Kompromis między ringiem a oktagonem

qweq3

Jungle Fight
Bantamweight
Wiemy, że ring jest bardzo niewygodny i niepraktyczny w walkach MMA. Wiemy również, że KSW z ringu na rzecz klatki nie zrezygnuje.



Jednal istnieją rozwiązania pośrednie, jak np ring w kształcie oktagonu



best107012jh.jpg








Plusami byłby brak możliwości zagonienia wroga w narożnik, więcej miejsca i swobody dla zawodników.



Teraz prośba do rekacji- przy następnym wywiadzie, czacie KSW z mmarocks etc moglibyście pokazać Marinowi i Maćkowi te rozwiązanie? Poznać ich opinię na ten temat?



Skoro wiemy, że oktagonu narazie nie będzie (szczególnie, po potknięciu MMA Attack 4, które utwierdziły K&L, że ich sposób prowadzenia KSW jest słuszny) to może chociaż taka zmiana będzie możliwa?
 
A co to zmieni? Przecież największym problemem ringu jest to że zawodnicy uciekają za liny i trzeba przenosić walkę, tutaj by się to nie zmieniło.
 
KSW coś tam przebąkiwało, że na mniejszych galach chcą wprowadzić klatkę.



A takie półśrodki jak ringoklatka są bez sensu. Bo nie kształt jest problemem tylko brak mocnej siatki.
 
W rosyjskiej wersji dolna przestrzeń między linami była zakryta siatką, więc nikt nie wylatywałby będąc w parterze.
 
Klatka, klatka, klatka. Moim zdaniem takie coś jest bez sensu. Wszyscy wiedzą, że to klatka jest przeznaczona do MMA, ale nie do wszystkich to dochodzi.



Klatka > Ring
 
jeśli juz musi byc ten nieszczęsny ring to najlepszym rozwiazaniem jest tak jak u rusków - normalny ring, ale na dole siatka, zeby nikt nie wychodził za liny w parterze, jak to się czesto w ksw zdarza.
 
Ktoś już kiedyś dał takie foto prostokątnej klatki, chyba Dream taką miał. Takie coś by mogło miec KSW.
 
Dla mnie i tak areną MMA jest oktagon poza tym lubię walki gdzie jest dużo obaleń jak np. Hettes vs Phan a octagon bardziej sprzyja zapaśnikom niz ring. Zaletą ringu jest przejrzystość. KSW kontynułuje tą tradycję z PRIDE i niech im będzię, mogą sie chwalić że sąnajlepszą ringową federacją MMA na świecie ;]
 
Tak zdecydowanie patent z siatka na dole ringu jest trafny, podejrzewam , ze to wprowadza ;)
 
ja jestem zdania, że niestety zmiana przez KSW ringu na klatkę wiąże się ze sporym ryzykiem marketingowym.



KSW jest znane z białego RINGU, wiele osób widząc walki w klatce pyta się czym to się różni od KSW.







Jeśli KSW chciałoby pójść w stronę klatki to moim zdaniem powinni się zdecydować na brak jakichkolwiek udziwnień typu M1, jednak starałbym się zachować jak najwięcej elementów charakterystycznych.



Biała klatka, z białą siatką, białą matą i miałymi narożnikami, coś a la Dream 12, mogłaby zdać egzamin. Do tego wielkie KSW na macie, blachy pruszyński, mmamed i może dałoby się 'oszukać' Januszy :P



W grę wchodzi też stopniowe oswajanie widzów z kształtem octagonu/hexagonu/koła i siatką, nie wiem jak konkretnie, ale na pewno dałoby się to zrobić. Trzeba troszkę pograć ze świadomością widza (fana KSW)







Edit: Wydaje mi się, że ciekawym ruchem byłoby na przykład nakręcenie sporej części trailerów właśnie w białej klatce. KSW lubi oswajać widzów małymi kroczkami :)
 
Lepszy kompromis dla KSW:



biały ring + czarna klatka = biała klatka ;)
 
Wiemy, że ring jest bardzo niewygodny i niepraktyczny w walkach MMA


Wiemy też że KSW ma na to wyjebane, a temat był już wałkowany zylion razy. Zamykam.
 
zobaczcie właśnie klatkę Dream 12, wyobraźcie sobie teraz coś takiego tylko całą obrandowaną przez KSW - moim zdaniem absolutnie do zrobienia.



