Konflikt Rosja-Ukraina

Tzn co on mial na mysli mowiac, zeby nie wchodzic pierwsi do wojny jak w 39. Mielismy wtedy jakis wybor? Co on pierdoli?
Och Panie, ksiazki sa o historii alternatywnej... Ale czy naprawde to bylo wykonalne, to oczywiscie nie wiemy.

Ja odbieram jego slowa tak: zrobmy wszystko co sie da, by nie wejsc pierwsi.

Niestety USA poczuło krew, i podejrzewam ze niektorzy ogladaja własne sex fotki z kopert wsunietych pod drzwiami. No i pewnie damy te migi, i to damy je oficjalnie...
 
Tzn co on mial na mysli mowiac, zeby nie wchodzic pierwsi do wojny jak w 39. Mielismy wtedy jakis wybor? Co on pierdoli?
Co było to było i już się nie dowiemy co być mogło, ale dzisiaj mówi się już o tym, że były inne opcje (oczywiście nie w publicznym systemie edukacji :awesome:). Trzeba tylko więcej czytać a nie wyklinać w internecie :beczka:
 
Kurwa opowiem wam dobrą historie :lol: Jak wywozić towar z fabryki w ogarniętej wojną Ukrainie? Otóż organizujesz transport pomocy humanitarnej (oczywiście z darów, sam z dobrej woli za darmo dajesz tiry do transportu) i ten transport przypadkowo jak już rozładuje „dary” to odbiera towar z fabryki i przywozi do polski. I tak raz za razem. Dodatkowo mówisz kierowcom, że jeśli nie zgodzą się jechać na Ukrainę to stracą prace. Nie jest tutaj mowa o żadnej firmie farmaceutycznej ale o polskim producencie, który w swojej branzy jest wiceliderem na całym świecie. Oczywiście na swoich ms i stronie chwali się jak to się angażuje w pomoc UA
FAKRO?:awesome:



edit

Od blisko dwudziestu lat Ryszard Florek prowadzi biznes na Ukrainie. Fakro ma tam trzy fabryki produkujące okna dachowe i schody strychowe. Wszystkie znajdują się w zachodniej części kraju. Największy z zakładów, który zatrudnia blisko pół tysiąca pracowników, jest niedaleko Lwowa, dwa pozostałe, zlokalizowane są w Nowogradzie i Szkle. Produkcja ze wszystkich trzech spółek, w całości trafia na rynek ukraiński i rosyjski.

 
Last edited:
Och Panie, ksiazki sa o historii alternatywnej... Ale czy naprawde to bylo wykonalne, to oczywiscie nie wiemy.

Ja odbieram jego slowa tak: zrobmy wszystko co sie da, by nie wejsc pierwsi.

Niestety USA poczuło krew, i podejrzewam ze niektorzy ogladaja własne sex fotki z kopert wsunietych pod drzwiami. No i pewnie damy te migi, i to damy je oficjalnie...

Co było to było i już się nie dowiemy co być mogło, ale dzisiaj mówi się już o tym, że były inne opcje (oczywiście nie w publicznym systemie edukacji :awesome:). Trzeba tylko więcej czytać a nie wyklinać w internecie :beczka:
Tez jestem fanem sci-fi.
 
Mam wrażenie, że wszyscy już zapomnieli o Obwodzie Kaliningradzkim. Tam są wycelowane w nas Iskandery. Świat znowu wciąga na w Wojnę Światową a głupcy patrzą na to spokojnie a nawet to popierają.
 
Najnowsza narracja, tak od 2-3 dni, idzie w kierunku, że Rosja jest słaba. Tu np. artykuł o potencjale ludzkim.

Kto wie, czy nie będą nas pchali do udostępnienia samolotów, żeby sprawdzić reakcję przed, ewentualnym zamknięciem strefy lotów. NATO to niby ciało kolegialne i wbrew nam niczego nie zrobi, ale obawiam się, że po brataniu się z przyjaciółmi Putina (Orban, Le Penn) i innych występach anty NATO i UE , nasze jastrzębie będą chciały się wykazać i teraz gładko wejdą w dup... Amerykanom.
 
