawców ukraince odmawiaja
Jak ktos mysl ze go to nie dotyczy co sie dzieje na Ua to sie myli , Ukraina to jest duzy rynek zbytu i posrednio albo besposrednio gorpodarka w tym nasza dostanie po pizdzie
Mniej dostanie po piździe nie wpierdalajac się w nie swoją wojnę.
 
Możesz być ruskim pachołkiem nawet o tym nie wiedząc.
Rosjanie korzystają z propagandy, dezinformacji i mieszania w wewnętrznej sytuacji przeciwników już od dziesiątek lat, Stalin miał to opanowane do perfekcji.
Dzisiaj to nie tylko ordynarne ruskie trole i chujowe memy. To także wyszukiwanie jednostek najbardziej podatnych na określony przekaz i konsekwentne karmienie nim. I to wcale nie musi być prorosyjski przekaz - wystarczy tylko, że spowoduje on napuszczanie na siebie ludzi wewnątrz kraju i powiększanie sztucznych podziałów wewnątrz społeczności. I tak się składa, że na taki przekaz najbardziej podatni są ludzie podszycie paranoją, ksenofobiczni itd.. Gdzieś kiedyś na komputerze jakiegoś rosyjskiego analityka algorytm który zaczął mielić dane o tym co Tytek czyta i piszew Internecie podkreślił go z wykrzyknikami na czerwono i opisał "Pierdolona perełka! Dbać i karmić odpowiednim przekazem!"

Bądźcie teraz wyczuleni na taki przekaz w Internecie, jestem przekonany, że niedługo czeka nas wysyp pożytecznych idiotów piszących o tym, że powinniśmy korzystać z okazji i brać Lwów, albo, że wprawdzie "no Rosja chujowa ale Amerykanie też mącą więc jeden chuj" - to na 99 % ruski trol, świadomy bądź nie, to już nie jest duża różnica.
A co z tymi, którzy są przesiąknięci nieufnoscią do sąsiadów od czasu gdy komputer był wielkości salonu tytka a napędzalo go 40 pedałujących murzynów smaganych batem przez angielskiego lorda?
Lwów jest polski.
 
To tak jakby wioska pchała się na wojnę z dużym miastem.
Jak sobie pomyśle o wieśniakach, harpaganach w gumiakach i widłami w ręku kontra "miastowi" chłopcy w rurkach z pofarbowanymi włosami i wagą 49,5 kg gdzie się większe hantle wyciska. Miasto mogłoby pójść z dymem
 
Mniej dostanie po piździe nie wpierdalajac się w nie swoją wojnę.
Niestety, ale ta wojna jest tez nasza. Zważywszy na słowa Putina i ruskich oficjeli wypowiadane wielokrotnie odnośnie stref wpływów, na to, że jedno z ważniejszych rosyjskich świąt państwowych to rocznica przepędzenia Polaków z Moskwy, na politykę UE wobec nas i "siłę" zachodu, ta wojna nas też dotyczy.
 
A co z tymi, którzy są przesiąknięci nieufnoscią do sąsiadów od czasu gdy komputer był wielkości salonu tytka a napędzalo go 40 pedałujących murzynów smaganych batem przez angielskiego lorda?
Lwów jest polski.
Ja jakbym miał wybierać sobie sąsiadów to wolałbym jednak Ukrainę jak do tej pory niż Rosję. A innego wyboru raczej nie widać.
Lwów jest dzisiaj nam potrzebny jak świni siodło, ledwo radzimy sobie ze swoim pierdolnikiem, ten na wschodzie na nic się nam nie przyda.
 
Jak ktoś w Polsce jest prorosyjski to znaczy, że swoją wiedzę o historii opiera na "4 pancernych i psie". Ja bardzo dobrze rozumiem powagę sytuacji i w tym temacie akurat zgadzam się ze słowami Kaczyńskiego (tego nieżyjącego) o Gruzji, Ukrainie i Polsce. Nie wiem jak bardzo naiwnym trzeba być, żeby wierzyć w to, że w przypadku gdy zajęcie Ukrainy pójdzie Putinowi gładko nie zacznie on robić gruntu pod poszerzanie swoich wpływów.
Czyli wlasciwie zgadzamy sie ze sobą. Masz jakies opinie na temat tego jak powinna sie dzisiaj zachowac Polska i ich politycy? Jakie dzialania podjac?
 