(jednak trzeba mieć na uwadzę, że w Japonii to się wogóle nie przyjęło)



Trzeba też pamiętać, że dla KSW będzie to spora praca do zrobienia plus duże ryzyko. I to wszystko, żeby zadowolić sześciu 'hardkorowców', ostatnie wydarzenia nie dowodzą, ze warto taki ruch wykonać :-)
 
Ja mogę ten oldskulowy ring przeboleć jakiś to tam klimat ma, ale niech łokcie wprowadzą !!!!!!!!!
 
Nie będzie żadnej klatki w ksw, po co mają to zmieniać skoro to się dobrze sprzedaje, tak jak jest, a temat łokci już był maglowany i nawet na MMAA się nie udało wprowadzić. Uświadomcie sobie ksw = cyrk szoł z dodatkiem mma, żadne drabinki, żadne sportowe wyżyny, tylko to co się sprzedaje
 
Tylko klatka, żadne ringooktagony czy siatka pod linami nie rozwiąże problemów. Siatka pod linami rozwiązuje jedynie problem wystawiania głowy jak ktoś leży, ale przeciez wielokrotnie widać było sytuację, gdy np. jeden zawodnik trzyma drugiego od tyłu i ten wystawia głowę poza liny, żeby nie zbierać.
 
Może jestem nienormalny ale ja jestem ZA TYM by KSW nie rezygnowało z ringu, biały ring to ich symbol i nadaje ich galom klimatu nie wyobrażam sobie walk na KSW w klatce
 
EXSite
Nie będzie żadnej klatki w ksw, po co mają to zmieniać skoro to się dobrze sprzedaje, tak jak jest, a temat łokci już był maglowany i nawet na MMAA się nie udało wprowadzić. Uświadomcie sobie ksw = cyrk szoł z dodatkiem mma, żadne drabinki, żadne sportowe wyżyny, tylko to co się sprzedaje
No tak, najlepiej to za darmo rozdawać swój produkt i jeszcze do niego dokładać. Genialny plan na biznes.
 
Malymaja
Może jestem nienormalny ale ja jestem ZA TYM by KSW nie rezygnowało z ringu, biały ring to ich symbol i nadaje ich galom klimatu nie wyobrażam sobie walk na KSW w klatce
Zgazdam się. Po drugie ring zmusza przeciwników do akcji. Klatka faworyzuje zapaśników, którzy lubią leżeć na swoim przeciwniku przyciśniętym do klatki do końca rundu (LnP).

Osobiście wolę ring, który pozwala na lepsze wykonania technicznych sztuk walk. W przeciwieństwie do klatki którya zachęca do LnP.

Fakt:
Klatka nigdy nie była stworzona dla bezpieczeństwa zawodników. Była stworzona w celu marketingu wczesnych gal Ufc jako ekstremalnych, aby wyglądało to jak najbardziej hardkorowo jak tylko możliwe.
 
@mymidon
Fakt? no to daj źródło.


Skoro biały ring to ich symbole, to może wróćmy do rund 2x5 bo to też ich symbol.

Wydaje mi się, że jeszcze kilka lat i walki toczone w ringu nie będą wpisywane w sherdogu jako zawodowe, bo to za bardzo wypacza zasady gry.

klatkoring m1 - jeśli ktoś oglądał tą galę, to wie, że to rozwiązanie gorsze niż klatka i ring i bardzo niebezpieczne dla fighterów (łatwo wypaść, a klatka na dole podbiera Ci nogi i lecisz na łeb).

Jest tylko jeden kompromis w kwesti klatka/ring - KLATKA! I jak najbardziej jestem za BIAŁĄ!
 
Po drugie ring zmusza przeciwników do akcji. Klatka faworyzuje zapaśników, którzy lubią leżeć na swoim przeciwniku przyciśniętym do klatki do końca rundu (LnP).


No tak. Tylko ze tutaj jak ktoś obali, to ciągłość akcji zostaje przerwana gdy zawodnik obalony chowa głowę za liny co uniemożliwia poddania i G'n'P. Ten ring jest taki super.



Masz przykład: gdyby KSW było w klatce to Błachowicz zapewne znokautowałby Reljica. Takich beznadziejnych akcji spowodowanych przez ringowe liny mogę wymienić z góry kilkanaście.
 
Back
Top