Czyżby mi się udało? Czyżby to moja odpowiedź była pierwszą w historii Cohones, która sprawiła, że zatkało @klocuniek i nie ma szarży w odpowiedzi ? :benny:


:beczka:
Nadrabiałem galę, już idę czytać
Edit:
widzę, że odpowiedziałeś wcześniej, niż odpowiedziałem innym, nie zauważyłem...
Edit2:
Nie wiem jakie dane miałbym Ci podać. W czym się to mierzy bo nie mam zielonego pojęcia?

Rok 2014


Rok 2016


Rok 2022

Ulica Bandery w Kijowie, pomniki Bandery, portrety Bandery... a no, nie wiem jak w tej chwili ale jeszcze niedawno do ich parlamentu wybrany został syn Szuchewycza.
I o takie dane właśnie mi chodziło. Pisałem wyraźnie, że nie śledziłem tego, a wiem tylko, że szum jest z naszej strony, konkretów nie znałem - dzięki. Wychodzi na to, że problem jest większy niźli tylko jakieś incydentalne stawianie pomników, wypowiedzi polityków, nazywanie ulic. Widać, że chodzi o systemowe wprowadzanie banderyzmu nawet poprzez podręczniki szkolne. Tak więc co na to @Betonowy Krzychu @Mes_ @lemmy @Karateka@ ?
 
Last edited:
Najnowsza narracja, tak od 2-3 dni, idzie w kierunku, że Rosja jest słaba. Tu np. artykuł o potencjale ludzkim.

Kto wie, czy nie będą nas pchali do udostępnienia samolotów, żeby sprawdzić reakcję przed, ewentualnym zamknięciem strefy lotów. NATO to niby ciało kolegialne i wbrew nam niczego nie zrobi, ale obawiam się, że po brataniu się z przyjaciółmi Putina (Orban, Le Penn) i innych występach anty NATO i UE , nasze jastrzębie będą chciały się wykazać i teraz gładko wejdą w dup... Amerykanom.
Włoskie, Holenderskie i Belgijskie samoloty wojskowe Cargo lądowały wielokrotnie w ciągu kilku dni w Rzeszowie. Nie wspominam o US i GB. Italia najwięcej a nawet przed chwilą. Ewidentnie to one dostarczają broń. Nie widać w ogóle Francji.
 
Wchodzę na YT a tam wysyp "fiałkowych" analityków celebrytów się już zrobił. Trochę ich przesłuchałem i doszedłem do wniosku, że lepiej chyba w ogóle ich nie słuchać bo jak sobie ich materiały sprawdzam z pierwszych dni to na razie huja się sprawdziło oprócz oczywistych oczywistości. Coś na zasadzie Jackowskiego. (PS Bartosiak to wygląda mi alkoholika. Pewności nie mam ale mam nosa do tych rzeczy)

Natomiast dalej ciekawi mnie ta narracja, że Ukraina to wygrywa. To, że ROsji nie idzie tak jak chciała to widzę. Ale te optymistyczne podejście w stronę Ukrainy mnie mocno zastanawia. Morale, morale ale obiektywnie coś jest chyba nie tak.
 
