Konflikt Rosja-Ukraina

Gdzie mieszkać? Sobota.

Pytanie o wybór miejsca zamieszkania w kontekście większej wojny lub mniejszego konfliktu zbrojnego jest cały czas aktualne. Weźmy dzisiejszy dzień.
Z Lwowa docierają informacje o kilku miejscach w które trafiły pociski lub rakiety. Serwis Defence24 informuję, że jeden z ataków miał miejsce w rejonie ulicy Łyczakowskiej we wschodnim Lwowie. Patrząc na mapę trafiłem na duże zbiorniki należące do firmy Enzym. Drugim miejscem jest spory skład przy ulicy Kovelskiej. Trochę bardziej na północ od pierwszego celu. Nie wiem jaka substancja w nich się znajduje lub znajdowała. Pożar jest ogromny, a dym widać z drugiego końca Lwowa.

Widząc bazę z silosami na paliwo od razu skojarzyła mi się nasza, krakowska, malowniczo położona baza Orlenu. Przeskoczyłem więc 350 kilometrów, do zachodniej części Krakowa, gdzie przy ulicy Olszanickiej znajdują się duży kompleks ze zbiornikami. Od willowej zabudowy Woli Justowskiej dzieli go 600 metrów. Dla inwestorów to „aż 600 metrów” i pewnie wcisnęli by w strefę buforową kilka szeregówek, ale dla mieszkańców okolicy to tylko kilkaset metrów. W piątek odbyły się na terenie bazy ćwiczenia strażackie. Odbywają się cyklicznie, bo to cholernie ważny obiekt na mapie Krakowa.

Jak już przerobiłem topografie Krakowa to sprawdziłem rozmieszczenie innych baz paliwowych w Polsce. W Gdańsku jest prawie w centrum miasta. W Lublinie na południu, z trzech strona otoczona polami, a z jednej – magazynami. W Koluszkach niby za miasteczkiem, przy lesie, ale do zabudowań jest blisko. We Wrocławiu we wschodniej, przemysłowej części miasta.

Jak przerobiłem rozmieszczenie składów paliw to mignęła mi informacja, że celem ataku we Lwowie była też jednostka wojskowa. Już miałem odpaloną mapę, więc automatycznie najechałem na Jednostkę Wojską „NIL” w Krakowie przy ulicy Tynieckiej. Obok Zakrzówka, przy drodze z Dębnik do Tyńca. To tu znajduje się jedna z kilku jednostek specjalnych. Jej domeną jest rozpoznanie i wsparcie informacyjne innych jednostek np. Gromu, czy Agatu. Teraz to już mi mózg paruje. Grom ma siedzibę w podwarszawskim Rembertowie, można uznać, że otoczony jest lasem. Ale już koszary innej jednostki specjalnej „Agat” są w środku gliwickiego osiedla. Przez chwilę zastanowiłem się jak rozlokowane są porty lotnicze i strategiczne zakłady przemysłowe. Odpuszczam. Wyłączam mapę.

Na froncie następuje mocne wiercenie się Rosji. Wczoraj ogłoszono, że denazyfikacja i demilitaryzacja Ukrainy wcale nie polegała na zajęciu np. Kijowa i zmianie władzy, a właściwie to chodziło tylko o atak w kilku miejscach, tak by rozproszyć ukraińską obronę. Dzięki temu Rosja miała zdobyć cały Donbas. Donbasu dalej nie zdobyła, a tym oświadczeniem generalicja przyznała, że wojna została źle zaplanowana i na etapie map i wyliczeń już popełniono błędy. Lecz ta informacja może być początkiem szukania wyjścia z wojny, że niby tam jakieś cele osiągnięto. Być może tylko ten tragicznie rostrzeliwany Mariupol stoi na przeszkodzie. I dobrze, niech stoi jak najdłużej. Ze szczątkowych informacji jakie docierają wynika, że Rosjanie tam codziennie tracą swoich najlepszych ludzi.
 