Ja jakbym miał wybierać sobie sąsiadów to wolałbym jednak Ukrainę jak do tej pory niż Rosję. A innego wyboru raczej nie widać.
Lwów jest dzisiaj nam potrzebny jak świni siodło, ledwo radzimy sobie ze swoim pierdolnikiem, ten na wschodzie na nic się nam nie przyda.
Owszem, Ukraina jako bufor jest lepszym sąsiadem.
Lwów, a właściwie Cmentarz Orląt, jest przykładem jak bardzo ukry "kochają" Polaków. Owszem, dziś trudno wnioskować, żw Lwów powienien wrócić, ale nie można przemilczeć tego, że jednak ukry nie są nam braćmi.
 
Niestety, ale ta wojna jest tez nasza. Zważywszy na słowa Putina i ruskich oficjeli wypowiadane wielokrotnie odnośnie stref wpływów, na to, że jedno z ważniejszych rosyjskich świąt państwowych to rocznica przepędzenia Polaków z Moskwy, na politykę UE wobec nas i "siłę" zachodu, ta wojna nas też dotyczy.
Dotyczy bo o wielu sprawach rozstrzygnięcia zdecydują, chodzi mi o to że my nie mamy realnej możliwości pomocy, nie mamy wojska, sprzętu, atomówki, powinni pomagać ci co mogą pomagać, a straszyć powinni ci co mają czym straszyć. Ja się nie dziwię tej agresji skoro najgłośniej szczeka właśnie Kaczyński, Francja się nie odzywa, USA nakłada sankcje,Niemcy na chwilę wstrzymują gazociąg a Wielka Brytania zawiązuje..... Sojusz z Polską i Ukrainą :putinlaugh:

Gorzej jak nam tutaj urośnie konflikt globalny i Amerykanie z chińczykami postanowią zetrzeć się....... W Europie! A czemu nie w Afryce? A najlepiej na swoich kontynentach? A no dlatego że amerykańska armia od wielu lat ma opracowany schemat, robili jakieś symulacje itp które miały na celu zamienić nasz kraj w pole bitwy, fajni sojusznicy nie? ;)


@Rycho no to wyobraź sobie teraz że jesteś 5 razy bardziej w plecy.
To jest brutalne ale tutaj trzeba wybrać mniejsze zło, i to nie jest, nie będzie nasz wybór, żadnego Polaka.
 
Last edited:
Możesz być ruskim pachołkiem nawet o tym nie wiedząc.
Rosjanie korzystają z propagandy, dezinformacji i mieszania w wewnętrznej sytuacji przeciwników już od dziesiątek lat, Stalin miał to opanowane do perfekcji.
Dzisiaj to nie tylko ordynarne ruskie trole i chujowe memy. To także wyszukiwanie jednostek najbardziej podatnych na określony przekaz i konsekwentne karmienie nim. I to wcale nie musi być prorosyjski przekaz - wystarczy tylko, że spowoduje on napuszczanie na siebie ludzi wewnątrz kraju i powiększanie sztucznych podziałów wewnątrz społeczności. I tak się składa, że na taki przekaz najbardziej podatni są ludzie podszycie paranoją, ksenofobiczni itd.. Gdzieś kiedyś na komputerze jakiegoś rosyjskiego analityka algorytm który zaczął mielić dane o tym co Tytek czyta i piszew Internecie podkreślił go z wykrzyknikami na czerwono i opisał "Pierdolona perełka! Dbać i karmić odpowiednim przekazem!"

Bądźcie teraz wyczuleni na taki przekaz w Internecie, jestem przekonany, że niedługo czeka nas wysyp pożytecznych idiotów piszących o tym, że powinniśmy korzystać z okazji i brać Lwów, albo, że wprawdzie "no Rosja chujowa ale Amerykanie też mącą więc jeden chuj" - to na 99 % ruski trol, świadomy bądź nie, to już nie jest duża różnica.

Czytam to UPA, UPAina i te inne teksty i przypominają mi się teksty te same co Izraela.
Nawet ta sama strategia: Żydzi robili strategie, że Niemcy zabili 3 mln Żydów, później 5 mln, byli ci którzy mówili o 6 mln. To doszło do tego etapu, że nawet byli więźniowie Ausschwitz zaczeli się wkurzać, że ktoś brednie wygaduje i jakby kuźwa Polaków nie było, a ci Żydzi po polsku tylko nie mówili:

Fałszywa propaganda wkurza nawet ofiary. I to samo co robią Żydzi dla pieniędzy, to samo robią wykopowi historycy...