Wchodzę na YT a tam wysyp "fiałkowych" analityków celebrytów się już zrobił. Trochę ich przesłuchałem i doszedłem do wniosku, że lepiej chyba w ogóle ich nie słuchać bo jak sobie ich materiały sprawdzam z pierwszych dni to na razie huja się sprawdziło oprócz oczywistych oczywistości. Coś na zasadzie Jackowskiego. (PS Bartosiak to wygląda mi alkoholika. Pewności nie mam ale mam nosa do tych rzeczy)

Natomiast dalej ciekawi mnie ta narracja, że Ukraina to wygrywa. To, że ROsji nie idzie tak jak chciała to widzę. Ale te optymistyczne podejście w stronę Ukrainy mnie mocno zastanawia. Morale, morale ale obiektywnie coś jest chyba nie tak.
Mam identyczne odczucia. Wysyp Wolskich i innych wygadanych przyjemniaczków. Po obejrzeniu tych materiałów, to optymizm coś jak po specach od szczepionek mówiących, że Pfizer, to Mybach skuteczny w 99.9%
Morale poganiają morale. Najpopularniejsze słowo.
A tu za chwilę czytam takie coś i mi szczena OPADA

Ukraina może dostać samoloty od Polski. Kreml wydał ostrzeżenia​

1.Rosja ostrzega państwa NATO. Czy Ukraina dostanie sowieckie myśliwce?
W komunikacie resortu obrony podkreślono, że przekazanie Ukrainie samolotów wojskowych zostanie uznane przez Kreml za przyłączenie się do konfliktu. Do tej pory żaden samolot z państw NATO nie został przekazany Ukrainie po rozpoczęciu wojny przez Rosję.

2. Wojna w Ukrainie. Rosja bombarduje Winnicę. "Dajcie nam samoloty, żebyśmy się bronili"-

- NATO nie może wprowadzić strefy zakazu lotów nad Ukrainą. Oznaczałoby to spełnienie scenariusza Putina, czyli wciągnięcie żołnierzy NATO w konflikt. Gdyby podjęli jakąkolwiek interakcję w stosunku do rosyjskiego samolotu, Putin miałby potwierdzenie, że to jednak Zachód jest agresywny i występuje przeciw Rosji. Rosyjski przywódca tylko czeka na taką sytuację - mówi Wirtualnej Polsce gen. Mirosław Różański, były dowódca Generalnych Rodzajów Sił Zbrojnych w latach 2015-2016, prezes fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints.


- Konsekwencje zaangażowania NATO w wojnę w Ukrainie są trudne do przewidzenia. Pamiętajmy, że Putin nie zaangażował wszystkich rosyjskich sił zbrojnych w konflikt na Ukrainie. Jest to armia, która liczy ok. 900 tysięcy żołnierzy, z możliwością powoływania rezerwistów w liczbie około pół miliona. Jeśli liczebność armii połączymy z nieobliczalnością Putina, to Rosja mogłaby podjąć działania, które doprowadziłyby do III wojny światowej - ostrzega gen. Różański.
- Gdyby taka strefa powstała, byłoby to jednoznaczne z wciągnięciem Sojuszu w wojnę. Sojusz jest paktem obronnym i musiałaby być zgoda 30 państw, żeby wykroczyć poza podstawowe zadanie NATO, czyli obronę terytorium swoich państw. Na to tylko czeka Putin, który udowodni swojemu społeczeństwu, że Zachód jest agresywny wobec Rosji i wtrąca się w nie swoje sprawy. Ten postulat niestety nie jest możliwy do zrealizowania - ocenia generał.

Zobacz też: Gen. Skrzypczak ocenia Rosję. "Nie sądziłem, że mogą tak kiepsko działać"

W opinii gen. Mirosława Różańskiego są inne możliwości wsparcia Ukrainy uzbrojeniem, które pozwoliłoby zwiększyć działania w powietrzu w walce z rosyjskim lotnictwem.

W niedzielę w tym temacie wypowiadał się także amerykański sekretarz stanu Antony Blinken. Jak ujawnił, Stany Zjednoczone "aktywnie pracują" nad porozumieniem z Polską w sprawie dostarczenia Ukrainie odrzutowców do walki. - Aktywnie przyglądamy się teraz kwestii samolotów, które Polska może dostarczyć Ukrainie, i zastanawiamy się, w jaki sposób moglibyśmy być w stanie uzupełnić zapasy, gdyby Polska zdecydowała się na dostarczenie tych samolotów - mówił Blinken.