No tak, a młody Polak po studiach niech kibluje u starych na pokoju niech szlachta mieszka w apartamentach.
Najlepiej kurwa za darmo.
Każda państwowa inwestycja, to nieograniczona możliwość do zajebania kasy. Mój znajomy jest właścicielem firmy budowlanej startującej w miejskich przetargach na wszelakie inwestycje drogowe. Nawet sobie nie wyobrażasz co tam się odpierdala. Miliony z krwawicy podatnika traktowane jak sumy na loda bambino. Żyła złota. Teraz sobie wyobraź, co się będzie działo przy okazji budowy mieszkań komunalnych dla Ukroli, najprawdopodobniej w dużej części finansowych ze środków UE. Stąd parcie PiSu, by ich przyjmować jak najwięcej i jednocześnie stawać okoniem jeśli chodzi o rolokacje w ramach UE i innych krajów. Będą ich tu trzymać wręcz na siłę, by wyłudzić jak najwięcej kasy, a potem ją rozkraść, jak to mają w zwyczaju. Oczywiście nie bezpośrednio. Coś tam wybudują, trzykrotnie zawyżą koszty itd. Mówimy o dziesiątkach miliardów euro.
 
Każda państwowa inwestycja, to nieograniczona możliwość do zajebania kasy. Mój znajomy jest właścicielem firmy budowlanej startującej w miejskich przetargach na wszelakie inwestycje drogowe. Nawet sobie nie wyobrażasz co tam się odpierdala. Miliony z krwawicy podatnika traktowane jak sumy na loda bambino. Żyła złota. Teraz sobie wyobraź, co się będzie działo przy okazji budowy mieszkań komunalnych dla Ukroli, najprawdopodobniej w dużej części finansowych ze środków UE. Stąd parcie PiSu, by ich przyjmować jak najwięcej i jednocześnie stawać okoniem jeśli chodzi o rolokacje w ramach UE i innych krajów. Będą ich tu trzymać wręcz na siłę, by wyłudzić jak najwięcej kasy, a potem ją rozkraść, jak to mają w zwyczaju. Oczywiście nie bezpośrednio. Coś tam wybudują, trzykrotnie zawyżą koszty itd. Mówimy o dziesiątkach miliardów euro.
Ja pracowalem jako projektant budowlany nie musisz mi mówić wiem jak to od środka wygląda. Patola ostra.

Tylko skala mnie martwi bo będziemy naprawdę w swoim kraju jak podludzie, młodzi będą bez perspektyw, bo saszka zrobi taniej.
A idioci będą dalej pisać o ruskich agentach i cytuje "jebac Putina".
 
Niech lepiej ich dowódcy im wytłumaczą, że takim sposobem narażają naród Ukrainy na nienawiść cywilów z Rosji, która powinna być skierowana przeciw Putinowi i jego klakierskiej sforze
Dlatego ja wyznaje zasade, że najlepiej niech zginie jak najwięcej ukrów i kacapów pomijając cywili i oczywiście dziexi. Kurwa jak ja tego wschodu nienawidze. Za małolata widzialem filmik z pomaranczowych jak gwałcili kobiete I od tego czasu pałam do nich nienawiścią.
 
Każda państwowa inwestycja, to nieograniczona możliwość do zajebania kasy. Mój znajomy jest właścicielem firmy budowlanej startującej w miejskich przetargach na wszelakie inwestycje drogowe. Nawet sobie nie wyobrażasz co tam się odpierdala. Miliony z krwawicy podatnika traktowane jak sumy na loda bambino. Żyła złota. Teraz sobie wyobraź, co się będzie działo przy okazji budowy mieszkań komunalnych dla Ukroli, najprawdopodobniej w dużej części finansowych ze środków UE. Stąd parcie PiSu, by ich przyjmować jak najwięcej i jednocześnie stawać okoniem jeśli chodzi o rolokacje w ramach UE i innych krajów. Będą ich tu trzymać wręcz na siłę, by wyłudzić jak najwięcej kasy, a potem ją rozkraść, jak to mają w zwyczaju. Oczywiście nie bezpośrednio. Coś tam wybudują, trzykrotnie zawyżą koszty itd. Mówimy o dziesiątkach miliardów euro.
Wałki to osobna kategoria. Bardzoej chodzi mi o to, że nasz rząd faworyzuje inną nację
 
Wałki to osobna kategoria. Bardzoej chodzi mi o to, że nasz rząd faworyzuje inną nację
Faworyzuje nie bez powodu tylko właśnie ze względu na wałki. Po prostu na Ukrolach można zbić niebotyczną kasę, która do tej pory była zamrożona przez wyroki TSUE. Tym bardziej, że pisiory i "wolne media" zaraziły tluszczę czymś, co można nazwać Ukrofilią, zatem możesz strzelać wałki i jeszcze dostawać za to brawa od owej tłuszczy.
 
Jest i As putina, marszałek Koniew

276227430_10217317607130688_1907094346764652912_n.jpg
 
Last edited:
Przyznawac sie ktory glosowal? :boystop:

no kurwa ciekawe kogo to uderzy po kieszeni najbardziej.
 