TO samo psychofani Brauna: 100 tys. zgineło przez UPA, 500 tys., bez opierdalanie się dam 2 mln
mistrzowie vabank.
To nie jest Awantura o Kase kurwa...

Jest coś takiego w Polsce jak katolicyzm jasełkowy, ateizm gimnazjalny imienia Dawkinsa ,,religia jest źródłem wszelkiego zła" (klasy pytanie na takiego ananasa ,,Wymień 10 konfliktów zbrojonych w których zgineło plus 1 mln ludzi, a głównym powodem wybuchu tych wojen była religia).
Teraz jest wojna my nowocześni kosmopolici obywatele świata pochodzenia polskiego vs
my wykopowi historycy patryioci

Oczywiście przeważnie obydwie strony mają wszystkie cechy ściemy.
Jest wszystko: anonimowy nadawca,
krzykliwy tytuł,
brak konkretnych danych,
brak cytatów.
I niestety imponujące zasięgi



Kopiuj wklej
To musiało się tak skończyć: Polska otrzymała od Gorbaczowa propozycje odzyskania Wilna. Zarówno komuniści jak i Solidarność była przeciwna. Grzegorz Braun i jego ludzie zgodziliby się: prędzej czy później ktoś z środowiska Brauna wpadnie, nawet nie wiem kto jest gorszy, nacjonaliści czy ten Braun i jego ludzie


Palcem na mapie Lwowa nie potrafią znaleźć, wkurwiają się jak Żydzi mówią o tym aby zabrać kamienice (słusznie), a jednocześnie...
...hej wiecie ile w Lwowie jest polskich kamienic? Chodźmy, Grzegorza Brauna weźmy na czele, Lwów jest nasz.


I cholernie prosto jest wkręcać ludzi, a twitter to jest mistrzostwo w tym. Dwa przykłady:
1) pamiętacie tańczących Żydów na lotnisku w czasie pandemii? Tylko video był sprzed pandemii...
2) jakiś znajomy pokazał mi tweeta, że w DE wezwali odział antyterrorystów bo ktoś nie przestrzegał restrykcji.
CO się okazało? Tak antyterroryści przeszukiwali plecaki, klasa po klasie, ale dlatego, że anonimowo ktoś zgłosił, że w plecaku ktoś ma pistolet. Koniec świata: Policja reaguje na zagrożenie strzelaniną. OMG świat kończy. Z karabinami weszli do szkoły...

Dajecie mi 10 ludzi, dobry budżet to na twitterze wygeneruje tyle bzdur, że sami będziecie pod wrażeniem, na ile się nawet niechcący nabraliście.
Ja mam zdecydowane poglądy o niektórych ludziach, jeśli oni mówili idiotyzmy w wywiadach. A jeśli chodzi o newsy z TVN czy TVP -dajcie spokój...
 
A co z Białorusinami, którzy idą ramię w ramię w Władkiem? Jak ich traktować? Jest ich dużo w PL, pracują i studiują na polskich uczelniach obok Ukraińców.
Z jednej strony to ludzie, którzy nie mają nic do powiedzenia, z drugiej, są uczestnikami tej wojny.
 
Dotyczy bo o wielu sprawach rozstrzygnięcia zdecydują, chodzi mi o to że my nie mamy realnej możliwości pomocy, nie mamy wojska, sprzętu, atomówki, powinni pomagać ci co mogą pomagać, a straszyć powinni ci co mają czym straszyć. Ja się nie dziwię tej agresji skoro najgłośniej szczeka właśnie Kaczyński, Francja się nie odzywa, USA nakłada sankcje,Niemcy na chwilę wstrzymują gazociąg a Wielka Brytania zawiązuje..... Sojusz z Polską i Ukrainą :putinlaugh:

Gorzej jak nam tutaj urośnie konflikt globalny i Amerykanie z chińczykami postanowią zetrzeć się....... W Europie! A czemu nie w Afryce? A najlepiej na swoich kontynentach? A no dlatego że amerykańska armia od wielu lat ma opracowany schemat, robili jakieś symulacje itp które miały na celu zamienić nasz kraj w pole bitwy, fajni sojusznicy nie? ;)


@Rycho no to wyobraź sobie teraz że jesteś 5 razy bardziej w plecy.
To jest brutalne ale tutaj trzeba wybrać mniejsze zło, i to nie jest, nie będzie nasz wybór, żadnego Polaka.
Nie wiem o co ci chodzi
pisalem tylko ze niektorzy sie smieja bo niby ich to nie dotyczy bo to miedzy ryskimi a ukrami wojna
Dostaniemy rykoszetem wszyscy mniej lub bardziej i tyle
daleko mi do bronienia ich czy walczenia za nich to tym bardziej
 
Czyli wlasciwie zgadzamy sie ze sobą. Masz jakies opinie na temat tego jak powinna sie dzisiaj zachowac Polska i ich politycy? Jakie dzialania podjac?