Zdaniem gen. Różańskiego, oprócz samolotów, powinniśmy jak najszybciej dostarczyć Ukrainie tzw. systemy ofensywne.
 
Dobra macie racje. Przeciez nawet niedawno Putin powiedzial, ze to Polska rozpetala 2 wojne swiatowa.
 
U nas zaczyna się dodatkowo wewnętrzna wojna

Bartosiak "lubi emigrację Ukraińców do polski" i tłumaczy, że Ukr są lepsi od Polaków 27:15
"to wielka szansa dla Polski"
 
Last edited:

@Karateka@ jebać wyborczą, czy jeszcze czekamy? :awesome:

Nie rozumiem celu takich komentarzy.
? Stwierdziłem co widać na filmach, nie miałem racji? A Ty w odpowiedzi sugerujesz, że niby coś takiego miałoby mi nie przeszkadzać (napierdalające grady kilkaset metrów od mojej chałupy) lub, że niby myślę - jak tylko trochę kradną "to spoko". Teraz piszesz jeszcze, że nie rozumiesz takich komentarzy? Czego konkretnie nie rozumiesz, co Ci wyjaśnić jeszcze? Piszesz o filmikach - jak okradają bank lub sklep i niby moje stwierdzenie faktu i porównanie do czerwonoarmistów jest tożsame z "to spoko". No kurwa mać ludziu! Teraz jeszcze próbujesz ze mnie rozchwianego emocjonalnie zrobić? To właśnie tego typu komentarze jakie wstawiłeś nie służą spokojowi o który zabiegasz (niby).

Miło, że wyrażasz swoje oburzenie względem dokonywanych kradzieży niektórych spośród 200 tysięcznej armii ale nie wiem po jasną cholerę usiłujesz sugerować, że dla kogokolwiek z piszących tutaj "to jest spoko". Tak przy okazji zapytam, czy stawianie flagi OUN-B przy rozwalonych konwojach ruskich - również budzi Twoje oburzenie? Czy przeprowadzenie wywiadu z jednym z Ukraińców, za którym na ścianie wisi portret Bandery - również? Czy może "to jest spoko"? :D
To nie o to chodzi czy USA ma racje czy nie - tak uwaza, i wlasnie to sie rozstrzyga.
Ale niczego tym nie odkryłeś, wszyscy tutaj to wiedzą (raczej), jak również są świadomi, że nie mamy na to wpływu. Brakuje mi jednak w tym wszystkim, by jasno powiedzieć co się przyczyniło do obecnego stanu rzeczy, tak po prostu, dla wiedzy, by w jej oparciu albo zrewidować albo ukształtować sobie pogląd na to co się wokół nas dzieje.
 
I właśnie przoduje w wywołaniu 3 :neildegrassewhoa:
Rownie dobrze moglby do powiedziec Putin.

Rozumiem, ze jak najszybszy upadek Ukrainy i jak najmniejsze straty wojsk kacapskich sa w interesie Polski. Bylaby to nie fair walka z naszej strony gdybysmy mieli bronic kraju przeciwko oslabionym silom wroga.
 
Bartosiak "lubi emigrację Ukraińców do polski" i tłumaczy, że Ukr są lepsi od Polaków 27:15
:no no: Nie twierdzi, że są lepsi od Polaków, mówi, że Ukraińcy mają o sobie takie mniemanie, że "są bardziej kumaci niż my i mają większą wiedzę". Oczywiście podaje również przykład, że za sovieckich czasów to właśnie Ukraina przyczyniała się do lotów w kosmos, tworzenia rakiet manewrujących...
Precyzując nie powiedział dosłownie, że lubi imigrację Ukraińców ale chwali i jest za "imigracją z obszaru post sovieckiego", uzasadnia to tym, że brakuje u nas ludzi, że potrzebujemy wzrostu demograficznego.
 
