Konflikt Rosja-Ukraina

Nie ma to jak najebać 1000 postów o polskiej wojnie, o ruskach stojących w blokach startowych by przynieść nam putinizm, o biednych ukrach, fajniejszych niż Polacy, bo walczą za banderę i za wałęsę, żeby ostatecznie stwierdzić, że na idinachuj z naszymi czołgami, nam niepotrzebne, bo ruski nie wjadą. Czyli ruski nas zaatakują, ale tak lekko. Niezły fikołek :waldeklaugh:
 
Nie ma to jak najebać 1000 postów o polskiej wojnie, o ruskach stojących w blokach startowych by przynieść nam putinizm, o biednych ukrach, fajniejszych niż Polacy, bo walczą za banderę i za wałęsę, żeby ostatecznie stwierdzić, że na idinachuj z naszymi czołgami, nam niepotrzebne, bo ruski nie wjadą. Czyli ruski nas zaatakują, ale tak lekko. Niezły fikołek :waldeklaugh:


Nikt o tym 1000 postów nie najebal.


I: Nie ma to jak najebać 1000 postów o wojnie która nas nie dotyczy , o ruskich którym nie wolno podskakiwać , o Ukraińcach którzy czaja się wszędzie by czychac na Polaków, o ruskich fajniejszych od Ukraińców bo zabili setki tys Polaków i czczą naszych morderców ale za to nie zabijali widłami, by na koniec stwierdzić, że Rosja jednak nam zagraża i jesteśmy bezbronni.



A na poważnie - udajesz debila który nie czytał tego co komentuje, że pierdolisz na mój temat to co pierdolisz? Pisałem wiele razy w jaki sposób Polska stała się bezpieczniejsza przez tą wojnę która uniemożliwiła atak Rosji na Polskę.

Jeszcze raz, jak dziecku:
1. Rosja przed wojna miała większe szanse i zdolności zagrozić Polsce.
2. Gdy rozpoczęła Rosja wojnę i wygrałaby zamieniając Ukrainę w swoją prowincje - miala by większe szanse zagrozić Polsce.


Czyli, jak trzylatkowi: Ukraińcy walczą , i nasze czołgi, w naszym interesie , bo uniemożliwiają realizację punktu 2. Dzięki temu że wojna poszła dla nas dobrze, Rosja przestała nam zagrażać. Czego, kurwa, nie rozumiesz? Gdzie tu widzisz sprzeczność? Uważasz że zagrożenie i jego poziom , zwłaszcza w trakcie wojny, jest zawsze stanem permanentnie niezmiennie? Kurwa. Zdziwisz się, jak przeczytasz podręcznik historii do kl I i dowiesz się że historia się zmienia. Toczy. Serio. Cesarstwa Rzymskiego już nie ma. Jak to możliwe, skoro Szplin uważa że nic się w geopolityce nie zmienia, a jak ktoś twierdzi k aczej to jest w szoku?


W 44 roku pewnie byś się napierdalal z Anglików że jak mogli uważać, że Niemcy im zagrażają , jak pod koniec 44 Niemcy się cofali i...Anglicy zaczęli twierdzić , że im już Niemcy nie zagrażają.
Kurwa, nawet 5 latek zrozumie że wojna to coś co może, i najczęściej tak się dzieje, zmienia obraz o 180 stopni. Wiesz,że w 42 Niemcy zagrażały Rosji, a w 44 już nie? Co ? Szokujące?

