Konflikt Rosja-Ukraina

No tak jak Ty i koledzy tak sobie wrzucacie info o tym, gdy coś zrobią Ukraińcy.
Przecież kilka dni przekonywał mnie Klocuniek m.in że to nie w celach propagandowych, antyukrainskich, tylko ot, wrzucanie informacji o tym co się dzieje :)
No widzisz, przedstawiłeś intencje
 
I tak sobie @spa wrzucił ten artykuł
Wcale nie chodzilo o "polaczki też"
W ogóle od dupy strony jest ta dyskusja.
Chodzi mi o Twoją pierwszą reakcję gdy widzisz taki news - zamiast stwierdzić „co za bydło”, Ty wrzucasz zadowolonego banderasa i oezu ale się ukrofile zesrają. No słabe to jest. Jakoś sobie nie wyobrażam podobnej reakcji spa, Halibuta czy kogokolwiek z określanych tu przez Ciebie jako ukroifów na newsa o tym, że ktoś najebał w Polsce dwóm rosjankom
 
Takie sytuacje będą się teraz regularnie powtarzać i to po obu stronach.O ile nie pochwalam przemocy wobec kobiet,to mam nadzieje,że ta banda cwaniaków siedzących w biały dzien najebanych w parkach i przy zalewach dostanie taki wpierdol,że od razu wypierdolą do UA.
 
:antonio:


No zdarza się, że zajedziesz w złą uliczkę. Wtedy, jak się zorientujesz, musisz wrócić nią do skrzyżowania i wybrać inną drogę, również na przód ale inną :fjedzia:


tylko problem polega na tym, że to nie jest miasto tylko jedna wielka pustynia rzetelnych mediów: wszędzie widać piach. Ktoś mówi, że blisko jest oaza a to fatamorgana. Można mieć różne poglądy no ale współczesne dziennikarstwo to zwykłe zaklinanie rzeczywistości. Wszystko da się krytykować rzetelnie: Boże byłbym w stanie godzinami mówić o wadach demokracji, domniemania niewinności, finansowania wojska - wszystko ma swoje wady i zalety...

Jeszcze stopień demoralizacji nie jest jak w USA, ale dość szybko biegniemy w tym kierunku, a jak wejdzie mocniej zabawa w deep fake to internet bedzie tak wiarygodny jak informacje do których jest dostęp w Chinach.

Zabawa wyobraźnią: w Mega Millions padła wygrana 1,4 mld $. Wygrałbym to oczywiście większość dla siebie,ale dobra z taką kasą spróbuje pomóc polskiemu dziennikarstwu, polskiej debacie publicznej. Radio Zet poszło chyba za 80 mln zł, Polska Press za 100 mln zł (Boże ci Niemcy to pewnie jakąś willę dla Obajtka kupuli, że dzięki niemu pozbyli się problemu) - mało to piłkarze wcale nie idealni są sprzedawani za więcej. Wyborcza #nikogo więc pewnie można by to kupić taniej.

Wysyłam Adama Michnika na parking aby tam stróżował, Dominice Wielowiejskiej powiem, że dostanie prace sprzątaczki -trochę radości ze złośliwości, zmieniam tytuł na "Nowa Wyborcza" i próbuje robić z wyborczej poważną gazetę z publicystami o różnych poglądach. Sprzedawałoby się to nawet jeśli założyłbym, że stać mnie aby dopłacać do tego z 10 mln zł rocznie?

Coś mi się wydaje, że oprócz satysfakcji z upokorzenia Michnika i reszty jego bandy prędzej czy później okazałoby się, że to był jedyny plus i równie dobrze mógłbym zacząć rozdawać kasę na ulicy -większy pożytek społeczny byłby z tego...

Zarówno od wyborczej do prawicy chyba dużo publicystów to zrozumiało i zaczęło jechać totalnie po bandzie: przecież Ziemkiewicz i nawet Wielowiejska nie byli tacy odklejeni od rzeczywistości jeszcze z 12 lat temu...
W internetach możesz gadać co chcesz, dzisiaj jedno, jutro drugie, nie ma żadnej odpowiedzialności za słowo. Nawet portale informacyjne piszą bzdury bo news żyje parę godzin i znika.
Dlatego staram się nie tracić czasu na dyskusje z ludźmi, których nie znam i nie potrafię ich ocenić.

Anonimowość wzbudzą odwagę i chęć konfrontacji, ale np. tutaj, mimo że jesteśmy anonimowi można znaleźć wartościowych partnerów do rozmowy.
anonimowość jako przyczyna? Raczej facebook to obalił. Czasami zaglądam na te fejsowe spottedy itp. strony nawet nie serwisów informacyjnych. O Boże to jak ludzie pod imieniem i nazwiskiem napierdalają się słownie i to często pewnie z prawdziwych profili. Komentarze pod postami ASZ Dziennik albo natemat -Boże jakbym słuchał moherowych wyznawców Rydzyka tylko z drugiej strony barykady.
 