Last edited:
Umiejo w soszale, choc z drugiej strony istnieje granica, po przekroczeniu ktorej mocno spadnie im wiarygodnosc (mnie muzyczka zaskoczyla)


Pytanie co z przestrzenia powietrzna


Cos odbili...
 
Och Panie, ksiazki sa o historii alternatywnej... Ale czy naprawde to bylo wykonalne, to oczywiscie nie wiemy.

Ja odbieram jego slowa tak: zrobmy wszystko co sie da, by nie wejsc pierwsi.

Niestety USA poczuło krew, i podejrzewam ze niektorzy ogladaja własne sex fotki z kopert wsunietych pod drzwiami. No i pewnie damy te migi, i to damy je oficjalnie...
Mam kurwa nadzieję, że jest tam gdzieś w tych głupich głowach choć resztka jakiegoś rozsądku i tego nie zrobią, a jeśli zrobią to rozpierdol mamy gotowy. Sory ale ja za takich zjebów nie chce walczyć....
 
Last edited:
:no no: Nie twierdzi, że są lepsi od Polaków, mówi, że Ukraińcy mają o sobie takie mniemanie, że "są bardziej kumaci niż my i mają większą wiedzę". Oczywiście podaje również przykład, że za sovieckich czasów to właśnie Ukraina przyczyniała się do lotów w kosmos, tworzenia rakiet manewrujących...
Precyzując nie powiedział dosłownie, że lubi imigrację Ukraińców ale chwali i jest za "imigracją z obszaru post sovieckiego", uzasadnia to tym, że brakuje u nas ludzi, że potrzebujemy wzrostu demograficznego.
Zakamuflowana agitacja i wpędzanie uniżonych Polaków w jeszcze większe kompleksy. Polacy już tak nisko upadli, że niżej się nie da. Głupie Jasie.
 
:no no: Nie twierdzi, że są lepsi od Polaków, mówi, że Ukraińcy mają o sobie takie mniemanie, że "są bardziej kumaci niż my i mają większą wiedzę". Oczywiście podaje również przykład, że za sovieckich czasów to właśnie Ukraina przyczyniała się do lotów w kosmos, tworzenia rakiet manewrujących...
Precyzując nie powiedział dosłownie, że lubi imigrację Ukraińców ale chwali i jest za "imigracją z obszaru post sovieckiego", uzasadnia to tym, że brakuje u nas ludzi, że potrzebujemy wzrostu demograficznego.
Niby tacy kumaci, a własny kraj doprowadzili do takiej ruiny, że Polska stała się dla nich ziemią obiecaną dłuuugo przed wybuchem wojny.
Kiedyś napisałem, że jesteśmy mistrzami świata w sraniu we własne gniazdo. Zerowe poczucie własnej wartości.
 
Niby tacy kumaci, a własny kraj doprowadzili do takiej ruiny, że Polska stała się dla nich ziemią obiecaną dłuuugo przed wybuchem wojny.
Kiedyś napisałem, że jesteśmy mistrzami świata w sraniu we własne gniazdo. Zerowe poczucie własnej wartości.
Z pewnością propagandyści ukraińscy będą się tłumaczyć, że to nie ich wina, a ruskich, którzy za pomocą agentury doprowadzili do ruiny ich państwo, a oni zostali ze swoją mądrością :) Można wtedy odpowiedzieć - to już zabrakło sprytu, by agenturę wykosić? W kosmos lataliście, a ze zwykłymi kacapskimi szpiegami nie daliście rady? ;) Ten Bartosiak to jakoś tak dziwnie zajeżdża...
 
Ruska propaganda i fejk, czy... Niech się specjaliści wypowiedzą:






"Staruszka wyjaśnia, że Ukraina bombarduje własnych ludzi od 8 lat!! Dlatego Rosja zdecydowała się interweniować":
 
Last edited:
Back
Top