I jeszcze te kłamstwa na mój temat że twierdziłem iż Rosja szykuje się do ataku na Polskę, czy że Ukry są fajnieksi niż Polacy itd by przykryć swoje spierdolenie

Albo to udawanie, że się mnie ignoruje podczas gdy , mam wrażenie, czyta się każdy mój post chyba po kilka razy by w odpowiednim momencie zaczepić i zebrać trochę atencji xd
 
Last edited:

Screenshot_20220718-193243.png
Screenshot_20220718-193253.png


Te kurwie... Taka jest cena pokoju! :boystop:
 
Niech każdy swoimi cebulionami rozporządza jak chce, ale jesli już promujesz zrzutki zbrojeniowe to ta chyba lepsza:

Ciekawe jak na to spojrzeć z perspektywy efektywnego altruizmu, ktorego głównym filarem jest analiza kosztu do efektu, choc tu oczywiscie bylaby wojna przy tegóż ocenie...
Trudno poddać ocenie moralnej te dwa fakty. Możemy założyć, że prawdopodobieństwo zestrzelenia tego drona jest dużo wyższe niż nieudana operacja tego dwuletniego dziecka co w konsekwencji przeważa szalę wartości zbiórki na jego korzyść. Z drugiej strony istnieje szansa, że w wyniku wojskowej operacji tym dronem - zostanie uratowane życie jakiejś liczbie dzieci, szala przechyla się w kierunku drona... Myślę, że wiele osób niesiona na fali pomocy Ukrainie skłania się do wpłat na zbrojeniowe zrzutki, bo te są bardziej promowane, na czasie (może to być również pewnego rodzaju moda).

A teraz zabierzmy się za Ciebie, mości Dzihadosie ;) Ciekawe jest dla mnie, że napisałeś, iż promuję zrzutki zbrojeniowe, pomijając całkowicie tę dla dziecka. Dlaczego założyłeś, że promuję tylko zbrojeniowe? W Twoim wypadku sprawa może wyglądać tak - promujesz bardziej składki zbrojeniowe od zbiórek na chore polskie dzieci, bo o nich nie wspomniałeś słowem, za to polecasz te drugie. Nie oceniam negatywnie tego przypuszczenia, bo jak już zaznaczyłem - prawdopodobieństwo lepszego efektu może być po stronie zbiórek zbrojeniowych.

To delikatna sprawa, jednak dla mnie osobiście Polacy chętniej wpłacają na militaria dla Ukrainy, bo taki jest obecnie trend, wzbudzony przez machinę propagandową.
 
Dobra , poważniejsze rzeczy się dzieją.
Ruscy podobno zakręcają gaz Niemcom i "nie wiedzą kiedy odkręca" .
Straszak przed zimą. Pytanie czy nie odniesie skutku odwrotnego do zamierzonego, i nawet Niemcy nie stwierdza że lepiej totalnie rozjebac Ruskich tak, by się prosili po przegranej o to by za 1/3 ceny łaskawie wziąć od nich węglowodory.
 
Dobra , poważniejsze rzeczy się dzieją.
Ruscy podobno zakręcają gaz Niemcom i "nie wiedzą kiedy odkręca" .
Straszak przed zimą. Pytanie czy nie odniesie skutku odwrotnego do zamierzonego, i nawet Niemcy nie stwierdza że lepiej totalnie rozjebac Ruskich tak, by się prosili po przegranej o to by za 1/3 ceny łaskawie wziąć od nich węglowodory.
Kanada wstrzymywała wysłanie turbiny, a Zelenskyy stwierdził:

"byłoby rzeczą "absolutnie nie do przyjęcia" przekazanie turbiny Niemcom przez Kanadę". (Na marginesie dodam, że największa diaspora ukraińska jest właśnie w Kanadzie).

Berlin naciskał na Kanadę, która w efekcie stwierdziła, że zrobi wyjątek od sankcji na Rosję i turbina jest w drodze. Za kilka dni dotrze do celu, na początku sierpnia może być uruchomiona i wtedy zobaczymy, czy obietnice Moskwy są coś warte (ruscy zapowiadali, że zwiększą dostawy gazu do Europy jeśli turbiny zostaną zwrócone)
 
Kanada wstrzymywała wysłanie turbiny, a Zelenskyy stwierdził:

"byłoby rzeczą "absolutnie nie do przyjęcia" przekazanie turbiny Niemcom przez Kanadę". (Na marginesie dodam, że największa diaspora ukraińska jest właśnie w Kanadzie).