W ogóle od dupy strony jest ta dyskusja.
Chodzi mi o Twoją pierwszą reakcję gdy widzisz taki news - zamiast stwierdzić „co za bydło”, Ty wrzucasz zadowolonego banderasa i oezu ale się ukrofile zesrają. No słabe to jest. Jakoś sobie nie wyobrażam podobnej reakcji spa, Halibuta czy kogokolwiek z określanych tu przez Ciebie jako ukroifów na newsa o tym, że ktoś najebał w Polsce dwóm rosjankom
Jestem ciekaw jak w Twojej skali ocen różnicujesz moje "merdasz ogonkiem" a "bo Polacy też". Sory, ale nie będę szukał dokładnych reakcji Halibuta czy spa.
Banderasem reaguję też na to przytoczone "bo polaczki też". Patrz jaki ze mnie zwyrodnialec
 
Jestem ciekaw jak w Twojej skali ocen różnicujesz moje "merdasz ogonkiem" a "bo Polacy też". Sory, ale nie będę szukał dokładnych reakcji Halibuta czy spa.
Banderasem reaguję też na to przytoczone "bo polaczki też". Patrz jaki ze mnie zwyrodnialec
O jaką skalę ocen Ci chodzi?
Jakby ktoś tu wrzucił newsa o zabitym dziecku to też byś nie miał problemu zamieścić podobnego komentarza z banderasem? Pytam bo jestem ciekaw Twojej skali empatii i granicy dobrego smaku
 
O jaką skalę ocen Ci chodzi?
Jakby ktoś tu wrzucił newsa o zabitym dziecku to też byś nie miał problemu zamieścić podobnego komentarza z banderasem? Pytam bo jestem ciekaw Twojej skali empatii i granicy dobrego smaku
Wrzuć i sprawdź.
Przeżywasz to "merdasz ogonkiem" jakbym Ci co najmniej stryja zamordował a wiedz, że podobnych spin z ukrami będzie duzo więcej.
 
Wrzuć i sprawdź.
Przeżywasz to "merdasz ogonkiem" jakbym Ci co najmniej stryja zamordował a wiedz, że podobnych spin z ukrami będzie duzo więcej.
Dzięki za info, nie domyśliłbym się. No oczywiście, że będzie i ważne żeby każdorazowo jasno określić sprawców i potępić ich zachowanie. Niezależnie czy będzie to Polak czy Ukrainiec
 
Dzięki za info, nie domyśliłbym się. No oczywiście, że będzie i ważne żeby każdorazowo jasno określić sprawców i potępić ich zachowanie. Niezależnie czy będzie to Polak czy Ukrainiec
Gdyby nie było tu milionów Ukraińców to tych sytuacji polsko-ukraińskich byłoby dużo mniej. Tak informuję gdybyś się nie domyślał.
 
Jestem ciekaw jak w Twojej skali ocen różnicujesz moje "merdasz ogonkiem" a "bo Polacy też". Sory, ale nie będę szukał dokładnych reakcji Halibuta czy spa.
Banderasem reaguję też na to przytoczone "bo polaczki też". Patrz jaki ze mnie zwyrodnialec
Pozujesz na Polaka patriote, ktorego wizja Polski jest ta jedyna wlasciwa. Umniejszasz mi polskosci, nazywasz ukrofilem, fajnopolakiem, bo mam czelnosc wyciagac niewygodne dla Twojej narracji fakty. Moze w Twojej glowie juz nie jestem prawdziwym Polakiem nawet.

Jest demokracja. Jezeli nie chcesz Ukraincow goscic w Polsce, to zaloz partie polityczna(lub wspieraj mocno Konfederacje), wygraj wybory i wtedy bedziesz mogl robic co chcesz. Cofniesz pozowolenia na pobyt, usuniesz pesele, pozrywasz flagi, zmniejszysz inflacje. Co tam bedziesz chcial. Mozesz nawet ukrocic prawa obywatelskie fajnopolakom i ukrofilom.
 
Gdyby nie było tu milionów Ukraińców to tych sytuacji polsko-ukraińskich byłoby dużo mniej. Tak informuję gdybyś się nie domyślał.
Dzięki raz jeszcze. Polska dla Polaków, Anglia dla Anglików i Polaków, ziemia dla ziemniaków, a księża na księżyc! I chuj, proste
 
Pozujesz na Polaka patriote, ktorego wizja Polski jest ta jedyna wlasciwa. Umniejszasz mi polskosci, nazywasz ukrofilem, fajnopolakiem, bo mam czelnosc wyciagac niewygodne dla Twojej narracji fakty. Moze w Twojej glowie juz nie jestem prawdziwym Polakiem nawet.