Nie znam się ale się wypowiem.
Jako że nie da się cofnąć czasu i rozegrać wszystkiego od nowa.... to powinniśmy wypośrodkować relacje ze wschodem i zachodem,być neutralnymi, dążąc do mocnego sojuszu z Chinami opartego na gospodarce który dałby nam parasol ochronny, powinniśmy też wpuścić chińskich inwestorów, żeby ktokolwiek kto zaatakuje nasz kraj, zaatakował też pośrednio Chińczyków, nikt by tego ze strachu nie zrobił, a Łukaszenka to sam by ten mur na granicy budował i przepraszał za sytuację po zjebce od Putina a tak to ...

Ja nie jestem przekonany czy naszą politykę, która jest tu gdzie jest, da się wogole naprawić.
Potrzeba byłoby wielu lat i resetu wszystkich stosunków dyplomatycznych co w tych czasach zwłaszcza w sytuacji Polski jest nie do zrobienia, jesteśmy niestety w dupie, jedyne rozwiązanie jakie widzę to te z Chinami.
 
Nie wiem o co ci chodzi
pisalem tylko ze niektorzy sie smieja bo niby ich to nie dotyczy bo to miedzy ryskimi a ukrami wojna
Dostaniemy rykoszetem wszyscy mniej lub bardziej i tyle
daleko mi do bronienia ich czy walczenia za nich to tym bardziej

Tak jak mi, sorry źle to napisałem, cała wiadomość nie była do ciebie tylko ostatni akapit, nie chciałem posta pod postem walić ;)
 
Po poważnych portalach itd krążą „legitne” mapki Ukrainy z zaatakowanymi miastami. Kilkadziesiąt ataków oznaczonych. I to dosłownie w każdym zakątku Ukrainy, nawet przy naszej granicy. Czy są do chuja jakiekolwiek nagrania oprócz dosłownie paru twittów? Jakieś zdjęcia? Nie jestem fanem teorii spiskowych, na pewno nie. Po prostu jestem ciekaw czy tam naprawdę dzieje się to co podają nasze „rzetelne” źródła czy znowu uczestniczymy w cyrku.
 
Czyli wlasciwie zgadzamy sie ze sobą. Masz jakies opinie na temat tego jak powinna sie dzisiaj zachowac Polska i ich politycy? Jakie dzialania podjac?
Na pewno nie odpowiadać siłowo.
Trzeba pamiętać o tym, że Rosja to potęga jedynie militarnie, wielkość gospodarki na poziomie Włoch. Przeciętnemu rosjaninowi wcale nie żyje się lepiej - wprost przeciwnie, poziom ludzi żyjących w ubóstwie rośnie. Jeszcze rok temu musiał sobie radzić ze sporymi protestami we własnym kraju. Ukraina jest taką solą w oku putlera bo obawia się, że jeżeli w przypadku skutecznego obrotu Ukrainy na zachód przeciętny Ukrainiec zacznie sukcesywnie się bogacić to i u niego ludzie mogą zacząć inaczej myśleć. USA wygrało zimną wojnę, bo prostu zajechało Rosję ekonomicznie Tam produkuje się tylko broń i ropę, to jest wielka stacja benzynowa z rakietami. Trzeba dokręcać śrubę ekonomicznie maksymalnie jak się da tak, żeby ruscy sami mieli dosyć Putina. Konsekwentnie i stanowczo uzmysłowiać zachodowi z czym się wiąże współpraca z takimi ludźmi. Sami musimy szykować się na najgorszą ewentualność, wzmacniać zdolności obronne, kończyć jakieś wewnętrzne gownowojenki a także grać na zacieśnienie się stosunków w NATO - to jest jedyny gwarant naszego bezpieczeństwa jaki by on nie był bo innego nie mamy.
Owszem, Ukraina jako bufor jest lepszym sąsiadem.
Lwów, a właściwie Cmentarz Orląt, jest przykładem jak bardzo ukry "kochają" Polaków. Owszem, dziś trudno wnioskować, żw Lwów powienien wrócić, ale nie można przemilczeć tego, że jednak ukry nie są nam braćmi.
Tylko, że to nie jest czas na roztrząsanie takich kwestii. Ja nie zamierzam się z nimi bratać, ja chcę tylko, żeby trzymali kacapów kilkaset kilometrów od naszej granicy. Wprawdzie jedni zrobili nam rzeź wołyńską, ale drudzy w ciągu jednej wojny dwa razy przeorali nam cały kraj gwałcąc i rabując po drodze wszystko co się da a następnie nie chcieli stąd wyjść przez 40 lat. Też bym wolał, żeby w tym miejscu była jakaś Szwajcaria albo inna Portugalia ale to nierealne.
 