Berlin naciskał na Kanadę, która w efekcie stwierdziła, że zrobi wyjątek od sankcji na Rosję i turbina jest w drodze. Za kilka dni dotrze do celu, na początku sierpnia może być uruchomiona i wtedy zobaczymy, czy obietnice Moskwy są coś warte (ruscy zapowiadali, że zwiększą dostawy gazu do Europy jeśli turbiny zostaną zwrócone)


No przez tą diasporę Kanada tak ostro za Ukraina.
Myślę że Rosja nie może sobie jeszcze finansowo pozwolić na realne odcięcie gazu Niemcom. Rząd w Niemczech pewnie to wie, i normalnie mieliby może to w dupie - ale tu chodzi o to w co wierzy demos.
 
A Zelenskyy ostro przeciw Niemcom. Pewnie dlatego, że przekazali sprzętu mniej niż my, co nie?

Żeleński prowadzi moim zdaniem dobra politykę , bo skuteczna.
A przypominam, że to Ukraina ma niszczony kraj i jest zdesperowana. Takiego "przeciw" lub "za" publicznego Żeleńskiego za bardzo nie biorę na poważnie, jak info o masowych gwałtach niemowlskow przez ruskich czy duchu Moskwy. Zwłaszcza, że jak trzeba to rząd Ukrainy wychwala Niemcy, dwa tygodnie później ich jebie. Na pewno granie na poczuciu wstydu Niemieckim dużo daje, i gdyby nie to, Ukraina jeszcze mniej pomocy miałaby od Niemców. I myślę że Żeleński wie iż embargo na gaz jest fizycznie niemożliwe, ale popierdolic można , bo zawsze jest szansa że zawstydzone Niemcy wysla więcej broni za to że płacąc za gaz "finansują mordowanie ukraińskich dzieci "
 
A teraz zabierzmy się za Ciebie, mości Dzihadosie ;) Ciekawe jest dla mnie, że napisałeś, iż promuję zrzutki zbrojeniowe, pomijając całkowicie tę dla dziecka. Dlaczego założyłeś, że promuję tylko zbrojeniowe? W Twoim wypadku sprawa może wyglądać tak - promujesz bardziej składki zbrojeniowe od zbiórek na chore polskie dzieci,
Zapraszam do tematu który sam założyłem:
 
Zapraszam do tematu który sam założyłem:
Znamy, odwiedzamy, wpłacamy. A obecnie jak to wygląda? Co bardziej polecasz? Zbiórki militarne dla Ukrainy, czy...? ;)
 
Co bardziej polecasz?
Pytasz po tym jak sam napisales:
promujesz bardziej składki zbrojeniowe od zbiórek na chore polskie dzieci,

Ty zdaje się odpowiedz już znasz, ba, nawet ja publicznie sugerujesz. Dlaczego wiec pytasz?

Co do zasady - popieram oddolne skladki na cokolwiek, nawet na zbrojeniówkę, dildosy czy tam laptopy dla lewaków bo nie pamietam juz jak ten slawny ancymon kasę wyludzal, choc mnie osobiscie bardziej ruszaja trudne historie zyciowe, w szczegolnosci ojców, walczacych tez o zdrowie i zycie, w spoleczenstwie ktore na ten rodzaj krzywdy wyczulony nie jest.

Czego oczekujesz? Moich corocznych potwierdzen darowizn z portali typu siepomaga.pl czy zrzutka.pl?

Co da ci odpowiedz na pytanie czy jestem dobrym czlowiekiem?