Jest demokracja. Jezeli nie chcesz Ukraincow goscic w Polsce, to zaloz partie polityczna(lub wspieraj mocno Konfederacje), wygraj wybory i wtedy bedziesz mogl robic co chcesz. Cofniesz pozowolenia na pobyt, usuniesz pesele, pozrywasz flagi, zmniejszysz inflacje. Co tam bedziesz chcial. Mozesz nawet ukrocic prawa obywatelskie fajnopolakom i ukrofilom.
Aha, czyli nie wolno mi nikogo nazywać ukrofilem, bo nie mam partii.
A do tego czasu muszę myśleć tak jak Ty.
 
Gdyby nie było tu milionów Ukraińców to tych sytuacji polsko-ukraińskich byłoby dużo mniej. Tak informuję gdybyś się nie domyślał.


Gdyby nie było za granicą Polaków to nie byłoby sytuacji polsko-tubylvxych tam. Powinno się zakazać opuszczania swoich państw, a kierowcy ciężarówek powinni dojeżdżać tylko do granicy.
 
Aha, czyli nie wolno mi nikogo nazywać ukrofilem, bo nie mam partii.
A do tego czasu muszę myśleć tak jak Ty.

Nie zrozumiales mnie w ogole. Ja sie ciesze, ze masz inne poglady. Zwracasz uwage na wiele interesujacych i waznych rzeczy, ktorych ja sam czesto nie dostrzegam. Uwazam jednak, ze sa sytuacje, ktore sie powinno pietnowac. Ignorowanie glupoty i zla lub pisanie z nadzieja o tym, ze konflikty miedzy nami a Ukraincami beda sie nawarstwialy i rosly jest dla mnie niezrozumiale. Sam napisales, ze powinnismy poczekac do wyjasnienia sprawy. Oczywiscie. Pelna zgoda. Polacy zawinili - ukarac. Ukraincy zawinili - ukarac. Nie chce Polski, gdzie banda malpiszonow napierdala ludzi w parku. Nie wazne jakiej sa narodowosci.
 
Nie chce wrzucać wszystkich do jednego wora,ale jak się patrzy na tych jebanych wycieczkowiczów,którzy nie pracują,a korzystają ze wszystkich gratyfikacji,których nasz głupi rząd im dał,to się nie dziwcie,że budzi to niechęć.Jak dla mnie na dzień dobry powinni wszystkich z zachodniej UA wyjebać.
 
Nie chce wrzucać wszystkich do jednego wora,ale jak się patrzy na tych jebanych wycieczkowiczów,którzy nie pracują,a korzystają ze wszystkich gratyfikacji,których nasz głupi rząd im dał,to się nie dziwcie,że budzi to niechęć.Jak dla mnie na dzień dobry powinni wszystkich z zachodniej UA wyjebać.

A jak ty poznajesz, mijając ich na ulicy czy w sklepie, że to akurat wycieczkowicze którzy nie pracują a korzystają z gratyfikacji?
I ilu z tych zachodniej Ukrainy jest, którzy nie pracują? Też jestem za tym by ich wyjebać, ale myślę że ich jest tak mało, że wątpię by to dużo zmieniło.
 
@vitas
Wiesz, poważnie. Może się okazać że to jest jakiś margines. Te gratyfikacje dostaje z milion z groszem Ukraińców. Większość to są dzieci. Jeżeli z 200-300 tys z tych peselow pracuje - to wychodzi na to, że niepracujące są głównie dzieci pracujących matek.
Ktoś wrzucał gdzieś statystyki - miażdżąca większość peseli jest nadana kobietom i dzieciom. Czyli wychodzi że te byczki które widzisz niepracujące nie dostają gratyfikacji.

Tak na spokojnie. Sam jestem ciekawy czy to jakiś realny problem czy nie.
 
Nie zdziwiłbym się gdyby wśród ukrofilów było sporo tych, którzy najglośniej ujadają, że polaczki w Anglii to najgorsze bydło.
A co do samego terminu ukrofil, wolelibyście zabawy w eufemizmy i ugrzecznioną semantykę?
Dla was jedynym problemem są jakieś oszołomy, które najebały kobietom w parku. Dla mnie to jest tylko wierzchołek góry lodowej, bo u podstawy tego leży amok ukrofilów.
Jestem zwolennikiem monokulturowości. Wspólne wartości to coś co spaja. Wolicie związki monogamiczne czy postępowe, nowoczesne czyli otwarte? Moje podejście to konserwatyzm przystający do współczesności. W takim podejściu mieszanie kultur i nacji występuje naturalnie a nie na siłę (w powstaniu warszawskim walczył murzyn).
Ukry nie mają swojej kultury i są potomkami ulepka przestępców wszelkiej maści. Nie chcę ich bez ładu i składu wrzuconych w Polskę.
Czym innym jest ukr, który przyjechał tu uczciwie zarobić.
 