A co z Białorusinami, którzy idą ramię w ramię w Władkiem? Jak ich traktować? Jest ich dużo w PL, pracują i studiują na polskich uczelniach obok Ukraińców.
Z jednej strony to ludzie, którzy nie mają nic do powiedzenia, z drugiej, są uczestnikami tej wojny.
To jest na prawde bardzo dobre pytanie. Ten konflikt uderza w bardzo i sfer jak polityczna, pogladowa, zbrojna, empatyczna. Nawet tutaj widac, ze kazdy ma swoje zdanie i czesto zgadza sie tylko z jakas czescia wypowiedzi danego uzytkownika i to pewnie dlatego. Zobaczymy co przyniesie najblizszy tydzien.
 
No i mamy prawdopodobnie pierwsze potwierdzone ofiary wśród ludności cywilnej na przedmieściach Charkowa:


Dodatkowo ruskie trolle wklejają po internetach zdjęcia z 2014 roku jako teraźniejsze potwierdzenie zajęcia ukraińskich miast. Branżowe media w socialach mówią, że pierwsze uderzenie mogło poważnie nadszarpnąć stan ukraińskiej pplot + mocno ostrzelany jeden z największych ukraińskich portów czarnomorskich w Oczakowie. Desant na Odessę niepotwierdzony, ale nie wyklucza się lądowania małych jednostek specnazu w okolicach miasta, które mają przygotować grunt pod atak.

To co się dzieje w internetach to jakiś sajgon, malutki przedsmak mieliśmy podczas wojny o Arcach w październiku 2020 roku, kiedy obie strony wzajemnie siały dezinformację, ale teraz to już przechodzi ludzkie pojęcie. Jeśli zachód chce coś zrobić to niech natychmiast odłącza onuce od swiftu, bo te kurwa śmieszne sankcje to jest jawna kpina. I nie, Ukrainiec nie jest moim bratem, ale jak słusznie zauważył kolega @Betonowy Krzychu naszą racja stanu powinna być stabilna Ukraina, bo jak nie to niedźwiedziowi znów za parę lat może się we łbie pojebać, a że zdolny jest do wszystkiego to widzimy właśnie dziś
 
chuja wbijam w tą ukrainę
66ewvd.jpg
 
Teraz tylko czekać az Chiny wjadą na Tajwan, korzystając z zadymy Putina a amerykañce podłapią haczyk.
Przez Turcję leci nowy ruski gazociąg, więc raczej wiadomo po czyjej stronie stanie chyba najsilniejsza europejska armia.
Ruski raczej zblatowani z Chinami.
 
Teraz tylko czekać az Chiny wjadą na Tajwan, korzystając z zadymy Putina a amerykañce podłapią haczyk.
Przez Turcję leci nowy ruski gazociąg, więc raczej wiadomo po czyjej stronie stanie chyba najsilniejsza europejska armia.
Ruski raczej zblatowani z Chinami.

Turcja nie pójdzie z Rosją. Turcy sprzedawali broń Ukrainie. Prędzej Niemcy pójdą z Rosją niż Turcja
 
W takim tempie wojna skończy się w 3 dni... No bo front krymski załamany, Ruscy są już praktycznie pod Charkowem i Kijowem. Z początkowych punktów zapalnych Mariupol chyba najlepiej się trzyma, bo linie frontu Donbasu i Ługańska powoli się cofają pod naporem Rosjan...
 
W takim tempie wojna skończy się w 3 dni... No bo front krymski załamany, Ruscy są już praktycznie pod Charkowem i Kijowem. Z początkowych punktów zapalnych Mariupol chyba najlepiej się trzyma, bo linie frontu Donbasu i Ługańska powoli się cofają pod naporem Rosjan...
Wstrzymajcie się z tymi opiniamii bo narazie jest tylko szum i chaos informacyjny i ciężko wywnioskować co prawda a co fejk.
 
Back
Top