Drugą smutną sprawą, po pierwsza jest powyżej, jest to że swoją hiperbolą, swoim nieprzypadkowym przeciez zestawieniem,. grasz na emocjach tak samo jak ci, których nienawidzisz
iu
 
Ty zdaje się odpowiedz już znasz, ba, nawet ja publicznie sugerujesz. Dlaczego wiec pytasz?
Wyjaśniłem w pierwszej odpowiedzi pod Twoim adresem. Przypuszczam tak na podstawie tego, że zaproponowałeś tylko militarną, ale dopuszczam też możliwość, że jest na odwrót, a Twoja propozycja może nie świadczyć o preferencjach militarnych w tym względzie.
Czego oczekujesz? Moich corocznych potwierdzen darowizn z portali typu siepomaga.pl czy zrzutka.pl?
:siara:
Co da ci odpowiedz na pytanie czy jestem dobrym czlowiekiem?
Jprd człowieku, a niby z których wpisów coś takiego wnioskujesz? O tym, że jesteś spoko gość wiem od wielu lat i preferencja w jedną, czy w drugą stronę na dzień dzisiejszy odnośnie zbiórek tego nie zmieni. Wyraźnie napisałem, że trudno o ocenę moralną, a w ogólnym rozrachunku to właśnie te militarne mogą okazać się bardziej wartościowe na czas obecny w omawianym przypadku, więc o co Ci chodzi?
Drugą smutną sprawą, po pierwsza jest powyżej, jest to że swoją hiperbolą, swoim nieprzypadkowym przeciez zestawieniem,. grasz na emocjach tak samo jak ci, których nienawidzisz
Nieźle przesadzasz. Zestawienie pokazuje przypuszczalne obecne trendy, ku temu się skłaniam, wyraźnie napisałem poprzednio:
To delikatna sprawa, jednak dla mnie osobiście Polacy chętniej wpłacają na militaria dla Ukrainy, bo taki jest obecnie trend, wzbudzony przez machinę propagandową.
Napisałem również, że nie oceniam negatywnie wyboru w kierunku militariów, to po cholerę zarzucasz mi złe intencje? Kogo nienawidzę, wg Ciebie?
 
Dobra , poważniejsze rzeczy się dzieją.
Ruscy podobno zakręcają gaz Niemcom i "nie wiedzą kiedy odkręca" .
Straszak przed zimą. Pytanie czy nie odniesie skutku odwrotnego do zamierzonego, i nawet Niemcy nie stwierdza że lepiej totalnie rozjebac Ruskich tak, by się prosili po przegranej o to by za 1/3 ceny łaskawie wziąć od nich węglowodory.
Wystarczy najeść się fasoli po bretońsku, zagryźć chlebem i cebulą
a na końcu popić dwoma harnasiami,
węglowodory prawie za darmo, bo jako skutek uboczny kolacji.
LIFEHACK
Tylko, że to nie zielona energia, więc szwaby udają, że nie ma tematu.
 
Nic tak ludzi nie rusza jak dziura w kieszeni. To silniejsze niż ideały i wartości. Jeszcze w marcu to ta okazja by płonęła. A teraz:


No w naszym interesie jest by jak najwięcej Ukraińców jak najszybciej nauczyła się polskiego.
We Francji , tam gdzie mieszkałem, lokalna gmina też urządzała darmowy francuski dla Polaków. Podejrzewam że to powszechna praktyką.
 

Ciekawe czy nasz lokalny mma Czeczen o polskim sercu razem ze swoimi kuzynami Czeczenami o polskich sercach napisze jakas odpowiedz na insta, ze beda rozpierdalac oddzialy kadyrova w pyl jezeli zdecyduja sie zaatakowac Polske? Ostatnio mial srednio z kibicami z Polski. Mysle, ze taka deklaracja by mu bardzo pomogla wizerunkowo.
 

Ciekawe czy nasz lokalny mma Czeczen o polskim sercu razem ze swoimi kuzynami Czeczenami o polskich sercach napisze jakas odpowiedz na insta, ze beda rozpierdalac oddzialy kadyrova w pyl jezeli zdecyduja sie zaatakowac Polske? Ostatnio mial srednio z kibicami z Polski. Mysle, ze taka deklaracja by mu bardzo pomogla wizerunkowo.
Nie.
 
Back
Top