Last edited:
Nie zdziwiłbym się gdyby wśród ukrofilów było sporo tych, którzy najglośniej ujadają, że polaczki w Anglii to najgorsze bydło.
A co do samego terminu ukrofil, wolelibyście zabawy w eufemizmy i ugrzecznioną semantykę?
Dla was jedynym problemem są jakieś oszołomy, które najebały kobietom w parku. Dla mnie to jest tylko wierzchołek góry lodowej, bo u podstawy tego leży amok ukrofilów.
Jestem zwolennikiem monokulturowości. Wspólne wartości to coś co spaja. Wolicie związki monogiczne czy postępowe, nowoczesne czyli otwarte? Moje podejście to konserwatyzm przystający do współczesności. W takim podejściu mieszanie kultur i nacji występuje naturalnie a nie na siłę (w powstaniu warszawskim walczył murzyn).
Ukry nie mają swojej kultury i są potomkami ulepka przestępców wszelkiej maści. Nie chcę ich bez ładu i składu wrzuconych w Polskę.
Czym innym jest ukr, który przyjechał tu uczciwie zarobić.


Wiesz, ja tu pisałem iż Polacy to jedna z najmniej groźnych, najmniej przestępczych grup w UK.


Nie wiem też czemu piszesz iż "jedynym " problemem są oszołomy które najebaly dwie Ukrainki. Jeden user wrzucił takie info, i na tej podstawie piszesz iż to wszystkich jedyny problem? Czyli ja np od kilku tygodni pisze tu tylko o tych dwóch Ukrainkach?

I zauważ, że większość ukrow w Polsce to ci którzy przyjechali tu uczciwie zarobić, i koegzystencja jakoś występuje naturalnie od lat. Tak jak lubisz :)


Serio widzicie wszędzie na ulicy masę przestępców ukraińskich robiących rozboje, napadających, itd? Może to nie my mamy amok, którzy przyznajemy że jest masa ukraińskiego syfu i patologii, ale u Ciebie czy u innych którzy wszędzie widzą niepracujących Ukraińców na zasiłkach rozpierdalajacych osiedla. A to bezrobocie widzicie rentgenem w oczach, to nie jest wcale amok :)
 
A jak ty poznajesz, mijając ich na ulicy czy w sklepie, że to akurat wycieczkowicze którzy nie pracują a korzystają z gratyfikacji?
I ilu z tych zachodniej Ukrainy jest, którzy nie pracują? Też jestem za tym by ich wyjebać, ale myślę że ich jest tak mało, że wątpię by to dużo zmieniło.
To już musiały by urzędy sprawdzać kto skąd przyjechał. 700 plus dostawał każdy,podobnie darmową komunikacje i dodatki do mieszkań.Z powietrza się to nie pojawiło ktoś czyli my musieliśmy za to zapłacić,więc nawet jeśli to jest jakiś ułamek,to i tak nasza gospodarka to odczuła.
 
To już musiały by urzędy sprawdzać kto skąd przyjechał. 700 plus dostawał każdy,podobnie darmową komunikacje i dodatki do mieszkań.Z powietrza się to nie pojawiło ktoś czyli my musieliśmy za to zapłacić,więc nawet jeśli to jest jakiś ułamek,to i tak nasza gospodarka to odczuła.

No nie każdy dostawał, tylko ci którzy wystąpili o PESEL te plusy.
My piszemy o tych bezrobotnych którzy to dostają. Jeżeli 90% z tych którzy je dostają to kobiety i dzieci, to najprawdopodobniej bezrobotnych mężczyzn w kwiecie wieku którzy mają dostawać te 700 zł jest taki margines, że właśnie gospodarka raczej tego nie odczuje a problem mieści się w standardzie błędu statystycznego.

Tak serio. Znasz jakiegos młodego, nie uczącego się Ukraińca, który nie pracuje i dostaje od państwa jakieś 700 zł?
 
No nie każdy dostawał, tylko ci którzy wystąpili o PESEL te plusy.
My piszemy o tych bezrobotnych którzy to dostają. Jeżeli 90% z tych którzy je dostają to kobiety i dzieci, to najprawdopodobniej bezrobotnych mężczyzn w kwiecie wieku którzy mają dostawać te 700 zł jest taki margines, że właśnie gospodarka raczej tego nie odczuje a problem mieści się w standardzie błędu statystycznego.

Tak serio. Znasz jakiegos młodego, nie uczącego się Ukraińca, który nie pracuje i dostaje od państwa jakieś 700 zł?
700 zł to był dodatek dla uchodzcy jeszcze na długo zanim dostali pesele.500 plusy z peselem,tu racja.
 
Back
Top