Przyznawac sie ktory glosowal? :boystop:

no kurwa ciekawe kogo to uderzy po kieszeni najbardziej.
Właśnie tak działa brak nauki podstaw biznesu i podstaw przedsiębiorczości w szkole. Ludzie nie rozumieją, że państwo działa na zasadzie naczyń połączonych i to jest błąd na przyszłość od strony finansowej. Jednak jestem zwolennikiem tego aby państwo na pierwszym miejscu stawiało dobro obywateli a nie bawiło się w emocje i moralne zachowanie. Ale narazie z tym gazem wygląda to tak, że wszyscy kupują go w rekordowych ilościach (co jest zabawne zdecydowana wiekszosc idzie przez Ukraine,) ,a te przesłanki od odejściu od rosyjskiego gazu to na ten moment tylko medialne i polityczne bajki bo rzeczywistosc pokazuje co innego.


PS ale mnie wkurwia to napedzanie strachu przez media. Wszedzie wczorak posali rakiety na lwow, lwow znowu zaatakowany. Dobrą Oni mają fantazje patrząc na odległość gdzie Ona spadła. Na prawde tak ciężko było by tym skurwysyną napisać obok Lwowa?
 
Last edited:
Wojna na Ukrainie pokazała słabość Konfederacji, ale że Warzecha będzie w stanie jeszcze tak mocno zjechać w dół

Warzecha mówiący o odwadze to jeszcze lepsze niż wtedy , kiedy pisał, że on pracuje umysłowo: z reasearchem jak Ziemkiewicz :muttley:
Przecież ci ludzie unikają debat







Po tej małej prowokacji Warzecha się obraził i unika debat xD





Ten upadek dziennikarstwa od lewa do prawa i te masy traktujące poważnie tych upadłych dziennikarzy -kibolstwo polityczne na zasadzie ,,po co dążyć do prawdy, przekonywać do niej skoro można żyć z reprezentowania osób o skrajnych poglądach?"...

A wystarczyło powiedzieć, że ktoś kopiuje żart jednego z angielskich stand uperów, który kiedyś dotyczył Polaków w UK








Biedny...

 
To jest ciekawe. Łukaszenka jest mistrzem lawirowania.
Łukaszenko pięknie udaje wariata. To Łukaszenki idealnie pasuje powiedzenie ,,szanuj wroga swego bo możesz mieć gorszego". Też nie wiem ile w tych organizacjach protestów po wyborach nie było podpuszczania ze strony UE: protestujcie a na pewno was jakoś wesprzemy. A tymaczasem budowa Nord Stream II, o Putinie ciszej.
Studenci dostali pałami, część z nich w wiezieniu, powyrzucani z uczelni, cześć z nich zamiast mieć obalony system siedzą w Polsce pracując na budowie i w gastro bez języka -naprawdę nie zrobiony tym ludziom krzywdy?
Przed tymi protestami można było podpisać dobre umowy imigracyjne, nawet Łukaszenko deklarował że nie będzie utrudniał białoruskim lekarzom pracy w Polsce.
Przecież słusznie PiS nawet wzmocnił ambasadę w Filipinach aby ściągać z tego kraju imigrantów: Filipińczycy to więksi katolicy niż Polacy...


Ty czytasz Onet finansowany przez szwabów którzy jak na dłoni widać działają razem z kacapami :kis:
Hm, to mnie ciekawi co jest przyczyną tak słabej jakości onetu i to wcale nie jest fakt, że właścicielem są Niemcy.
Die Welt, Bild z Axel Ringer Springer czy konkurencyjny Spiegel potrafią być ultrakrytyczni wobec rządu DE. Ba, tak krytyczne teksty wobec Merkel nie przeszłyby w wyborczej i w onecie.
Myślę, że przyczyny słabego poziomu dziennikarstwa to coś bardziej skomplikowanego niż czy właściciel jest niemiecki czy polski. Fakt faktem nie zdziwiłbym sie jakby ludzie tacy jak Stankiewicz i Węglarczyk współpracowali z niemieckim czy rosyjskim wywiadem....
... ale po 89 roku wyborcza myślała że jest poza zasięgiem, zaczęła tworzyć prasę bez czytelników i praktycznie mamy mnóstwo serwisów, gazet skierowanych tylko to kiboli politycznych od Krytyki Politycznej do Najwyższego Czasu...
A onet jest skierowany dla ludzi którzy powinni sobie wytatuować słowo ojkofobia
 
Back
Top